Καινούργια "περίπλοκη" γνωριμία

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,090 μηνύματα.
Αν και το Σαββατο θα πάω για ενα ποτάκι με μια φίλη μιας θείας μου. 45αρα αυτή. Ας βγω για χαβαλέ και βλέπουμε. Αμα πάει και στο σέξ δεν θα πώ όχι... καλοστεκούμενη ειναι. Αρκει να μη μάθει τίποτα η θεία χεχε
Εχεμυθο ποτάκι με ερωτική εσάνς... Από το απρόσωπο μασάζ καλύτερο ακούγεται. Εύγε ... Αλλαγή πλεύσης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Oχι ξεκαθαρα δεν μου λειπει το "μασαζ". Περιστασιακα ειχα μια κοπελα που συμφωνημενα και μονο βρισκομασταν απλα για να περασουμε καλα και μεχρι εκει. Το οριοθετω. Προσωπικα ψαχνω τον επομενο μεγαλο μου ερωτα μακροπροθεσμα και σαν "στοχο". Καταλαβαινω απολυτα οτι απο θολες καταστασεις, μονο θολες καταστασεις θα εχεις και εσυ ως αντικτυπο απλα ισως ειναι αυτο το καμπανακι που χτυπησε οτι κοιτα βαζει effort καποια που δυσκολα το βλεπω γενικοτερα και επεσα στην συναισθηματικη λουπα του οτι κοιτα μετραω οντως. Μεχρι εκει

Εσυ ξέρεις αγαπητέ.... για μένα οι περιστασιακές σχέσεις μόνο για σέξ δεν έχουν και μεγάλη διαφορά απο τις βίζιτες. Απλά δεν πληρώνεις. Γιατι η άλλη κάνει απλά σέξ μαζί σου χωρις να υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο και επειδή έχω υπάρξει σε σχέσεις που είχαμε συναισθηματικό δέσιμο και το σέξ μαζί ηταν κορυφαίο.... και το χω ζήσει μπορώ να το διακρίνω.

Η περιστασιακή γκόμενα που λές οσο καλό σέξ και να κάνετε θα σου βάζει πάντα το φραγμό "Μόνο σέξ όχι φίλοι" το ίδιο και μια βίζιτα. Οποτε αν θές να κάνουμε μια σουρεαλιστική συζήτηση χωρις φόβο και πάθος για μένα οι γυναικες αυτές που πάς και ξεχαρμανιάζεις και διατηρείς την λογική και την ευελιξία σου πχ δε μπλέκεις σε μαλακισμένες ιστορίες μονο για το σέξ... καλή ωρα.

Γιατι σε βλέπω θές και να την γαμήσεις... μεταξύ μας.... το εγραψες και μόνος σου.

Οι γυναικες λοιπόν αυτες (οι βίζιτες) μια χαρά επιλογή ειναι. Και το γράφω με το θάρρος της γνώμης μου και ας παρεξηγηθώ και απο την οποιαδληποτε με διαβάζει δεν εχω θέμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Την γλεντούσα αυτή καλά να ξέρεις... ειναι καβλοράπανο :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχεμυθο ποτάκι με ερωτική εσάνς... Από το απρόσωπο μασάζ καλύτερο ακούγεται. Εύγε ... Αλλαγή πλεύσης.

Όλα καλά ειναι... όλα χρειάζονται :P και στο μασάζ αν η άλλη σε ξέρει και πηγαίνεις δεν ειναι και τόσο απρόσωπο.
 

Taethien

Νεοφερμένος

Ο Taethien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μου ξεδιαλυνατε πολύ το μυαλό και ευχαριστώ. Εγώ ο αγαθός πίστευα ότι μπορεί και να με θέλει για κάτι πιο σοβαρό😅

Ο γνωστός μαλακοαγαθοβιόλης της παρεας!
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,090 μηνύματα.
Μου ξεδιαλυνατε πολύ το μυαλό και ευχαριστώ. Εγώ ο αγαθός πίστευα ότι μπορεί και να με θέλει για κάτι πιο σοβαρό😅

Ο γνωστός μαλακοαγαθοβιόλης της παρεας!
Σοβαρό και δεσμοί με το παρελθόν σε επίπεδο συγκατοίκηση ς μάλιστα δεν κολλούν... Άντε next one.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Μου ξεδιαλυνατε πολύ το μυαλό και ευχαριστώ. Εγώ ο αγαθός πίστευα ότι μπορεί και να με θέλει για κάτι πιο σοβαρό😅

Ο γνωστός μαλακοαγαθοβιόλης της παρεας!

