Μάρκος Σεφερλής

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τι άποψη έχετε για τις εκπομπές, τις παραστάσεις και γενικά το χιούμορ του Μάρκου Σεφερλή;

Ο συγκεκριμένος έχει μακροχρόνια πορεία στο χώρο και υπάρχει μεγάλη μερίδα του κόσμου που θεωρεί προσβλητικό το χιούμορ του για μειονότητες και άλλες ομάδες. Ωστόσο έχει το δικό του κοινό του όπως κάθε κωμικός.

Πήρε το μάτι μου ότι είχε και μία δικαστική διαμάχη με την Έλενα Ακρίτα, την οποία κέρδισε αλλά δεν ξέρω περισσότερα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Δεν ειναι ηθοποιος.
Ειναι καραγκιοζης με την ασχημη σημασια,απλα.
Βασικα ειναι υποτιμιτικο σχολιο για τον καραγκιοζη,αλλα νομιζω καταλαβαινετε πως το λεω.
Ουτε για τον υπονομο.

Βασικα ειναι καφραγκιοζης.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
20 χρόνια τις ίδιες πίπες λέει αλλά δε φταίει κανείς άλλος τα ίδια σκατά έχει για κοινό.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και άλλοι ηθοποιοί έχουν κάνει χιούμορ με μειονότητες ή ανθρώπους με αναπηρία (πχ έχουν ακουστεί τέτοια ακόμα και στο πολύ δημοφιλές Κωνσταντίνου και Ελένης), αλλά υποθέτω ότι ο Σεφερλής το έχει σαν κεντρικό άξονα.
Δεν έχω αναμνήσεις από το χιούμορ του, πέραν από κάτι βίντεο στο facebook (του τύπου 90s) που το έπαιζε κουφός ταξιτζής σε μια ηλικιωμένη. Γενικά είμαι κατά τέτοιων εκπομπών με φάρσες, αν δεν συνεννούν οι συμμετέχοντες να βγουν στην TV ή ταλαιπωρούνται.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και άλλοι ηθοποιοί έχουν κάνει χιούμορ με μειονότητες ή ανθρώπους με αναπηρία (πχ έχουν ακουστεί τέτοια ακόμα και στο πολύ δημοφιλές Κωνσταντίνου και Ελένης), αλλά υποθέτω ότι ο Σεφερλής το έχει σαν κεντρικό άξονα.
Δεν έχω αναμνήσεις από το χιούμορ του, πέραν από κάτι βίντεο στο facebook (του τύπου 90s) που το έπαιζε κουφός ταξιτζής σε μια ηλικιωμένη. Γενικά είμαι κατά τέτοιων εκπομπών με φάρσες, αν δεν συνεννούν οι συμμετέχοντες να βγουν στην TV.
Ο Σεφερλής έχτισε την καριέρα του με κυρίως σεξιστικά και ομοφοβικά κείμενα λέγοντας όσα χρόνια είναι "δημιουργός" ακριβώς τα ίδια. Λίγα λεπτά να δεις θα καταλάβεις. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να ειπωθεί για τον συγκεκριμένο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Και άλλοι ηθοποιοί έχουν κάνει χιούμορ με μειονότητες ή ανθρώπους με αναπηρία (πχ έχουν ακουστεί τέτοια ακόμα και στο πολύ δημοφιλές Κωνσταντίνου και Ελένης), αλλά υποθέτω ότι ο Σεφερλής το έχει σαν κεντρικό άξονα.
Δεν έχω αναμνήσεις από το χιούμορ του, πέραν από κάτι βίντεο στο facebook (του τύπου 90s) που το έπαιζε κουφός ταξιτζής σε μια ηλικιωμένη. Γενικά είμαι κατά τέτοιων εκπομπών με φάρσες, αν δεν συνεννούν οι συμμετέχοντες να βγουν στην TV ή ταλαιπωρούνται.
Δεν ειναι μονο αυτο το χιουορ που λες.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΘΟΠΟΙΗΑ ΑΥΤΟ.
Δεν το καταάβαινεις βρε σκανταλ;
Εγω αυτο λεω,εκτος απο τα ρατσιστικα.
Ο ανθρωπος ειναι εμετικος σαν επιπεδο και το παιξιμο του το ιδιο.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Προσωπικά τον παρακολουθούσα μικρή πάρα πολύ και γέλαγα με πολλά σόου του και θέατρα! Πλέον, είναι επαναλαμβανόμενος και έχει ακριβώς όπως λέτε ίδιο μοτίβο ρατσιστικό και σεξιστικό δυστυχώς. Δεν τον παρακολουθώ τόσο και με λυπεί τόσο γιατί γνωριζω ότι είναι καλός άνθρωπος!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Τι άποψη έχετε για τις εκπομπές, τις παραστάσεις και γενικά το χιούμορ του Μάρκου Σεφερλή;

Ο συγκεκριμένος έχει μακροχρόνια πορεία στο χώρο και υπάρχει μεγάλη μερίδα του κόσμου που θεωρεί προσβλητικό το χιούμορ του για μειονότητες και άλλες ομάδες. Ωστόσο έχει το δικό του κοινό του όπως κάθε κωμικός.

