Θεωρίες Συνωμοσίας

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,076 μηνύματα.
Μου φαίνεται -λέω εγω τώρα- ότι έχουμε προσεγγίσει το Ατράξιο (attraction) με το Μανιφεστέησιο (manifestation).

Γελάστε όσο θέλετε αλλά όταν μια κοτούλα από το κοτετσάκι μου γύρω στα 23-24 μου, βγήκε κρυφά και άταχτα με έναν άλλο καραφλοδαίμονα σπανομαρία κρυφά για "κιράσυ πφουτάκι", έκανα φόκους στα κβαντικά βαλντερόνια του Σύμπαντος και της πάτησε ο Μεγας Αρχιτέκτων του Γιούνιβερσε ασύρματα με wi-fi ax+++++ δεκαπέντε κράμπες στο στομάχι και την επόμενη μέρα με ρώταγε "με σκεφτόσουνα πολύ χτες; Γιατί έκανα τρεις φορές εμετό το πφουτάκι μου"

Μπουστουδγιάλου και μπουστουλυκουαποδωχάμου της είπα κι εγω σε άπταιστη Αττική "νε εγω στο έκανα μανιφεστ το ξερατό μετα απο προσευχές στον Κθούλου" και πήρε τη σάρκα της κι έφυγε.

Τελικά παντρεύτηκε έναν ασπροκρόταφο κάτι χρόνια μετά και τον κχερνάει πφουτάκια μέρα παρα μέρα ελπίζοντας κβαντικά να τον απαλλάξει από την περιουσία της μάνας του μια ώρα αρχύτερα.


Λοιπόν, μη μαλώνετε, ο καθένας το προσεγγίζει από άλλη πίστη και έχετε βάσιμα επιχειρήματα όλοι. Στην τελική δεν έχει νόημα να μαλώνετε μεταξύ σας γιατί....


ζείτε για να υπηρετείτε εμένα και την Αυτοκρατορία, πλεμπαίοι.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,903 μηνύματα.
Σε σκέψεις που έβγαλες προς τα έξω τοποθετήθηκα , όπως είναι και δικό μου δικαίωμα άλλωστε . Δεν μπήκα στο μυαλό σου και σου απαγόρευσα τι να φαντασιώνεσαι και τι όχι .
Δεν παρέθεσες καν τις σκέψεις αυτές για να καταλάβω τουλάχιστον που συγκεκριμένα αναφέρεσαι. Έγραψες "μπούρδες". Οκ. :hehe:

Μου θύμισες τον άλλο, τον Φωτάκο, είχε λυσσάξει ότι γράφω fake news. Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, εγώ γεγονότα παραθέτω, όχι εκεί, fake news, μέχρι που ήρθε και η άλλη η Πυργοδέσποινα Πουλ-Πουλ να συμφωνήσει στην ιδέα σε ένα ποστ μετά από 11 ολόκληρες μέρες!

Συγνώμη αλλά έχω ζήσει το e-steki σε ένδοξες εποχές και με ξενίζει η κατάντια.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε εδω μέσα, θα φάμε και μπινελίκι και μειώσεις, επειδή λεμε την γνώμη σας σε αυτονόητα πράγματα και κοινή λογική.

Ναι, ισχύει ο νόμος της έλξης, ο Δανεζης είναι ο νέος Νεύτωνας, happy?

Welcome to μεσαίωνα! :)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,305 μηνύματα.
Δεν παρέθεσες καν τις σκέψεις αυτές για να καταλάβω τουλάχιστον που συγκεκριμένα αναφέρεσαι. Έγραψες "μπούρδες". Οκ. :hehe:
Τι να πρωτοπαραθέσει κανείς με τόσα ψυχεδελικα που έχουν ειπωθεί ; Οτι η ύλη δεν είναι ύλη αλλά είναι φως ; Οτι το φως συμπεριφέρεται ως σωματίδιο επειδή το παρατηρούμε ; Εκφράσεις όπως η "κβαντικότητα του DNA" ; Oτι το σχήμα του μορίου του DNA αλλάζει με το συναίσθημα ; Οτι η έλξη είναι πνευματική και όχι υλική ; Πως συνδέεται καν αυτό με την μετουσίωση κβαντικών πιθανοτήτων σε υλικά συμβάντα ; Καλά τα άλλα με της μνήμες και το σύμπαν δεν τα σχολιάζω καν . Γενικά ένα ακραίο συνοθύλευμα με έννοιες χωρίς κανένα νόημα .
Μου θυμίσες τον άλλο, τον Φωτάκο, είχε λυσσάξει ότι γράφω fake news. Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, εγώ γεγονότα παραθέτω, όχι εκεί, fake news, μέχρι που ήρθε και η άλλη η Πυργοδέσποινα Πουλ-Πουλ να συμφωνήσει στην ιδέα σε ένα ποστ μετά από 11 ολόκληρες μέρες!
Δεν γνωρίζω τι έχει παιχτεί , συγγνώμη δεν μπορώ να αποδώσω δίκιο ή άδικο .
Συγνώμη αλλά έχω ζήσει το e-steki σε ένδοξες εποχές και με ξενίζει η κατάντια.
Όπως το βιώνει κανείς τι να πω .
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,903 μηνύματα.
Τι να πρωτοπαραθέσει κανείς με τόσα ψυχεδελικα που έχουν ειπωθεί ; Οτι η ύλη δεν είναι ύλη αλλά είναι φως ; Οτι το φως συμπεριφέρεται ως σωματίδιο επειδή το παρατηρούμε ; Εκφράσεις όπως η "κβαντικότητα του DNA" ; Oτι το σχήμα του μορίου του DNA αλλάζει με το συναίσθημα ; Οτι η έλξη είναι πνευματική και όχι υλική ; Πως συνδέεται καν αυτό με την μετουσίωση κβαντικών πιθανοτήτων σε υλικά συμβάντα ; Καλά τα άλλα με της μνήμες και το σύμπαν δεν τα σχολιάζω καν . Γενικά ένα ακραίο συνοθύλευμα με έννοιες χωρίς κανένα νόημα .
Ε καλά τώρα. Δεν διάβασες και χαρακτηρίζεις. Το παραθέτω ξανά σε όποιον θέλει να ασχοληθεί λίγο σοβαρά με το θέμα.


