Καινούργια "περίπλοκη" γνωριμία

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπον παιδια χαιρεται ειμαι 26 χρονων και προσφατα γνωρισα μια κοπελα απο εφαμοργη γνωριμιων που κατευθειαν κολλησαμε και υπηρξε χημεια 5 χρονια μεγαλυτερη μου. Επειτα απο πολυωρες συζητησεις ανταλλασουμε ινσταγκραμ.

Την δευτερη λοιπον μερα μου ξεκαθαριζει επειδη δεν θελει να με κοροιδευει οτι βρισκεται σε μια κατασταση situationship η οποια αφορα συγκατοικηση (λογικα με πρωην) και οτι εχουν χωρισει και συμφωνησει ο καθενας να προχωρησει στην ζωη του, ωστοσο δεν παυει να συγκατοικουν και μου ειπε κατα λεξη οτι ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι ακουγεται και οτι εχει να κανει με "εκμεταλλευση" περουσιακων λογικα η χρηματικου. Μου το ξεκαθαρισε διοτι ηθελε να ειναι ξεκαθαρη ωστοσο εγω συνεχισα να μιλαω μαζι της διοτι ενιωθα οτι υπαρχει κατι. Με τα πολλα και αφου μιλαμε για καμια εβδομαδα τωρα μου προτεινε αυριο να βρεθουμε επιτελους σε αυτο το πρωτο ραντεβου κτλπ και οτι της αρεσει ολο αυτο το φλερτ.

Εγω σαν ηθικος ανθρωπος απο την δικη μου πλευρα δεν θα ηθελα να χαλασω το piece of mind μου και να μπλεχτω σε μια never ending κατασταση και ποσο μαλιστα ως 3ος γιατι αυτο θα ειμαι, εστω και σε μια τετοια τελειωμενη κατασταση. Με πολυ πιεση μου ειπε οτι γενικα το πραγμα οδευει στην πληρη ελευθερια της και αποκοπη της ολοκληρωτικα απο το αλλο ατομο.

Ερχομαι λοιπον αντιμετωπος με τα εξης συναισθηματα. Η μια πλευρα ειναι η ηθικη και το ποσο εγω δεν θελω ουτε να ειμαι ενας ανθρωπος που καποια θα "απατησει" καποιον μαζι μου ακομη και αν ειναι αυτο συμφωνημενο μεταξυ τους και εχουν χωρισει κιολας αλλα απο την αλλη νιωθω απιστευτη ελξη λογω χημειας και οτι juicy εχουμε πει και σκεφτομαι οντως να μπω σε ενα τρυπακι εστω και για να περασω καλα εξ αρχης.

Θελω παρολα αυτα τις γνωμες σας πανω σε αυτο και πως πρεπει να το διαχειριστω η αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο. Απο την μια νιωθω οτι αν οντως αποκοπει απο αυτον τον ανθρωπο οτι απο αυτα που εχω δει μπορουμε να φτιαξουμε κατι που δεν θα ειναι καθαρα και μονο σεξ αλλα απο την αλλη και νιωθω ασχημα, αβολα και φοβισμενος για τον αλλο αντρα στη ζωη της εστω και υπο αυτες τις συνθηκες..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,085 μηνύματα.
Δεδομένου πως το situationship αναφέρεται σε ρομαντική σχέση που στερείται δέσμευσης και των σχετικών κανόνων και προσδοκιών και εμπλέκει σεξουαλική σχέση και κάτι παραπάνω από απλή φιλία( μας είπες πως η ίδια όρισε την κατάσταση με το συγκάτοικο της ως situationsip) , θα έλεγα να μη μπλέξεις ως τρίτο άτομο σε ασαφείς καταστάσεις.
Η ρευστότητα προκαλεί μακροπρόθεσμα ανασφάλεια και μπερδεματα συναισθηματικής φύσης .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,015 μηνύματα.
Δεδομένου πως το situationship αναφέρεται σε ρομαντική σχέση που στερείται δέσμευσης και των σχετικών κανόνων και προσδοκιών και εμπλέκει σεξουαλική σχέση και κάτι παραπάνω από απλή φιλία( μας είπες πως η ίδια όρισε την κατάσταση με το συγκάτοικο της ως situationsip) , θα έλεγα να μη μπλέξεις ως τρίτο άτομο σε ασαφείς καταστάσεις.
Η ρευστότητα προκαλεί μακροπρόθεσμα ανασφάλεια και μπερδεματα συναισθηματικής φύσης .

