Κόμμα Παιδεραστών

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Exposed μου, πιστεύω δε με αφορά ο όρος που παραθέτεις... ;)

Όσο για τα 12, ναι, ένα αγόρι μπορεί να τα έχει.

Αλλά για το σώμα και την ψυχή ενός μικρού κοριτσιού (που, επιμένω, στα 12 είναι ...ίσως ούτε καν έφηβος!) είναι μεγαλύτερο ρίσκο η έναρξη σεξουαλικής ζωής.

Πάντως βλέπω ότι πολλοί εδώ μέσα έχουν σοκαριστεί και χαίρομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Όσο για τα 12, ναι, ένα αγόρι μπορεί να τα έχει.

Αλλά για το σώμα και την ψυχή ενός μικρού κοριτσιού (που, επιμένω, στα 12 είναι ...ίσως ούτε καν έφηβος!) είναι μεγαλύτερο ρίσκο η έναρξη σεξουαλικής ζωής.
Πάντως αν ηταν στο χέρι σας φαντάζομαι ότι θα πηγένεται τον όριο στα 18 ε; ε; εεε; ε;

Και μια προσωπική ερώτηση:
Γιδι εσυ ποιας θεωρεις την ιδανικη ηλικια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πάντως αν ηταν στο χέρι σας φαντάζομαι ότι θα πηγένεται τον όριο στα 18 ε; ε; εεε; ε;

Και μια προσωπική ερώτηση:
Γιδι εσυ ποιας θεωρεις την ιδανικη ηλικια;
Προσπερνάω την ειρωνία σου και λέω:

όχι, το όριο δεν μπορεί να είναι στα 18.

Δέχομαι το όριο στα 15 και εδώ να τονίσω: στην εφηβεία αναπτύσσεται τόσο αλματωδώς και ραγδαία το σώμα και η ψυχη, που για μένα 12 και 13 έχουν τεράστια διαφορά.

Αλλά τι εννοώ... 14 μπορεί να είναι κάποιο κοριτσάκι αφυπνισμένο. Ας το κάνει. Με συνομήλικο.
Γιατί αυτό που με ενοχλεί εδώ μέσα είναι ότι ουσιαστικά κάναμε ένα άλμα από το "οι παιδεραστές θέλουν να μπορούν να ερωτοτροπήσουν με 12χρονα" στο "έλα μωρέ, 12 δεν είσαι πια και τόσο παιδί"

Όχι, δεν είσαι.

Αλλά μπλέκουμε την παιδεραστία με τη γενική σεξουαλικότητα.

μήπως ειδικά εδώ θέλει ένα split;

Και συνεχίζω...
Για παιδεραστία... Θα με ενοχλούσε ένας μεσήλικας να κοιτάξει ερωτικά οποιαδήποτε κοπέλα κάτω των 17. Οκ, ένας 22χρονος θα μπορούσε να πάει και με 15χρονη -ανάλογα με εκείνη, δε με ενοχλεί. Αλλά δείτε λίγο και το κοντράστ...

Όσο για την ερωτική αφύπνιση... που είναι πλέον το θέμα μας...

Μη γενικεύετε. Εννοείται ότι στα 12 κάνουν πάρτι οι ορμόνες. Αλλά
1. ειδικά στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχει κατάλληλη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση.
Άρα γιατί να δεχτώ ότι θέλει τον έρωτα ένα κοριτσόπουλο, που δεν είναι σίγουρο πού βρίσκεται στο σώμα της τι...
Και, πέραν τούτου, ακούω και 30ρηδες να δείχνουν τεράαααστια άγνοια στα θέματα της προφύλαξης, ΣΜΝ, κλπ. Είναι μετά δυνατόν να νιώσω ήρεμη, για τη δραστηριότητα μίας 13χρονης; (ενδεικτικό νούμερο).

