Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ο λογαριασμός σου απο την στιγμή που έιναι ταμιευτηρίου δεν αλλάζει σε τρεχούμενος θα πρέπει να εκδόσεις νέο λογαριασμό στην τράπεζα. Νομίζω οτι τα ερευνητικά προγράμματα επειδή χρηματοδοτούνται απο το ΕΣΠΑ έχουν συνεργασία με κάποια συγκεκριμένη τράπεζα και όχι με οποια θέλει ο ενδιαφερόμενος ακαδημαϊκός εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι.
Δηλαδή σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να ανοίξω νέο λογαριασμό καθώς δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ταμιευτηρίου και να μην υπάρχει θέμα με τη eurobank, σωστά?

Δεν το είχα σκεφτεί ότι παίζει να υπάρχει περιορισμός ως προς την τράπεζα, θα το ρωτήσω αν είναι να τον ανοίξω στη σωστή και αν χρειάζεται να προσκομίσω και τη σύμβαση όταν υπογραφεί ή κάτι τέτοιο. Thanks!! :)
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δηλαδή σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να ανοίξω νέο λογαριασμό καθώς δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ταμιευτηρίου και να μην υπάρχει θέμα με τη eurobank, σωστά?

Δεν το είχα σκεφτεί ότι παίζει να υπάρχει περιορισμός ως προς την τράπεζα, θα το ρωτήσω αν είναι να τον ανοίξω στη σωστή και αν χρειάζεται να προσκομίσω και τη σύμβαση όταν υπογραφεί ή κάτι τέτοιο. Thanks!! :)
Οι τρεχούμενοι λογαριασμοί δεν έχουν βιβλιάριο (δλδ πλέον αυτη την φωτοτυπία που σου δίνουν για βιβλιάριο) σε σχέση με τους ταμιευτηρίου.

Λογικά ο ειδικός λογαριασμός σου θα μπορεί να σου δώσει την πληροφορία αυτή για το με ποιά τράπεζα συνεργάζεται το πανεπιστήμιο σου.

Να είσαι πάντα καλά καλές γιορτές να έχουμε :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Οι τρεχούμενοι λογαριασμοί δεν έχουν βιβλιάριο (δλδ πλέον αυτη την φωτοτυπία που σου δίνουν για βιβλιάριο) σε σχέση με τους ταμιευτηρίου.

Λογικά ο ειδικός λογαριασμός του πανεπιστημίου σου θα μπορεί να σου δώσει την πληροφορία αυτή για το με ποιά τράπεζα συνεργάζεται το πανεπιστήμιο σου.

Να είσαι πάντα καλά καλές γιορτές να έχουμε :)
Οκ το 'χω νομίζω!

Και συ να είσαι καλά, επίσης!! :flowers:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γεια σας! Γίνεται να μετατρέψω λογαριασμό ταμιευτηρίου σε τρεχούμενο ή πρέπει να ανοίξω άλλο για μισθοδοσία? Επίσης η πληρωμή με τη μορφή υποτροφίας από ερευνητικό πρόγραμμα μισθοδοσία θεωρείται για αυτό το σκοπό? Τέλος, ενώ είμαι στη eurobank, αξίζει να ανοίξω σχετικό λογαριασμό στην πειραιώς καθαρά και μόνο συγκρίνοντας τα yellows με την επιστροφή? Ξέρω ότι και τα 2 δίνουν πενταροδεκάρες αλλά επειδή θα χρησιμοποιώ πιο συστηματικά την κάρτα το επόμενο διάστημα, αν μπορώ να κερδίσω κάτι παραπάνω καλό θα είναι. :)
Γεια σου. Βρηκα αυτο (οχι οτι κανω διαφημιση αλλα το βαζω γιατι καλύτερο είναι να τις ρωτήσεις τις τραπεζες τι μπονους δίνουν η καθε μια)
"Το νέο πακέτο Μισθοδοτικός Reward της Εθνικής Τράπεζας, ειδικά σχεδιασμένο για μισθωτούς ή συνταξιούχους του δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα, σας προσφέρει προνόμια σε κάρτες, δάνεια και ασφάλιση, ενώ επιλέγετε το είδος λογαριασμού που επιθυμείτε (ταμιευτηρίου ή τρεχούμενο).

Ο Μισθοδοτικός Reward προσφέρει ένα προνομιακό πακέτο παροχών, για όσο διάστημα πιστώνεται μισθοδοσία ή σύνταξη".

