Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο συγνώμη που δεν εγινα σαφης εννοώ μήπως κάποιος το χακαρει κ δει τα μηνύματα μου
Right. Βάλε ένα καλό κωδικό που δεν τον έχεις σε κανένα άλλο site, κράτα τον μυστικό, μην τον δώσεις σε κανέναν and you're good to go.

Φίλε Γιώργο
Ποιος είναι αυτός ο φίλος σου να τον γνωρίσω κι εγώ. Πρέπει να είναι ωραίος τύπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Tι παραπανω γινεται να κανεις δηλαδη... :hmm: Ηδη εχεις κωδικο, και αν καποιος προσπαθησει να μπει και τον καταχωρησει λαθος πολλες φορες, μετα θα του βγαλει την ερωτηση που ειχες βαλει... Εχει κι αλλη προστασια το gmail? :P Βαλε εναν ισχυρο κωδικο και μια δυσκολη απαντηση στην ερωτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Γιώργο, κάνε email στο protonmail.com
είναι μια από τις καλύτερες υπηρεσίες ηλεκτρονικού ταχυδρομίου αυτή τη στιγμή, και είανι δωρεάν.
Το protonmail παρέχει υπηρεσίες υψηλούς προστασίας εισόοδου, καθώς και κρυπτογράφιση των αρχείων σου. Αν σε χακάρουν, δεν θα μπορούν να δουν τι έχεις μέσα.

Αν θες ακόμα περισσότερη προστασία, χρησιμοποίησε την πλατφόρμα τους στο Deep Web, αν και αυτό είναι αρκετά δύσκολο για έναν καθημερινό χρήστη.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις φίλε obdjecslim δεν ρωτάει ο Γιώργος αλλά εγω η Κ120 φιλικα στο λεω ευχαριστώ όπως κ να χει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια άποψη για την ποδηλασία στην Κύπρο;

Σε ένα site είδα πολλές ποδηλατικες διαδρομές αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι ποδηλατικες ή απλά ηπειας κυκλοφορίας.

Με ενδιαφέρει να γυρίσω την Κύπρο με ποδήλατο όσο θα μείνω και αναρωτιέμαι αν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο.
Επίσης εντός Λευκωσίας είναι εφικτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν το βιβλιάριο υγείας του ΟΓΑ μπορει να ανανεωθεί από οποιοδήποτε ΚΕΠ ή μόνο από εκεί που εκδόθηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν το βιβλιάριο υγείας του ΟΓΑ μπορει να ανανεωθεί από οποιοδήποτε ΚΕΠ ή μόνο από εκεί που εκδόθηκε;
Θα μπορούσες να πάρεις ένα τηλέφωνο στο ΚΕΠ της περιοχής σου, αύριο το πρωί και να τους ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ερώτηση: Ένα PS4 (όχι το slim), άρτιο, σε άψογη κατάσταση, αγορασμένο 1.5 χρόνο, σχεδόν αχρησιμοποίητο, πόσο πωλείται ως μεταχειρισμένο? Γιατί ψάχνω στο διαδίκτυο και δε βρίσκω εύρος τιμής. Ο λόγος είναι ότι ο αδερφός μου θέλει να του το πουλήσω στα 150€, μιας και εγώ τσάμπα το αγόρασα διότι δεν έχω πλέον χρόνο για gaming. Επειδή όμως είμαι άσχετη σε αυτά, δε θέλω να με πιάσει και 'κότσο' που λέμε. Το είχα αγοράσει 320€. Τα 150€, είναι ορθολογική τιμή, ή ο παμπόνηρος brother προσπαθεί να με 'ρίξει';;

Υ.Γ: Οκ, σας φαίνεται κουλή η ερώτηση, αλλά πρέπει από κάπου να πάρω μια απάντηση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πιο τίμια οδός είναι να βρεις πόσο πωλείται τώρα κι αναλόγως τη χρήση/φθορά να ρίξεις λίγο τη τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Aν έχεις τη πρώτη έκδοση και δεν έχεις κάνει update το firmware αξίζει να μην το πουλήσεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσει μεγάλη αξία. Απλώς μην κάνεις firmware update.

Βασικά ήδη έχουν αξία αυτά που δεν έχουν γίνει update:
https://www.ebay.com/itm/Sony-PlaySt...904914?hash=item1a346fffd2:g:IKUAAOSwopRYibUu

ειδικά αν έχεις το επετειακό που έχω εγώ στο κουτί.:whistle:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=20th+limited+anniversary+ps4&_sop=16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Όχι δεν είναι το επετειακό. Είναι ναι μεν από τα πρώτα PS4 που βγήκαν, άλλα όχι το επετειακό. Να μη το δώσω λες για 150€ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Aν έχεις τη πρώτη έκδοση και δεν έχεις κάνει update το firmware αξίζει να μην το πουλήσεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσει μεγάλη αξία. Απλώς μην κάνεις firmware update.

Βασικά ήδη έχουν αξία αυτά που δεν έχουν γίνει update:
https://www.ebay.com/itm/Sony-PlaySt...904914?hash=item1a346fffd2:g:IKUAAOSwopRYibUu

ειδικά αν έχεις το επετειακό που έχω εγώ στο κουτί.:whistle:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=20th+limited+anniversary+ps4&_sop=16

Ποιος ο λόγος που ανεβαίνει η αξίας τους τόσο πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όχι δεν είναι το επετειακό. Είναι ναι μεν από τα πρώτα PS4 που βγήκαν, άλλα όχι το επετειακό. Να μη το δώσω λες για 150€ ?
Αν είναι κάτω από 1.76 το firmware αξίζει πολύ παραπάνω. Αν είναι παραπάνω δώστο καλή τιμή τη θεωρώ.