Και, ναι, δεν έχω το σύνδρομο του "είμαι Ευρώπη και ξάφνου η Ελλάδα μου φαίνεται τριτοκοσμική", αλλά σε μία χώρα ό΄που η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση είναι σεμινάριο ή και μάθημα στο γυμνάσιο, θα ένιωθα πολύ πιο καλά αν άκουγα ένα 13χρονο να ζητάει προφυλακτικά στο ταμείο.

2. Ναι, το σεξ μπορεί να είναι ένα παιχνίδι για τα 12 χρονα.
είτε ένα γλυκό παιχνίδι, που μετά θα νοσταλγούν, όπου με αθωότητα εξερευνούν το σώμα και τις επιθυμίες τους.. μεταξύ τους...
είτε απλά κάτι που δεν "τους λέει" πολλά, αλλά δε βαριέσαι, κάποια στιγμή θα ξυπνήσουν.

Μην τα ισοπεδώνουμε όμως όλα. Είπαμε, άλλο 13χρονο, άλλο 12 χρονο, άλλο έφηβοι μεταξύ τους, άλλο 14χρονη και 30άρης. Και άλλο παιδεραστία.

Κι επειδή η ερώτηση ήταν προσωπική, εγώ ήθελα να "βάλω μπρος" στην ερωτική μου ζωή από νωρίς.
Στα 13-14 μου απλά αναρωτιόμουν αλλά οι σκέψεις ήταν κομήτες και καπάκι μετά σκεφτόμουν τα σπυράκια μου ή πότε θα πάω στον ορθοδοντικό...
Στα 15-16 μου συνειδητοποίησα ότι δεν άνηκα στο ποσοστό των κοριστιών που φοβούνται την πρώτη τους φορά και ότι απλά ήταν ένα στερεότυπο.
Στα 17 μου ολοκλήρωσα.
Αλλά πολύ μετά ανακάλυψα τι και γιατί μ'αρέσει.

Αν είχα τη σωστή παιδεία, θα το είχα κάνει (και θα ήξερα και γιατί το θέλω) από τα 14 μου.
Αν η κόρη μου έχει τη σωστή ενημέρωση, δε θα με ενοχλούσε να το κάνει από τα 14 της.

Αλλά αν αυτός ήταν μεγαλύτερός της (αρκετά) και η ίδια κάτω από τα 16, πάλι θα αγχωνόμουν...



Και κάτι τελευταίο:

Michelle, μπαίνεις και σε ένα άλλο φόρουμ, βλέπεις πιστεύω τι άγνοια υπάρχει. Σε έναν τέτοιο κόσμο δε δέχομαι να βλέπω παιδιά να μιλάνε για σεξ.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Λοιπόν η πραγματικότητα είναι κάπως έτσι :

- Μερικά παιδιά έχουν ορμές στα 12
- Άλλα παιδιά έχουν ορμές στα 15
- Τα υπόλοιπα στα 18

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι το όριο πρέπει να κατεβεί στα 12 ( ούτε και να ανεβεί στα 18 ). Ο νόμος υπάρχει για να προστατέυει όλων των ατόμων τις ηλικίες. Θεωρώ ότι ένα άτομο στα 12 ακόμα και αν νομίζει ότι το ίδιο είναι έτοιμο, κάνει μεγάλο λάθος. Ένα άτομο στα 12 είναι πάρα πολύ δύσκολο (ίσως και αδύνατο) να κατανοήσει την ψυχολογική πλευρά του έρωτα. Για εκείνον ο έρωτας είναι απλός ένα "μπες-βγές" χωρίς προεκτάσεις σε άλλους τομείς. Σε αυτή την ηλικία ο έρωτας δεν είναι ολοκλήρωση μιάς σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Tι λες βρε Πάνο; Επειδή βάση προσωπικών απόψεων καθώς και επιστημονικών ( που το θεωρώ βασικότερο) ένα 12χρονο είναι παιδί και όχι ψυχολογικά έτοιμο πόσο μάλλον σεξουαλικά σημαίνει ότι εμείς που δεν το υποστηρίζουμε λέμε να ανεβεί το όριο;Ο Faith έχει διατυπώσει σωστά την άποψη για το νόμο-πως γίνεται κλπ check it :)

