Και το θέμα, χωρισμός !

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Α όχι! Δεν θα τους δώσεις μια ακόμα ικανοποίηση!
Enough is enough!
Αυτό που λέγεται ότι η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο, είναι αλάνθαστο!
Ξεσπάς σε άλλα!

Μίλαγα με μια φίλη μου, 50 χρονών με παιδί. Της είχε ταξει ο άλλος λέει τα πάντα, ακομα και να μετακομίσουν με το παιδί και να ναι μαζι του. Και μια μερα εξαφανιστηκε χωρίς εξήγηση. Δηλαδή επίσης γαιδουριά. Την άκουγα και λέω "συμπάσχω".

Και ήταν τόσο ήρεμη. Οχι οτι δεν στενοχωρήθηκε, εννοείται οτι στενοχωρήθηκε. Οχι οτι δεν είχε κι αυτη απορίες, είχε.

Αλλά μου λέει "ξερω τι είμαι και τι έδωσα". Και δεν την κατάλαβα καν. Πως αυτο το πράγμα δίνει γαλήνη;

Ακόμα δεν το χω καταλάβει τι εννοουσε. Γιατί δεν ξέσπασε; Γιατί δεν ούρλιαξε;

Εγω είμαι ένα κλικ πριν το κοκκινο στάδιο.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μίλαγα με μια φίλη μου, 50 χρονών με παιδί. Της είχε ταξει ο άλλος λέει τα πάντα, ακομα και να μετακομίσουν με το παιδί και να ναι μαζι του. Και μια μερα εξαφανιστηκε χωρίς εξήγηση. Δηλαδή επίσης γαιδουριά. Την άκουγα και λέω "συμπάσχω".

Και ήταν τόσο ήρεμη. Οχι οτι δεν στενοχωρήθηκε, εννοείται οτι στενοχωρήθηκε. Οχι οτι δεν είχε κι αυτη απορίες, είχε.

Αλλά μου λέει "ξερω τι είμαι και τι έδωσα". Και δεν την κατάλαβα καν. Πως αυτο το πράγμα δίνει γαλήνη;

Ακόμα δεν το χω καταλάβει τι εννοουσε. Γιατί δεν ξέσπασε; Γιατί δεν ούρλιαξε;

Εγω είμαι ένα κλικ πριν το κοκκινο στάδιο.

Το παιδί που είχε ήταν το κλειδί για την αντιμετώπισή της!

Εγώ έχω φτάσει στο παρελθόν στο κόκκινο στάδιο!
Και έκανα όλα αυτά που λες μέχρι που έκλεισε ο λαιμός μου, δεν μπορούσα να μιλήσω και έσπασαν τα αγγεία του προσώπου μου από την ένταση!
Πώς την έβγαλα καθαρή, ένας Θεός ξέρει!
΄Οχι όμως, δεν θα έδινα ποτέ την ικανοποίηση σε κάποιον που πάτησε κάτω τα αισθήματά μου, να με δει να διαλύομαι!
Αυτό ήταν δική μου δουλειά και των ανθρώπων της εμπιστοσύνης μου που με στήριξαν με όποιον τρόπο μπορούσαν.
Αν και εδώ που τα λέμε, όταν βρίσκεσαι σε τέτοια κατάσταση δεν ακούς κανέναν!
Απλά η παρουσία τους όταν τους τη ζητούσα, ήταν κάπως ανακουφιστική!

Είδες τώρα τι έχεις κάνει, έτσι;
Λέω πολύ προσωπικά πράγματα και δεν το συνηθίζω!
Εδώ δεν έχω δώσει πληροφορίες για πολύ απλούστερα!
Αν πιάνουν τουλάχιστον τόπο, χαλάλι σου!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Είδες τώρα τι έχεις κάνει, έτσι;
Λέω πολύ προσωπικά πράγματα και δεν το συνηθίζω!
Εδώ δεν έχω δώσει πληροφορίες για πολύ απλούστερα!
Αν πιάνουν τουλάχιστον τόπο, χαλάλι σου!

Το εκτιμώ πραγματικά, σε ευχαριστώ και ελπίζω να πιάσουν τόπο.

Εξαρτώνται πολλά από αυτό.

