Κλασικό (;) θέμα: φιλία vs έρωτας

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Καλά δε μπορούμε να προβλέψουμε τι αρέσει στην κοπέλα με ακρίβεια και είναι παράλογο να θεωρούμε ότι το παιδί μας λέει ψέματα ή τη μισή αλήθεια. Με τα δεδομένα που έχουμε κρίνουμε και του λέμε τι πιστεύουμε ότι είναι σωστό να κάνει. Του είπαμε τη γνώμη μας, τον καθησυχάσαμε ότι και λίγο άγαρμπος να είναι, είναι κιουτ και σε καμία περίπτωση δε θα το καταστρέψει, από εκεί και πέρα ε δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει κατά νου η κοπέλα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε περιπτώσεις αμφίσημες ελέγχω τη γλώσσα του σώματος του ατόμου που μ' ενδιαφέρει, η οποία δεν προδίδει σχεδόν ποτέ και τη χρησιμοποιώ, αντίστοιχα, για να εκδηλωσω το ενδιαφέρον μου (ή την απουσία αυτού).

Αν βλέπεις το σώμα της στραμμένο προς το μέρος σου, να μιμείται ελαφρώς τις κινήσεις σου και να σε αγγίζει τυχαία, δείχνει ότι θέλει να έρθει πιο κοντά σου. Το ίδιο κι εσύ, δοκίμασε καθώς μιλάς να την αγγίξεις στο μπράτσο/στον ώμο τυχαία και δες αν θα τραβηχτεί πίσω ή όχι. Ακούγονται ηλιθιότητες αυτά που λέω αλλά η γλώσσα του σώματος θέλει πολλή προσπάθεια για να ελεγχθεί και μόνο εφόσον έχεις διαβάσει γι' αυτήν, επομένως αντλείς πολλές πληροφορίες έτσι και μπορεί να γίνει πολύ smoothly η προσέγγιση.

Μια καλή ιδέα επίσης είναι να βρεις κάποια αφορμή για να κρατήσεις το χέρι της, αν πχ προσέξεις ότι έχει κάνει μανικιούρ παρ' της το χέρι, φερτο κοντά σου (για να δεις καλύτερα υποτίθεται) και πες της κάτι (ξέρω γω; "ωραία νύχια, μ' αρέσει αυτό το χρώμα" μικρή σημασία έχει τι ακριβώς θα πεις). Αν δεις ότι δεν το παίρνει κράτα το λίγο ακόμα, χαιδεψε το ελαφρώς.

Ή αν πχ πετάει καμιά τούφα απ' τα μαλλιά της, στρώσ' την απαλά με τα δάχτυλά σου, αν πει κάτι ωραίο κοίτα τη γλυκά και χαμογέλα· γενικά υπάρχουν αρκετές διακριτικές κινήσεις με νόημα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να τεστάρεις τα νερά και (θέλω να) πιστεύω ότι ακόμη και η πιο αντί-ρομαντική γυναίκα λιώνει λίγο μέσα της όταν τις δέχεται. Φυσικά εγώ σου έδωσα απλώς μερικά παραδείγματα, εσύ μπορεί να σκεφτείς κάτι άλλο, κάτι καλύτερο, αλλά το γενικό κονσεπτ είναι να είσαι περιποιητικός χωρίς υπερβολές. Γκουντ λακ και πες μας πώς πάει γιατί μας λείπουν αυτές οι ιστορίες της ανασφαλούς νιότης.

Με αγάπη,
Σούπερ Κατερίνα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλά δε μπορούμε να προβλέψουμε τι αρέσει στην κοπέλα με ακρίβεια και είναι παράλογο να θεωρούμε ότι το παιδί μας λέει ψέματα ή τη μισή αλήθεια. Με τα δεδομένα που έχουμε κρίνουμε και του λέμε τι πιστεύουμε ότι είναι σωστό να κάνει. Του είπαμε τη γνώμη μας, τον καθησυχάσαμε ότι και λίγο άγαρμπος να είναι, είναι κιουτ και σε καμία περίπτωση δε θα το καταστρέψει, από εκεί και πέρα ε δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει κατά νου η κοπέλα
Ναι ενταξει αλλα παραλογο γιατι?
Αφου η γνωμη του Σαββα ειναι.
Ο οποιος μπορει να καλυψει τον εαυτο του και να πει το οτιδηποτε.
Το εγραψε και η @Aura εδω κιολας και αυτη ηταν και η δικη μου σημασια
Γενικά το πιστεύω και εγώ ότι δεν μας γουστάρουν γυναίκες άντρες και κάθε ένας λέει ότι τον συμφέρει για να αποφύγει την χυλόπιτα μέσα του αλλά σε ειδικές περιπτώσεις μπορεί να φταίμε και εμείς .Σωστό σαν συμβουλή είναι να δείχνεις το ενδιαφέρον σου αν μπορείς, είτε άντρας είτε γυναίκα, ,γιατί τα αισθήματα είναι και κάπως αμοιβαία .
Νομιζω οπως και να εχει τον κατατοπισαμε επαρκως οποτε στο χερι του και κυριως στην αμεσοτητα του ειναι τι θα κανει και ειναι πως θα ειναι και η αλλη αν ειναι δεκτικη κλπ.

