Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Οι κατσαρίδες δεν αντέχουν την ναφθαλίνη.....οπότε πάντα στις ντουλάπες να έχετε ναφθαλίνη...
Επίσης όταν βλέπετε κάπου μια κατσαρίδα στο σπίτι, αυτή δεν ήρθε μόνη της για επίσκεψη....:P
από πίσω της κρύβονται καμια ντουζίνα.....κατσαρίδες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
προσωπικά δεν την αντέχω τη μυρωδιά της ναυθαλίνης...:worry:
θα πεθάνω εγώ από την μπόχα πόσο μάλλον οι κατσαρίδες....:hehe: :P

ίσως να βοηθάει η λεβάντα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.


Επίσης όταν βλέπετε κάπου μια κατσαρίδα στο σπίτι, αυτή δεν ήρθε μόνη της για επίσκεψη....:P
από πίσω της κρύβονται καμια ντουζίνα.....κατσαρίδες.....

Μη μου λες τέτοια και τρελαίνομαι!!
Οχι τιποτε άλλο αλλά δεν μπορώ να τις σκοτώνω κιόλας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τώρα που θα πάω στο σπίτι στη Λάρισα εγώ, θα γελάσουμε. Το σπίτι ειναι κλειστό 3 μήνες περίπου, ελπίζω να μην έχουν κάνει πάρτυ. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Απλά πριν φύγεις για διακοπές την επόμενη φορά ψέκασε, κλείσε με συρμάτινα καπάκια τους σωλήνες από νιπτήρες και νεροχύτες και βάλε και καμια κατσαριδοπαγίδα. Ε τι στο καλό! Total devastation! Μετά αν γυρίζοντας πάλι δεις, πήγαινέ τες στο κοντινότερο εργαστήριο κι ετοιμάσου για Νόμπελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τώρα που θα πάω στο σπίτι στη Λάρισα εγώ, θα γελάσουμε. Το σπίτι ειναι κλειστό 3 μήνες περίπου, ελπίζω να μην έχουν κάνει πάρτυ. :look:

ε νταξ ρε συ, όταν μπήκα για να κλέψω την τηλεόραση, δεν είδα καμμία. :look:



χαχ, προφανώς αστειεύομαι. βασικά, είναι ένα σπίτι κλειστό τρεις μήνες.
εάν δεν έχει κατσαρίδες, θα είναι γιατί τις έφαγαν τα ποντίκια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ε νταξ ρε συ, όταν μπήκα για να κλέψω την τηλεόραση, δεν είδα καμμία. :look:



χαχ, προφανώς αστειεύομαι. βασικά, είναι ένα σπίτι κλειστό τρεις μήνες.
εάν δεν έχει κατσαρίδες, θα είναι γιατί τις έφαγαν τα ποντίκια :p

:)

Και που λες φίλε ρεμπεσκε, φτάνω στο σπίτι προχτές το βράδυ, και γεμάτη ενθουσιασμό παρατηρώ πως δεν υπάρχει δείγμα κατσαρίδας. Τι καλά, λέω! ^_^ Την επόμενη βλέπω κάτι στο μπάνιο να κινείται με υπερηχητική ταχύτητα με κατεύθυνση πίσω από το πλυντήριο. Λέω ιδέα μου θα ναι! Πάω να δω πίσω από το πλυντήριο και τσουπ! φεύγει αστραπιαία και πηγαίνει προς την μπανιέρα! Χωρίς να καταλάβω τι είναι βάζω μια στριγκλιά, βγαίνω από το μπάνιο και κλείνω αμέσως την πόρτα. Δεν είχα καταλάβει τι ήταν. Παίρνω τηλ τη μαμά μου, το μπαμπά μου, το φίλο μου, μια φίλη μου και αρχίζω να κλαίω με λυγμούς λέγοντας τους πως ένα τέρας αγνώστου ταυτότητας βρίσκεται στο μπάνιο! Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.