ΥΓ: Πραγματικά πιστεύεις ότι τους τροφοδοτούμε με ευχαρίστηση όταν μας βλέπουν στο κόκκινο στάδιο; Διότι έχω κάποια πολύ σκληρά λόγια να ξεστομίσω, που τσακίζουν και κόκκαλα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το εκτιμώ πραγματικά, σε ευχαριστώ και ελπίζω να πιάσουν τόπο.

Εξαρτώνται πολλά από αυτό.

ΥΓ: Πραγματικά πιστεύεις ότι τους τροφοδοτούμε με ευχαρίστηση όταν μας βλέπουν στο κόκκινο στάδιο; Διότι έχω κάποια πολύ σκληρά λόγια να ξεστομίσω, που τσακίζουν και κόκκαλα.

Ο,τι και να πεις αφού πήρε την απόφαση να φύγει το μόνο που θα πετύχεις θα είναι να της δώσεις το bonus της διαβεβαίωσης ότι ένας άντρας της δόθηκε ολοκληρωτικά ψυχή τε και σώματι.
Προσωπικά δεν θα το έκανα!
Εξάλλου όλα αυτά που θέλεις να της πεις τα ξέρει! ΄Ετσι δεν είναι;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ο,τι και να πεις αφού πήρε την απόφαση να φύγει το μόνο που θα πετύχεις θα είναι να της δώσεις το bonus της διαβεβαίωσης ότι ένας άντρας της δόθηκε ολοκληρωτικά ψυχή τε και σώματι.
Προσωπικά δεν θα το έκανα!
Εξάλλου όλα αυτά που θέλεις να της πεις τα ξέρει! ΄Ετσι δεν είναι;

Με έβαλες σε σκέψεις...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,729 μηνύματα.
Μίλαγα με μια φίλη μου, 50 χρονών με παιδί. Της είχε ταξει ο άλλος λέει τα πάντα, ακομα και να μετακομίσουν με το παιδί και να ναι μαζι του. Και μια μερα εξαφανιστηκε χωρίς εξήγηση. Δηλαδή επίσης γαιδουριά. Την άκουγα και λέω "συμπάσχω".

Και ήταν τόσο ήρεμη. Οχι οτι δεν στενοχωρήθηκε, εννοείται οτι στενοχωρήθηκε. Οχι οτι δεν είχε κι αυτη απορίες, είχε.
Σε σένα που δεν την ξέρεις και δεν την έχεις ζήσει. Ο άλλος που την έζησε στα καλά και στα στραβά της ειχε άλλη άποψη. Η οποια μπορει να ανταποκρινεται στη πραγματικοτητα ή όχι.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με έβαλες σε σκέψεις...

Και κάτι τελευταίο.
Επειδή εκεί έξω είναι πολύ δύσκολο να βρεις ανθρώπους που έχουν τα κότσια να διεκδικήσουν με ειλικρίνεια και ανιδιοτέλεια ν΄αγαπήσουν πραγματικά και ν΄αγαπηθούν, είναι πολύ πιθανόν όλοι αυτοί που δεν εκτίμησαν αυτό που τους δόθηκε, κάποια στιγμή στο μέλλον να το ψάξουν.
Και να μην το βρουν!
Και να θελήσουν να επιστρέψουν!
Ε ρε γλέντια!
Εκεί να δεις ικανοποίηση!
Είμαι bitch που το λέω αυτό;
Ας είμαι! Το δικαιούμαι!
΄Ανθρωπος είμαι, όχι Θεός!
Τέτοια απόλαυση, δεν υπάρχει!
Δεν συγκρίνεται με τίποτα (ο,τι και να σκεφτείς)!;)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Και κάτι τελευταίο.
Επειδή εκεί έξω είναι πολύ δύσκολο να βρεις ανθρώπους που έχουν τα κότσια να διεκδικήσουν με ειλικρίνεια και ανιδιοτέλεια ν΄αγαπήσουν πραγματικά και ν΄αγαπηθούν, είναι πολύ πιθανόν όλοι αυτοί που δεν εκτίμησαν αυτό που τους δόθηκε, κάποια στιγμή στο μέλλον να το ψάξουν.
Και να μην το βρουν!
Και να θελήσουν να επιστρέψουν!
Ε ρε γλέντια!
Εκεί να δεις ικανοποίηση!
Είμαι bitch που το λέω αυτό;
Ας είμαι! Το δικαιούμαι!
΄Ανθρωπος είμαι, όχι Θεός!
Τέτοια απόλαυση, δεν υπάρχει!
Δεν συγκρίνεται με τίποτα (ο,τι και να σκεφτείς)!;)