Είναι συγκεκριμένος όρος δηλαδη αυτός ;;;
 

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συγνωμη ξεχασα να προσθεσω πως δεν υπαρχει σεξουαλικη επαφη εδω και πολυ καιρο, μεταξυ τους!
Επισης κατα γενικο κανονα ο ορος ειναι αυτος που λες αλλα εκεινη μου εδωσε να καταλαβω πως υπαρχει μια σχεση μεταξυ αρνησης εκεινου να φυγει απο το σπιτι(ισως το εχουν μαζι; ) και εκμεταλλευσης σε καποιους τομεις χωρις το σεξ
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,085 μηνύματα.

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα ηθελα να πιστευω πως δεν θα φλερταρε τοσο εντονα και "επιθετικα"¨εαν δεν της ελειπε ο τομεας σεξ, οποτε τα λεγομενα της βγαζουν και λιγο νοημα μεταξυ των μακακιων της και ουτε θα μιλουσε μαζι μου απο το πρωι μεχρι το βραδυ στην κυριολεξια χωρις να με γραφει, κανει την diva και ολα τα μοντερνα αυτα, επι 7 ημερες..

Δειχνει ενα α ενδιαφερον στα ματια μου, ετσι οπως το εκλαμβανω εγω τουλαχιστον
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,015 μηνύματα.
Εντάξει διάβασα λίγο τι σημαίνει και αυτή η νέα (τάση) μαλακία της εποχής.

Καλά με τόσα πυροβολημένα κοριτσάκια και αγοράκια εκει έξω δεν μου κάνει εντύπωση που κάθε μέρα ανακλύπτεται και κάτι νέο ας πούμε μια νέα μαλακία. :hehe:

Προσωπικά δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι η τύπισα είναι ξεκάθαρη μέσα στην ασταθεια που την δέρνει.

Απο μένα ειναι ΌΧΙ βασικά. Θα ακύρωνα το ραντεβού και θα της έλεγα την αλήθεια οτι δεν με ενδιαφέρει να μπλέξω σε μπερδεμένες καταστάσεις. Σου εύχομαι να ξεκαθαρίσεις γρήγορα και αναίμακτα την κατασταση με τον πρώην σου και όταν μείνεις μόνη σου (και σε άλλο σπίτι) στείλε μου να ξεκινήσουμε μια νορμάλ γνωριμία με προοπτικές.

Την ιδια εξήγηση που έκανα και σε μια τις προάλλες βασικά που ηθελε να βγούμε χωρις να μου δώσει το κινητό της. Απο dating ηταν και αυτή. Οχι της λέω εγω δεν βγαίνω με τέτοιους όρους με συγχωρείς.

Ρίξε Χ φίλε. Ειναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,085 μηνύματα.
Θα ηθελα να πιστευω πως δεν θα φλερταρε τοσο εντονα και "επιθετικα"¨εαν δεν της ελειπε ο τομεας σεξ, οποτε τα λεγομενα της βγαζουν και λιγο νοημα μεταξυ των μακακιων της και ουτε θα μιλουσε μαζι μου απο το πρωι μεχρι το βραδυ στην κυριολεξια χωρις να με γραφει, κανει την diva και ολα τα μοντερνα αυτα, επι 7 ημερες..

Δειχνει ενα α ενδιαφερον στα ματια μου, ετσι οπως το εκλαμβανω εγω τουλαχιστον
Σε dating την γνώρισες. Για επιθετικό μαρκάρισμα μπήκε.. Λογικό να αφιερώνει χρονο εφόσον της αρεσες ( άσχετα με την προσωπικη της κατάσταση)
 