Οτι δεν συμφωνουμε δε σημαινει οτι δεν μπορει να υπαρχει ετσι? Ας μην ειμαστε μονοδιαστατοι αυτο.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως σε περιπτώσεις αμφίσημες ελέγχω τη γλώσσα του σώματος του ατόμου που μ' ενδιαφέρει, η οποία δεν προδίδει σχεδόν ποτέ και τη χρησιμοποιώ, αντίστοιχα, για να εκδηλωσω το ενδιαφέρον μου (ή την απουσία αυτού).

Αν βλέπεις το σώμα της στραμμένο προς το μέρος σου, να μιμείται ελαφρώς τις κινήσεις σου και να σε αγγίζει τυχαία, δείχνει ότι θέλει να έρθει πιο κοντά σου. Το ίδιο κι εσύ, δοκίμασε καθώς μιλάς να την αγγίξεις στο μπράτσο/στον ώμο τυχαία και δες αν θα τραβηχτεί πίσω ή όχι. Ακούγονται ηλιθιότητες αυτά που λέω αλλά η γλώσσα του σώματος θέλει πολλή προσπάθεια για να ελεγχθεί και μόνο εφόσον έχεις διαβάσει γι' αυτήν, επομένως αντλείς πολλές πληροφορίες έτσι και μπορεί να γίνει πολύ smoothly η προσέγγιση.

Μια καλή ιδέα επίσης είναι να βρεις κάποια αφορμή για να κρατήσεις το χέρι της, αν πχ προσέξεις ότι έχει κάνει μανικιούρ παρ' της το χέρι, φερτο κοντά σου (για να δεις καλύτερα υποτίθεται) και πες της κάτι (ξέρω γω; "ωραία νύχια, μ' αρέσει αυτό το χρώμα" μικρή σημασία έχει τι ακριβώς θα πεις). Αν δεις ότι δεν το παίρνει κράτα το λίγο ακόμα, χαιδεψε το ελαφρώς.

Ή αν πχ πετάει καμιά τούφα απ' τα μαλλιά της, στρώσ' την απαλά με τα δάχτυλά σου, αν πει κάτι ωραίο κοίτα τη γλυκά και χαμογέλα· γενικά υπάρχουν αρκετές διακριτικές κινήσεις με νόημα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να τεστάρεις τα νερά και (θέλω να) πιστεύω ότι ακόμη και η πιο αντί-ρομαντική γυναίκα λιώνει λίγο μέσα της όταν τις δέχεται. Φυσικά εγώ σου έδωσα απλώς μερικά παραδείγματα, εσύ μπορεί να σκεφτείς κάτι άλλο, κάτι καλύτερο, αλλά το γενικό κονσεπτ είναι να είσαι περιποιητικός χωρίς υπερβολές. Γκουντ λακ και πες μας πώς πάει γιατί μας λείπουν αυτές οι ιστορίες της ανασφαλούς νιότης.