Το σκέφτηκα αυτό αλλά δεν εχει κανένα νόημα. Όποιος φεύγει φεύγει. Και πέφτουν στα σκουπίδια, και μετα στα χειρότερα σκουπίδια, κι από φόβο μη συνεχίσει αυτή η κατρακύλα, μένουν με τα σκουπίδια.

Πολύ εγωιστές για να μετανιώσουν, να γυρίσουν.

Αλλες στιγμές ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγω χαίρομαι με την ιδέα. Αλλά άλλες στιγμές λέω, και τι νοημα έχει να υποφέρει ο άλλος; Εγω χαλάστηκα; Χαλάστηκα. Αυτο είχε σημασία να μη συμβει. Αν σε 20 χρονια πάθει ζημιά η άλλη απο το κακό της ή τις επιλογές της, δεν θα χαρώ.

Δεν ξέρω, είμαι αχταρμάς τωρα στο κεφάλι δεν εχω σταθερη αποψη.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,729 μηνύματα.
Ο πιο καλός άνθρωπος εξωτερικά μπορει να έχει ιδιοτροπιες τις οποιες δεν γνωριζουμε. Οι ιδιοτροπιες αυτες αν δεν διορθωθούν ή δεν βελτιωθούν θα τον κάνουν να παραμένει μονος του κ να αναρωτιέται τι πάει στραβά. Το τελευταιο καιρο εχω μελετησει αρκετους διαφορετικους τυπους ανθρωπους κ εχω καταληξει στο γεγονος οτι ορισμένοι έχουν πραγματικά σημεια που τους αφηνουν πίσω.

Ο ένας ειναι ιδιαιτερα αγχωδης - κουράζει αυτο. Ειναι ικανος να γυριζει ολο το βράδυ απο μπαρ σε μπάρ και να φευγει ανα μια ωρα απο το καθε μαγαζι.
Ο άλλος ειναι ιδιαιτερα μαμάκιας - ακουει σε ολα τη μαμά του - επισης κουράζει.
Ο τριτος εχει τρομερές ανασφάλειες - ειδικα με τις γυναικες- ειναι ανταγωνιστικος - νευριαζει και παιρνει το παιχνιδι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ , ειναι ενδεικτικο το γελοιον της υποθεσης οτι οποτε βγαινει με γυναικες παει παντα μονος και ΔΕΝ λέει σε κάποιο φιλο του εστω για παρέα λες και ο αλλος θα του γαμησει τις γυναικες.... και αν το κάνει με μια... προσωπικα θα του λεγα μπραβο γιατι ετσι κ αλλιως αυτη θα ηθελε να πηδηχθει μαζι του κ οχι με εκεινον... αλλα το μυαλο του καθενος ως εκει φτανει. Οσο λοιπον φερεται σαν μιζερουλης , σαν μιζερος θα ζει. Απλά τα πράγματα.

Ο τέταρτος δεν βγαινει το βράδυ απο το σπιτι.... γενικα βγαινει ελάχιστα.

Εγω παλαιοτερα ημουν πιο αποτομος κ απολυτος πραγμα που εχω βελτιώσει.

Και η λιστα συνεχιζεται.....

Σε γενικές γραμμες καθενας πρέπει να δουλεψει τις αδυναμιες του και οχι να προσπαθει να τα ριξει πάντα στον άλλον. Γιατι αυτο γινεται βγαινουμε στο κοσμο δηθεν ως θυματα και ξεχνάμε τα δικά μας λάθη.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το σκέφτηκα αυτό αλλά δεν εχει κανένα νόημα. Όποιος φεύγει φεύγει. Και πέφτουν στα σκουπίδια, και μετα στα χειρότερα σκουπίδια, κι από φόβο μη συνεχίσει αυτή η κατρακύλα, μένουν με τα σκουπίδια.