Για δικαιολογητικά αλλαγής λογαριασμού ταμιευτηρίου σε μισθοδοσίας , οι λογαριασμοί μισθοδοσίας έιναι όψεως -έχουν δηλαδή κάποια προνόμια ανάλογα με την τράπεζα- και χρειάζονται φωτ/πια ταυτότητας, τελευταίο εκκαθαριστικό, λογαριασμό ΔΕΚΟ στο ονομά σου και βεβαίωση από εργοδότη).
Αν δεν θες να ανοίξεις καινούργιο λογαριασμό απλώς πρέπει να είσαι εσύ ο πρώτος δικαιούχος του λογαριασμού. Βγάζεις μια φωτοτυπία την πρώτη σελίδα του βιβλιαρίου σου και τη δίνεις στο τμήμα προσωπικού της εταιρείας σου. Δεν αλλάζει τίποτα άλλο στον λογαριασμό σου.
Καλυτερα να ρωτησεις την τραπεζα την ιδια επειδη αλλαζουν τους ορους τους καθε λιγο και λιγακι. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι τρεχούμενοι λογαριασμοί δεν έχουν βιβλιάριο (δλδ πλέον αυτη την φωτοτυπία που σου δίνουν για βιβλιάριο) σε σχέση με τους ταμιευτηρίου.

Λογικά ο ειδικός λογαριασμός σου θα μπορεί να σου δώσει την πληροφορία αυτή για το με ποιά τράπεζα συνεργάζεται το πανεπιστήμιο σου.

Να είσαι πάντα καλά καλές γιορτές να έχουμε :)
Εγω έχω τρεχούμενο με βιβλιαριο. What? 😨
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γεια σου. Βρηκα αυτο (οχι οτι κανω διαφημιση αλλα το βαζω γιατι καλύτερο είναι να τις ρωτήσεις τις τραπεζες τι μπονους δίνουν η καθε μια)
"Το νέο πακέτο Μισθοδοτικός Reward της Εθνικής Τράπεζας, ειδικά σχεδιασμένο για μισθωτούς ή συνταξιούχους του δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα, σας προσφέρει προνόμια σε κάρτες, δάνεια και ασφάλιση, ενώ επιλέγετε το είδος λογαριασμού που επιθυμείτε (ταμιευτηρίου ή τρεχούμενο).

Ο Μισθοδοτικός Reward προσφέρει ένα προνομιακό πακέτο παροχών, για όσο διάστημα πιστώνεται μισθοδοσία ή σύνταξη".

Για δικαιολογητικά αλλαγής λογαριασμού ταμιευτηρίου σε μισθοδοσίας , οι λογαριασμοί μισθοδοσίας έιναι όψεως -έχουν δηλαδή κάποια προνόμια ανάλογα με την τράπεζα- και χρειάζονται φωτ/πια ταυτότητας, τελευταίο εκκαθαριστικό, λογαριασμό ΔΕΚΟ στο ονομά σου και βεβαίωση από εργοδότη).
Αν δεν θες να ανοίξεις καινούργιο λογαριασμό απλώς πρέπει να είσαι εσύ ο πρώτος δικαιούχος του λογαριασμού. Βγάζεις μια φωτοτυπία την πρώτη σελίδα του βιβλιαρίου σου και τη δίνεις στο τμήμα προσωπικού της εταιρείας σου. Δεν αλλάζει τίποτα άλλο στον λογαριασμό σου.
Καλυτερα να ρωτησεις την τραπεζα την ιδια επειδη αλλαζουν τους ορους τους καθε λιγο και λιγακι. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγω έχω τρεχούμενο με βιβλιαριο. What? 😨
Λογικά έχεις λογαριασμο μισθοδοσίας απο την attica bank και σου δωσαν βιβλιάριο εκεί δίνουν πράγματι βιβλιάριο έχω κι εγω το λένε αποταμιευτικός λογαριασμός μισθοδοσίας.Κι εμένα εκεί οταν μου δώσαν εκεί βιβλιάριο έπαθα πλάκα.
Μην προτείνεις τράπεζα για λογαριασμο μισθοδοσίας στην κοπέλα πρώτα να ρωτήσει στο πανεπιστήμιο της στον Ε.Λ.Κ.Ε που διαχειρίζεται το ΕΣΠΑ με ποιά τράπεζα συνεργάζονται και αν της δώσουν το ελεύθερο σε οποια τράπεζα θέλει (που δεν νομίζω να γίνεται αυτό όλα τα πανεπιστήμια χουν σύμβαση με συγκεκριμένη τράπεζα) μετά βλέπει τι την συμφέρει να ανοίξει.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λογικά έχεις λογαριασμο μισθοδοσίας απο την attica bank και σου δωσαν βιβλιάριο εκεί δίνουν πράγματι βιβλιάριο έχω κι εγω το λένε αποταμιευτικός λογαριασμός μισθοδοσίας.
Μην προτείνεις τράπεζα για λογαριασμο μισθοδοσίας στην κοπέλα πρώτα να ρωτήσει στο πανεπιστήμιο της στο Ε.Λ.Κ.Ε με ποιά τράπεζα συνεργάζονται και αν της δώσουν το ελεύθερο σε οποια τράπεζα θέλει (που δεν νομίζω να γίνεται αυτό όλα τα πανεπιστήμια χουν σύμβαση με συγκεκριμένη τράπεζα) μετά βλέπει τι την συμφέρει να ανοίξει.
Όχι δεν προτεινω τραπεζα, απλα το εβαλα και οι αλλες τραπεζες δινουν μπονους γιαυτο την προετρεψα να ρωτησει την καθε μια ξεχωριστα.
Δεν εχω attica λαθος εκανες :closed-topic:πειραιως εχω.
Και με βιβλιαριο.
Και τωρα απο οτι είδα μπορείς κατοπιν συνεννοησης με την τραπεζα να κανεις αλλαγη απο ταμιευτηριου σε οψεως. Απλα αλλαζουν οι οροι. Τα επιτοκια ολα αυτα.
Ας επικοινωνησει καλυτερα με την καθε τραπεζα.
Και παρολο που για καποια περιοδο ο λογαριασμος σταματησε η μισθοδοσια παλι οψεως φαίνεται καταλαβες.
Ας τα ρωτήσει αυτα. ;)
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τώρα έφαγα φλασιά έχει μινι υποκατάστημα Πειραιώς στον ευρύτερο χώρο του πανεπιστημίου καθώς επίσης και 2-3 ATM διάσπαρτα οπότε μάλλον με αυτή θα συνεργάζονται. :P