Με αγάπη,
Σούπερ Κατερίνα.
εχεις δίκιο αλλά τα θεωρώ πολλή κούραση αυτά δηλαδή πιο άνετα θα ρωτούσα τον άλλον αν γουσταρει killing all the romance παρά να κάθομαι να αποκρυπτογραφώ.
Αλλά εγώ είναι έτσι φυσικά και κουράζομαι απο τέτοια και γενικά να κρυφτώ πίσω απο τις λέξεις να δώ τι εννοούσε οταν είπε αυτό.
Ίσως γέρασα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
εχεις δίκιο αλλά τα θεωρώ πολύ κούραση αυτά δηλαδή πιο άνετα θα ρωτούσα τον άλλον αν γουσταρει killing all the romance παρά να κάθομαι να αποκρυπτογραφώ.
Αλλά εγώ είναι έτσι φυσικά και κουράζομαι απο τέτοια και γενικά να κρυφτώ πίσω απο τις λέξεις να δώ τι εννοούσε οταν είπε αυτό.
Ίσως γέρασα

Στα 18 σου πώς φλέρταρες;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα 18 σου πώς φλέρταρες;
Στα 18 μου ίσως το έκανα λίγο αλλά τώρα δεν θα έμπαινα στον κόπο.Επειδή μίλησες σε Ενεστώτα και θεώρησα το κάνεις και τώρα.Οπότε απάντησα κι εγώ για το παρόν.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε περιπτώσεις αμφίσημες ελέγχω τη γλώσσα του σώματος του ατόμου που μ' ενδιαφέρει, η οποία δεν προδίδει σχεδόν ποτέ και τη χρησιμοποιώ, αντίστοιχα, για να εκδηλωσω το ενδιαφέρον μου (ή την απουσία αυτού).

Αν βλέπεις το σώμα της στραμμένο προς το μέρος σου, να μιμείται ελαφρώς τις κινήσεις σου και να σε αγγίζει τυχαία, δείχνει ότι θέλει να έρθει πιο κοντά σου. Το ίδιο κι εσύ, δοκίμασε καθώς μιλάς να την αγγίξεις στο μπράτσο/στον ώμο τυχαία και δες αν θα τραβηχτεί πίσω ή όχι. Ακούγονται ηλιθιότητες αυτά που λέω αλλά η γλώσσα του σώματος θέλει πολλή προσπάθεια για να ελεγχθεί και μόνο εφόσον έχεις διαβάσει γι' αυτήν, επομένως αντλείς πολλές πληροφορίες έτσι και μπορεί να γίνει πολύ smoothly η προσέγγιση.

Μια καλή ιδέα επίσης είναι να βρεις κάποια αφορμή για να κρατήσεις το χέρι της, αν πχ προσέξεις ότι έχει κάνει μανικιούρ παρ' της το χέρι, φερτο κοντά σου (για να δεις καλύτερα υποτίθεται) και πες της κάτι (ξέρω γω; "ωραία νύχια, μ' αρέσει αυτό το χρώμα" μικρή σημασία έχει τι ακριβώς θα πεις). Αν δεις ότι δεν το παίρνει κράτα το λίγο ακόμα, χαιδεψε το ελαφρώς.

Ή αν πχ πετάει καμιά τούφα απ' τα μαλλιά της, στρώσ' την απαλά με τα δάχτυλά σου, αν πει κάτι ωραίο κοίτα τη γλυκά και χαμογέλα· γενικά υπάρχουν αρκετές διακριτικές κινήσεις με νόημα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να τεστάρεις τα νερά και (θέλω να) πιστεύω ότι ακόμη και η πιο αντί-ρομαντική γυναίκα λιώνει λίγο μέσα της όταν τις δέχεται. Φυσικά εγώ σου έδωσα απλώς μερικά παραδείγματα, εσύ μπορεί να σκεφτείς κάτι άλλο, κάτι καλύτερο, αλλά το γενικό κονσεπτ είναι να είσαι περιποιητικός χωρίς υπερβολές. Γκουντ λακ και πες μας πώς πάει γιατί μας λείπουν αυτές οι ιστορίες της ανασφαλούς νιότης.

Με αγάπη,
Σούπερ Κατερίνα.
Πολυ ωραια ολα αυτα, βασικες αρχες προσεγγισης ειναι. Οποτε πρεπει ο αλλος να το εχει που λεμε ή τουλαχιστον να ειναι εκδηλωτικος.
Ομως επειδη ολα τα μαθαινει κανεις στην πραξη ειναι και ωραια ευκαιρια για τον Σαββα να μαθει πως προσεγγιζουμε γενικα και να εξελιχθει.
Στο χερι του ειναι ολα.

Σαββα ακου λιγο, κι αν δεν παει καλα με αυτην την κοπελα για τον χ, ψ, ω λογο ε θα βρεθει καποια αλλη θα εισαι εμπειροτερος μετα να κινηθεις, θα ξερεις πως να λειτουργησεις.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Στα 18 μου ίσως το έκανα λίγο αλλά τώρα δεν θα έμπαινα στον κόπο.Επειδή μίλησες σε Ενεστώτα και θεώρησα το κάνεις και τώρα.Οπότε απάντησα κι εγώ για το παρόν.