Πήρε το μάτι μου ότι είχε και μία δικαστική διαμάχη με την Έλενα Ακρίτα, την οποία κέρδισε αλλά δεν ξέρω περισσότερα.

Τον παρακολουθούσα μικρότερος. Μετά οκει, μεγαλώσαμε οπότε δεν είχε τόση πλάκα. Οι παλιές του παραστάσεις ήταν και πιο πρωτότυπες. Από κάποιο σημείο και μετά φαίνεται ότι προτίμησε να κάνει τα ίδια ή πιο χαμηλού επιπέδου πράγματα.

Συγκεκριμένα αυτό με το ξενοδοχείο και μια παράσταση του το 99 , το "απατά τον πλησίον σου" ήταν από τις κορυφαίες του δημιουργίες θεωρώ.

Τώρα ως προς τα ακατάλληλα αστεία απέναντι σε μειονότητες... Θεωρώ ότι δεν έχει ποτέ σκοπό να προσβάλει. Και το κοινό που πηγαίνει γουστάρει τέτοια αστεία. Δηλαδή εάν δεις καραφλο στον Σεφερλή, προφανώς δεν θα νιώσει άβολα, διότι ξέρει που πηγαίνει και ξέρει ότι θα του κάνει αστείο ο Σεφερλής. Η σάτιρα είναι υποκειμενική και ανάλογα ποιο το κοινό, μπορεί να θεωρηθεί προσβλητική ή όχι.

Επομένως για να πηγαίνεις και να παρακολουθείς πιθανότατα βρίσκεις αστεία όσα λέει. Διαφορετικά απλά δεν τον παρακολουθείς γιατί δεν πας τα αστεία του και όλα καλά. Αυτό είναι το πιο Δημοκρατικό πιστεύω ειδάλλως σηκωνόμαστε και σκαμε χαστούκια σε όποιον κάνει αστεία που δεν μας αρέσουν :laugh: . Το αναφέρω με αφορμή το πρόσφατο γεγονός και πως πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι στην σάτιρα μπορεί να ξεφυγει ο άλλος.

Ήταν πολύ άσχημο λόγου χάρη αυτό που είπε ο Κρις Ροκ αλλά οκει άνθρωποι είμαστε μπορεί να πούμε κάτι παραπάνω που δεν το σκεφτήκαμε πολύ. Άλλο θέμα αυτό ομως, κατάλαβες τι εννοώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Μόνο όταν έκανε ταξί μου άρεσε. Προτιμούσα τους ΑΜΑΝ. Είδα 10' πριν λίγο και δεν βλέπεται. Λες και επιστρέψαμε στο 90.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Για μικρότερες ηλικίες καλά ήταν. Δεν αντιλέγω έχω ρίξει πολύ γέλιο με το τύπο. Είναι μορφή και για εμένα όσο και αν το κράζουν είναι από τους λίγους με κοινωνική ενσυναίσθηση και όπου ζητήθηκε να παρευρεθεί ( π.χ. σε θαυμαστές του νεαρά παιδιά με προβλήματα ) ποτέ δεν είπε όχι και φέρθηκε με το καλλίτερο τρόπο ή με δωρεάν είσοδο σε φτωχούς κλπ.

Δεν συμφωνώ με μερικά θέματα που θίγει και τον έχω θεωρήσει πολλές φορές υπερβολικό ( π.χ. τότε σε μια παράσταση που έκανε το Δία που ανούσια προεκάλεσε τον εθνικό εκμηδενισμό της Γερμανίας για τα πεπραγμένα του παρελθόντος ) ή που ουσιαστικά έκανε πλάκα με το ζήτημα αλλοδαπών εργατών που ζητούν τα αυτονόητα όπως ασφάλιση.