Όλα αυτά τα έκανα ενώ είχα το σουίφερ στο ένα χέρι (συμβουλή του βαλ για τις κατσαρίδες), και όρθια μπροστά από την πόρτα της τουλέτας ρισκάροντας την ίδια μου τη ζωή, έχοντας το νου μου μη βγει. Μετά απο κανα δύωρο που περίμενα όρθια έξω από την πόρτα της τουαλέτας, έρχεται η φίλη μου να με σώσει! Μπαίνει με τόλμη στη τουαλέτα, ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να το σκάσω από την εξώπορτα αν το τέρας επιτίθεντο στην Ευαγγελία!

Τι να κάνει η Ευαγγελία, μπαίνει μέσα με το σουίφερ ψάχνει παντού πουθένα το τέρας! Με ρωτάει αν ήταν η ιδέα μου και της απαντάω ΟΧΙ, δεν είμαι τρελή! Το είδα σου λέω! Καταλήγουμε πως ήταν κατσαρίδα μάλλον και ξέφυγε απο καμιά τρύπα στο μπάνιο. Ψεκάζουμε παντού, κλείνουμε την πόρτα και πάμε να κάνει ένα τσιγαρό στην κουζίνα. Το δικαιούταν!

Μετά από 4-5 τσιγαράκια, πάμε ξανά στην τουαλέτα να δούμε τι παίζει. Αυτή τη φορά, οπλίστικα με όλο μου το θάρρος και πήγα και εγώ μαζί! Τίποτα! Το πεδίο ελεύθερο. Φτιάχνουμε καφέ να πιούμε. Κάποια στιγμή παρατηρούμε ποντικοκούραδα στο δωμάτιο μου. Φρικάρω. Ψάχνουμε όλο το δωμάτιο και εκτός από εκεί, έιχε μέχρι και πίσω από το κρεβάτι μου! Μαμά μου, λέω και αρχίζω να κλαίω! :P Είχε χέσει μέχρι και πάνω στα αρκουδάκια μου!

Αυτή τη στιγμή, σου γράφω αυτό το ποστ, από το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.

Ναι φίλε ρεμπεσκε, είσαι μεγάλος γκαντέμης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.

Όλα αυτά για ένα ποντίκι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...και τώρα τι; :worry: ...Νομίζω επ' αυτού έχει εμπειρία η Whitedrum, μπορεί να σε κατατοπίσει.

Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.
btw, αν πάρεις ένα φίδι, θα φάει το ποντίκι. :hehe: ... black humor, I know :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Eνα καρούμπαλο κατακόκκινο και χοντρό ΝΑ μου έκανε χθες ενα βρωμοκούνουπο στο πόδι μου. Και το καλύτερο? Να πεις πως φορούσα φορεματάκι, να πω παει στο διάλο, αλλά αυτό διαπέρασε το παντελόνι! Υπουλο κουνούπι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
λέτε να έχω κι άλλες;;; πως θα το μάθω;;;;;;;;;;
στην λιτσα(πατερα) πηγες? :worry:


:)

Και που λες φίλε ρεμπεσκε, φτάνω στο σπίτι προχτές το βράδυ, και γεμάτη ενθουσιασμό παρατηρώ πως δεν υπάρχει δείγμα κατσαρίδας. Τι καλά, λέω! ^_^ Την επόμενη βλέπω κάτι στο μπάνιο να κινείται με υπερηχητική ταχύτητα με κατεύθυνση πίσω από το πλυντήριο. Λέω ιδέα μου θα ναι! Πάω να δω πίσω από το πλυντήριο και τσουπ! φεύγει αστραπιαία και πηγαίνει προς την μπανιέρα! Χωρίς να καταλάβω τι είναι βάζω μια στριγκλιά, βγαίνω από το μπάνιο και κλείνω αμέσως την πόρτα. Δεν είχα καταλάβει τι ήταν. Παίρνω τηλ τη μαμά μου, το μπαμπά μου, το φίλο μου, μια φίλη μου και αρχίζω να κλαίω με λυγμούς λέγοντας τους πως ένα τέρας αγνώστου ταυτότητας βρίσκεται στο μπάνιο! Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.