Εγώ έχω ακόμη καρδιά μικρού παιδιού, οπότε τέτοια θα ονειρεύομαι για χρόνια ακόμη :P Άσχετα αν πέφτω μονίμως πάνω σε γύπες που μόνο πρόταση γάμου δε μου κάνουν για να δείξουν ότι με γουστάρουν και μου σκοτώνουν όλο το subtle romance -.-
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Στα 18 μου ίσως το έκανα λίγο αλλά τώρα δεν θα έμπαινα στον κόπο.Επειδή μίλησες σε Ενεστώτα και θεώρησα το κάνεις και τώρα.Οπότε απάντησα κι εγώ για το παρόν.
Συγνωμη απορια τωρα δεν μπαινεις καν στο κεφαλαιο προσεγγιση?
Απλα στα ισα παμε? Παμε.
Ειναι πως λειτουργει ο καθενας. Εγω αμα δε μιλησω λιγο με τον αλλον ε δεν μου βγαινει το οτιδηποτε να δω και τι μου βγαζει καταλαβες.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω ακόμη καρδιά μικρού παιδιού, οπότε τέτοια θα ονειρεύομαι για χρόνια ακόμη :P Άσχετα αν πέφτω μονίμως πάνω σε γύπες που μόνο πρόταση γάμου δε μου κάνουν για να δείξουν ότι με γουστάρουν και μου σκοτώνουν όλο το subtle romance -.-
Έλα ρε τι γλυκούλη, μην αλλάξεις οπου κι αν πέφτεις. :huglove:

Καποτε ετσι ήμασταν όλοι πριν κανουμε join το dark side :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ έχω ακόμη καρδιά μικρού παιδιού, οπότε τέτοια θα ονειρεύομαι για χρόνια ακόμη :P Άσχετα αν πέφτω μονίμως πάνω σε γύπες που μόνο πρόταση γάμου δε μου κάνουν για να δείξουν ότι με γουστάρουν και μου σκοτώνουν όλο το subtle romance -.-
Μια χαρα εισαι👍
Ολο αυτο που λεει η κριστιν ερχεται με τα χρονια και αποκτας ψυχολογια πχ serial να μη σε αγγιζει τιποτα και κανεις και να εχεις αλλους τροπους.
Ο καθενας διαμορφωνει τους τροπους προσεγγισης μονος.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οπότε, ηθικό δίδαγμα για τους άντρες:
Αν σας γουστάρω εγώ, θα το καταλάβετε όταν σας στρώσω τον γιακά που πετάει ρίχνοντας παράλληλα χαζοχαρουμενο μειδίαμα.
Αν σας γουστάρει η Κριστιν, θα το καταλάβετε όταν σας πει "σε γουστάρω".