Ο Σεφερλής περνάει μηνύματα, δεν είναι απλά κωμικός και σε αρκετές περιπτώσεις όχι και τα καλλίτερα μηνύματα θα έλεγα. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ούτε τη πλάκα που έχει προσφέρει ούτε και κάποια θετικά του.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φίλες και φίλοι του αγαπημένου φόρουμ καλησπέρα σας!
Έχουμε την τύχη να ζούμε στο 2022 woooooooow! Είναι δυνατόν να κάνουμε τα ίδια αστεία που κάναμε τό 90; Υπάρχουν τόσοι κωμικοί εκεί έξω, τόσοι που θα μπορούσαν να κάνουν φοβερή εκπομπή και επιλέγουμε Μάρκο Σεφερλή; Και θεωρούμε ανέκδοτα για βιασμός, ΛΟΑΤΚΙ κοινότητα κλπ σάτυρα; Μετά από όλα αυτά που ακούμε τελευταία; Jesus Christ superstar δηλαδή! Είδα μόνο κάτι αποσπάσματα, διάβασα αυτή την ατάκα για τους βιαστές και ανατριχιασε το είναι μου. Θα γίνω κι εγώ Πουπουλινα καί θα γράψω με caps, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΎΜΕ ΛΊΓΟ ΛΈΩ ΕΓΏ!!!!!!!!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για μικρότερες ηλικίες καλά ήταν. Δεν αντιλέγω έχω ρίξει πολύ γέλιο με το τύπο. Είναι μορφή και για εμένα όσο και αν το κράζουν είναι από τους λίγους με κοινωνική ενσυναίσθηση και όπου ζητήθηκε να παρευρεθεί ( π.χ. σε θαυμαστές του νεαρά παιδιά με προβλήματα ) ποτέ δεν είπε όχι και φέρθηκε με το καλλίτερο τρόπο ή με δωρεάν είσοδο σε φτωχούς κλπ.

Δεν συμφωνώ με μερικά θέματα που θίγει και τον έχω θεωρήσει πολλές φορές υπερβολικό ( π.χ. τότε σε μια παράσταση που έκανε το Δία που ανούσια προεκάλεσε τον εθνικό εκμηδενισμό της Γερμανίας για τα πεπραγμένα του παρελθόντος ) ή που ουσιαστικά έκανε πλάκα με το ζήτημα αλλοδαπών εργατών που ζητούν τα αυτονόητα όπως ασφάλιση.

Ο Σεφερλής περνάει μηνύματα, δεν είναι απλά κωμικός και σε αρκετές περιπτώσεις όχι και τα καλλίτερα μηνύματα θα έλεγα. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ούτε τη πλάκα που έχει προσφέρει ούτε και κάποια θετικά του.

Για μικρότερες ηλικίες καλά ήταν. Δεν αντιλέγω έχω ρίξει πολύ γέλιο με το τύπο. Είναι μορφή και για εμένα όσο και αν το κράζουν είναι από τους λίγους με κοινωνική ενσυναίσθηση και όπου ζητήθηκε να παρευρεθεί ( π.χ. σε θαυμαστές του νεαρά παιδιά με προβλήματα ) ποτέ δεν είπε όχι και φέρθηκε με το καλλίτερο τρόπο ή με δωρεάν είσοδο σε φτωχούς κλπ.

Δεν συμφωνώ με μερικά θέματα που θίγει και τον έχω θεωρήσει πολλές φορές υπερβολικό ( π.χ. τότε σε μια παράσταση που έκανε το Δία που ανούσια προεκάλεσε τον εθνικό εκμηδενισμό της Γερμανίας για τα πεπραγμένα του παρελθόντος ) ή που ουσιαστικά έκανε πλάκα με το ζήτημα αλλοδαπών εργατών που ζητούν τα αυτονόητα όπως ασφάλιση.

Ο Σεφερλής περνάει μηνύματα, δεν είναι απλά κωμικός και σε αρκετές περιπτώσεις όχι και τα καλλίτερα μηνύματα θα έλεγα. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ούτε τη πλάκα που έχει προσφέρει ούτε και κάποια θετικά του.
Τι μηνύματα περνάει μαναμ κι εσύ; Τα μάτια μου θα βγούν εδώ μέσα καί κανονίστε είμαι πού είμαι υψηλή μυωπας να με τυφλωσετε τελείως
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Για μικρότερες ηλικίες καλά ήταν. Δεν αντιλέγω έχω ρίξει πολύ γέλιο με το τύπο. Είναι μορφή και για εμένα όσο και αν το κράζουν είναι από τους λίγους με κοινωνική ενσυναίσθηση και όπου ζητήθηκε να παρευρεθεί ( π.χ. σε θαυμαστές του νεαρά παιδιά με προβλήματα ) ποτέ δεν είπε όχι και φέρθηκε με το καλλίτερο τρόπο ή με δωρεάν είσοδο σε φτωχούς κλπ.

