Μάρκος Σεφερλής

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, ο Ant1 είχε βγάλει την παρακάτω ανακοίνωση όταν γνωστοποιήθηκε το περιστατικό με τον Παναγιωτόπουλο:
Ο ΑΝΤ1 διαχρονικά καταδίκαζε και πάντοτε θα καταδικάζει απερίφραστα, κακοποιητικές συμπεριφορές, πράξεις και πρακτικές που προσβάλλουν την αξιοπρέπεια του ανθρώπου και την ιδιωτικότητα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.
Στο μεταξυ για δειτε τι βρηκα..

Οργή στο twitter για τον σεξιστικό οχετό της σειράς Super Mammy του Μάρκου Σεφερλή: «Να επέμβει το ΕΣΡ»​

Κύμα οργής προκάλεσε από τους χρήστες των social media η σειρά Super Mammy του Μάρκου Σεφερλή. Η σειρά έκανε πρεμιέρα την Κυριακή 3 Απριλίου, την στιγμή που στη χώρα, έχουν μεσολαβήσει οι καταγγελίες εις βάρος του Πέτρου Φιλιππίδη και του Δημήτρη Λιγνάδη, τη στιγμή που αποκαλύφθηκαν τόσες κακοποιητικές συμπεριφορές στον καλλιτεχνικό χώρο (μέρος του οποίου αποτελεί και ο Μάρκος Σεφερλής), τη στιγμή που και στην Ελλάδα έχει ξεσπάσει το #Metoo, τη στιγμή που μόνο για το 2021 μετράμε 17 γυναικοκτονίες, και ενώ δεν έχουμε φτάσει ούτε στα μισά του ’22, μετράμε ήδη 2.


Τα «αστειάκια» της σειράς για βιαστές που τους… κυνηγούν οι γυναίκες, η εμφάνιση των ομοφυλόφιλων ως τελευταίου επιπέδου καρικατούρες και τα σεξιστικά και ομοφοβικά σχόλια καθ’ όλη τη διάρκεια του επεισοδίου, προκάλεσαν σφοδρές αντιδράσεις και άκρως σκληρά σχόλια από τους χρήστες του Twitter.


Την έκρηξη οργής προκάλεσε ειδικά η ατάκα του Μάρκου Σεφερλή «Είδα στο δρόμο έναν βιαστή, έτρεχα, έτρεχα, αλλά δεν τον πρόλαβα»…


Στη σειρά αυτή που σημείωσε 14,1% στο γενικό σύνολο και 15% στο δυναμικό κοινό, το Twitter αντέδρασε με τους περισσότερους να μην μπορούν να διαχειριστούν αυτά που άκουσαν.


Σοβαρα τωρα,υπαρχει ακομα καποιος που υποστηριζει οτι ο Σεφερλης κανει τεχνη; Χιουμορ;; Υποκριτικη;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Στο μεταξυ για δειτε τι βρηκα..

Οργή στο twitter για τον σεξιστικό οχετό της σειράς Super Mammy του Μάρκου Σεφερλή: «Να επέμβει το ΕΣΡ»​



Σοβαρα τωρα,υπαρχει ακομα καποιος που υποστηριζει οτι ο Σεφερλης κανει τεχνη; Χιουμορ;; Υποκριτικη;
Πως, η Λατινοπούλου έσπευσε πάντως προς υπεράσπισή του... :lol: Από αυτό και μόνο...
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Πως, η Λατινοπούλου έσπευσε πάντως προς υπεράσπισή του... :lol: Από αυτό και μόνο...
Άλλος αξιόλογος χαρακτήρας από κει, μονάχα μέσω κάτι τέτοιων κρατιέται στην επικαιρότητα και τη θυμάται ο κόσμος...
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Με το να τον συζητάμε δίνουμε στο σίχαμα αξία...

1649185650782.png
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, στο "Κων/νου κι Ελένης" λόγω του ΕΣΡ βάζουν μπιπ μέχρι και στο "μαλάκας". Λογικό.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαστε περισσότεροι και θα νικήσουμε. Όπως νικήσαμε και τον creepy-cringe θείο των οικογενειακών τραπεζιών.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,832 μηνύματα.
Πάντως αν και έχω γελάσει αρκετές φορές μαζί του και δεν το κρύβω η αλήθεια είναι πως σε πολλά με εκνευρίζει. Εκτός από τα ρατσιστικά, σεξιστικά και ομοφοβικά του σχόλια που εν τάξει όπως έχω πει δεν τον ξέρω ως άνθρωπο ( αν είναι όντως τα παραπάνω και τα πιστεύει τότε πράγματι είναι προβληματικό όλο αυτό αλλά αν δεν τα πιστεύει και κάνει απλή σάτυρα τότε δεν έχω θέμα ) ακόμα και ο τρόπος που προσεγγίζει τα εθνικά και πατριωτικά αισθήματα, τα οποία άλλως τε προωθεί εις ταις παραστάσεις του, είναι εν τελώς εσφαλμένος καθώς τον καλλιεργεί από τις ανόητες φράσεις του στυλ " ζούσανε σε σπηλιές εκείνον τον αιώνα που στην Αθήνα οι Έλληνες χτίζανε Παρθενώνα " ή " τα κάλλη της πατρίδος μας από παλιά ζηλεύουν ". Δεν έχουν να προσφέρουν κάτι αυτές οι εκφράσεις παρά μια άγνοια στους ανθρώπους που αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν εις βάθος το απάνθρωπο σύστημα εις το οποίο ζούμε και βολεύονται με το να τα ρίχνουν όλα σε μια ζήλεια των Γερμανών, την Άγγλων, των Αμερικανών κλπ κλπ σε βάρος της Ελλάδος και για αυτό τα παθαίνουμε όλα.

