Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ απαντούσα στο nPb και δεν ξέρω τι λες.

Να πω και πως όταν είσαι straight, δε σε έλκει καθόλου σεξουαλικά το σώμα του ίδιου φύλου, αλλά αυτό δε σημαίνει πως σε απωθεί και σε αηδιάζει με οποιονδήποτε τρόπο. 'Ελεος.
Ναι εγώ δεν είπα αυτό. Άλλες είπαν ότι κ μόνο η σκέψη τους προκαλεί εμετο το οποίο θεώρησα κι εγώ υπερβολικο.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι εγώ δεν είπα αυτό. Άλλες είπαν ότι κ μόνο η σκέψη τους προκαλεί εμετο το οποίο θεώρησα κι εγώ υπερβολικο.
Δεν είναι καθόλου υπερβολικό.

Εννοούσαν πως το σεξ με γυναίκα τους είναι άκρως αποκρουστικό σα σκέψη. 'Οχι πως το γυναικείο σώμα είναι από μόνο του έτσι.

Και γω, ως straight άντρας, εκτιμώ πολύ την αντρική ομορφιά, αλλά στη σκέψη οτιδήποτε σεξουαλικού, ξερνώ.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Τρεις λαλούν και δυό χορεύουν.


αποστροφή 1 η [apostrofí] Ο29 : το αίσθημα ή το συναίσθημα αηδίας ή απέχθειας που μας προκαλεί κτ.

Που αναφέρεται ότι η αποστροφή έχει να κάνει με την εικόνα αυτού που μας προκαλεί αηδία; Ότι δηλαδή αποστρεφόμαστε την εικόνα του γυναικείου σώματος;

Η αποστροφή προκαλείται στην σκέψη της σεξουαλικής επαφής με άλλη γυναίκα. Και δεν μιλάμε καν για δύο άσχετες γυναίκες, αλλά για το δικό μας σώμα το οποίο δεν ελκύεται από ένα άλλο γυναικείο κορμί.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου υπερβολικό.

Εννοούσαν πως το σεξ με γυναίκα τους είναι άκρως αποκρουστικό σα σκέψη. 'Οχι πως το γυναικείο σώμα είναι από μόνο του έτσι.

Και γω, ως straight άντρας, εκτιμώ πολύ την αντρική ομορφιά, αλλά στη σκέψη οτιδήποτε σεξουαλικού, ξερνώ.
Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει δεν ξέρω γιατί ο npb αναφέρθηκε στο γυναικείο σώμα .
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Πάλι άλλα αντί άλλων λέτε. Η κοπέλα είπε οτι αηδιάζει στην ιδέα να κάνει σεξ με γυναίκα, όχι οτι την αηδιάζει το γυναικείο σώμα. Αν δεν καταλαβαίνουμε τα απλά φαντάσου τα περίπλοκα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,688 μηνύματα.
Δεν υπολογίσατε το σημαντικότερο, άν θέλει το ίδιο πράγμα και ο άλλος ή άλλη διαφορετικά σημαίνει βιασμός.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,190 μηνύματα.
προφανώς, αν είναι του γούστου μου μια γυναίκα...

Εξάλλου μια έρευνα έδειξε ότι: :P
IMG_20230907_154448.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Ψήνω το ψάρι μόνο από τη μία πλευρά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,134 μηνύματα.
Οι περισσότερες γυναίκες δηλώνουν αμφιφυλόφιλες ενώ δεν θα έκαναν καν κάτι με κοπέλλα :hi:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,190 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,134 μηνύματα.
αν ήξερες πόσες όντως είναι και το καταπιέζουν..
Και εσύ αν ήξερες πόσες στην σχολή ήξερα που δήλωναν bi και μόλις της την έπεφταν λεσβίες έτρεχαν άρον άρον χδ.

Το παραπάνω που λέω με το διακωμώδησε και μια queer τι ήταν (δεν τα πάω καλά με αυτούς τους όρους). Είχαμε πιάσει συζήτηση πάνω σε αυτό και ήταν απίστευτα καυστική "έρχονται απογοητευμένες από αγόρια και γίνονται bi σε μια νύκτα και καλά ότι μόνο κορίτσια μπορούν να μας καταλάβουν. Ότι τι ρε; Επειδή και οι δύο έχουμε περίοδο με καταλαβαίνεις;". Φοβερή τύπισσα. Τα έλεγε έξω από τα δόντια.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Και εσύ αν ήξερες πόσες στην σχολή ήξερα που δήλωναν bi και μόλις της την έπεφταν λεσβίες έτρεχαν άρον άρον χδ.

