Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,723 μηνύματα.
Δεν βγάζει νόημα αυτό. Μου έχουν έρθει ήδη τρεις κοπέλες στο μυαλό που αηδιάζουν στην σκέψη να κάνουν κάτι με το ίδιο φύλο. Και είναι ΟΚ. Δεν ελέγχουμε ποιος μας ελκύει.

Επικρατεί ωστόσο και μια άποψη… πως οι bisexual γυναίκες και οι bisexual άνδρες είναι, στην πραγματικότητα, 100% gay και δεν το παραδέχονται. Κάποιοι δεν πιστεύουν καν στην ύπαρξη της αμφιφυλοφιλίας.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,204 μηνύματα.
Πάντως, πάρα πολλές γυναίκες είναι είτε ομοφυλόφιλες είτε bi και δεν το λένε, τις περισσότερες φορές, ούτε στον εαυτό τους
Εγώ πιστεύω ότι είναι όλες, απλώς υπήρξαν για χιλιετίες θύματα της πατριαρχίας, που ουσιαστικά τις έκανε πλύση εγκεφάλου ότι τους αρέσουν οι άντρες (μπλιαχ, ανωμαλία), για να τις χρησιμοποιεί για τεκνοποίηση, ώστε να φέρνουν στον κόσμο κι άλλους στρέιτ άνδρες (το χείριστο είδος ανθρώπου) και να συνεχίζεται ο φαύλος κύκλος του σεξισμού.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αν και κάποτε δήλωνα ότι είμαι καραστρειτ....πια πιστεύω ότι ... ποτέ μην λες ποτέ.

Δεν ξέρεις πως μπορεί να έρθουν τα πράγματα.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,251 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Αν και κάποτε δήλωνα ότι είμαι καραστρειτ....πια πιστεύω ότι ... ποτέ μην λες ποτέ.

Δεν ξέρεις πως μπορεί να έρθουν τα πράγματα.
Κι εγώ το ίδιο έλεγα μέχρι τα 18 μου, αλλά μετά.. κατάλαβα ότι δεν πρέπει να είμαι τόσο απόλυτη! Και φυσικά δεν μιλάω για το σεξουαλικό κομμάτι αποκλειστικά σε καμία περίπτωση, αλλά είναι πολύ εύκολο να ερωτευτείς άτομο του ίδιου φύλου απο εκεί που δεν το περιμένεις
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Καλά εγώ δεν είπα για όλες, η έρευνα το λέει..
Αλλά βλέπω πάρα μα πάρα πολλά κορίτσια (είτε συμμαθήτριες μου, είτε φίλες μου) να το "γυρίζουν" ξαφνικά
Ορθώς πράττουν, άμα το νιώθουν και το αποδέχονται. Ζούμε στον 21ο αιώνα και είμαστε του δυτικού πολιτισμού, δεν χρειάζεται να κρύβει κανείς τον σεξουαλικό του προσανατολισμό, όποιος κι αν είναι.

Ωστόσο από αυτά τα "πάρα πολλά" κόψε κάτι, γιατί οι περισσότερες περιπτώσεις μάλλον θα είναι παροδικές. Πολύ πιθανόν να πειραματίζονται πρόσκαιρα, εξ αιτίας κάποιας πρόσφατης απογοήτευσης.
Και σε μας τις γυναίκες, το σεξουαλικό με το συναισθηματικό αλληλεπιδρούν με αρκετά έντονο, θα έλεγα, τρόπο, (εξ ου και η εν λόγω αντίδραση, που αφορά κυρίως τα νέα κορίτσια).
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,336 μηνύματα.
Ερωτευόμαστε ανθρώπους παιδιά, όχι φύλα.


Smash Patriarchy. Για κάθε σεξιστή και ομοφοβικό υπάρχει μια κουκλάρα με σιδερολοστό.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ορθώς πράττουν, άμα το νιώθουν και το αποδέχονται. Ζούμε στον 21ο αιώνα και είμαστε του Δυτικού πολιτισμού, δεν χρειάζεται να κρύβει κανείς τον σεξουαλικό του προσανατολισμό, όποιος κι αν είναι.

Ωστόσο από αυτά τα "πάρα πολλά" κόψε κάτι, γιατί οι περισσότερες περιπτώσεις μάλλον θα είναι παροδικές. Πολύ πιθανόν να πειραματίζονται πρόσκαιρα, εξ αιτίας κάποιας πρόσφατης απογοήτευσης.
Και σε μας τις γυναίκες, το σεξουαλικό με το συναισθηματικό αλληλεπιδρούν με αρκετά έντονο, θα έλεγα, τρόπο, (εξ ου και η εν λόγω αντίδραση, που αφορά κυρίως τα νέα κορίτσια).
Believe me , από όλα τα κορίτσια που ξέρω είναι ΟΛΑ.. δεν ξέρω αν είναι λόγω κλάδου (στο θέατρο και γενικά στα καλλιτεχνικά επαγγέλματα είθισται να είναι οι περισσότεροι)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Believe me , από όλα τα κορίτσια που ξέρω είναι ΟΛΑ.. δεν ξέρω αν είναι λόγω κλάδου (στο θέατρο και γενικά στα καλλιτεχνικά επαγγέλματα είθισται να είναι οι περισσότεροι)
Είναι ή απλώς δηλώνουν; Γιατί έχει μια διαφορά...