Κάθε φιλοπατριωτικό μήνυμα είναι αποδεκτό και υπερβολικά χρήσιμο αρκεί να γίνεται ορθά και όχι με το αναμασαμε ανοησίες παλαιότερων γενεών.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Μάρκος Σεφερλής: Ίσως είμαι ο μόνος κωμικός που έχει μαζί του τα μικρά παιδιά. Τα μικρά παιδιά δεν τα ξεγελάς, έχουν ένστικτο» είπε.

Επίκληση στο συναίσθημα πιάνοντας στο στόμα του την έννοια των παιδιών.
Δεν κοιτάει που το χιούμορ του είναι επιπέδου για ανώριμους εφήβους και κάτω :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.
Μάρκος Σεφερλής: Ίσως είμαι ο μόνος κωμικός που έχει μαζί του τα μικρά παιδιά. Τα μικρά παιδιά δεν τα ξεγελάς, έχουν ένστικτο» είπε.

Επίκληση στο συναίσθημα πιάνοντας στο στόμα του την έννοια των παιδιών.
Δεν κοιτάει που το χιούμορ του είναι επιπέδου για ανώριμους εφήβους και κάτω :P
Ξεραστικος οπως παντα.Και επιπεβαιωνει απολυτα ακομα περισσοτερο, ποσο επιπεδου βοθρος ειναι.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Πάντως δεν τον έχω πετύχει να επιχειρηματολογεί ακριβώς πάνω σε αυτά για τα οποία τον κατηγορούν. Μάλλον τα παραδέχεται αλλά τα κάνει γαργάρες λόγω προσωπικών πεποιθήσεων. Μόνο γενικολογεί ότι έχει τα παιδιά με το μέρος του και ότι τον πολεμούν επειδή κάνει τον κόσμο να γελάει, κι άλλες γενικότητες να συγκινηθούμε. :hmm:

Μπορεί και να κάνω λάθος και να έχει μιλήσει γι' αυτά, αλλά δεν έχω σκοπό να δω ολόκληρη συνέντευξή του. :P
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.
Μάρκος Σεφερλής: Ίσως είμαι ο μόνος κωμικός που έχει μαζί του τα μικρά παιδιά. Τα μικρά παιδιά δεν τα ξεγελάς, έχουν ένστικτο» είπε.

Επίκληση στο συναίσθημα πιάνοντας στο στόμα του την έννοια των παιδιών.
Δεν κοιτάει που το χιούμορ του είναι επιπέδου για ανώριμους εφήβους και κάτω :P
Αυτό δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να χρησιμοποιεί ως επιχείρημα, καθώς το χιούμορ ασχέτως αν είναι παιδιάστικο, παραμένει αρκετά χυδαίο και σεξουαλικό. Θυμάμαι όταν ήταν η εποχή της Παττυ που είχε αφιερώσει το κεντρικό σκετς μιας παράστασης του στην σάτιρα της. Γεμάτο το θέατρο από παιδιά, αποφασίζει να δείξει ένα «αστείο» όπου ο σκύλος το κάνει μαζί της (μια υποτιθέμενη 14χρονη) και αλλά τέτοια υπονοούμενα.
Κατα τα αλλά κόβουμε και ράβουμε προγράμματα για να προστατέψουμε τα παιδιά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Κατά τα άλλα ζήταγε 100k από την Ακρίτα και να τη βάλουν φυλακή (αυτό το δεύτερο το είπε η ίδια, αν ισχύει είναι τελείως κουλό και φασιστικό).
Τελικά κέρδισε τη δίκη με πρόστιμο 8k υπέρ του (μου ήθελε και 100k).

Εγώ είμαι μαζί με την Ακρίτα στην υπόθεση αυτή.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.