Η αλήθεια είναι ότι αν θα μπορούσα να διαλέξω θα έκρινα μόνο από το πρόγραμμα πόντων για να κερδίζω όσο γίνεται με βάση τις αγορές μου καθώς ως προς τα άλλα όλες είναι λίγο πολύ ίδιες. Η eurobank με έχει βολέψει η αλήθεια είναι γιατί πάω στο Ταμιευτήριο που δεν έχει ποτέ κόσμο και δεν περιμένω καθόλου όταν χρειάζεται. :lol:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τώρα έφαγα φλασιά έχει μινι υποκατάστημα Πειραιώς στον ευρύτερο χώρο του πανεπιστημίου καθώς επίσης και 2-3 ATM διάσπαρτα οπότε μάλλον με αυτή θα συνεργάζονται. :P

Η αλήθεια είναι ότι αν θα μπορούσα να διαλέξω θα έκρινα μόνο από το πρόγραμμα πόντων για να κερδίζω όσο γίνεται με βάση τις αγορές μου καθώς ως προς τα άλλα όλες είναι λίγο πολύ ίδιες. Η eurobank με έχει βολέψει η αλήθεια είναι γιατί πάω στο Ταμιευτήριο που δεν έχει ποτέ κόσμο και δεν περιμένω καθόλου όταν χρειάζεται. :lol:
Καταλαβα. Τωρα ρωτας με ποια συνεργαζονται λογικά αν και πιστευω οτι υπαρχει μια διεύρυνση τελευταια πχ να ανοιξεις πειραιως αν δε γινεται αλλιως και μετα να το μεταφερεις στην eurobank που σε βολευει. Ρωτησε τα. Καλες γιορτες και να εισαι καλα :)
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Και τωρα απο οτι είδα μπορείς κατοπιν συνεννοησης με την τραπεζα να κανεις αλλαγη απο ταμιευτηριου σε οψεως. Απλα αλλαζουν οι οροι. Τα επιτοκια ολα αυτα.
Πού μπορώ να το δω και εγώ αυτό; Αλλαγή εννοείς να μην αλλάξει ο αριθμός λογαριασμού, σωστά;

Η αλήθεια είναι ότι αν θα μπορούσα να διαλέξω θα έκρινα μόνο από το πρόγραμμα πόντων για να κερδίζω όσο γίνεται με βάση τις αγορές μου καθώς ως προς τα άλλα όλες είναι λίγο πολύ ίδιες. Η eurobank με έχει βολέψει η αλήθεια είναι γιατί πάω στο Ταμιευτήριο που δεν έχει ποτέ κόσμο και δεν περιμένω καθόλου όταν χρειάζεται. :lol:

Από Eurobank/Piraeus/Alpha, νομίζω ότι το καλύτερο σύστημα επιβράβευσης το έχει η Alpha (χρεώνει 10€/χρόνο για την κάρτα bonus), μετά η Eurobank και τελος η Πειραιώς. Πρέπει να μπεις να δεις με ποιες εταιρίες συνεργάζεται η κάθε τράπεζα, με ποιες από αυτές κάνεις συχνότερες συναλλαγές και έτσι να δεις ποιά σε συμφέρει
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πού μπορώ να το δω και εγώ αυτό; Αλλαγή εννοείς να μην αλλάξει ο αριθμός λογαριασμού, σωστά;
Το ειδα στο ebanking της τραπεζας. Τωρα για τα περαιτέρω σιγουρα θελει επικοινωνια με την τραπεζα.
Επιλεγεις τι θελεις να ειναι ο λογαριασμος αν θυμάμαι καλα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ποιά τράπεζα;
Και εθνικη και Πειραιώς. Το ειδα κατω κάτω σαν επιλογη. Επικοινωνησε με την τράπεζα. Τωρα δεν το εχουν. Μηπως το ειδα παλια και το θυμαμαι σαν ανοιγμα νεου λογαριασμου.
Ενταξει?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Από Eurobank/Piraeus/Alpha, νομίζω ότι το καλύτερο σύστημα επιβράβευσης το έχει η Alpha (χρεώνει 10€/χρόνο για την κάρτα bonus), μετά η Eurobank και τελος η Πειραιώς. Πρέπει να μπεις να δεις με ποιες εταιρίες συνεργάζεται η κάθε τράπεζα, με ποιες από αυτές κάνεις συχνότερες συναλλαγές και έτσι να δεις ποιά σε συμφέρει
Ξέρεις τι, η επιστροφή μια εποχή έδινε κανένα εύκολο 10ευρω αν τη σύνδεες με προθεσμιακή κατάθεση αλλά τώρα δεν. Και κατά καιρούς βγάζει προσφορές σε ηλεκτρικά είδη ας πούμε που οκ αν θες να πάρεις κάτι αξίζει αρκετά αλλά κατά τα άλλα μαζεύεις σαν χελώνα τα ευρώ. :lol: Κάτι ανάλογο πρέπει να ισχύει και με τα yellows αλλά είδα ότι ας πούμε μετράει και αν τη χρησιμοποιείς για πληρωμή λογαριασμών που δεν ισχύει στη Eurobank και είναι ένα plus. Βέβαια αν κατά τα άλλα έχει μικρότερη απόδοση τι να το κάνεις αλλά οκ.

Από όσο είδα με τις ίδιες εταιρίες συνεργάζονται λίγο πολύ από αυτές που με νοιάζουν κάπως με μόνη εξαίρεση το marks and spencer που είναι στην επιστροφή μόνο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ξέρεις τι, η επιστροφή μια εποχή έδινε κανένα εύκολο 10ευρω αν τη σύνδεες με προθεσμιακή κατάθεση αλλά τώρα δεν. Και κατά καιρούς βγάζει προσφορές σε ηλεκτρικά είδη ας πούμε που οκ αν θες να πάρεις κάτι αξίζει αρκετά αλλά κατά τα άλλα μαζεύεις σαν χελώνα τα ευρώ. :lol: Κάτι ανάλογο πρέπει να ισχύει και με τα yellows αλλά είδα ότι ας πούμε μετράει και αν τη χρησιμοποιείς για πληρωμή λογαριασμών που δεν ισχύει στη Eurobank και είναι ένα plus. Βέβαια αν κατά τα άλλα έχει μικρότερη απόδοση τι να το κάνεις αλλά οκ.

