Καινούργια "περίπλοκη" γνωριμία

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
Απο όσο κατάλαβα ειναι μια σχέση ερωτικού τύπου χωρις δεσμεύσεις και αποκλειστικότητα.
Situationship είναι κάτι πολύ διαδεδομένο σε ηλικίες των 20 - 25 αλλά και σε ανώριμους μεγαλύτερους σε ηλικία. Είναι μια σχέση μπερδεμένη που δεν έχει όρια, δεν έχει ξεκαθαριστεί τί ακριβώς είναι, λίγο σεξ, λίγο φιλία, λίγο μπερδεγουέι γενικότερα που την κρατάνε και οι δύο γιατί κάτι αποκομίζουν από αυτήν. Μακριά από τέτοια δηλαδή.
Η σχέση (η ερωτική) είναι ταυτισμένη με την αποκλειστικότητα μεταξύ δύο ανθρώπων, αλλιώς είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από σχέση. Κι αυτά και τα άλλα τα πολυάμορους και δεν ξέρω' γω τι άλλη ανηθικότητα θα προσπαθήσουν να κανονικοποιήσουν είναι τριμπούρδελο, όχι σχέση.
Το οτι μια 30άρα κάνει σαν καυλωμένη πορνοστάρ για το παιδαρέλι 25 ετών με ενοχλεί πολύ.
Επειδή έχω φίλους σε αυτή την ηλικία, δεν είναι τόσο ασυνήθιστο αυτό (30ρες παντρεμένες/δεσμευμένες να ψάχνουν 25αρηδες)
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,426 μηνύματα.
Αν 30αρα χρησιμοποιει ανειρωνικα τον ορο situationship,φυγε μακρια.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,094 μηνύματα.
Νέες ορολογίες προς διαφώτιση

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,032 μηνύματα.
Νέες ορολογίες προς διαφώτιση


Kαλά τι παπαριές ειναι αυτές... σιγα μη κάτσω να τα διαβασω κιόλας να γεμισω το μυαλό μου άχρηστη για τα σκουπίδια πληροφορία. Και ποιο φλέρτ με άλλο αέρα επειδη θα ξέρεις αυτες τις σαχλαμάρες που εφηύραν άτομα ηλίθια ;;;; δεν κάνω σε φλέρτ σε τέτοιες ηλίθιες σορρυ.

Το benching το ξέρω ειναι οι ασκήσεις για το στήθος στο γυμναστηριο σε πάγκο :D

Καλα το λένε.... να βρεις άτομο για οικογενεια σήμρα ειναι λαχείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,094 μηνύματα.
Kαλά τι παπαριές ειναι αυτές... σιγα μη κάτσω να τα διαβασω κιόλας να γεμισω το μυαλό μου άχρηστη για τα σκουπίδια πληροφορία. Και ποιο φλέρτ με άλλο αέρα επειδη θα ξέρεις αυτες τις σαχλαμάρες που εφηύραν άτομα ηλίθια ;;;; δεν κάνω σε φλέρτ σε τέτοιες ηλίθιες σορρυ.

Το benching το ξέρω ειναι οι ασκήσεις για το στήθος στο γυμναστηριο σε πάγκο :D

Καλα το λένε.... να βρεις άτομο για οικογενεια σήμρα ειναι λαχείο.
Μια χαρά φροντιστήριο εκμάθησης αγγλικής είναι το σχετίζεσθαι σήμερα.. Γκρινιάρη
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
Νέες ορολογίες προς διαφώτιση