Όλα αυτά τα έκανα ενώ είχα το σουίφερ στο ένα χέρι (συμβουλή του βαλ για τις κατσαρίδες), και όρθια μπροστά από την πόρτα της τουλέτας ρισκάροντας την ίδια μου τη ζωή, έχοντας το νου μου μη βγει. Μετά απο κανα δύωρο που περίμενα όρθια έξω από την πόρτα της τουαλέτας, έρχεται η φίλη μου να με σώσει! Μπαίνει με τόλμη στη τουαλέτα, ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να το σκάσω από την εξώπορτα αν το τέρας επιτίθεντο στην Ευαγγελία!

Τι να κάνει η Ευαγγελία, μπαίνει μέσα με το σουίφερ ψάχνει παντού πουθένα το τέρας! Με ρωτάει αν ήταν η ιδέα μου και της απαντάω ΟΧΙ, δεν είμαι τρελή! Το είδα σου λέω! Καταλήγουμε πως ήταν κατσαρίδα μάλλον και ξέφυγε απο καμιά τρύπα στο μπάνιο. Ψεκάζουμε παντού, κλείνουμε την πόρτα και πάμε να κάνει ένα τσιγαρό στην κουζίνα. Το δικαιούταν!

Μετά από 4-5 τσιγαράκια, πάμε ξανά στην τουαλέτα να δούμε τι παίζει. Αυτή τη φορά, οπλίστικα με όλο μου το θάρρος και πήγα και εγώ μαζί! Τίποτα! Το πεδίο ελεύθερο. Φτιάχνουμε καφέ να πιούμε. Κάποια στιγμή παρατηρούμε ποντικοκούραδα στο δωμάτιο μου. Φρικάρω. Ψάχνουμε όλο το δωμάτιο και εκτός από εκεί, έιχε μέχρι και πίσω από το κρεβάτι μου! Μαμά μου, λέω και αρχίζω να κλαίω! :P Είχε χέσει μέχρι και πάνω στα αρκουδάκια μου!

Αυτή τη στιγμή, σου γράφω αυτό το ποστ, από το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.

Ναι φίλε ρεμπεσκε, είσαι μεγάλος γκαντέμης!

οκ ελιωσα! :P


να θυμηθώ την επομενη φορα που δεν θα χω κεφια θα μπω να διαβασω ολα τα ποστ σας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
:)

Και που λες φίλε ρεμπεσκε, φτάνω στο σπίτι προχτές το βράδυ, και γεμάτη ενθουσιασμό παρατηρώ πως δεν υπάρχει δείγμα κατσαρίδας. Τι καλά, λέω! ^_^ Την επόμενη βλέπω κάτι στο μπάνιο να κινείται με υπερηχητική ταχύτητα με κατεύθυνση πίσω από το πλυντήριο. Λέω ιδέα μου θα ναι! Πάω να δω πίσω από το πλυντήριο και τσουπ! φεύγει αστραπιαία και πηγαίνει προς την μπανιέρα! Χωρίς να καταλάβω τι είναι βάζω μια στριγκλιά, βγαίνω από το μπάνιο και κλείνω αμέσως την πόρτα. Δεν είχα καταλάβει τι ήταν. Παίρνω τηλ τη μαμά μου, το μπαμπά μου, το φίλο μου, μια φίλη μου και αρχίζω να κλαίω με λυγμούς λέγοντας τους πως ένα τέρας αγνώστου ταυτότητας βρίσκεται στο μπάνιο! Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.

Όλα αυτά τα έκανα ενώ είχα το σουίφερ στο ένα χέρι (συμβουλή του βαλ για τις κατσαρίδες), και όρθια μπροστά από την πόρτα της τουλέτας ρισκάροντας την ίδια μου τη ζωή, έχοντας το νου μου μη βγει. Μετά απο κανα δύωρο που περίμενα όρθια έξω από την πόρτα της τουαλέτας, έρχεται η φίλη μου να με σώσει! Μπαίνει με τόλμη στη τουαλέτα, ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να το σκάσω από την εξώπορτα αν το τέρας επιτίθεντο στην Ευαγγελία!