Να σε θέλει για κάτι σοβαρό ενώ συζει ακόμη με τον άλλον;

Δεν είσαι μαλακό τέτοιος απλά έχεις θολώσει και λίγο επειδή θες σεξ ... Σου κουνήθηκε και λίγο και αυτό ήταν.

Πες εντάξει δε πειράζει με καύλωσες εσυ θα με σβήσει η μασατζου 😄😄

Δεν πουλιεμαι για ένα σεξ.

Μη τσακωθείς μαζί της ουτε να βριστειτε. Απλά πες της ισχυει οτι σ είπα και Ξαναπάρε με όταν θα χεις ξεκαθαρισει με τον άλλον σε ευλογο χρονικό διάστημα

Δεν θα είμαι και για παντα διαθέσιμος....

Και σταματα να μιλάτε κάθε μέρα έλεος... Και αν σου ξαναπεί για το δικό της πες δεν με απασχολεί. Δεν τον ξέρω τον κύριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σοβαρό και δεσμοί με το παρελθόν σε επίπεδο συγκατοίκηση ς μάλιστα δεν κολλούν... Άντε next one.

Καλά μεταξυ μας αμα θέλει να τη πηδήξει χωρίς δεσμευσεις μια χαρά ευκαιρία είναι. Αλλά μετά. Μπλέκεις είσαι τόσο μάγκας ώστε να μην εμπλακεις συναισθηματικά και όσο τραβιεσαι με αυτή χάνεις χρόνο να γνωρίσεις καμια άλλη
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,090 μηνύματα.
Να σε θέλει για κάτι σοβαρό ενώ συζει ακόμη με τον άλλον;

Δεν είσαι μαλακό τέτοιος απλά έχεις θολώσει και λίγο επειδή θες σεξ ... Σου κουνήθηκε και λίγο και αυτό ήταν.

Πες εντάξει δε πειράζει με καύλωσες εσυ θα με σβήσει η μασατζου 😄😄

Δεν πουλιεμαι για ένα σεξ.

Μη τσακωθείς μαζί της ουτε να βριστειτε. Απλά πες της ισχυει οτι σ είπα και Ξαναπάρε με όταν θα χεις ξεκαθαρισει με τον άλλον σε ευλογο χρονικό διάστημα

Δεν θα είμαι και για παντα διαθέσιμος....

Και σταματα να μιλάτε κάθε μέρα έλεος... Και αν σου ξαναπεί για το δικό της πες δεν με απασχολεί. Δεν τον ξέρω τον κύριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Καλά μεταξυ μας αμα θέλει να τη πηδήξει χωρίς δεσμευσεις μια χαρά ευκαιρία είναι. Αλλά μετά. Μπλέκεις είσαι τόσο μάγκας ώστε να μην εμπλακεις συναισθηματικά και όσο τραβιεσαι με αυτή χάνεις χρόνο να γνωρίσεις καμια άλλη
Και ποιος μας λέει πως δεν πρόκειται για παντρεμένη γυναίκα . Αλλιώς περίεργο αυτό με τα κοινά περιουσιακά.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,942 μηνύματα.
Λοιπον παιδια χαιρεται ειμαι 26 χρονων και προσφατα γνωρισα μια κοπελα απο εφαμοργη γνωριμιων που κατευθειαν κολλησαμε και υπηρξε χημεια 5 χρονια μεγαλυτερη μου. Επειτα απο πολυωρες συζητησεις ανταλλασουμε ινσταγκραμ.