Λία μου οκ να δεχτούμε τις απόψεις αλλά να έχουν μία λογική και τεκμηριωμένη βάση....Εδώ δεν βρήκα κάποιο επιχείρημα που να με κάνει να πω, βρε λες; Εδώ όλοι εμείς μιλάμε για την χαμένη αθωότητα που πολλά παιδιά δεν έχουν βιώσει...Λες να είναι τόσο ασήμαντο και να γίνεται τόσος ντόρος;

Ότι και να πούμε το 12χρονο είναι παιδί...Είναι το μεταίχμιο που αρχίζει να συνηδητοποιεί τον εαυτό του ως έφηβο...Ας ζήσει τις χάρες αυτές της ηλικίας...Πηδήματ@ και σεξ θα έχει πολλά στην ζωή του, δεν χρειάζεται να τα κάνει όλα τώρα και με την συγκατάυεση γονέων, κηδεμόνων και κράτους...Έλεος δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Και κάτι τελευταίο:

Michelle, μπαίνεις και σε ένα άλλο φόρουμ, βλέπεις πιστεύω τι άγνοια υπάρχει. Σε έναν τέτοιο κόσμο δε δέχομαι να βλέπω παιδιά να μιλάνε για σεξ.

Ευχαριστώ.

Να μιλάνε; Μήπως ήθελες να πεις κάτι άλλο; Διότι δεν μπορώ να δω που βλάπτει να ΜΙΛΑΝΕ για σεξ.
Όσον αφορά να κάνουν, εννοείται οτι δεν μιλάμε για την παιδεία που δέχονται σήμερα αλλά για μια γενική αναβάθμιση. Το οτι πιστευω οτι μπορούν να κάνουν και να το ευχαριστηθούν και να μην τους δημιουργήσει τραύματα, δεν σημαίνει οτι τα πιστευω αυτά για τη σημερινή κοινωνία. Τα πιστεύω όταν συνοδεύονται απο ανάλογη παιδεία και σωστή ενημέρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Γίδι Respect:worship: :worship:
Nikolas17 συμφωνώ απολύτως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
δεν χρειάζεται να τα κάνει όλα τώρα και με την συγκατάυεση γονέων, κηδεμόνων και κράτους...Έλεος δηλαδή!

Ενώ μεγαλύτερο το κάνει με τη συγκατάνευση όλων αυτών; Ξέρεις πόσους 20+ ξέρω που οι γονείς τους δεν θέλουν να ξέρουν και βολεύονται να πιστευουν οτι το κοριτσάκι τους είναι ακόμα "ασπιλο κι αμόλυντο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θα ήθελα να τονίσω ότι μπορεί, αν και αμφιβάλλω, ένα 12χρονο να είναι έτοιμο να κάνει σεξ με τον έφηβο "σύντροφό" του, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο νόμος πρέπει να αφήνει να δρουν ανενόχλητα υποκείμενα σαν τον ΦΩΤΟΥΛΗ και τον κάθε πορνοδιεστραμμένο 50ρη που την βρίσκει με παιδάκια. Επίσης πιστεύω ότι ακόμα κι αυτοί που δεν καταδικάζουν τους παιδεραστές, αν δουν σε λίγα χρόνια την κόρη τους να γυρίζει από το δημοτικό και ένας 50ρης να της πιάνει τον κ@λο δεν νομίζω να αντιδράσουν τόσο ψύχραιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας οριστεί κάποιο όριο διαφοράς ηλικίας τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
...Εδώ δεν βρήκα κάποιο επιχείρημα που να με κάνει να πω, βρε λες; Εδώ όλοι εμείς μιλάμε για την χαμένη αθωότητα που πολλά παιδιά δεν έχουν βιώσει...Λες να είναι τόσο ασήμαντο και να γίνεται τόσος ντόρος;...