Χαχαχα, τι είναι αυτά ρε; Μου φαίνεται θα ψάξω όντως για μια Χριστιανοταλιμπανού να πάμε σε χωριό, να πηγαίνω κάθε Κυριακή στο καφενείο την ώρα που η κυρά προσέχει τα παιδιά στο σπίτι. 100 φορές πιο υγιής σχέση από αυτά τα αχαρακτήριστα της σύγχρονης εποχής.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Tης εχω ριξει ηδη το Χ και με ολα αυτα τα επιχειρηματα που αναφερεις και εσυ @Devil και της ξεκαθαρισα την σταση μου απεναντι σε ολο αυτο. Ωστοσο εκεινη συνεχισε την ομιλια λεγοντας που το δεχεται και καταλαβαινει απολυτα και πως δεν προκειται να σταματησει να με φλερταρει και ισως το ταιμινγκ να ειναι λαθος αλλα εκεινης της αρεσει ολο αυτο κτλπ. Ηθελα και αλλες γνωμες μπας και πλεον εχουν εξελιχθει τα πραγματα και εχω μεινει πισω. Της εκλεισα την συζητηση με το οτι εαν οντως οδευει προς την πληρη ελευθερια καποια στιγμη και αν ειμαι συναισθηματικα ακομη ελευθερος να μην διστασει να μου στειλει κτλπ και να αρχισει κατι πιο φυσιολογικο. Ωστοσο εκεινη θα συνεχισει σιιιιγουρα να θελει να κρατησει επαφη καθημερινη και θα προσπαθησω να της το ξεκοψω(αν και με ιντριγκαρει ολο αυτο)
Ξέρεις τι θα κάνεις, επειδή φαίνεσαι παιδί που δεν είναι και τόσο στον κόσμο του
Ένα απλό μπλοκ.
Αυτή θα συνεχίσει να σε ενοχλεί γιατί θέλει να περάσει χρόνο. Μυρίζομαι ότι είναι βαθιά μπλεγμένη με τα περιουσιακά του άλλου, οπότε δεν αξίζει να μπεις στον κόπο.
Για να την βρήκες μέσω εφαρμογής, απλά έψαχνε σεξ, εσύ θέλεις να είσαι κομπλέ και να μην είσαι το τρίτο πρόσωπο.
Κράτα την αξιοπρέπειά σου κατά την γνώμη μου, και μακριά από τις εφαρμογές (εκτός αν ψάχνεις και εσύ απόλαυση μιας νύχτας).
Αυτά
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
ΣΥΜΦΩΝΏ ΣΕ όλα εκτος απο το ραντεβού. Για λόγους ασφαλείας δεν συναντούμε γυναίκες που ειναι ακόμη μπλεγμένες σε τέτοια σκηνικά. Οπως και εγω δεν συνάντησα την αλλη εφοσον δεν ειχα το κινητό της. Και μενα καθε μερα μου μιλαγε για μια βδομαδα 1-2 ωρες στο τηλ λες και ειχαμε σχέση.

Οπως ανησυχούν αυτες ανησυχούμε και εμεις.... τέλος. Δεν γουστάρω ανισότητες. Ετσι μου έλεγε και αυτη εεεεελα μωρε τωρα ΑΝΤΡΑΣ εισαι τι θα πάθεις.... τηςκάνω ακου οπως ανησυχεις εσυ ανησυχω και εγώ. Θέλεις ; καλώς. Επι ισοις οροις θα γινει το ραντεβού. 35 χρονων γυναικα είσαι έλεος.

Και στη τελική τι σε ενδιαφέρει ο τροπος εκφρασης της εφόσον δεν καλύπτονται τα πρακτικά ;;; κοιταμε πράξεις όχι λόγια και εκφράσεις. Η κοπελα αυτη δεν εχει ξεκαθαρισει με τον προηγούμενο και εχει επαφές μαζι του.

Προσωπικα δεν θα προχωρούσα σε μια νεα γνωριμία εαν η αλλη διατηρουσε ακομη επαφές με τον πρώην της. Αυτος ειναι και ο λόγος που είχα απορριψει μια περίπτωση ΠΡΙΝ 2 χρονια περίπου.

Φαντασου κιολας να συζεί μαζί του..... γυρευε τι δουλειά εχει να κάνει μέχρι να μπορέσουμε να βγούμε. Αυτα θα τα έλεγα στο τηλεφωνο να τα ξέρει. Οχι απο κοντά.