Την δευτερη λοιπον μερα μου ξεκαθαριζει επειδη δεν θελει να με κοροιδευει οτι βρισκεται σε μια κατασταση situationship η οποια αφορα συγκατοικηση (λογικα με πρωην) και οτι εχουν χωρισει και συμφωνησει ο καθενας να προχωρησει στην ζωη του, ωστοσο δεν παυει να συγκατοικουν και μου ειπε κατα λεξη οτι ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι ακουγεται και οτι εχει να κανει με "εκμεταλλευση" περουσιακων λογικα η χρηματικου. Μου το ξεκαθαρισε διοτι ηθελε να ειναι ξεκαθαρη ωστοσο εγω συνεχισα να μιλαω μαζι της διοτι ενιωθα οτι υπαρχει κατι. Με τα πολλα και αφου μιλαμε για καμια εβδομαδα τωρα μου προτεινε αυριο να βρεθουμε επιτελους σε αυτο το πρωτο ραντεβου κτλπ και οτι της αρεσει ολο αυτο το φλερτ.

Εγω σαν ηθικος ανθρωπος απο την δικη μου πλευρα δεν θα ηθελα να χαλασω το piece of mind μου και να μπλεχτω σε μια never ending κατασταση και ποσο μαλιστα ως 3ος γιατι αυτο θα ειμαι, εστω και σε μια τετοια τελειωμενη κατασταση. Με πολυ πιεση μου ειπε οτι γενικα το πραγμα οδευει στην πληρη ελευθερια της και αποκοπη της ολοκληρωτικα απο το αλλο ατομο.

Ερχομαι λοιπον αντιμετωπος με τα εξης συναισθηματα. Η μια πλευρα ειναι η ηθικη και το ποσο εγω δεν θελω ουτε να ειμαι ενας ανθρωπος που καποια θα "απατησει" καποιον μαζι μου ακομη και αν ειναι αυτο συμφωνημενο μεταξυ τους και εχουν χωρισει κιολας αλλα απο την αλλη νιωθω απιστευτη ελξη λογω χημειας και οτι juicy εχουμε πει και σκεφτομαι οντως να μπω σε ενα τρυπακι εστω και για να περασω καλα εξ αρχης.

Θελω παρολα αυτα τις γνωμες σας πανω σε αυτο και πως πρεπει να το διαχειριστω η αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο. Απο την μια νιωθω οτι αν οντως αποκοπει απο αυτον τον ανθρωπο οτι απο αυτα που εχω δει μπορουμε να φτιαξουμε κατι που δεν θα ειναι καθαρα και μονο σεξ αλλα απο την αλλη και νιωθω ασχημα, αβολα και φοβισμενος για τον αλλο αντρα στη ζωη της εστω και υπο αυτες τις συνθηκες..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
Θα μπλέξεις, πολύ άσχημα. Και αλήθεια να λέει κι έτσι όπως είναι τα πράγματα, θα ζεις - για όσο είστε μαζί - μέσα στην αμφιβολία. Και δεν το θες.

Αυτή θα γυρνά στο σπίτι με την πρώην σχέση της κι εσύ στο δικό σου, μ' ένα μυαλό κουβάρι...

Δεν αξίζει καν τον κόπο στην παρούσα φάση (μην πω γενικά, αν και το πιστεύω...). Αν κι εφόσον κι άμα το τοπίο ξεκαθαρίσει τελείως, το ξαναβλέπεις. Αν είσαι ακόμα διαθέσιμος. Και (σου) εύχομαι να μην είσαι...
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,263 μηνύματα.
Και ποιος μας λέει πως δεν πρόκειται για παντρεμένη γυναίκα . Αλλιώς περίεργο αυτό με τα κοινά περιουσιακά.
Αυτό ακριβώς σκεφτομαι τόση ώρα ρε συ, τι σκατα σχέση είχαν και δεν μπορεί να έχει την ελευθερία της; χωρισες κοπέλα μου; μάζεψε τα μπογαλάκια σου και δρόμο στο σπίτι σου, τι δουλειά έχεις με έναν πρώην;; Αυτό λέει πολλά για τον χαρακτήρα της. @Taethien , κατά τη γνώμη μου ούτε καν να της πεις ότι "όταν ξεμπερδεψεις στείλε μου" , να της πεις, συγγνώμη αλλά δεν θα ήθελα να το συνεχίσουμε καθόλου.
Και τι πάει να πει δεν με αφήνει να φύγω; ακόμα και παντρεμένη να είναι που λέει ο λόγος, έχει το δικαίωμα να πάρει διάσταση, εμένα οι γονείς μου παιδιά είχαν και δεν μένανε μαζί, άσε μας τώρα.
Να πω ήταν άνεργη και δεν είχε φράγκο, πάει στο καλό, αυτή έχει όμως, και αυτό δεν φαίνεται να έγινε πρόσφατα.