Πολύ εγωιστές για να μετανιώσουν, να γυρίσουν.

Αλλες στιγμές ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγω χαίρομαι με την ιδέα. Αλλά άλλες στιγμές λέω, και τι νοημα έχει να υποφέρει ο άλλος; Εγω χαλάστηκα; Χαλάστηκα. Αυτο είχε σημασία να μη συμβει. Αν σε 20 χρονια πάθει ζημιά η άλλη απο το κακό της ή τις επιλογές της, δεν θα χαρώ.

Δεν ξέρω, είμαι αχταρμάς τωρα στο κεφάλι δεν εχω σταθερη αποψη.

Βρε άκου τι σου λέω! Κάτι ξέρω κι εγώ!
Ούτε κι εγώ επιθυμώ να υποφέρουν για μια ζωή! Απλά να συνειδητοποιήσουν το μέγεθος του λάθους που έκαναν!
Το ότι είχαν στα χέρια τους αυτό που είναι ο τελικός τους στόχος και το πέταξαν!
Είναι μεγάλο το διακύβευμα για να μην προσπαθήσουν!
Είμαι υπέρ της δικαιοσύνης στη ζωή!
Και όταν συμβαίνει αυτό, εγώ δεν είμαι τόσο υπεράνω για να μην το απολαύσω!
Ας πρόσεχαν για να είχαν!
΄Οχι ότι αυτό θα κάνει καλύτερη την παρούσα κατάσταση ούτε ότι είναι κάτι που θα σε ανακουφίσει.
Απλά τώρα κουβέντα να γίνεται!
Ο ΄Αρμιν τι κάνει;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ο ΄Αρμιν τι κάνει;
Να σαι καλά που ρωτάς!

Εχει πέσει σε κατάθλιψη, έρχεται ξαπλώνει δίπλα μου, μου κάνει κουτουλιές, κοιμάται στα πόδια μου, γενικα κάνει ότι μπορεί αλλά έχει γεράσει.

Τουλάχιστον αυτός, με αγαπάει.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να σαι καλά που ρωτάς!

Εχει πέσει σε κατάθλιψη, έρχεται ξαπλώνει δίπλα μου, μου κάνει κουτουλιές, κοιμάται στα πόδια μου, γενικα κάνει ότι μπορεί αλλά έχει γεράσει.

Τουλάχιστον αυτός, με αγαπάει.
΄Ελα βρε την ψυχούλα!
Κάνε κάτι να χαρεί και όταν τον δεις χαρούμενο και ζωηρό, θα χαρείς κι εσύ!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ειλικρινα ομως δεν ξερω πως να παω παρακατω...χανω σημαντικες μερες, χανω εμενα, δεν εχω ορεξη για τιποτα...πως να αφησω τον χρονο να περασει; και αν παρει υπερβολικα πολυ; και αν δεν με αγαπησει ποτε κανεις για αυτο που ειμαι; και αν συνεχισουν ετσι να με κοροιδευουν; πως θα εμπιστευτω ξανα; σκατα...δεν εχει κανενα νοημα να ελπιζω σε κατι καλυτερο...

Άσε τον εαυτό σου να κλάψει και να βιώσει τον πόνο της απώλειας, ανθρώπινο είναι. Τώρα νομίζεις ότι χάνεις μέρες όμως είναι σημαντικό να περάσεις απ' όλα τα στάδια του χωρισμού για να προχωρήσεις. Ο μόνος χαμένος χρόνος ήταν αυτός με τον λάθος άνθρωπο, όμως δεν πειράζει, μαθαίνουμε. Κράτα τις καλές στιγμές για να τον θυμάσαι χωρίς πικρία και μάθε απ' τα λάθη για να μην επαναληφθούν σε επόμενη σχέση σου.
Όλες αυτές οι απαισιόδοξες σκέψεις απορρέουν απ' την κακή σου διάθεση, προφανώς και θα επανέλθεις σταδιακά. Ξεκίνα με μια συγγνώμη απ' τον εαυτό σου που αναλώθηκες μ' ένα άτομο που δε σε άξιζε, κλάψε, άστο να πονέσει όταν είσαι μόνη στο σπίτι αλλά προσπάθησε να βγαίνεις έξω και να συνεχίζεις τη ζωή σου παράλληλα. Κι όπως είπε κι ο αξιαγάπητος Χοσέ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,729 μηνύματα.
Ασφαλέστατα!
Γιατί το λες αυτό;

Γιατι απαντας στην κοπέλα που ανέβασε το προβλημα της λές και ξέρεις οτι εχει δικιο ενω δεν ξέρεις κάν.