Πολύ καλή τοποθέτηση.

Επίσης, ναι Michelle, να μιλάνε μπορούν. Κακή διατύπωσή μου, εννοούσα να (θέλουν να) το κάνουν.

Και, ξαναλέω, μιλάμε για το νόμο, οκ; Μπείτε στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ενώ μεγαλύτερο το κάνει με τη συγκατάνευση όλων αυτών; Ξέρεις πόσους 20+ ξέρω που οι γονείς τους δεν θέλουν να ξέρουν και βολεύονται να πιστευουν οτι το κοριτσάκι τους είναι ακόμα "ασπιλο κι αμόλυντο";

Δεν μπορείς να δεις τους κινδύνους που ελοχεύουν μια τέτοια απόφαση!
Στην τελική στα 20 εκ των πραγμάτων οι επιλογές μας είναι πιο συνειδητοποιημένες!
Στα 12 βρες μου εμένα την ωριμότητα και την σωστή σεξουαλική διαπαιδαγώγηση! Όταν ακόμα υπάρχουν απορίες του στυλ " Μένω έγγυος έτσι και φιλήσω κάποιον!" :worry:

Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα αλλά στα 20+ κατάλαβα τι στο καλό γίνεται και γιατί μου αρέσει και το θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα αλλά στα 20+ κατάλαβα τι στο καλό γίνεται και γιατί μου αρέσει και το θέλω!

Κι εγώ στα 17,5 και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, και εκ των υστέρων κατάλαβα ότι δεν ήμουν ακόμα ώριμη. Ωρίμασα μετά τα 20, οπότε και άρχισα να το απολαμβάνω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως....
'Εκανα σεξ πρώτη μου φορά την ημέρα που έκλεινα τα 16 μου....
Η αντίδραση μου ήταν "ααα αυτό είναι? για αυτό γίνεται τόσος ντόρος?"
Παρόλο που σε εκείνη την ηλικία είχα ΚΑΙ ορμές αλλά ΚΑΙ ενημέρωση (όχι απ τους γονείς μου αλλά ήξερα πολλά βασικά πράγματα!)
Οργασμό βίωσα αρκετά πιο μετά και κατάλαβα το νόημα και τί είναι αυτό που είναι ωραίο :P ...
τελικώς καταλήγω ότι ναι μεν δεν ήταν κακό το ότι το έκανα απ τα 16 μου, ήταν με ένα παιδί που ήταν 18 και είχαμε και ένα χρόνο πριν σχέση :P
Το ήθελα, το γούσταρα να το κάνω, δεν φοβήθηκα αλλά δεν ένοιωσα και κάτι :P


Δεν διαφωνώ ότι μπορεί και είναι πιθανό να υπάρχουν 12χρονα που καταλαβαίνουν ΑΠΟΛΥΤΑ τι ακριβως μπορεί να θέλουν απ το σεξ, τι έιναι, πως γίνεται, με ποιό τρόπο θα έχουν οργασμό.... όμως πιστεύω ότι αυτά τα 12χρονα είναι η συντρηπτική ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ και δεν γίνεται βάση αυτών να λειτουργεί ένας νόμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα, αλλά στα 20-21 ξεκίνησα να το απολαμβάνω και να ξέρω τι να περιμένω και γιατί μου αρέσει κάτι.

και δεν είμαστε ο κανόνας, αλλά ένας νόμος οφείλει να το πάρει υπ 'όψιν, no?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση.Μια και από ότι βλέπω και από προηγούμενες σελίδες η έννοια ηθική(προσωπική η οτιδήποτε άλλο) δεν ισχύει για εσάς.Αν ο παππούλης έκανε sex με την 12χρ εγγονούλα του που συναινούσε όπως είπε ο insomniac,η ο μπαμπάς την 16χρ κόρη του.Είναι όλα ok;

*Και αν θυμάσαι καλά μισέλ σε είχα ρωτήσει να μου πεις και την άποψη σου για τους ανθρώπους που κάνουν sex με τα ζώα.Και μου είχες απάντηση ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν το θέλουν και τα ζώα.Μονο που δεν ήσουν σίγουρη αν το θέλουν...