Κι άμα δεν σε αφήσει και σε ησυχία όπως λες, το μπλοκ είναι μια πολύ απλή και άμεση λύση, που δεν έχει καμία ντροπή μέσα, κατά τη γνώμη μου.

Θέλει να είναι ξεκάθαρη μαζί σου αλλά δεν είναι, εδώ δεν ξέρεις καν περί τίνος πρόκειται. ΜΑΚΡΙΑ. Οι άνθρωποι που σε κάνουν να πιστεύεις ότι τα ξέρεις όλα ενώ δεν ξέρεις τίποτα, είναι άνθρωποι πολύ πονηροι.

Σουηδία γίναμε, έλα Παναγία μου.


Καμία διαθεσιμότητα, τόσες κοπέλες εκεί έξω.

Και τον μεγάλο έρωτα που ανεφερες πάντως, σε αυτή τη γυναίκα δεν θα τον βρεις 100% και κατά τη γνώμη μου, αν θες, ούτε στα dating apps, τόσο εύκολα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς σκεφτομαι τόση ώρα ρε συ, τι σκατα σχέση είχαν και δεν μπορεί να έχει την ελευθερία της; χωρισες κοπέλα μου; μάζεψε τα μπογαλάκια σου και δρόμο στο σπίτι σου, τι δουλειά έχεις με έναν πρώην;; Αυτό λέει πολλά για τον χαρακτήρα της. @Taethien , κατά τη γνώμη μου ούτε καν να της πεις ότι "όταν ξεμπερδεψεις στείλε μου" , να της πεις, συγγνώμη αλλά δεν θα ήθελα να το συνεχίσουμε καθόλου.
Και τι πάει να πει δεν με αφήνει να φύγω; ακόμα και παντρεμένη να είναι που λέει ο λόγος, έχει το δικαίωμα να πάρει διάσταση, εμένα οι γονείς μου παιδιά είχαν και δεν μένανε μαζί, άσε μας τώρα.
Να πω ήταν άνεργη και δεν είχε φράγκο, πάει στο καλό, αυτή έχει όμως, και αυτό δεν φαίνεται να έγινε πρόσφατα.

Απλά της δίνει μια τελευταία ευκαιρία του στυλ αν ποτε ξεμπερδέψεις ελα να τα πουμε ξανά και βλέπουμε τότε. Γιατί μπορεί απλά να έτυχε η χρονική συγκυρία να μην ήταν καλή.

Κι άμα δεν σε αφήσει και σε ησυχία όπως λες, το μπλοκ είναι μια πολύ απλή και άμεση λύση, που δεν έχει καμία ντροπή μέσα, κατά τη γνώμη μου.

Θέλει να είναι ξεκάθαρη μαζί σου αλλά δεν είναι, εδώ δεν ξέρεις καν περί τίνος πρόκειται. ΜΑΚΡΙΑ. Οι άνθρωποι που σε κάνουν να πιστεύεις ότι τα ξέρεις όλα ενώ δεν ξέρεις τίποτα, είναι άνθρωποι πολύ πονηροι.

Σουηδία γίναμε, έλα Παναγία μου.


Καμία διαθεσιμότητα, τόσες κοπέλες εκεί έξω.
Το θέμα δεν είναι ποσες είναι εκεί έξω το θέμα είναι και τι κουβαλανε που αντίστοιχα αυτό ισχυει και για τους άντρες βέβαια.

Νταξει τώρα τα μπλοκ κτλ δεν ει αι ωραία πραγματα μεγάλα παιδια είστε της είπες κάτι θα το καταλάβει φαντάζομαι. Ας της πει ότι κοίταξε να δεις καλυτερα να μη μιλήσουμε λίγο καιρό να ξεκαθαρίσει και εσυ. Νομίζω θα είναι καλυτερα αν τελικά μετά από καιρό εμφανισθεί αυτή όπως πρεπει σημαίνει ότι δεν ει αι και τόσο παρταλι όσο τη νομίζαμε απλά ήταν η χρονική συγκυρία.