Τι να κάνει η Ευαγγελία, μπαίνει μέσα με το σουίφερ ψάχνει παντού πουθένα το τέρας! Με ρωτάει αν ήταν η ιδέα μου και της απαντάω ΟΧΙ, δεν είμαι τρελή! Το είδα σου λέω! Καταλήγουμε πως ήταν κατσαρίδα μάλλον και ξέφυγε απο καμιά τρύπα στο μπάνιο. Ψεκάζουμε παντού, κλείνουμε την πόρτα και πάμε να κάνει ένα τσιγαρό στην κουζίνα. Το δικαιούταν!

Μετά από 4-5 τσιγαράκια, πάμε ξανά στην τουαλέτα να δούμε τι παίζει. Αυτή τη φορά, οπλίστικα με όλο μου το θάρρος και πήγα και εγώ μαζί! Τίποτα! Το πεδίο ελεύθερο. Φτιάχνουμε καφέ να πιούμε. Κάποια στιγμή παρατηρούμε ποντικοκούραδα στο δωμάτιο μου. Φρικάρω. Ψάχνουμε όλο το δωμάτιο και εκτός από εκεί, έιχε μέχρι και πίσω από το κρεβάτι μου! Μαμά μου, λέω και αρχίζω να κλαίω! :P Είχε χέσει μέχρι και πάνω στα αρκουδάκια μου!

Αυτή τη στιγμή, σου γράφω αυτό το ποστ, από το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.

Ναι φίλε ρεμπεσκε, είσαι μεγάλος γκαντέμης!


:rofl:

Προτείνω να τον κάψουμε στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό των απανταχού γκαντέμηδων! :P

ον τόπικ: Βικάκι, πάρε τον φίλο σου, εξοπλιστείτε με θάρρος και ποντικοπαγίδες και γυρίστε πίσω να το εξολοθρεύσετε το άτιμο!


Αφιερωμένο:

Μήπως θες να σου δανείσω κάνα απ' τα γατάκια μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ love_angel
Τώρα τι θα κάνεις;
Θα πληρώνεις ενοίκιο για το ποντίκι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Χαχαχα αχ ρε Δήμητρα τι μου θύμισαν όλα τούτα! Το χειρότερο (μετά τα ποντικοκούραδα) με την συνειδητοποίηση ότι ένας πόντικας (και βάλε) σουλατσάρει εκεί που εσύ κυλιέσαι με τα βρακιά και αράζεις με την μάπα! Επίσης sucks να ξέρεις ότι κι ένα να βρεις, θα έχει αφήσει το υπόλοιπο σοϊ του μες στο σπίτι σου. Επίσης χάλι να γίνεσαι λιώμα να καθαρίζεις σαν μανιακός και μετά να περνάει ανενόχλητος ο πόντικας και να αφήνει ένα κουτί της Πανδώρας σε αρρώστιες σε κάθε βήμα του.

Λοιπόν Βίκυ, ψυχραιμία καμάρι μου (είπε ο άνθρωπος που είχε σκαρφαλώσει στο γραφείο του και έβγαζε άναρθρες κραυγές). Όταν επιστρέψεις κοίτα να πετάξεις ότι ήταν άμεσα εκτεθειμένο (καλά για τρόφιμα δεν το συζητώ, όλα σουτ), να συμμαζέψεις έτσι το σπίτι ώστε να μην δημιουργούνται πολλές κρυψώνες για τα βρωμιάρικα και βάλε καμια σκληροπυρηνική ποντικοπαγίδα σε κάθε δωμάτιο. Επίσης πότε μετακομίζεις; Αν δεν ήταν οι πόντικες θα παρέμενες εκεί; Εγώ πάντως λίγο καιρό αφού τους ανακάλυψα μετακόμισα και ησύχασα. Αλλά για αρκετό καιρό ζούσα μέσα στην αηδία και καθάριζα σαν να μην υπάρχει αύριο.