Ποιος ο λόγος που ανεβαίνει η αξίας τους τόσο πολύ;
Το πρώτο είναι συλλεκτικό με πολύ περιορισμένα κομμάτια.

Στα πρώτα firmware μπορεί να κάνεις Jailbreak ( Under 1.76 ) τη συσκευή :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Aν έχεις τη πρώτη έκδοση και δεν έχεις κάνει update το firmware αξίζει να μην το πουλήσεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσει μεγάλη αξία. Απλώς μην κάνεις firmware update.

Βασικά ήδη έχουν αξία αυτά που δεν έχουν γίνει update:
https://www.ebay.com/itm/Sony-PlaySt...904914?hash=item1a346fffd2:g:IKUAAOSwopRYibUu

ειδικά αν έχεις το επετειακό που έχω εγώ στο κουτί.:whistle:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=20th+limited+anniversary+ps4&_sop=16

Έχεις συλλεκτικό PS που μπορείς να το δώσεις 10Κ; Ζάχαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Με αυτά που μας λές, εγώ θα σου έλεγα να το δώσεις 500 τελικά.

Άμα τα έδινε, καλά θα ήτανε... Θα έπαιρνα έτσι και ένα refund για όσα (του) έχω δώσει εγώ . :P
Καλά, το point της ερώτησης ήταν να μη πιαστώ κορόιδο, γιατί δεν ήξερα πως κοστολουγούνται τα gaming things.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!


Καλό παιδί είναι, ευγενικό και έξυπνο, αλλά... βαριέται, είναι φυγόπονος. :( (το παραδέχεται και ο ίδιος δηλαδή)
Εύχομαι να το "δει" αλλιώς, γιατί αξίζει καλύτερα πράγματα, και δε τα δείχνει... Αδικεί πρώτα και κύρια το εαυτό του και είναι κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αν είναι κάτω από 1.76 το firmware αξίζει πολύ παραπάνω. Αν είναι παραπάνω δώστο καλή τιμή τη θεωρώ.



Το πρώτο είναι συλλεκτικό με πολύ περιορισμένα κομμάτια.

Στα πρώτα firmware μπορεί να κάνεις Jailbreak ( Under 1.76 ) τη συσκευή :P.
Και ποια ήταν η αρχική τιμή του συλλεκτικού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και ποια ήταν η αρχική τιμή του συλλεκτικού;

Δεν πουλήθηκε ποτέ σε μαγαζιά. Δόθηκε σε διαγωνισμούς και κάποιοι από αυτούς που τα κερδισαν το μεταπουλάγανε σε αγγελίες σε ανταγωνιστικα forum. Tο πήρα όσο ένα 1 κανονικό από 1 τέτοιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δεν πουλήθηκε ποτέ σε μαγαζιά. Δόθηκε σε διαγωνισμούς και κάποιοι από αυτούς που τα κερδισαν το μεταπουλάγανε σε αγγελίες σε ανταγωνιστικα forum. Tο πήρα όσο ένα 1 κανονικό από 1 τέτοιον.
Θες να μου πεις ότι έχεις ένα συλλεκτικό που κοστίζει 3k-10k και το είχες πάρει 300;Επένδυση σωστή.Αν δεν αυξηθεί κι άλλο η ζήτηση εγώ θα το έσπρωχνα άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Θες να μου πεις ότι έχεις ένα συλλεκτικό που κοστίζει 3k-10k και το είχες πάρει 300;Επένδυση σωστή.Αν δεν αυξηθεί κι άλλο η ζήτηση εγώ θα το έσπρωχνα άνετα.

Τόσο το είχα πάρει αλλά δεν ήταν εύκολο. Αυτά που τα πουλούσαν Αθήνα έφυγαν αμέσως. Αυτό ήταν επαρχία και ταξίδεψα οδικώς 4 ώρες πήγαινε - έλα για να το πάρω.

Υπάρχουν 12300 κομμάτια παγκοσμίως και η συσκευασία έχει το νούμερο που αντιστοιχεί στο καθένα πράγμα που το κάνει super συλλεκτικό. Αυτά τα αφήνεις στο κουτί τους μέχρι να φτάσει η σωστή η στιγμή (που δεν έφτασε ακόμα).

Αντίστοιχα έχω και δυο nes-mini στο κουτί (που έβγαλε η nintendo πέρσυ) που σιγά σιγά αυξάνουν την αξία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Τόσο το είχα πάρει αλλά δεν ήταν εύκολο. Αυτά που τα πουλούσαν Αθήνα έφυγαν αμέσως. Αυτό ήταν επαρχία και ταξίδεψα οδικώς 4 ώρες πήγαινε - έλα για να το πάρω.

Υπάρχουν 12300 κομμάτια παγκοσμίως και η συσκευασία έχει το νούμερο που αντιστοιχεί στο καθένα πράγμα που το κάνει super συλλεκτικό. Αυτά τα αφήνεις το κουτί τους μέχρι να φτάσει η σωστή η στιγμή (που δεν έφτασε ακόμα).

Αντίστοιχα έχω και δυο nes-mini στο κουτί (που έβγαλε η nintendo πέρσυ) που σιγά σιγά αυξάνουν την αξία τους.
Μιλάμε... επιχείρηση κανονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top