Ας μην είμαστε εξαρχής τόσο αυστηροί επικριτικοί και λέω για μένα τώρα.

Αυτός δεν θα παθει κάτι αν περιμενει. Είπαμε οι βασικές προυποθεσεις που θα της εθετα εγώ είναι :

Να έχει φυγει απο το σπίτι που συζει και να μένει μόνη της.
Να ξερει τι θέλει και να χει ξεκαθαρίσει. Και αυτό που θέλει να συμβαδίζει με τα θέλω του φίλου μας.

Φίλε μη πας με τα νερά καμίας στο λέω από προσωπικη άποψη. Αμα ταιριάζετε καλώς. Ασχολήσου αν όχι στρίψε και κοίτα για κατι άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,090 μηνύματα.
Αυτός δεν θα παθει κάτι αν περιμενει. Είπαμε οι βασικές προυποθεσεις που θα της εθετα εγώ είναι :

Να έχει φυγει απο το σπίτι που συζει και να μένει μόνη της.
Να ξερει τι θέλει και να χει ξεκαθαρίσει. Και αυτό που θέλει να συμβαδίζει με τα θέλω του φίλου μας.
Devil κανένας και καμια που έχει βολευτεί σε μια κατάσταση δεν πρόκειται να ξεβολευτεί για μια γνωριμία που κράτησε μόλις μια εβδομάδα και η άλλη πλευρά έθεσε τέτοιες προϋποθέσεις για να συνεχιστεί .

Πόσο καλά πια να έχεις γνωρίσει σε λίγο διάστημα κάποιον από apps και να είσαι σε θέση χωρις καν να έχετε αρχίσει να βγαίνετε ,έτσι ώστε να γνωριστείτε επί της ουσίας , ώστε να ανατρέψεις την καθημερινότητα σου ;

Αν και εγώ θεωρώ πως μάλλον η φίλη μας δεν είναι και τόσο σε απλή συγκατοίκηση, όσο ισχυρίζεται.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,263 μηνύματα.
Devil κανένας και καμια που έχει βολευτεί σε μια κατάσταση δεν πρόκειται να ξεβολευτεί για μια γνωριμία που κράτησε μόλις μια εβδομάδα και η άλλη πλευρά έθεσε τέτοιες προϋποθέσεις για να συνεχιστεί .

Πόσο καλά πια να έχεις γνωρίσει σε λίγο διάστημα κάποιον από apps και να είσαι σε θέση χωρις καν να έχετε αρχίσει να βγαίνετε ,έτσι ώστε να γνωριστείτε επί της ουσίας , ώστε να ανατρέψεις την καθημερινότητα σου ;

Αν και εγώ θεωρώ πως μάλλον η φίλη μας δεν είναι και τόσο σε απλή συγκατοίκηση, όσο ισχυρίζεται.
Η κοπέλα δεν θα έπρεπε καν εφόσον εχει θέματα με άλλον, να βγαίνει με άνθρωπο ο οποίος ψάχνει κάτι σοβαρό.

Μπάζει από παντού, καμία ελαστικοτητα, κι το λέω και σαν γυναίκα.

Red flag, για να μιλήσουμε και σύγχρονα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Devil κανένας και καμια που έχει βολευτεί σε μια κατάσταση δεν πρόκειται να ξεβολευτεί για μια γνωριμία που κράτησε μόλις μια εβδομάδα και η άλλη πλευρά έθεσε τέτοιες προϋποθέσεις για να συνεχιστεί .

Πόσο καλά πια να έχεις γνωρίσει σε λίγο διάστημα κάποιον από apps και να είσαι σε θέση χωρις καν να έχετε αρχίσει να βγαίνετε ,έτσι ώστε να γνωριστείτε επί της ουσίας , ώστε να ανατρέψεις την καθημερινότητα σου ;

Αν και εγώ θεωρώ πως μάλλον η φίλη μας δεν είναι και τόσο σε απλή συγκατοίκηση, όσο ισχυρίζεται.

Τώρα κοιταξε να δείς Εύα οι χωρισμοί αυτα έχουνε.... ολοι μας έχουμε ενα παρελθόν , μπορεί χρονικά η κοπελα να ειναι σε ενα κομβικό σημείο και οντως να θέλει να προχωρήσει τη ζωή της και να του λέει αλήθεια.

