Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω εχω ενα σκυλακι τη χαρα και ειναι κανις με διασταυρωση τεριε...
περιτο να πω οτι τη λατρευω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έχω και εγώ ένα μαλτεζάκι και είναι τώρα δύο χρονών! Είναι απίστευτος χαρακτήρας!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
εχω 4 γατες,τα μωρα μου!!! τα λατρευωωωωωω!!! :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
13 γάτες, 4 παπαγαλάκια κοκατίλ, χελώνα στον κήπο και ένα κουνέλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
εχω 4 γατες,τα μωρα μου!!! τα λατρευωωωωωω!!! :huglove:

5 δεν ειναι?????:mad::mad::mad:
Τον Απολλωνα δεν το μετρας???:eek::eek::eek::mastigio:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jelipop

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σας !!!!!!

Έχω κ εγώ ένα κοριτσάκι , λουκουμάκι σας λέω !!!! :redface: Ζουζουνιάρικο .. τρελιάρικο !! :P Ομορφούλικο !!! :clapup:



(Σόρυ βρέ παιδιά αλλά η αποχή μου απο το νετ με έκανε να ξεχάσω μερικά βασικά πράγματα ...!! Πλίζ αν έχω κάνει λάθος που έβαλα λίνκ σώστε με !!!!!!! )

Τέλεια δεν είναι ?? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Εγω εχω σκύλο ,αλλα δεν ξερω τι ρατσα είναι!
2 χρυσοψαρα
1 γατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εγώ έχω προς το παρόν 3 γάτες (η μια ετοιμάζεται να γεννήσει)
και 4ψαρακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
13 γάτες, 4 παπαγαλάκια κοκατίλ, χελώνα στον κήπο και ένα κουνέλι :P

Εγω εχω σκύλο ,αλλα δεν ξερω τι ρατσα είναι!
2 χρυσοψαρα
1 γατα

όλα τα ζώα στην ίδια κατηγορία , ανακατεμένα και ισότιμα :mad: δύο από κείνα , δέκα από τα άλλα και ένα κουνέλι
τι είναι μαντάμ το κουνέλι ; ίσα και όμοια με όλα τα άλλα ;
maria_lulu περιμένω (μαζί με μποράτιο) να αποδώσεις δικαιοσύνη

π.σ. έχω έναν χαμελαίοντα :)
που είναι πολύ γούτσου-γούτσου μόνο που
η ιδιοτροπία μου με έκανε να τον ακολουθώ στις αλλαγές του
και αφού κανέναν λογαριασμό δεν αγαπώ τόσο ώστε να μείνω
φοβάμαι μην καμιά φορά ξεχάσω τον κωδικό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
13 γάτες, 4 παπαγαλάκια κοκατίλ, χελώνα στον κήπο και ένα κουνέλι :P

Καλέ που τις έχεις 13 γάτες;
Αποκλείεται μες στο σπίτι γιατί θα κυνηγάς την τρίχα με τη γλώσσα:P
Να σου ζήσουν ρε συ! Φαντάζομαι τις έχεις στειρωμένες, διότι οι γάτες είναι γνωστές αλήτρες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosCraft

Νεοφερμένος

Ο PanosCraft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω αρχικα ειναι ενα λυκοσκυλο,το οποιο παιθανε πριν 5 χρονια.Και εδω και 3 χρονια εχω ενα yorkshire,βασικα με εκνευριζει που ειναι πολυυυυυυυυυυ μικρο.Φοβαμαι μην σπασει.... xD Γαυγιζει και σαν υστερικο ολη την ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Εγω αρχικα ειναι ενα λυκοσκυλο,το οποιο παιθανε πριν 5 χρονια.Και εδω και 3 χρονια εχω ενα yorkshire,βασικα με εκνευριζει που ειναι πολυυυυυυυυυυ μικρο.Φοβαμαι μην σπασει.... xD Γαυγιζει και σαν υστερικο ολη την ωρα...
Μεγαλη αγαπη δειχνεις για το ζωακι σου..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosCraft

Νεοφερμένος

Ο PanosCraft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ειναι υστερικο...Δεν ειναι να το εχεις μεσα στο σπιτι... αχαχαχαχαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ίσως να είναι και θέμα ιδιοκτήτη, φίλε.

Όλα τα σκυλιά πλάθονται ως προς τον χαρακτήρα από το αφεντικό τους. Το αν είναι υστερικό ή όχι οφείλεται και στα ερεθίσματα που έχει λάβει από εσένα και τους υπόλοιπους που έρχεται σε επαφή. Ίσως βέβαια να του λείπει και η κοινωνικοποίηση αλλά κυρίως η εκπαίδευση. ΝΑΙ, και για το γαύγισμα υπάρχει εκπαίδευση, καλά κατάλαβες.