Μείνε στον προγραμματισμό και άσε εμάς να μην ξέρουμε να διαβάζουμε
Κι εσύ μείνε στη μοναξιά σου και στους διαδικτιακούς σου φίλους. :hug:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,305 μηνύματα.
Ε καλά τώρα. Δεν διάβασες και χαρακτηρίζεις. Το παραθέτω ξανά σε όποιον θέλει να ασχοληθεί λίγο σοβαρά με το θέμα.

Νταξ , να'σαι καλά φίλε μου , καλή συνέχεια .
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Τι να πρωτοπαραθέσει κανείς με τόσα ψυχεδελικα που έχουν ειπωθεί ; Οτι η ύλη δεν είναι ύλη αλλά είναι φως ; Οτι το φως συμπεριφέρεται ως σωματίδιο επειδή το παρατηρούμε ; Εκφράσεις όπως η "κβαντικότητα του DNA" ; Οτι η έλξη είναι πνευματική και όχι υλική ; Πως συνδέεται καν αυτό με την μετουσίωση κβαντικών πιθανοτήτων σε υλικά συμβάντα ; Καλά τα άλλα με της μνήμες και το σύμπαν δεν τα σχολιάζω καν . Γενικά ένα ακραίο συνοθύλευμα με έννοιες χωρίς κανένα νόημα .
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έχω πεθάνει σήμερα :lol:

Να σου πω την αλήθεια, την έκφραση "κβαντικότητα του DNA" την έχω συνδυάσει σχετικά με μια συζήτηση με φίλη μου που είναι τελειόφοιτος Βιολογικού στο ΕΚΠΑ, ότι μπορεί να συδιαστει η φυσικη με την Βιολογία, οπότε νομίζω ότι σε αυτό ίσως να ισχύει και κάτι γύρω από τον συνδιασμο ή την ένωση κβαντικής με dna, ίσως; Πολύ επιφυλακτικα το λεω, μήπως έχω κάνει λάθος πάνω στο θέμα.

Όπως και μια άλλη φίλη που έχω που είναι στο Φυσικό του ΕΚΠΑ, μου είπε ότι υπάρχει κλάδος την φυσικής που συσχετίζεται με την Ιατρικη (πυρηνική φυσικη, αν είμαι σωστή).

Οποτε και θεώρησα ότι θα υπήρχε κβαντικότητα του DNA, αλλά όχι Οτι κολλάει κάπου με το "Νόμο" της Έλξης (γελάει το σύμπαν)
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,903 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έχω πεθάνει σήμερα :lol:
Σιγά καλέ, θα σου στάξουν τα ζουμιά. ;)
Ντάξει μηχανικός είμαι , θέλω να ταιριάζω στα στερεότυπα. Εσύ μείνε κομπλεξικός
Ευγενέστατη, ευχαριστώ. :hi:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,305 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έχω πεθάνει σήμερα :lol:

Να σου πω την αλήθεια, την έκφραση "κβαντικότητα του DNA" την έχω συνδυάσει σχετικά με μια συζήτηση με φίλη μου που είναι τελειόφοιτος Βιολογικού στο ΕΚΠΑ, ότι μπορεί να συδιαστει η φυσικη με την Βιολογία, οπότε νομίζω ότι σε αυτό ίσως να ισχύει και κάτι γύρω από τον συνδιασμο ή την ένωση κβαντικής με dna, ίσως; Πολύ επιφυλακτικα το λεω, μήπως έχω κάνει λάθος πάνω στο θέμα.
Υπάρχει σύνδεση σαφώς , το DNA αποτελείται απο μόρια . Τα μόρια σχηματίζονται και συμπεριφέρονται όπως προβλέπει η κβαντική θεωρία . Πλέον έχει αναπτυχθεί ο κλάδος της κβαντικής βιολογίας . Αλλά πίστεψε με αυτός είναι legit κλάδος , αυτά που που λένε οι ακόλουθοι του Δανέζοι είναι φαντασία . Δεν ξέρουν βιολογία και δεν ξέρουν και κβαντική φυσική . Απλά τα πετάνε όλα μέσα για να φτιάχνουν όμορφα αφηγήματα και να κοροίδεύουν τον κόσμο διοργανώνοντας σεμινάρια και δήθεν courses πάνω σε ψευδοεπιστήμες . Ξέρεις πόσα λεφτά βγάζουν απο αυτά ; Δίνουν μέχρι και πτυχία και καλά ή πιστοποιητικά απο τέτοιες δήθεν "σχολές" :hehe::hehe::hehe:
Όπως και μια άλλη φίλη που έχω που είναι στο Φυσικό του ΕΚΠΑ, μου είπε ότι υπάρχει κλάδος την φυσικής που συσχετίζεται με την Ιατρικη (πυρηνική φυσικη, αν είμαι σωστή).
Ναι υπάρχει . Τεράστιος κλάδος με πολύ μεγάλη σημασία και συνεισφορά στην ανθρωπότητα . Όλος ο σύγχρονος ιατροδιαγνωστικός εξοπλισμός βασίζεται στην εξέλιξη της κβαντικής θεωρίας και του ηλεκτρομαγνητισμού αλλά και άλλων κλάδων όπως η ακουστική ( και φυσικά των μαθηματικών και των υπολογιστών ) . Όπως είπα έχουν πάρει αληθή γεγονότα και τα έχουν μπουρδουκλώσει με δικές τους ιδέες . Για αυτό φαίνονται αληθοφανή .
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια θεωρία συνωμοσίας που τη βλέπω συχνά στο διαδίκτυο, αν και λίγο παλιά, είναι το Pizzagate. Έχει μεγάλο κύμα υποστηρικτών και επηρεάζει ψηφοφόρους - εκλογικές διαδικασίες.

Μια ερώτηση πάνω στο θέμα που είχε γίνει στον Trump - του ζητήθηκε να καταδικάσει την όλη συνωμοσία:
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Υπάρχει σύνδεση σαφώς , το DNA αποτελείται απο μόρια . Τα μόρια σχηματίζονται και συμπεριφέρονται όπως προβλέπει η κβαντική θεωρία . Πλέον έχει αναπτυχθεί ο κλάδος της κβαντικής βιολογίας . Αλλά πίστεψε με αυτός είναι legit κλάδος , αυτά που που λένε οι ακόλουθοι του Δανέζοι είναι φαντασία . Δεν ξέρουν βιολογία και δεν ξέρουν και κβαντική φυσική . Απλά τα πετάνε όλα μέσα για να φτιάχνουν όμορφα αφηγήματα και να κοροίδεύουν τον κόσμο διοργανώνοντας σεμινάρια και δήθεν courses πάνω σε ψευδοεπιστήμες . Ξέρεις πόσα λεφτά βγάζουν απο αυτά ; Δίνουν μέχρι και πτυχία και καλά ή πιστοποιητικά απο τέτοιες δήθεν "σχολές" :hehe::hehe::hehe:

Ναι υπάρχει . Τεράστιος κλάδος με πολύ μεγάλη σημασία και συνεισφορά στην ανθρωπότητα . Όλος ο σύγχρονος ιατροδιαγνωστικός εξοπλισμός βασίζεται στην εξέλιξη της κβαντικής θεωρίας και του ηλεκτρομαγνητισμού αλλά και άλλων κλάδων όπως η ακουστική ( και φυσικά των μαθηματικών και των υπολογιστών ) . Όπως είπα έχουν πάρει αληθή γεγονότα και τα έχουν μπουρδουκλώσει με δικές τους ιδέες . Για αυτό φαίνονται αληθοφανή .
Καλά τα λες μαν, αλλά μην αφήνεις κενό πριν από τα σημεία στίξης.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
SmartSelect_20230603_170903_Chrome.jpg

SmartSelect_20230603_170927_Chrome.jpg



Πιστεύω όλοι ξέρετε ποιος είναι ο Christopher Mellon και ο Luis Elizondo ετσι;
Αν όχι, είναι επιτακτικό να το μάθετε, ψάξτε το
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.

ιστορικη στιγμη σημερα! φρέσκο φρέσκο, για να δούμε.. μηπως δεν προκειται πλεον για μια θεωρια συνωμοσιας αλλά για γεγονος και πραγματικοτητα????
εχει βουηξει το twitter
λέτε φέτος το 2023 να γίνει το disclosure?

1685978942327.png

1685978258409.png
1685978282305.png

1685978427792.png

1685978312443.png

1685978527118.png

1685978347499.png
1685978365671.png

1685978395356.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,076 μηνύματα.
Αχ ωραία, έζησα οικονομική κρίση, τωρα οι εξωγήινοι λείπουν και ένας Γ' ΠΠ και έκλεισα σαν άντρας.
 

Γάκης

Νεοφερμένος

Ο Γάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top