Απο εκει και πέρα δεν θα τη δικάσεις κιόλας. Αν θες της δινεις μια ευκαιρία δεν εχει να χάσει κάτι ο τύπος ισα ισα θα δείξει καλό προφίλ.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Θα ηθελα να πιστευω πως δεν θα φλερταρε τοσο εντονα και "επιθετικα"¨εαν δεν της ελειπε ο τομεας σεξ
Κούνια που σε κούναγε... :P
Ωστοσο εκεινη συνεχισε την ομιλια λεγοντας που το δεχεται και καταλαβαινει απολυτα και πως δεν προκειται να σταματησει να με φλερταρει
images.jpeg


Έτυχε να διαβάσω αντίστοιχη περίπτωση πριν κανά 2μηνο σε fb group γυναικών με πρώην, άνεργο, που δε ξεκουμπιζόταν από το σπίτι της κοπέλας, γιατί δεν ήθελε να γυρίσει στο πατρικό του, και αυτή ζήταγε συμβουλές για το πώς να καταφέρει να τον διώξει, μάλλον χωρίς τη βοήθεια της αστυνομίας, γιατί ήθελε να προχωρήσει τη ζωή της και ουσιαστικά καθόταν και τον συντηρούσε. Τώρα, οι συγκεκριμένες περιπτώσεις είναι εξαιρετικά σπάνιες και αμφιβάλλω ότι η δικιά σου συγκαταλέγεται σε αυτές. Δε μπορώ να φανταστώ κάποια που το περνάει αυτό και το περιγράφει ως situationship. Πιο πιθανό μου φαίνεται να το έχουν on/off αυτοί συνέχεια, εσύ να λειτουργήσεις σαν αφροδισιακό και σε ένα μήνα να είναι και πάλι μαζί
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,005 μηνύματα.
Ή μπορεί να τη βρίσκουν να υπάρχει ο ματάκιας πίσω από την κουρτίνα ή αυτός που θα τους ετοιμάζει το πρωινό με γάλα πορτοκαλάδα, και παξιμάδια, ζαμπονάκι, τυράκι, βούτυρο και μαρμελάδα με το δίσκο...στο κρεβάτι όσο αυτοί οι δυο θα έχουν αυτό το πηδουλόtionship. :crazy:
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
Παιδιά, αν ήμουν εγώ, θα πήγαινα στο ραντεβού. Βέβαια ανήκω στη γενιά, που δεν υπήρχε φλερτ δίχως προσωπική επαφή. Λοιπόν, έχει παιχτεί κάτι σε γραμματάκια, δεν ξέρω αν έχειτε μιλήσει με οθόνη, ή πώς. Αλλά αυτά όλα δεν είναι το προσωπικό. Συμφωνώ, πως αυτός ο τρόπος ζωής της με ένα πρώην, λόγω συνθηκών, είναι ύποπτος. και θα συμφωνήσω με τον @Devil πως ίσως κάποιο συμφέρον παίζεται (κάποια λέξη είπες αγγλική ή έτσι). Κάτι πάει να κερδίσει. Όμως αν ήμουν εγώ, θα ήθελα να δω το πρόσωπό της, τις εκφράσεις της όταν μου ταλέει αυτά, τα μάτια της. Θα την πέρναγα ένα πρώτο ίντερβιου. Θα ήμουν πολύ προσεχτική βέβαια.
Αυτό επίσης που δε μου άρεσε, ήταν ότι θέλησες να σταματήσεις το φλερτ, αλλά εκείνη το συνεχίζει επειδή της αρέσει. Τι θα πει αυτό; Εγώ ξέρω τον βασικό κανόνα <αν ο άλλος δε με θέλει μία, δεν τον θέλω δέκα>. Εκτός αν το πάει κάπου, κάτι θέλει και από σένα....
Αλλά ξαναλέω, για να μη μείνουν απορίες, ένα ραντεβού θα δείξει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Παιδιά, αν ήμουν εγώ, θα πήγαινα στο ραντεβού. Βέβαια ανήκω στη γενιά, που δεν υπήρχε φλερτ δίχως προσωπική επαφή. Λοιπόν, έχει παιχτεί κάτι σε γραμματάκια, δεν ξέρω αν έχειτε μιλήσει με οθόνη, ή πώς. Αλλά αυτά όλα δεν είναι το προσωπικό. Συμφωνώ, πως αυτός ο τρόπος ζωής της με ένα πρώην, λόγω συνθηκών, είναι ύποπτος. και θα συμφωνήσω με τον @Devil πως ίσως κάποιο συμφέρον παίζεται (κάποια λέξη είπες αγγλική ή έτσι). Κάτι πάει να κερδίσει. Όμως αν ήμουν εγώ, θα ήθελα να δω το πρόσωπό της, τις εκφράσεις της όταν μου ταλέει αυτά, τα μάτια της. Θα την πέρναγα ένα πρώτο ίντερβιου. Θα ήμουν πολύ προσεχτική βέβαια.
Αυτό επίσης που δε μου άρεσε, ήταν ότι θέλησες να σταματήσεις το φλερτ, αλλά εκείνη το συνεχίζει επειδή της αρέσει. Τι θα πει αυτό; Εγώ ξέρω τον βασικό κανόνα <αν ο άλλος δε με θέλει μία, δεν τον θέλω δέκα>. Εκτός αν το πάει κάπου, κάτι θέλει και από σένα....
Αλλά ξαναλέω, για να μη μείνουν απορίες, ένα ραντεβού θα δείξει