Δεν συμφωνώ με μερικά θέματα που θίγει και τον έχω θεωρήσει πολλές φορές υπερβολικό ( π.χ. τότε σε μια παράσταση που έκανε το Δία που ανούσια προεκάλεσε τον εθνικό εκμηδενισμό της Γερμανίας για τα πεπραγμένα του παρελθόντος ) ή που ουσιαστικά έκανε πλάκα με το ζήτημα αλλοδαπών εργατών που ζητούν τα αυτονόητα όπως ασφάλιση.

Ο Σεφερλής περνάει μηνύματα, δεν είναι απλά κωμικός και σε αρκετές περιπτώσεις όχι και τα καλλίτερα μηνύματα θα έλεγα. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ούτε τη πλάκα που έχει προσφέρει ούτε και κάποια θετικά του.
Γεια σου ρε Γιαννη.
Το καλυτερο ανεκδοτο εγραψες ,εσυ και ο σαμαελ!
Πολυ γελιο λεμε! :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι μηνύματα περνάει μαναμ κι εσύ; Τα μάτια μου θα βγούν εδώ μέσα καί κανονίστε είμαι πού είμαι υψηλή μυωπας να με τυφλωσετε τελείως
Το μηνυμα της μαλακινσης εγκεφαλου μαναμ.
Το μηνυμα του αταλαντου
Το μηνυμα του γλοιωδες πανηλιθιου.
Το μηνυμα του οσο πιο φτηνο και ευτελες,τοσα περισσοτερα βγαζω.

Αυτο το μηνυμα περναει μαναμ.
Πανηλιθια κενα τυπακια,ενωθητε,εχετε τον εκπροσωπο σας!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Τι μηνύματα περνάει μαναμ κι εσύ; Τα μάτια μου θα βγούν εδώ μέσα καί κανονίστε είμαι πού είμαι υψηλή μυωπας να με τυφλωσετε τελείως
Προφανώς δεν κάνει απλές παραστάσεις για να γελάσει ο κόσμος. Στις παραστάσεις του προωθεί κάποια μηνύματα. Τώρα το αν είναι καλά μηνύματα ή όχι το κρίνει ο καθένας. Προσωπικά τα περισσότερα δεν τα βρίσκω καλά μηνύματα αλλά όχι και όλα.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Φίλες και φίλοι του αγαπημένου φόρουμ καλησπέρα σας!
Έχουμε την τύχη να ζούμε στο 2022 woooooooow! Είναι δυνατόν να κάνουμε τα ίδια αστεία που κάναμε τό 90; Υπάρχουν τόσοι κωμικοί εκεί έξω, τόσοι που θα μπορούσαν να κάνουν φοβερή εκπομπή και επιλέγουμε Μάρκο Σεφερλή; Και θεωρούμε ανέκδοτα για βιασμός, ΛΟΑΤΚΙ κοινότητα κλπ σάτυρα; Μετά από όλα αυτά που ακούμε τελευταία; Jesus Christ superstar δηλαδή! Είδα μόνο κάτι αποσπάσματα, διάβασα αυτή την ατάκα για τους βιαστές και ανατριχιασε το είναι μου. Θα γίνω κι εγώ Πουπουλινα καί θα γράψω με caps, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΎΜΕ ΛΊΓΟ ΛΈΩ ΕΓΏ!!!!!!!!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




Τι μηνύματα περνάει μαναμ κι εσύ; Τα μάτια μου θα βγούν εδώ μέσα καί κανονίστε είμαι πού είμαι υψηλή μυωπας να με τυφλωσετε τελείως



Ναι οκ. Ο καθένας ωστόσο έχει το χιούμορ του.. Δεν είναι κατακριτέο
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Προφανώς δεν κάνει απλές παραστάσεις για να γελάσει ο κόσμος. Στις παραστάσεις του προωθεί κάποια μηνύματα. Τώρα το αν είναι καλά μηνύματα ή όχι το κρίνει ο καθένας. Προσωπικά τα περισσότερα δεν τα βρίσκω καλά μηνύματα αλλά όχι και όλα.
Ωραία, θέλεις να μας πεις τα καλά και τα κακά μηνύματα; Ειδικά τα καλά.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι 14-15 χρονών γελούσα, ταίριαζε με την ηλικία μου, ταίριαζε και με το χιούμορ της εποχής που ήταν πιο καφρίλα. Αλλά και πάλι, γελούσα με τις τηλεοπτικές παραγωγές που έκανε, ποτέ με την επιθεώρηση (παρεμπιπτόντως, ας το αποκαλούμε επιθεώρηση και όχι θέατρο, μιας και είναι ντροπή για το θέατρο). Εκεί που του βγάζω το καπέλο είναι στο ότι μαζεύει πολύ κόσμο, αλλά και πάλι, σε νεοέλληνες απευθύνεται.
Να κοτσάρω εδώ -που ταιριάζει- και λίγο Μπρεχτ, για να το παίξω και λίγο έξυπνος: «Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας.»
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι οκ. Ο καθένας ωστόσο έχει το χιούμορ του.. Δεν είναι κατακριτέο
IMG_20220404_202802.jpg