Πιο πολυ κακο κάνεις σε εναν άνθρωπο οταν του χαιδευεις τα αυτια παρα οταν του λές τη πραγματικοτητα οπως ειναι και ας μην σε συμπαθησει αρχικά. Εκτος και αν θα ήθελες και σε σενα να φερθουν το ιδιο ακομη και αν έφταιγες πράγμα που με έκανε να αναρωτηθω περι της αυτοκριτικής.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι απαντας στην κοπέλα που ανέβασε το προβλημα της λές και ξέρεις οτι εχει δικιο ενω δεν ξέρεις κάν.

Πιο πολυ κακο κάνεις σε εναν άνθρωπο οταν του χαιδευεις τα αυτια παρα οταν του λές τη πραγματικοτητα οπως ειναι και ας μην σε συμπαθησει αρχικά. Εκτος και αν θα ήθελες και σε σενα να φερθουν το ιδιο ακομη και αν έφταιγες πράγμα που με έκανε να αναρωτηθω περι της αυτοκριτικής.

Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιος θα με συμπαθήσει και ποιος όχι!
Αυτοί που είναι να με συμπαθήσουν, θα με συμπαθήσουν και αυτοί που είναι να μην με συμπαθήσουν, απλά δεν θα το κάνουν!
Για μένα δεν θα μιλήσουμε!΄Ασε με εμένα! Εμένα με ξέρω πολύ καλά όπως πραγματικά είμαι με τα προτερήματα και τα ελαττώματά μου!
Για την κοπέλα τώρα.
΄Οταν μια γυναίκα στήριζε και αγαπούσε έναν άντρα άνευ όρων και όταν ο άντρας αυτός έκανε βλακείες που δεν μπορούσε να διορθώσει, πρόδωσε την εμπιστοσύνη της και στο τέλος ως λόγο χωρισμού ανέφερε το γελοίο: "Σ΄αφήνω επειδή δεν μου αξίζεις!", ε τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; Ο βάτραχος;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,729 μηνύματα.
Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιος θα με συμπαθήσει και ποιος όχι!
Αυτοί που είναι να με συμπαθήσουν, θα με συμπαθήσουν και αυτοί που είναι να μην με συμπαθήσουν, απλά δεν θα το κάνουν!
Για μένα δεν θα μιλήσουμε!΄Ασε με εμένα! Εμένα με ξέρω πολύ καλά όπως πραγματικά είμαι με τα προτερήματα και τα ελαττώματά μου!
Για την κοπέλα τώρα.
΄Οταν μια γυναίκα στήριζε και αγαπούσε έναν άντρα άνευ όρων και όταν ο άντρας αυτός έκανε βλακείες που δεν μπορούσε να διορθώσει, πρόδωσε την εμπιστοσύνη της και στο τέλος ως λόγο χωρισμού ανέφερε το γελοίο: "Σ΄αφήνω επειδή δεν μου αξίζεις!", ε τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; Ο βάτραχος
Παρακαμπτω το εγωιστικό ντελίριο και σου ξαναλέω ότι μια σχέση αποτελειται απο 2. Ουτε καν ξέρεις αν είναι έτσι όπως τα παρουσιαζει. Οι περισσοτεροι εκεί το χάνουν είναι κακομαθημένοι ανώριμοι κ εγωιστές. Είναι τέρμα ανώριμο να βγεις με κάποια και να αρχίσεις εμένα θα με συμπαθησει οποίος θέλει οποίος δεν θέλει αντε γεια.... Αυτονόητο δεν είναι αυτό; δηλαδή οποίος το λέει αυτό λέει κάτι πρωτοτυπο;
 
Top