Να περάσει το επόμενο παρατράγουδο παρακαλώ.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνωμη απορια τωρα δεν μπαινεις καν στο κεφαλαιο προσεγγιση?
Απλα στα ισα παμε? Παμε.
Ειναι πως λειτουργει ο καθενας. Εγω αμα δε μιλησω λιγο με τον αλλον ε δεν μου βγαινει το οτιδηποτε να δω και τι μου βγαζει καταλαβες.
οχι ρε συ φυσικά, εννοώ αν εβγαινα και ξαναβγαινα ξανα και ξανα και μου εδινε mixed signals καποιος.
Βεβαια υποθετικα μιλαω , δεν μου εχει συμβει.
Οποτε μπορει να λεω και μαλακιες στην θεωρια.
Απλά ετσι είμαι ως άνθρωπος γενικότερα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
οχι ρε συ φυσικά, εννοώ αν εβγαινα και ξαναβγαινα ξανα και ξανα και μου εδινε mixed signals καποιος.
Βεβαια υποθετικα μιλαω , δεν μου εχει συμβει.
Οποτε μπορει να λεω και μαλακιες στην θεωρια.
Απλά ετσι είμαι ως άνθρωπος γενικότερα.
Α ενταξει its ok. Καταλαβα κι εγω ετσι ειμαι.
Θα πω.
Μου αρεσει σε ενα τερμα τυφλο ραντεβου αυτο το προκαταρκτικο της γνωριμιας.
Ειναι τερμα αλλιως αν γνωριζεις ηδη τον αλλον σαφως εκει και μιλας και κινεισαι αλλιως.
Σε ενα πρωτο τυφλο που δεν γνωριζεις μου αρεσει αυτο το παιχνιδισμα των ματιων το βλεπεις και στον αλλον οτι θελει να σε προσεγγισει σε γουσταρει το βλεπεις γελαει γελας κι εσυ με καποιες ατακες βλεπεις τα ματια του να βγαζουν φωτια που λεμε να δειχνει να σε θελει μαζι με τις κινησεις μαζι με το τι λεει παιδια.
Ειναι ωραια αυτα τα προκαταρκτικα οντως και εξαρτωνται πολυ και απο τον αλλον και απο εμας αμα γουσταρουμε. Μου χει τυχει ο αλλος να ειναι απομακρος τερμα κλειστος να μιλαει μονο ε μετα εγινε και αδιαφορος.
Τα βλεπεις αυτα, την χημεια και την ταυτιση ερχεται η συζητηση και μετα η σωματικη επαφη ενα αγγιγμα ε νιωθεις καποια πραγματα. Φυσικα ολα αυτα ειναι αναλογα του να μας βγαινουν και στους δυο του date αναλογα feelings αλλιως ο ενας θα ξενερωσει ή θα αποτραβηχτει.
Συμβαινουν αυτα.
Και ειναι ωραιο να τα βλεπεις.
Τις προσεγγισεις τις κατακτησεις αν θελετε. 💖🌹
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπότε, ηθικό δίδαγμα για τους άντρες:
Αν σας γουστάρω εγώ, θα το καταλάβετε όταν σας στρώσω τον γιακά που πετάει ρίχνοντας παράλληλα χαζοχαρουμενο μειδίαμα.
Αν σας γουστάρει η Κριστιν, θα το καταλάβετε όταν σας πει "σε γουστάρω".

Να περάσει το επόμενο παρατράγουδο παρακαλώ.
Μπα πιστευω και η Κριστιν θελει και αυτη το αγγιγμα της την προσεγγιση της.
Παιδια ο καθε ανθρωπος εχει τη δικη του προσεγγιση ειναι επομενο.

Μαθημα επομενο: γιαυτο πρεπει να ξεκλειδωσεις και τον αλλον να τον προσεγγισεις και να δεις τι του αρεσει τι γουσταρει κλπ και αναλογα προχωρας.

Εχω στιγμιοτυπο για Κριστιν.
1 πεσιμο απο αντρα :P
53d5ab8611bc4_-_fifty-shades-1.gif


2 Πεσιμο απο γυναικα :P
sexy-megan-fox.gif


Κριστιν σε πειραζω :D

Παιδια επισης ενα τιπ μια γυναικα μπορει να παιζει με τα μαλλια της και αυτο οπως βλεπουμε κι εδω δειχνει οτι σε γουσταρει ερωτικα οτι νιωθει ανετα οτι κλπ κλπ οποτε ειναι στον αντρα να πιασει την πασα της προσεγγισης και να κανει την επομενη κινηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδια επισης ενα τιπ μια γυναικα μπορει να παιζει με τα μαλλια της και αυτο οπως βλεπουμε κι εδω δειχνει οτι σε γουσταρει ερωτικα οτι νιωθει ανετα οτι κλπ κλπ οποτε ειναι στον αντρα να πιασει την πασα της προσεγγισης και να κανει την επομενη κινηση.
άρα εγώ που τελευταία πειράζω διαρκώς τα μαλλιά μου από νευρικότητα την εχω πέσει σε ό,τι κινείται....
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
άρα εγώ που τελευταία πειράζω διαρκώς τα μαλλιά μου από νευρικότητα την εχω πέσει σε ό,τι κινείται....
Αλλο αυτο και αλλο την ωρα που εχεις απεναντι τον αλλον. Εκει σαν προσθετο κανεις αυτην την κινηση με τα μαλλια ε σου λεει κατι ο αλλος καποιο κοπλιμεντο καταλαβες.
Βεβαια μπορει να δειχνει και μια αναγκη σου εκεινη τη στιγμη της νευρικοτητας να νιωσεις λιγακι ασφαλεια.
Παιδια ολα ειναι εκφανσεις γλωσσα σωματος.
Τα ειπαμε.
Ολα.
Απλα στο αναλογο mood ε?
Δε θα παω στον περιπτερα ακομα και αν παω και κανω σεξυ παιχνιδισμα ε θα ναι αλλο τερμα απο το να λυσω τα μαλλια και να τα ξαναπιασω λογω νευρικοτητας.
Ειναι διαφορετικο το mood μη τα μπερδευουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειναι ενα ερωτικο καλεσμα οπως το περιεγραψα. Και δεν ειναι το ιδιο με το να δινω αγχωμενη εξεταστικη και να πιανω τα μαλλια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης αλλη κινηση γλωσσα σωματος κανεις οτι φτιαχνεις την τιραντα του σουτιεν.
Ειπαμε παιδια να σου βγαινει αυτο εκεινη τη στιγμη ολα αυτα τα κανεις αυθορμητα.
Αυθορμητες εκφρασεις σε γουσταρω προχωρα.
Και εκει ειναι ο αλλος πως θα κινηθει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ολα αυτα τα αγγιγματα τα ρουχα το να φτιαξουμε το γιακα στον αλλον ή το πουκαμισο να τον αγγιξουμε ολα αυτα ειναι προσεγγισεις και αυθορμητες εκδηλωσεις τι μας αρεσει στον αλλον τι μας βγαζει εκεινη τη στιγμη.
Σαφως και δεν αντιδραμε ολοι το ιδιο.
Σαφως και ο καθενας εχει τα κουμπια του τη δικη του προσεγγιση.
Απλα ολα αυτα ειναι ενδειξεις απλα οτι περναμε καλα μας αρεσει ο αλλος κλπ