Και που ξερω γω αν ο γκόμενος της δεν ειναι κάνας τρελος και την ακολουθησει. Εγω δεν ειμαι κάνα χαμίνι να παίζω ξυλο με το κάθε κατακάθι της κοινωνίας ουτε βρισιες απειλές κτλ. αν ερχόταν αυτος και με έβριζε ή με απειλούσε θα φωναζα την αστυνομία και θα του έκανα μήνυση επιτόπου. Οποτε για να τα αποφυγουμε ολα αυτα... καλυτερα να έχουμε κάποια όρια εξαρχής.
κοίτα, λείπω χρόνια απ το ερωτικό παιχνίδι και ίσως έχεις κάποια δίκια, δεν τα γνωρίζω τα ...κόλπα. Αλλά επειδή γενικά ήμουν, είμαι και θα είμαι πολύ ριψοκίνδυνο άτομο, θα πήγαινα στο ραντεβού. Δε φοβάμαι κατινιές, βιτριόλια κλπ, θα πήγαινα σε δημόσιο χώρο. Τα περί ισότητας, ωραία είναι, αλλά ποτέ δε θα είναι όλα εντελώς ίσα. Έχω βέβαια και μια εμπειρία, στο να διαβάζω ανθρώπους απ τα μάτια. Αν έβλεπα, πως έχει διάθεση για κοροϊδία, θα της έκανα εγώ χουνέρι. Βασικά το ωραίο στο φλερτ, είναι ότι ανακαλύπτεις διάφορα στον άλλο.
Θα έπαιρνα αυτό το ρίσκο, γιατί υπάρχει μια μικρή πιθανότητα, για κάποιο λόγο πρακτικό, η μετακόμιση να μη μπορεί να γίνει σύντομα. Αν καταλάβαινα πως ήταν τέτοια περίπτωση και πριν προχωρήσουμε σε σχέση, θα δρομολογούσαμε μαζί τη μετακόμισή της.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς σκεφτομαι τόση ώρα ρε συ, τι σκατα σχέση είχαν και δεν μπορεί να έχει την ελευθερία της; χωρισες κοπέλα μου; μάζεψε τα μπογαλάκια σου και δρόμο στο σπίτι σου, τι δουλειά έχεις με έναν πρώην;; Αυτό λέει πολλά για τον χαρακτήρα της. @Taethien , κατά τη γνώμη μου ούτε καν να της πεις ότι "όταν ξεμπερδεψεις στείλε μου" , να της πεις, συγγνώμη αλλά δεν θα ήθελα να το συνεχίσουμε καθόλου.
Και τι πάει να πει δεν με αφήνει να φύγω; ακόμα και παντρεμένη να είναι που λέει ο λόγος, έχει το δικαίωμα να πάρει διάσταση, εμένα οι γονείς μου παιδιά είχαν και δεν μένανε μαζί, άσε μας τώρα.
Να πω ήταν άνεργη και δεν είχε φράγκο, πάει στο καλό, αυτή έχει όμως, και αυτό δεν φαίνεται να έγινε πρόσφατα.
100% για να μην μπορεί να φύγει, του χρωστάει λεφτά. Και μάλλον μεγάλο ποσό.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,094 μηνύματα.
Χαχαχα, τι είναι αυτά ρε; Μου φαίνεται θα ψάξω όντως για μια Χριστιανοταλιμπανού να πάμε σε χωριό, να πηγαίνω κάθε Κυριακή στο καφενείο την ώρα που η κυρά προσέχει τα παιδιά στο σπίτι. 100 φορές πιο υγιής σχέση από αυτά τα αχαρακτήριστα της σύγχρονης εποχής.
ΑΑ όχι εσυ στο καφενείο και η κυρά σπίτι... Να κάνετε από κοινού μια ασχολία πχ έναν κήπο, μια καλλιέργεια, εξερεύνηση της φύσης μάλιστα
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Αυτός δεν θα παθει κάτι αν περιμενει. Είπαμε οι βασικές προυποθεσεις που θα της εθετα εγώ είναι :
Το θέμα ξέρεις τι είναι;
Αφού είναι τόσο μπλεγμένη όσο λέει, αποκλείεται να βρει λύση σε σύντομο διάστημα.
Πόσο να την περιμένει ο άλλος; Δεν αξίζει, ας βρει κάτι καλύτερο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,910 μηνύματα.
Νέες ορολογίες προς διαφώτιση