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Tης εχω ριξει ηδη το Χ και με ολα αυτα τα επιχειρηματα που αναφερεις και εσυ @Devil και της ξεκαθαρισα την σταση μου απεναντι σε ολο αυτο. Ωστοσο εκεινη συνεχισε την ομιλια λεγοντας που το δεχεται και καταλαβαινει απολυτα και πως δεν προκειται να σταματησει να με φλερταρει και ισως το ταιμινγκ να ειναι λαθος αλλα εκεινης της αρεσει ολο αυτο κτλπ. Ηθελα και αλλες γνωμες μπας και πλεον εχουν εξελιχθει τα πραγματα και εχω μεινει πισω. Της εκλεισα την συζητηση με το οτι εαν οντως οδευει προς την πληρη ελευθερια καποια στιγμη και αν ειμαι συναισθηματικα ακομη ελευθερος να μην διστασει να μου στειλει κτλπ και να αρχισει κατι πιο φυσιολογικο. Ωστοσο εκεινη θα συνεχισει σιιιιγουρα να θελει να κρατησει επαφη καθημερινη και θα προσπαθησω να της το ξεκοψω(αν και με ιντριγκαρει ολο αυτο)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,015 μηνύματα.
Tης εχω ριξει ηδη το Χ και με ολα αυτα τα επιχειρηματα που αναφερεις και εσυ @Devil και της ξεκαθαρισα την σταση μου απεναντι σε ολο αυτο. Ωστοσο εκεινη συνεχισε την ομιλια λεγοντας που το δεχεται και καταλαβαινει απολυτα και πως δεν προκειται να σταματησει να με φλερταρει και ισως το ταιμινγκ να ειναι λαθος αλλα εκεινης της αρεσει ολο αυτο κτλπ. Ηθελα και αλλες γνωμες μπας και πλεον εχουν εξελιχθει τα πραγματα και εχω μεινει πισω. Της εκλεισα την συζητηση με το οτι εαν οντως οδευεις προς την πληρη ελευθερια αν ειμαι συναισθηματικα ακομη ελευθερος μην διστασεις να μου στειλεις κτλπ. Ωστοσο εκεινη θα συνεχισει σιιιιγουρα να θελει να κρατησει επαφη γιατι την εκοψα

Μπράβο και καλά έκανες. Γιατι εμένα όλο αυτο που έγραψες μου προκάλεσε άγχος και δεν έχω και κανένα λόγο να νιώθω έτσι επειδη η άλλη έχει δικά της θέματα.

Το οτι η άλλη δεν εχει ακομη χωρίσει τα τσανάκια της... ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ. Οχι τους 2 μας. Ας φυγει απο το σπίτι και ας πάει να νοικιάσει αλλου τι περιουσιακα στοιχεια δεν νοικιαζανε ;;;

δουλευει αυτη εργάζεται ;
 

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν ξερω λεπτομερειες περαιτερω η γιατι δεν τα χωριζουν οντως τα τσανακια τους. Δουλευει ναι κανονικοτατα, τωρα για το εαν νοικιαζουν θα σε γελασω
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,004 μηνύματα.
Είναι συγκεκριμένος όρος δηλαδη αυτός ;;;

Λέγεται και μπερδεψέησιον (mperdepsation). Είναι όταν ένα από τα δυο μέρη της "γνωριμίας" (να την κάνει κάποιος από το instagram) διατηρεί δικαίωμα για φυστικέσιον με κάποιο από τα πρώην μέλη της ερωτικής ζωής του. Ξεκινάει ως διαμοιρασμό οικονομικών assets (ενοίκιο, αεροπατέρα έξοδα, τηλεόραση δια δυο στον καναπέ αραχτοί, πηγαινέλα με σορτσάκι ή ζαμπονέ με την ρώγα κάγκελο). Οικονομική και κοινωνική συναλλαγή αλλά το πρωί ή το βράδυ, με συγχωρείς αν μας βγαίνει καμία αρπαχτή λόγω ανοιχτής πόρτας στο μπάνιο ή αν ο άλλος ή η άλλη κοιμάται γυμνός-ή, ακόμη και topless να είναι η άλλη. Άλλο τι ισχυρίζονται δημόσια. Δεν θέλει και πολύ να γίνει η πιτσικουλιά.

Συγνωμη ξεχασα να προσθεσω πως δεν υπαρχει σεξουαλικη επαφη εδω και πολυ καιρο, μεταξυ τους!
Επισης κατα γενικο κανονα ο ορος ειναι αυτος που λες αλλα εκεινη μου εδωσε να καταλαβω πως υπαρχει μια σχεση μεταξυ αρνησης εκεινου να φυγει απο το σπιτι(ισως το εχουν μαζι; ) και εκμεταλλευσης σε καποιους τομεις χωρις το σεξ

Ναι γιατί αν το έκαναν, θα στο έλεγαν για να πάρεις μάτι. ;) Αχ, καημένε μου το δούλεμα που το τρως. Γενικά να μην πιστεύεις τι λέει μια γυναίκα ειδικά αν μια κατάσταση δεν είναι υπέρ σου.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,085 μηνύματα.
Γενικά όπου ακούς συγκατοίκηση συμβατική και καλά σε οποιαδήποτε συνθήκη( γάμου " τελειωμένου", πρώην σχέσης που " Έληξε" Κλπ) φευγε μακριά . Τίποτα δεν είναι όπως παρουσιάζεται ( συνήθως).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,015 μηνύματα.
Δεν ξερω λεπτομερειες περαιτερω η γιατι δεν τα χωριζουν οντως τα τσανακια τους. Δουλευει ναι κανονικοτατα, τωρα για το εαν νοικιαζουν θα σε γελασω

Μιλάτε τοσες ωρες... και δεν ξέρεις βασικά πράγματα.