Είχα δεί αυτό που μου άρεσε. Επίσης να θυμίσω λίγο σε τί κοινωνία ζούμε: όταν λοιπόν τα ΛΟΑΤΚΙ άτομα κινδυνεύουν, κινδυνεύει η ζωή τούς καί η σωματική τους ακεραιότητα, να βγουν έξω, όταν υπάρχει μεγάλο ποσοστό βιασμών που δεν καταγράφονται ποτέ, όταν υπάρχουν άτομα εκεί έξω που βιάστηκαν/παρενοχληθηκαν σεξουαλικά, όταν σε μία χρονιά έχουμε 18 γυναικοκτονίες , το να κάνεις τό ίδιο "χιούμορ" με αυτό που έκανες παλιά στοχοποιοντας κι άλλο τα άτομα αυτά, γνώμη μου είναι ότι δεν κάνεις χιούμορ. Έχω πάει σε stand up καί βλέπω YouTube/ακούω podcasts από πραγματικά αξιόλογους κωμικούς που έχουν χιούμορ και σατυριζουν όντως καταστάσεις που ίσως να μήν συνέφερε πολλούς να είναι στην τηλεόραση. Προσωπικά ο Σεφερλής θεωρώ ότι δε σε βάζει καν στη διαδικασία να καταλάβεις τί είναι σάτυρα. Δεν σατυριζει καν ανθρώπους καί γεγονότα επίκαιρα που θα επιδέχονταν σάτυρα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
δεν μπόρεσα ποτέ να τον παρακολουθήσω πάνω από 2 λεπτά.

εγώ μεγάλωσα με Μοντυ Πάηθον. :morning1:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Ναι οκ. Ο καθένας ωστόσο έχει το χιούμορ του.. Δεν είναι κατακριτέο
Αυτο ομως καλη μου δεν ειναι χιουμορ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ!Ειναι ηλιθιοτητα,οτι πιο ευτελες,γελοιο και πανηλιθιο...ευκολο και ευπεπτο.. που απλα προκαλει γελιο στους εξισου ηλιθιους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 100178
Είχα δεί αυτό που μου άρεσε. Επίσης να θυμίσω λίγο σε τί κοινωνία ζούμε: όταν λοιπόν τα ΛΟΑΤΚΙ άτομα κινδυνεύουν, κινδυνεύει η ζωή τούς καί η σωματική τους ακεραιότητα, να βγουν έξω, όταν υπάρχει μεγάλο ποσοστό βιασμών που δεν καταγράφονται ποτέ, όταν υπάρχουν άτομα εκεί έξω που βιάστηκαν/παρενοχληθηκαν σεξουαλικά, όταν σε μία χρονιά έχουμε 18 γυναικοκτονίες , το να κάνεις τό ίδιο "χιούμορ" με αυτό που έκανες παλιά στοχοποιοντας κι άλλο τα άτομα αυτά, γνώμη μου είναι ότι δεν κάνεις χιούμορ. Έχω πάει σε stand up καί βλέπω YouTube/ακούω podcasts από πραγματικά αξιόλογους κωμικούς που έχουν χιούμορ και σατυριζουν όντως καταστάσεις που ίσως να μήν συνέφερε πολλούς να είναι στην τηλεόραση. Προσωπικά ο Σεφερλής θεωρώ ότι δε σε βάζει καν στη διαδικασία να καταλάβεις τί είναι σάτυρα. Δεν σατυριζει καν ανθρώπους καί γεγονότα επίκαιρα που θα επιδέχονταν σάτυρα.
Το ποστ σου αυτο καν δεν θα το καταλαβαινε μαναμ.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Αυτο ομως καλη μου δεν ειναι χιουμορ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ!Ειναι ηλιθιοτητα,οτι πιο ευτελες,γελοιο και πανηλιθιο...ευκολο και ευπεπτο.. που απλα προκαλει γελιο στους εξισου ηλιθιους.

Εγώ πάντως τους βλέπω καλά να περνάνε.. Ακόμα και οι μειονοτητες που "στοχοποιουνται".
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top