ΣΥΜΦΩΝΏ ΣΕ όλα εκτος απο το ραντεβού. Για λόγους ασφαλείας δεν συναντούμε γυναίκες που ειναι ακόμη μπλεγμένες σε τέτοια σκηνικά. Οπως και εγω δεν συνάντησα την αλλη εφοσον δεν ειχα το κινητό της. Και μενα καθε μερα μου μιλαγε για μια βδομαδα 1-2 ωρες στο τηλ λες και ειχαμε σχέση.

Οπως ανησυχούν αυτες ανησυχούμε και εμεις.... τέλος. Δεν γουστάρω ανισότητες. Ετσι μου έλεγε και αυτη εεεεελα μωρε τωρα ΑΝΤΡΑΣ εισαι τι θα πάθεις.... τηςκάνω ακου οπως ανησυχεις εσυ ανησυχω και εγώ. Θέλεις ; καλώς. Επι ισοις οροις θα γινει το ραντεβού. 35 χρονων γυναικα είσαι έλεος.

Και στη τελική τι σε ενδιαφέρει ο τροπος εκφρασης της εφόσον δεν καλύπτονται τα πρακτικά ;;; κοιταμε πράξεις όχι λόγια και εκφράσεις. Η κοπελα αυτη δεν εχει ξεκαθαρισει με τον προηγούμενο και εχει επαφές μαζι του.

Προσωπικα δεν θα προχωρούσα σε μια νεα γνωριμία εαν η αλλη διατηρουσε ακομη επαφές με τον πρώην της. Αυτος ειναι και ο λόγος που είχα απορριψει μια περίπτωση ΠΡΙΝ 2 χρονια περίπου.

Φαντασου κιολας να συζεί μαζί του..... γυρευε τι δουλειά εχει να κάνει μέχρι να μπορέσουμε να βγούμε. Αυτα θα τα έλεγα στο τηλεφωνο να τα ξέρει. Οχι απο κοντά.

Και που ξερω γω αν ο γκόμενος της δεν ειναι κάνας τρελος και την ακολουθησει. Εγω δεν ειμαι κάνα χαμίνι να παίζω ξυλο με το κάθε κατακάθι της κοινωνίας ουτε βρισιες απειλές κτλ. αν ερχόταν αυτος και με έβριζε ή με απειλούσε θα φωναζα την αστυνομία και θα του έκανα μήνυση επιτόπου. Οποτε για να τα αποφυγουμε ολα αυτα... καλυτερα να έχουμε κάποια όρια εξαρχής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Τι είναι πάλι αυτή η καινούρια εκφυλιά το «situationship;» Ξέρει κάποιος να απαντήσει υπεύθυνα;
Όσο για το θέμα σου, @Taethien, προσωπικά δεν θα έκανα τίποτα με την άλλη όσο μένει με τον «δικό της.» Ή τον στέλνει ή φεύγει, δεν ξέρω, ό,τι προτιμά ή μένει μαζί του και ξεκόβεις. Το χειρότερο είναι να ξεκινήσεις κάτι μαζί της και να είσαι στην αναμονή για το πότε θα σταματήσει να μένει με τον μαντραχαλά.