Βασικά.... μπορεί να ειναι και γκόλντ ντίγκερ... και να θέλει να του υφαρπάξει περιουσία που δεν της ανήκει.

Άκου φίλε καταρχας οχι λάθος εκανα δεν σε ενδιαφέρουν εσένα ολα αυτα και κακώς ανακατεύτηκες. Πες της οτι μολις ξεκαθαρισει και σταμτήσει να μένει με τον πρώην της και τον έχει οντως ξεχάσει και δεν έχουν επαφές μπορειτε να τα πείτε.

Και μην κάθεσαι και μιλάς μαζι της καθε μερα δεν ειναι η κοπέλα σου.

Μια φορά τις δέκα μέρες ενα γειά και ως εκεί. Εκτος και αν θές να μπλέξεις σε θολές καταστάσεις. Νομίζω αυτη ειναι η καλύτερη συμβουλή που μπορούμε να σου δωσουμε.

Και εγω αμα ήθελα θα είχα μπλέξει σε τέτοιες μπερδεμένες καταστάσεις .. αλλα οχι , περιμένω να γνωρίσω μια σοβαρή κοπέλα. όποτε έρθει δεν έχω θέμα.... αμα καίγεσαι για σέξ τραβα σε κανα μασάζ μια φορά τις 10-15 μέρες και θα περάσεις μια χαρά χωρις σκοτούρες και ολη μερα ζάλισμα στο τηλέφωνο με μια τυπισα που δεν ειναι καν κοπέλα και σχέση σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικά όπου ακούς συγκατοίκηση συμβατική και καλά σε οποιαδήποτε συνθήκη( γάμου " τελειωμένου", πρώην σχέσης που " Έληξε" Κλπ) φευγε μακριά . Τίποτα δεν είναι όπως παρουσιάζεται ( συνήθως).

Καλά δεν έχει τολμήσει κάποια ως τωρα να με προσεγγίσει με τέτοιο στάτους. Νομιζω δεν θα μιλάγαμε ουτε μια μέρα. Οχι μια βδομάδα.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,085 μηνύματα.

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Oχι ξεκαθαρα δεν μου λειπει το "μασαζ". Περιστασιακα ειχα μια κοπελα που συμφωνημενα και μονο βρισκομασταν απλα για να περασουμε καλα και μεχρι εκει. Το οριοθετω. Προσωπικα ψαχνω τον επομενο μεγαλο μου ερωτα μακροπροθεσμα και σαν "στοχο". Καταλαβαινω απολυτα οτι απο θολες καταστασεις, μονο θολες καταστασεις θα εχεις και εσυ ως αντικτυπο απλα ισως ειναι αυτο το καμπανακι που χτυπησε οτι κοιτα βαζει effort καποια που δυσκολα το βλεπω γενικοτερα και επεσα στην συναισθηματικη λουπα του οτι κοιτα μετραω οντως. Μεχρι εκει
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,004 μηνύματα.
Ακριβώς όπως τα λένε ο devil και η glavki. Πολλές κοπέλες όταν έχουν τελειώσει την ρομαντική αγκαλιά (όπως αποκαλούν το σεξ) και ο άλλος πλένει τα δόντια του ή ρίχνει τις χλέπες του στην λεκάνη, το ρίχνουν στο chatting με διαφόρους πεινασμένους για να χαλαρώσουν λίγο. Ο άλλος πεινασμένος νομίζει ότι του δίνει σημασία επειδή του κουνάει το βρακί της σαν δόλωμα και ο χρόνος περνάει εις βάρος του. Κρίμα. Μετά έρχεται ο boyfriend (ελεύθερος συγκάτοικος, γ***μι**ς με ωράριο) και συνεχίζουν την ρομαντική αγκαλιά και ο άλλος απορεί γιατί η συνομιλία διακόπηκε απότομα. :bye2:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,015 μηνύματα.
Είπα και εγώ δε θα το πει;μασάζ.. Πανάκεια για τη μοναξιά

Αν και το Σαββατο θα πάω για ενα ποτάκι με μια φίλη μιας θείας μου. 45αρα αυτή. Ας βγω για χαβαλέ και βλέπουμε. Αμα πάει και στο σέξ δεν θα πώ όχι... καλοστεκούμενη ειναι. Αρκει να μη μάθει τίποτα η θεία χεχε
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,004 μηνύματα.
Είπα και εγώ δε θα το πει;μασάζ.. Πανάκεια για τη μοναξιά

1716500827582.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top