Έχω και εγώ ένα μικρό (μόλις 3 κιλών) αλλά είναι απίστευτος χαρακτήρας και δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. Ασχολούμαι πάρα πολλές ώρες μαζί του είτε με εκπαίδευση είτε με βόλτες και παιχνίδια με εμένα ή άλλα σκυλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosCraft

Νεοφερμένος

Ο PanosCraft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ε,εντάξ ειμαι λίγο παλαβός.Λές να πήρε από εμένα? xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα σκυλάκι, το οποίο υπερλατρεύω και υπεραγαπώ! Το βρήκε μια φίλη της αδερφής μου στο δρόμο, πράγμα που με κάνει να το αγαπώ ακόμα περισσότερο, και μας το έδωσε! Με το που το είδα, το ερωτεύθηκα! :inlove: Όχι οτι είναι δικό μου, και φυσικά δεν είμαι υπερβολικη :ρ, αλλά είναι ένας κούκλος!!! :yes:
Είναι πολύ καλούλη και γλυκούλη και έχει πλάκα όταν το παίζει τσαμπουκάς, ενώ όλοι ξέρουμε πως είναι φοβιτσιάρης! :D

Ίσως το μόνο αρνητικό που έχει είναι οτι βγάζει πολύ τρίχα! Φτιάχνεις κουβέρτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν έχει κοντό τρίχωμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία βούρτσα που λέγεται furminator. Κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά. Βουρτσίζεις τον σκύλο 2 με 3 φορές το δεκαπενθήμερο. Κάνει θαύματα.

Googlare και θα καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γειά σας!!Είμαι φοιτήτρια Κτηνιατρικής και από πάντα θέλω να αγοράσω ένα σκυλάκι.Το όνειρό μου είναι ένα Δαλματίας.Δε μου αρέσουν τα μικρόσωμα σκυλιά γενικώς.Έχω διαβάσει ότι τα Δαλματίας είναι μία ράτσα πολύ ανεξάρτητη,με απεριόριστη ενέργεια και σχετικά δύσκολη στην εκπαίδευση.Δεν είχα ποτέ μου σκύλο (μόνο με σκυλιά φίλων έχω κάπως ασχοληθεί) οπότε δε θεωρούμαι έμπειρη στον χειρισμό τους.Επίσης,μένω σε διαμέρισμα και δε ξέρω κατά πόσο αυτός ο σκύλος είναι κατάλληλος για διαμέρισμα...Πιστεύω,όμως,ότι έχω την όρεξη να διαθέσω αρκετό χρόνο για τις καθημερινές βολτες που χρειάζεται.2-3 φορές τη μέρα,γύρω στο χιλιόμετρο νομίζω θέλει.Απο τιμές πόσο περίπου είναι?'Εχω διαβάσει και για το κληρονομικό πρόβλημα κώφωσης που αντιμετωπίζει η ράτσα και ότι χρειάζεται ένα BEAR τέστ ή κάτι τέτοιο νομίζω.
Όποιος γνωρίζει κάτι για αυτά τα σκυλιά ας μου πει.Θα ήθελα να ακούσω και γνώμες ανθρώπων που είναι ιδιοκτήτες Δαλματικών σκυλιών.
Ευχαριστώ,περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να αγοράσω μια νυχτερίδα για κατοικίδιο.

Πολλές φορές μου μπαίνει η σκέψη ότι θα κοιμάται ανάποδα από τη λάμπα του δωματίου μου και μπορεί να ξερνά τα simply burgers που θα την ταϊζω, χώρια που θα βλέπει τα απόκρυφά μου κάτω από το looney tunes μποξεράκι μου.

Επιπρόσθετα φοβάμαι το πετάρισμα των φτερών της τα βράδια πως θα με αφήνει άυπνο, και πως κάθε πανσέληνο θα κολλάει επάνω στο τζάμι, στη μέση του φεγγαριού, καλώντας έτσι τον Μπάτμαν. Και άντε τώρα να έρχεται από τη Γκοθαμ Σίτι με το Μπατ-Μομπιλ. Ξέρετε πόσο έχει πάει η βενζίνη;


Ρίλυ, από που μπορώ να αγοράσω μια νυχτερίδα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Βρε Βαλ, ήμαρτον όμως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top