Και μη χειρότερα :hehe: Ή εγώ μπαγιάτεψα ήδη από τα 27 μου ή απλά μου φαίνονται τόσο άχρηστα/ανούσια όλα αυτά.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
κοίτα, λείπω χρόνια απ το ερωτικό παιχνίδι και ίσως έχεις κάποια δίκια, δεν τα γνωρίζω τα ...κόλπα. Αλλά επειδή γενικά ήμουν, είμαι και θα είμαι πολύ ριψοκίνδυνο άτομο, θα πήγαινα στο ραντεβού. Δε φοβάμαι κατινιές, βιτριόλια κλπ, θα πήγαινα σε δημόσιο χώρο. Τα περί ισότητας, ωραία είναι, αλλά ποτέ δε θα είναι όλα εντελώς ίσα. Έχω βέβαια και μια εμπειρία, στο να διαβάζω ανθρώπους απ τα μάτια. Αν έβλεπα, πως έχει διάθεση για κοροϊδία, θα της έκανα εγώ χουνέρι. Βασικά το ωραίο στο φλερτ, είναι ότι ανακαλύπτεις διάφορα στον άλλο.
Θα έπαιρνα αυτό το ρίσκο, γιατί υπάρχει μια μικρή πιθανότητα, για κάποιο λόγο πρακτικό, η μετακόμιση να μη μπορεί να γίνει σύντομα. Αν καταλάβαινα πως ήταν τέτοια περίπτωση και πριν προχωρήσουμε σε σχέση, θα δρομολογούσαμε μαζί τη μετακόμισή της.
Εγώ συμφωνώ για το ραντεβού γιατί είμαι και old school και βαριέμαι τα πολλά τσατ και όλο μέλι - μέλι και από τηγανιτα τίποτα, αλλά αν στο τσατ, όπου σου δίνεται η ευκαιρία να παρουσιάσεις μια καλύτερη εικόνα, επιλέγεις να του πεις "εγώ θα συνεχίσω να σε ενοχλώ" ενώ ο άλλος δε θέλει, ε, έχεις βάλει αυτογκόλ. Φαντάσου από κοντά, χωρίς αυτό το χρονικό φίλτρο τι θα άκουγε. Τομπουλεβιτς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Εγώ από αυτά τα λίγα που διάβασα, μου φαίνεται ότι η τύπισσα κάπως πάει να σε εκμεταλλευτεί. Αυτή την αίσθηση έχω.

Και εφόσον μένει ακόμη με τον πρώην της, απλώς ξεκόβεις και συνεχίζεις με τη ζωή σου. Ό,τι και αν ένιωσες να υπάρχει μεταξύ σας δεν είναι αρκετό για να προσπαθήσεις. Η γυναίκα έχει προβλήματα και σοβαρά θέματα όπως φαίνεται, δε χρειάζεται να μπλέξει και εσένα σε αυτά από το πουθενά.

Και εκτός αυτού, αγνόησε και κάτι που της είπες (σχετικά με το φλερτ). "Καταλαβαίνω αλλά...". Όχι, κατανόηση με "αλλά" δεν έχει.

Για μένα πρέπει να πατήσεις απλώς delete και να προχωρήσεις.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
(30ρες παντρεμένες/δεσμευμένες να ψάχνουν 25αρηδες)
30άρες καλές είναι. Μην είναι 45άρες! Αλλά απ την άλλη και οι 25άρηδες μωρά είναι; Τα θέλει κι αυτών ο κ@λ@ρικ@ς τους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

100% για να μην μπορεί να φύγει, του χρωστάει λεφτά. Και μάλλον μεγάλο ποσό.
λογικότατη σκέψη! Αστυνόμος Σαϊνης! Ναι και μπορεί να προσπαθήσει να την <<βοηθήσει>> ο επόμενος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,032 μηνύματα.
Το θέμα ξέρεις τι είναι;
Αφού είναι τόσο μπλεγμένη όσο λέει, αποκλείεται να βρει λύση σε σύντομο διάστημα.
Πόσο να την περιμένει ο άλλος; Δεν αξίζει, ας βρει κάτι καλύτερο.