Όλα τα παραπάνω εφόσον, βέβαια, θες κάτι σοβαρό μαζί της.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Τι είναι πάλι αυτή η καινούρια εκφυλιά το «situationship;» Ξέρει κάποιος να απαντήσει υπεύθυνα;

Απο όσο κατάλαβα ειναι μια σχέση ερωτικού τύπου χωρις δεσμεύσεις και αποκλειστικότητα.

Ότι χειρότερο δηλαδή για κάποιον που ψάχνει σοβαρή σχέση σαν να πηγαίνεις στη Τράπεζα για επιστροφή και ξαφνικά να σου λένε... ΟΧΙ ΛΑΘΟΣ τελικά χρωστάτε κιόλας. χαχα

δε φτανει που μας χρωστουσαν λέει μας πήραν και το βόδι , ΞΥΠΝΑ ΒΟΔΙ !!!! χαχα (οχι εσύ)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,478 μηνύματα.
Situationship είναι κάτι πολύ διαδεδομένο σε ηλικίες των 20 - 25 αλλά και σε ανώριμους μεγαλύτερους σε ηλικία. Είναι μια σχέση μπερδεμένη που δεν έχει όρια, δεν έχει ξεκαθαριστεί τί ακριβώς είναι, λίγο σεξ, λίγο φιλία, λίγο μπερδεγουέι γενικότερα που την κρατάνε και οι δύο γιατί κάτι αποκομίζουν από αυτήν. Μακριά από τέτοια δηλαδή.

Το οτι μια 30άρα κάνει σαν καυλωμένη πορνοστάρ για το παιδαρέλι 25 ετών με ενοχλεί πολύ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,020 μηνύματα.
Situationship είναι κάτι πολύ διαδεδομένο σε ηλικίες των 20 - 25 αλλά και σε ανώριμους μεγαλύτερους σε ηλικία. Είναι μια σχέση μπερδεμένη που δεν έχει όρια, δεν έχει ξεκαθαριστεί τί ακριβώς είναι, λίγο σεξ, λίγο φιλία, λίγο μπερδεγουέι γενικότερα που την κρατάνε και οι δύο γιατί κάτι αποκομίζουν από αυτήν. Μακριά από τέτοια δηλαδή.

Το οτι μια 30άρα κάνει σαν καυλωμένη πορνοστάρ για το παιδαρέλι 25 ετών με ενοχλεί πολύ.

Το πιθανότερο ειναι να πρόκειται για ανακατόστρα που γουστάρει να έχει στη σφαίρα επιρροής της 2-3 αντρες ταυτοχρονα γιατι έτσι ηδονίζεται.

Για αυτο και του ειπαμε να γίνει απόλυτος και να της πεί οτι ξέχασε το οποιοδήποτε ραντεβού εαν δεν ξεκαθαρισεις απόλυτΑ ΜΕ ΤΟΝ αλλον..... εκει θα φανεί τι είναι. Τωρα υποθέσεις κάνουμε.

όταν σε κάποια ή κάποιον λές κόψε αυτη τη μαλακία με τρόπο βεβαια γιατι ειναι ΜΑΛΑΚΙΑ απλά υπάρχουν δυο σενάρια είτε όντως να την κοψει και να καταλαβεις οτι αυτος ο άνθρωπος οντως ενδιαφέρεται να αλλάξει είτε να αρχίσει τους εγωϊσμους τις ειρωνίες κάποιες φορές και την ψυχρότητα. Εκει δινεις τον τελειωτικό πούλο και δεν ξανασχολεισαι.

Εγωισμουληδες τώρα και μαλακιτσες τέτοιες όταν ο άλλος είναι φάουλ κανεις δεν πρεπει να δέχεται.

Θα βρει άλλο κορόιδο αυτή μετά από το dating κυκλοφορουν πολλα. Τη ξέρει τη δουλειά της μην ανησυχείτε δεν θα ξεμείνει χαχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top