*Το αναφέρω σαν παράδειγμα γιατί η δικη μου λογική τουλάχιστον λέει,ότι αφού θεωρείς σωστό να κάνουν sex άνθρωποι με ζώα,δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση για τον παππούλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όσον αφορά το όριο ενηλικίωσης:

Από το βιβλίο "εξελικτική ψυχολογία" τόμος 4 του Ν. Παρασκευόπουλου:

"...Τα εξωτερικά γεγονότα που χρησιμοποιούνται ως κριτήριο σεξουαλικής ωριμότητας -όπως είναι η πρώτη εμμηνη ρύση στα κορίτσια, η πρώτη εκσπερμάτωση στα αγόρια- δεν είναι ασφαλή, γιατί δεν βρίσκονται σε απόλυτη συνάφεια με τις εσωτερικές βιολογικές μεταβολές.....

.....Ακόμη μεγαλύτερες δυσχέρειες παρουσιάζει ο χρονικός προσδιορισμός του τέλους της εφηβικής ηλικίας, γιατί το περιεχόμενο της έννοιας της ωριμότητας καθορίζεται κατά ένα μεγάλο βαθμό από το είδος της κοινωνίας στην οποία ζει το άτομο και επομένως είναι θέμα περισσότερο τόπου και χρόνου. Όσο πιο πολύπλοκη είναι μια κοινωνία (αστική, βιομηχανική, ταχέως αναπτυσσόμενη) τόσο πιο ποικίλοι, απαιτητικοί και ασαφείς είναι οι ρόλοι των ενηλίκων....

.... Θα μπορούσε λοιπόν να υποστηριχθεί οτι βιοσωματικά και ψυχοπνευματικά το άτομο είναι ώριμο ήδη από το 18ο έτος της ηλικίας του. "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προς όσες κοπέλες είπαν οτι έκαναν σεξ στα Χ και άρχισαν να το απολαμβάνουν/είχαν οργασμό στα Υ: Αυτό είναι κυρίως θέμα εμπειρίας παρά ηλικίας. Αν το είχατε κάνει στα 10 για παράδειγμα μέχρι τα 13 θα είχατε οργασμό κανονικά. Αν το κάνατε πρώτη φορά στα 13, ε δεν θα είχατε αμέσως οργασμό! Ομοίως και αν κάποια το κάνει πρώτη φορά στα 30 δεν θα έχει αμέσως οργασμό και δεν θα το απολαμβάνει το ίδιο απ'ότι στα 33 πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι πολλαπλοί οργασμοί πως εξηγούνται?:bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προς όσες κοπέλες είπαν οτι έκαναν σεξ στα Χ και άρχισαν να το απολαμβάνουν/είχαν οργασμό στα Υ: Αυτό είναι κυρίως θέμα εμπειρίας παρά ηλικίας. Αν το είχατε κάνει στα 10 για παράδειγμα μέχρι τα 13 θα είχατε οργασμό κανονικά. Αν το κάνατε πρώτη φορά στα 13, ε δεν θα είχατε αμέσως οργασμό! Ομοίως και αν κάποια το κάνει πρώτη φορά στα 30 δεν θα έχει αμέσως οργασμό και δεν θα το απολαμβάνει το ίδιο απ'ότι στα 33 πχ.

Εξακολουθείς να μιλάς αστήρικτα. Εξήγησέ μας γιατί συμβαίνει αυτό.

Και, δε μιλάμε μόνο για κλιμάκωση απόλαυσης.

Αλλά και πλήρη αφύπνιση.

Που, και πάλι, υπάρχει ένα κατώτατο όριο.

Θέλω να πω, 10;;; Όλα τα ισοπεδώσαμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top