Οταν λένε την περιμένει ειναι κάτι εφάμιλλο με το "Ποιο συνολάκι σας αρέσει εντάξει θα το κρατήσω εγω 2-3 μέρες αλλα αν μου το ζητήσουν θα το δώσω οποτε αποφασίστε το γρηγορα σχετικά"

αν λάβουμε υποψη οτι δεν κάνει και καθε μέρα γνωριμιες ενας άντρας που θα φτασουν σε επιπεδο να μιλάνε καθε μερα 1-2 ωρες στο τήλ... εγω θα έδινα 2-3 μήνες μάξ και αν με έβρισκε ελευθερο μετά. Το τελευταιο 6μηνο ειμαι ελευθερος πάντως εκτος απο μια βδομάδα που μιλούσα με κάποια αλλη και ηταν να βγουμε. Οπότε αν επέστρεφε η άλλη διορθωμένη δεν θα είχα θέμα.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Οταν λένε την περιμένει ειναι κάτι εφάμιλλο με το "Ποιο συνολάκι σας αρέσει εντάξει θα το κρατήσω εγω 2-3 μέρες αλλα αν μου το ζητήσουν θα το δώσω οποτε αποφασίστε το γρηγορα σχετικά"

αν λάβουμε υποψη οτι δεν κάνει και καθε μέρα γνωριμιες ενας άντρας που θα φτασουν σε επιπεδο να μιλάνε καθε μερα 1-2 ωρες στο τήλ... εγω θα έδινα 2-3 μήνες μάξ και αν με έβρισκε ελευθερο μετά. Το τελευταιο 6μηνο ειμαι ελευθερος πάντως εκτος απο μια βδομάδα που μιλούσα με κάποια αλλη και ηταν να βγουμε. Οπότε αν επέστρεφε η άλλη διορθωμένη δεν θα είχα θέμα.
Εγώ σε τέτοια κοπέλα ούτε καν θα περίμενα.
Ο τρόπος που χειρίζεται την κατάσταση δείχνει πόσο γκαου και σαχλή είναι.
"Ναι σε καταλαβαίνω αλλά εμένα μου αρέσει πολύ αυτό που κάνουμε" τον άλλον τον ρώτησες μωρη χαρχαλω αν του αρέσει που λες ότι συνεχίζεις να μένεις με τον πρώην; 😂

Ο θεματοθετης είναι νεαρός 26 ετών, οι γνωριμίες είναι εύκολες. Τσιμπαει και εύκολα.
Αν και ,το ότι ψάχνει σοβαρή σχέση από εφαρμογές τύπου tinder, δεν μου λέει ότι έχει την ωριμότητα για κάτι σοβαρό.
Δεν μπορεί να μη ξέρει ότι τέτοιες εφαρμογές είναι απλά για μονοημερο πήδημα.
Είναι σα να μου λες εγώ θέλω να αγοράσω γνήσιο Ralph Lauren από το temu.:laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λογικότατη σκέψη! Αστυνόμος Σαϊνης! Ναι και μπορεί να προσπαθήσει να την <<βοηθήσει>> ο επόμενος.
Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
Και παντρεμένη να ήταν και να είχαν σπίτι με κοινή ιδιοκτησία, γίνεται διαχωρισμός του μεριδίου ιδιοκτησίας στο δικαστήριο με το διαζύγιο, και εν διαστάσει να είναι το ζευγάρι πριν το διαζύγιο.

Του χρωστάει λεφτά, ο πρώην δεν την αφήνει να φύγει γιατί φοβάται μην εξαφανιστεί και τα λεφτά δεν επιστραφούν ποτέ, πολύ πιθανόν να έχει πέσει και απειλή, αυτή φοβάται, όποτε ψάχνει πήδημα από εφαρμογές, ίσως και κάποιον σωτήρα να την βοηθήσει.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
30άρες καλές είναι. Μην είναι 45άρες! Αλλά απ την άλλη και οι 25άρηδες μωρά είναι; Τα θέλει κι αυτών ο κ@λ@ρικ@ς τους
Άμα διάβασες, μιλάω για δεσμευμένες/παντρεμένες. Αυτό είναι το θέμα, όχι η διαφορά ηλικίας.
ΑΑ όχι εσυ στο καφενείο και η κυρά σπίτι... Να κάνετε από κοινού μια ασχολία πχ έναν κήπο, μια καλλιέργεια, εξερεύνηση της φύσης μάλιστα
Μιλάω υπερβολικά για να δείξω το πόσο μπάχαλο έχουν γίνει οι ανθρώπινες σχέσεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,469 μηνύματα.
Λοιπον παιδια χαιρεται ειμαι 26 χρονων και προσφατα γνωρισα μια κοπελα απο εφαμοργη γνωριμιων που κατευθειαν κολλησαμε και υπηρξε χημεια 5 χρονια μεγαλυτερη μου. Επειτα απο πολυωρες συζητησεις ανταλλασουμε ινσταγκραμ.