Συγνώμη και για την επιφυλακτικότητά μου. :)
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,251 μηνύματα.
στο θέατρο και γενικά στα καλλιτεχνικά επαγγέλματα είθισται να είναι οι περισσότεροι)
Οπως ειχε πει ενας μεγαλος πολιτικος ανηρ, του οποιου η δημοσια εικονα αμαυρωθηκε απο τα σιωνιστικα μεσα, υπαρχει μεγαλη χουντα σε αυτους τους χωρους με αποτελεσμα πολλ@ να μεταβαλλουν κατα το δοκουν τον σεξουαλικο τους προσανατολισμο προκειμενου να ανελιχθουν.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,723 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο Εριφύλη. Και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό. Από την μια σκέφτομαι ότι τώρα που είναι πιο αποδεκτό από την κοινωνία, το παραδέχονται οι περισσότεροι που ήταν closeted τόσο καιρό. Ωστόσο σκάνε και άνθρωποι που θα το πουν καθαρά για την προσοχή, και εκείνοι κάνουν μπαμ.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,204 μηνύματα.
Περιμένω πύρινο λογύδριο με τρελή επίκληση στο συναίσθημα, επαναλαμβανόμενη χρήση των λέξεων σεξισμός, ομοφοβία, εσωτερικευμένος μυσογυνισμός, στανταράκι τη φράση που να ξεκινάει κάπως έτσι: «Εν έτει 2023...» και άλλα βαρετά κλισέ μέχρι το βράδυ που θα ξαναμπώ.
Τσάο!
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Επικρατεί ωστόσο και μια άποψη… πως οι bisexual γυναίκες και οι bisexual άνδρες είναι, στην πραγματικότητα, 100% gay και δεν το παραδέχονται. Κάποιοι δεν πιστεύουν καν στην ύπαρξη της αμφιφυλοφιλίας.
Ούτε αυτή την άποψη συμμερίζομαι.
Είχα στο μακρινό παρελθόν, ερωτευτεί σφόδρα bi άντρα και όντως "δεν χαλούσε χατήρι" και στα δυο φύλα ( και για να σας προλάβω :P -όχι, τελικά δεν προέκυψε κάτι μεταξύ μας).

Αλλά νομίζω οτι με bi άντρα θα πειραματιζόμουν.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Ψάχνουμε, πρωτίστως, καλούς ανθρώπους. Βασικό. :)
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές προτιμήσεις κάποιες από τις οποίες μου φαντάζουν και λίγο "περίεργες"
Ας πούμε, έχω μια φίλη, κορίτσι, της οποίας της αρέσουν οι ακραία θηλυπρεπείς άντρες (να έχουν μακριά μαλλιά, βαμμένα νύχια και όσο τον δυνατόν γυναικείο σώμα)...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,830 μηνύματα.
Την «πέφτω» σε γυναίκες, αλλά δεν έχω νιώσει ποτέ σεξουαλική έλξη για κάποια οπότε θα έλεγα όχι.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,723 μηνύματα.
Ούτε αυτή την άποψη συμμερίζομαι.
Είχα στο μακρινό παρελθόν, ερωτευτεί σφόδρα bi άντρα και όντως "δεν χαλούσε χατήρι" και στα δυο φύλα ( και για να σας προλάβω :P -όχι, τελικά δεν προέκυψε κάτι μεταξύ μας).

Αλλά νομίζω οτι με bi άντρα θα πειραματιζόμουν.
Κάτι που πρέπει να ξεκαθαρίσουμε είναι ότι όταν είσαι αμφιφυλόφιλος δεν σημαίνει πως σου αρέσει 50% το ένα φυλο και 50% το άλλο. Μπορεί να σου αρέσουν 90% οι γυναίκες και 10% οι άνδρες. Ή 70% οι άνδρες και 30% οι γυναίκες. Γι’αυτό βλέπουμε συχνά ανθρώπους να λένε «Μα αυτός γκέι είναι, μόνο με άνδρες πάει». Ναι, μπορεί να πηγαίνει μόνο με άνδρες αλλά είναι ανοιχτός και σε γυναίκες. Απλώς ίσως είναι πιο επιλεκτικός εκεί ή ελκύεται λιγότερο. Αυτή είναι η διαφορά με τον straight που δεν θα έβλεπε ποτέ κάποιον του ίδιου φύλου ερωτικά.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Σιγά μην έβλεπα ωραία γυναίκα, του γούστου μου, που θα είναι και bi και θα την άφηνα..

μωρέ θα την ξεκοκάλιζα μια χαρά😋😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top