Και για όσους/ες δεν θυμούνται : https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=623359&postcount=290
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
...και τώρα τι; :worry: ...Νομίζω επ' αυτού έχει εμπειρία η Whitedrum, μπορεί να σε κατατοπίσει.


btw, αν πάρεις ένα φίδι, θα φάει το ποντίκι. :hehe: ... black humor, I know :redface:

Η whitedrum, ήταν η πρώτη που μου ρθε στο μυαλό με το που συνηδητοποίησα πως έχω ένα (τουλάχιστον) ποντίκι μέσα στο σπίτι μου!:P

Καλά... αυτό με το φίδι, τελείως λολ! :loltooth: Αφού έβλεπε τις γάτες να κόβουν βόλτες στην αυλή και σκεφτόμουν να τις βάλω μέσα στο σπίτι! :P

:rofl:

Προτείνω να τον κάψουμε στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό των απανταχού γκαντέμηδων! :P

ον τόπικ: Βικάκι, πάρε τον φίλο σου, εξοπλιστείτε με θάρρος και ποντικοπαγίδες και γυρίστε πίσω να το εξολοθρεύσετε το άτιμο!


Αφιερωμένο:

Εννοείται πως θα τον πάρω μαζί! Όχι τίποτα άλλο μου το παίζε και υπεράνω και έλεγε πως ήμουν υπερβολική! Να τον δω εκείνον τι θα κάνει! :devil:


@ love_angel
Τώρα τι θα κάνεις;
Θα πληρώνεις ενοίκιο για το ποντίκι; :P

Λογικά δε θα πληρώσω το ενοίκιο γιατί ξενοικιάζω αυτό το μήνα! :P Φανταστείτε τους ιδιοκτήτες να δείχνουν το σπίτι σε καινούριους ενοικιαστές και τσουπ να δουν τον μικυ μάους να κόβει βόλτες ανενόχλητος! :loltooth:

Επίσης πότε μετακομίζεις; Αν δεν ήταν οι πόντικες θα παρέμενες εκεί;

Ούτως ή άλλως θα έφευγα, δεν έχει σχέση με το ποντίκι! Αν και να μην ήταν να φύγω αν το έβλεπα θα έφευγα! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Φανταστείτε τους ιδιοκτήτες να δείχνουν το σπίτι σε καινούριους ενοικιαστές και τσουπ να δουν τον μικυ μάους να κόβει βόλτες ανενόχλητος! :loltooth:
Τζάμπα συντροφιά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τελικά το βρήκαμε το ποντίκι! Άκουγα το βράδυ ένα τσικ τσικ τσικ ξυπνάω το φίλο μου και του λέω "ακούς???" Και τελικά ήταν το ποντίκι που είχε κολλήσει στην ποντικοπαγίδα και προσπαθούσε να το σκάσει. Μετά βέβαια ανάγκασα τον φίλο μου να το βγάλει στην αυλή και από τότε αγνοούνται τα ίχνη του ποντικού. Πάντως το πρωί είδαμε τη γάτα να κόβει βόλτες στην αυλή. :look:

Ελπίζω να μην υπάρχουν άλλα και να ήταν το μοναδικό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οι ποντικοπαγίδες τα πιάνουν ζωντανά ε; :worry: Δεν μπορώ, τα λυπάμαι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βρες σε σιδηρικα ειδη αυτην την παγιδα..

οταν ην πηρα εγω επιασε σε μερικες ωρες ενα πολυ μικρο ποντικι,,δεν τα σκοτωνει,,απλα τα παγιδευει,,αναιμακτα,,και μετα τα πετας εξω αν θες... αλλα το καλυτερο ειναι η γατα,,ετσι γλυτωνω εγω εδω στην εξοχη,,μονο με την γατομυρωδια δεν πλησιαζουν,καοι οσα πλησιαζουν,,τα βλεπω μισοφαγωμενα στην αυλη..:devil::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ναι ζωντανά τα πιάνουν, κολλάνε απλά πάνω και δεν μπορούν να φύγουν. Ε μωρέ κρίμα είναι, αλλά τι να κάνα? Ήταν μικρούλι αυτό πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top