Το παραπάνω που λέω με το διακωμώδησε και μια queer τι ήταν (δεν τα πάω καλά με αυτούς τους όρους). Είχαμε πιάσει συζήτηση πάνω σε αυτό και ήταν απίστευτα καυστική "έρχονται απογοητευμένες από αγόρια και γίνονται bi σε μια νύκτα και καλά ότι μόνο κορίτσια μπορούν να μας καταλάβουν. Ότι τι ρε; Επειδή και οι δύο έχουμε περίοδο με καταλαβαίνεις;". Φοβερή τύπισσα. Τα έλεγε έξω από τα δόντια.
First world problems.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,190 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Ναι, άντε βάλτε και την άλλη ανοησία της λοβοτομημένης σύγχρονης εποχής που ακούει στο όνομα gender fluidity, ότι και καλά δεν υπάρχει απόλυτα στρέιτ ή γκέι άνθρωπος και όλοι παίζουμε σε μια κλίμακα, από σχεδόν τελείως στρέιτ έως σχεδόν τελείως γκέι. Κρίμα, βέβαια, που υπάρχουμε άπειροι άνθρωποι που γουστάρουμε αποκλειστικά και μόνο το αντίθετο φύλο.
Κάποια στιγμή, να μου το θυμηθείτε και επειδή είμαι και της «δουλειάς», τους αυτοπροσδιοριζόμενους στρέιτ θα μας βγάλουν ότι δεν μπορούμε να αποδεχτούμε την γκέι πλευρά μας, για τους άντρες ότι έχουμε μια καταπιεσμένη ομοφυλοφιλία και άλλα τέτοια. Με το στανιό να μας βγάλουν όλους ότι έχουμε ομοφυλοφιλικές τάσεις, για να είμαστε πιστοί στο αφήγημα της συμπερίληψης.

edit: sexual fluidity, γιατί όλο και κάνας woke θα έρθει να με κάνει ντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,190 μηνύματα.
Ναι, άντε βάλτε και την άλλη ανοησία της λοβοτομημένης σύγχρονης εποχής που ακούει στο όνομα gender fluidity, ότι και καλά δεν υπάρχει απόλυτα στρέιτ ή γκέι άνθρωπος και όλοι παίζουμε σε μια κλίμακα, από σχεδόν τελείως στρέιτ έως σχεδόν τελείως γκέι. Κρίμα, βέβαια, που υπάρχουμε άπειροι άνθρωποι που γουστάρουμε αποκλειστικά και μόνο το αντίθετο φύλο.
Κάποια στιγμή, να μου το θυμηθείτε και επειδή είμαι και της «δουλειάς», τους αυτοπροσδιοριζόμενους στρέιτ θα μας βγάλουν ότι δεν μπορούμε να αποδεχτούμε την γκέι πλευρά μας, για τους άντρες ότι έχουμε μια καταπιεσμένη ομοφυλοφιλία και άλλα τέτοια. Με το στανιό να μας βγάλουν όλους ότι έχουμε ομοφοβικές τάσεις, για να είμαστε πιστοί στο αφήγημα της συμπερίληψης.
άλλο οι άντρες, η αλήθεια είναι ότι για την ομοφυλοφιλία στους άντρες δεν έχω μελετήσει επαρκώς ώστε να έχω επιστημονική άποψη..

Στις γυναίκες είναι διαφορετικό το πράγμα. Μπορεί να το κάνουν γιατί έτσι γουσταραν, μπορεί να το κάνουν από αντίδραση, μπορεί να το κάνουν γιατί πάντα ήταν και δεν το αποδέχονταν.. εξάλλου μη ξεχνάμε ότι μία προβληματική σχέση με την μητέρα ή η έλλειψη μητρικής παρουσίας, οδηγεί πολλές γυναίκες στην ομοφυλοφιλία και οι περισσότερες το καταλαβαίνουν σε μεγαλύτερη ηλικία (35-40)..
Πάντως, πάρα πολλές γυναίκες είναι είτε ομοφυλόφιλες είτε bi και δεν το λένε, τις περισσότερες φορές, ούτε στον εαυτό τους
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Σημασία έχει ποιοι έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα (και με ποιο σκοπό).
Όχι, δεν θα πειραματιζόμουν (αν και μου έχουν δοθεί ευκαιρίες), αν μη τι άλλο, στο σεξουαλικό τομέα ξέρω ακριβώς τι θέλω και τι μου αρέσει.

Οσονούπω περιμένω να μας πουν πως το να είσαι εντελώς στρέιτ είναι ανωμαλία.
Είπαμε βρε παιδιά, όλοι είμαστε ελεύθεροι να διαθέσουμε όπως γουστάρουμε το σαρκίο μας,
αλλά κάπου "ώπα"!
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,190 μηνύματα.
Όχι, δεν θα πειραματιζόμουν (αν και μου έχουν δοθεί ευκαιρίες), αν μη τι άλλο, στο σεξουαλικό τομέα ξέρω ακριβώς τι θέλω και τι μου αρέσει.

Οσονούπω περιμένω να μας πουν πως το να είσαι εντελώς στρέιτ είναι ανωμαλία.
Είπαμε βρε παιδιά, όλοι είμαστε ελεύθεροι να διαθέσουμε όπως γουστάρουμε το σαρκίο μας,
αλλά κάπου "ώπα"!
Καλά εγώ δεν είπα για όλες, η έρευνα το λέει..
Αλλά βλέπω πάρα μα πάρα πολλά κορίτσια (είτε συμμαθήτριες μου, είτε φίλες μου) να το "γυρίζουν" ξαφνικά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top