Την δευτερη λοιπον μερα μου ξεκαθαριζει επειδη δεν θελει να με κοροιδευει οτι βρισκεται σε μια κατασταση situationship η οποια αφορα συγκατοικηση (λογικα με πρωην) και οτι εχουν χωρισει και συμφωνησει ο καθενας να προχωρησει στην ζωη του, ωστοσο δεν παυει να συγκατοικουν και μου ειπε κατα λεξη οτι ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι ακουγεται και οτι εχει να κανει με "εκμεταλλευση" περουσιακων λογικα η χρηματικου. Μου το ξεκαθαρισε διοτι ηθελε να ειναι ξεκαθαρη ωστοσο εγω συνεχισα να μιλαω μαζι της διοτι ενιωθα οτι υπαρχει κατι. Με τα πολλα και αφου μιλαμε για καμια εβδομαδα τωρα μου προτεινε αυριο να βρεθουμε επιτελους σε αυτο το πρωτο ραντεβου κτλπ και οτι της αρεσει ολο αυτο το φλερτ.

Εγω σαν ηθικος ανθρωπος απο την δικη μου πλευρα δεν θα ηθελα να χαλασω το piece of mind μου και να μπλεχτω σε μια never ending κατασταση και ποσο μαλιστα ως 3ος γιατι αυτο θα ειμαι, εστω και σε μια τετοια τελειωμενη κατασταση. Με πολυ πιεση μου ειπε οτι γενικα το πραγμα οδευει στην πληρη ελευθερια της και αποκοπη της ολοκληρωτικα απο το αλλο ατομο.

Ερχομαι λοιπον αντιμετωπος με τα εξης συναισθηματα. Η μια πλευρα ειναι η ηθικη και το ποσο εγω δεν θελω ουτε να ειμαι ενας ανθρωπος που καποια θα "απατησει" καποιον μαζι μου ακομη και αν ειναι αυτο συμφωνημενο μεταξυ τους και εχουν χωρισει κιολας αλλα απο την αλλη νιωθω απιστευτη ελξη λογω χημειας και οτι juicy εχουμε πει και σκεφτομαι οντως να μπω σε ενα τρυπακι εστω και για να περασω καλα εξ αρχης.

Θελω παρολα αυτα τις γνωμες σας πανω σε αυτο και πως πρεπει να το διαχειριστω η αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο. Απο την μια νιωθω οτι αν οντως αποκοπει απο αυτον τον ανθρωπο οτι απο αυτα που εχω δει μπορουμε να φτιαξουμε κατι που δεν θα ειναι καθαρα και μονο σεξ αλλα απο την αλλη και νιωθω ασχημα, αβολα και φοβισμενος για τον αλλο αντρα στη ζωη της εστω και υπο αυτες τις συνθηκες..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
Θα είμαι σύντομος, περιεκτικός, σαφής:

Μην ΜΗΝ, μην βάλεις το πουλί σου εκεί μέσα. Σκέψου με το σωστο κεφάλι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,480 μηνύματα.
Και μη χειρότερα :hehe: Ή εγώ μπαγιάτεψα ήδη από τα 27 μου ή απλά μου φαίνονται τόσο άχρηστα/ανούσια όλα αυτά.
Απλά ο άνθρωπος έχει ανάγκη να βάζει τις ανάγκες και τα συναισθήματά του σε κουτάκια για να μη νιώθει οτι διαφέρει από τη μάζα και να μη φοβάται οτι θα μείνει μόνος. Πρέπει να έχει συναισθηματική νοημοσύνη για να αντιληφθεί οτι περισσότερο μόνος νιώθεις όταν κάνεις πράγματα που δε θες μέσα στο μπούγιο παρά πράγματα που θες στη μοναξιά σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top