Αλλο παραδειγμα σε ενα date ειχα βαλει ψηλοτακουνα και στην επιστροφη ηταν ο δρομος κατηφορικος.
Ειχαμε μιλησει περασει απιστευτα ομορφα χημεια φουλ φαγαμε γελασαμε μιλησαμε.
Γιαυτο ειναι πως θα βγει στον αλλον τι νιωθετε και οι δυο.
Μεχρι το αμαξι ηταν αποσταση με επιασε αγκαλια απο τη μεση να μην πεσω. Πρωτη σωματικη επαφη φερνεις τον αλλον κοντα σου. Το κανεις απο μονος. Παιδια αυτα ολα ειναι αυθορμητα δεν βγαινεις και σκεφτεσαι βημα ενα βημα δυο παει λαθος.
Θελω να πω μπορουσε να με πιασει και αλλιως οπως πιανουμε μια αγνωστη να την περασουμε απεναντι.
Ε λοιπον ολη αυτη η χημεια βγηκε κι εξω μετα εκει πριν το αμαξι εδωσε και φιλι, απλα εκανε την κινηση ωστε να δει αν θελω.
Θελω να πω ολα μα ολα αυτα τα βλεπεις εκεινη τη στιγμη τι σου βγαζει και ο αλλος καταλαβατε.
Και ποσο εκδηλωνεστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
καλα εχω συναντησει και τερμα απομακρους να μην κανουν εντελως τιποτα.
και εκει αναρωτιεσαι τωρα αυτος ετσι ειναι ή βγαινει και σε αλλες εκδοσεις?:D

ειναι εκεινη τη στιγμη τι σου βγαζει ο αλλος,τι νιωθεις κι εσυ,και πως εκδηλωνεστε και οι δυο.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλα εχω συναντησει και τερμα απομακρους να μην κανουν εντελως τιποτα.
και εκει αναρωτιεσαι τωρα αυτος ετσι ειναι ή βγαινει και σε αλλες εκδοσεις?:D

ειναι εκεινη τη στιγμη τι σου βγαζει ο αλλος,τι νιωθεις κι εσυ,και πως εκδηλωνεστε και οι δυο.
Πάντως εγώ δεν έχω αμήχανες στιγμές επειδή συνεχώς τρολάρω και γελάω.
Δηλαδή είμαι έτσι ως άνθρωπος.
Δεν ντρέπομαι καθόλου με τους αγνώστους και δεν φοβάμαι να μην τσαλακωθώ ώστε να φαίνομαι ξερω γω κούκλα.
Ακόμα και σε φιλικό επίπεδο.
Είναι ενα situation love it or hate it πολύ παρεξηγήσιμο και ασυνήθιστο αλλά είναι εντελώς απελευθερωτικό να είσαι ο εαυτός σου. ( δεν υπονοώ πως οποιος κάνει το αντίθετο δεν είναι ο εαυτός του)
 
Top