Σαφώς όλοι στηρίζουν το Me Too κι όποιον έχει υποστεί βία… αλλά όταν κάνουμε χιούμορ για κάτι είναι χιούμορ…

Μην το φτάσουμε σε άλλα άκρα να φοβόμαστε να μιλήσουμε σε μια γυναίκα γιατί θα θεωρηθεί ότι την παρενοχλούμε σεξουαλικά» πρόσθεσε ο Κώστας Σόμμερ.
:sick::sick::sick::sick::sick:
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Πάντως αν και έχω γελάσει αρκετές φορές μαζί του και δεν το κρύβω η αλήθεια είναι πως σε πολλά με εκνευρίζει. Εκτός από τα ρατσιστικά, σεξιστικά και ομοφοβικά του σχόλια που εν τάξει όπως έχω πει δεν τον ξέρω ως άνθρωπο ( αν είναι όντως τα παραπάνω και τα πιστεύει τότε πράγματι είναι προβληματικό όλο αυτό αλλά αν δεν τα πιστεύει και κάνει απλή σάτυρα τότε δεν έχω θέμα ) ακόμα και ο τρόπος που προσεγγίζει τα εθνικά και πατριωτικά αισθήματα, τα οποία άλλως τε προωθεί εις ταις παραστάσεις του, είναι εν τελώς εσφαλμένος καθώς τον καλλιεργεί από τις ανόητες φράσεις του στυλ " ζούσανε σε σπηλιές εκείνον τον αιώνα που στην Αθήνα οι Έλληνες χτίζανε Παρθενώνα " ή " τα κάλλη της πατρίδος μας από παλιά ζηλεύουν ". Δεν έχουν να προσφέρουν κάτι αυτές οι εκφράσεις παρά μια άγνοια στους ανθρώπους που αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν εις βάθος το απάνθρωπο σύστημα εις το οποίο ζούμε και βολεύονται με το να τα ρίχνουν όλα σε μια ζήλεια των Γερμανών, την Άγγλων, των Αμερικανών κλπ κλπ σε βάρος της Ελλάδος και για αυτό τα παθαίνουμε όλα.

Κάθε φιλοπατριωτικό μήνυμα είναι αποδεκτό και υπερβολικά χρήσιμο αρκεί να γίνεται ορθά και όχι με το αναμασαμε ανοησίες παλαιότερων γενεών.
ζούσανε σε σπηλιές εκείνον τον αιώνα που στην Αθήνα οι Έλληνες χτίζανε Παρθενώνα ,καθε φορα που ακουω αυτο απο ανθρωπο καταλαβαινω ποσο βλακας και αμορφωτος ειναι
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
ζούσανε σε σπηλιές εκείνον τον αιώνα που στην Αθήνα οι Έλληνες χτίζανε Παρθενώνα ,καθε φορα που ακουω αυτο απο ανθρωπο καταλαβαινω ποσο βλακας και αμορφωτος ειναι
Και κακά τα ψέματα παιδιά, την εποχή που εμείς κάναμε εγκαίνια στην Ακρόπολη, αυτοί οι καημένοι είχαν ουρά και πήδαγαν από κλαδί σε κλαδί. Βέβαια δεν φταίνε, είναι άνθρωποι κι αυτοί! :beer::loltooth:
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές αναρωτιέμαι, τι θα ειμασταν χωρίς τον Παρθενώνα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.
Και κακά τα ψέματα παιδιά, την εποχή που εμείς κάναμε εγκαίνια στην Ακρόπολη, αυτοί οι καημένοι είχαν ουρά και πήδαγαν από κλαδί σε κλαδί. Βέβαια δεν φταίνε, είναι άνθρωποι κι αυτοί! :beer::loltooth:
Ποσο μαλλον οταν οι ανθρωποι που επικαλουνται αυτα τα κατορθωματα δενε χουν καμια σχεση με πολιτισμο.Και δεν εννοω επαγγελματικα.
Λες και ο Σεφερλης τον εχτισε.Λες και ο Σεφερλης εχει καμια πολιτιστικη μορφωση και παιδεια και την βγαζει προς τα εξω.Λες και εχει συμβαλλει στον ελληνικο πολιτισμο του σουργελο.
Το παρδαλο εριφιο να γελασει παρακαλω!
1649777423522.png
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κατά τα άλλα ζήταγε 100k από την Ακρίτα και να τη βάλουν φυλακή (αυτό το δεύτερο το είπε η ίδια, αν ισχύει είναι τελείως κουλό και φασιστικό).
Τελικά κέρδισε τη δίκη με πρόστιμο 8k υπέρ του (μου ήθελε και 100k).

Εγώ είμαι μαζί με την Ακρίτα στην υπόθεση αυτή.
Όλα αυτά επειδή η Ακρίτα τον είχε σχολιάσει σε ένα άρθρο της έτσι; Ούτε κριτική δέχεται για το απαράδεκτο χιούμορ του.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top