Από όσο είδα με τις ίδιες εταιρίες συνεργάζονται λίγο πολύ από αυτές που με νοιάζουν κάπως με μόνη εξαίρεση το marks and spencer που είναι στην επιστροφή μόνο.
εχω yellowς και θα ελεγα ειναι πολυ λιγα,εκτος και αν κανεις πολλες αγορες,πχ για καθε πληρωμη σου δινει μονο 25 yellows και αν δεις τις συνεργαζομενες εταιριες για να παρεις κατι δωρεαν θελεις να μαζεψεις γυρω στα 20.000 μινιμουμ
μεταξυ μας δε σου χαριζει και τιποτα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εχω yellowς και θα ελεγα ειναι πολυ λιγα,εκτος και αν κανεις πολλες αγορες,πχ για καθε πληρωμη σου δινει μονο 25 yellows και αν δεις τις συνεργαζομενες εταιριες για να παρεις κατι δωρεαν θελεις να μαζεψεις γυρω στα 20.000 μινιμουμ
μεταξυ μας δε σου χαριζει και τιποτα.
Δεν ξέρω πόσο εύκολα ή δύσκολα μαζεύονται γενικά αλλά και στην επιστροφή δεν είναι καλά. Χωρίς προσφορές πρέπει να δώσεις 1000 ευρώ για να πάρεις 10 πίσω με το 1% που έχουν οι περισσότεροι. :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσο εύκολα ή δύσκολα μαζεύονται γενικά αλλά και στην επιστροφή δεν είναι καλά. Χωρίς προσφορές πρέπει να δώσεις 1000 ευρώ για να πάρεις 10 πίσω με το 1% που έχουν οι περισσότεροι. :P
ακριβως.Προσωπικα καλο ειναι να βαλεις ενα λογαριασμο και να κανεις καποια αποταμιευση αν δινει καποια καλα επιτοκια ,γενικα τα εχουν μειωσει ολα αυτο εχω παρατηρησει,ελπιζω να βρεις την ακρη! :thumbsup:
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ακριβως.Προσωπικα καλο ειναι να βαλεις ενα λογαριασμο και να κανεις καποια αποταμιευση αν δινει καποια καλα επιτοκια ,γενικα τα εχουν μειωσει ολα αυτο εχω παρατηρησει,ελπιζω να βρεις την ακρη! :thumbsup:
Ναι το διαπιστώνω κάθε φορά που μπαίνω για ανανέωση. :hehe:
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ξέρεις τι, η επιστροφή μια εποχή έδινε κανένα εύκολο 10ευρω αν τη σύνδεες με προθεσμιακή κατάθεση αλλά τώρα δεν. Και κατά καιρούς βγάζει προσφορές σε ηλεκτρικά είδη ας πούμε που οκ αν θες να πάρεις κάτι αξίζει αρκετά αλλά κατά τα άλλα μαζεύεις σαν χελώνα τα ευρώ. :lol: Κάτι ανάλογο πρέπει να ισχύει και με τα yellows αλλά είδα ότι ας πούμε μετράει και αν τη χρησιμοποιείς για πληρωμή λογαριασμών που δεν ισχύει στη Eurobank και είναι ένα plus. Βέβαια αν κατά τα άλλα έχει μικρότερη απόδοση τι να το κάνεις αλλά οκ.

Από όσο είδα με τις ίδιες εταιρίες συνεργάζονται λίγο πολύ από αυτές που με νοιάζουν κάπως με μόνη εξαίρεση το marks and spencer που είναι στην επιστροφή μόνο.
Εγώ έχω alpha bonus, και σε γενικές γραμμές έχω καταλάβει ότι για εξαργύρωση 1000 πόντων παίρνεις 3 ευρώ. Ανεξαρτήτως που θα το κάνεις.
Οι πόντοι μαζεύονται δύσκολα όταν μιλάμε για 1-1. Απλά επειδή σε κάποιες επιχειρήσεις δίνει 1 ευρώ - 4 πόντους, εκεί είναι πιο γρήγορη η συλλογή. Εγώ έτσι μαζεύω πιο γρήγορα πόντους
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,844 μηνύματα.
εχω yellowς και θα ελεγα ειναι πολυ λιγα,εκτος και αν κανεις πολλες αγορες,πχ για καθε πληρωμη σου δινει μονο 25 yellows και αν δεις τις συνεργαζομενες εταιριες για να παρεις κατι δωρεαν θελεις να μαζεψεις γυρω στα 20.000 μινιμουμ
μεταξυ μας δε σου χαριζει και τιποτα.
Όταν βάζεις σε προθεσμία λεφτά παίρνεις παραπάνω yellows
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όταν βάζεις σε προθεσμία λεφτά παίρνεις παραπάνω yellows
εδω κοιταμε να τα πολλαπλασιασουμε οχι να μην μπορουμε να τα σηκωσουμε :D ολες οι τραπεζες δινουν στην προθεσμιακη αλλα ειναι μικρο,πρεπει να εχεις πολυ μεγαλο ποσο καταθεσεων για να σου δωσει ενα οκ ποσο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top