Μαρκα-ρίσματα, όρια κλπ

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Havana, νομίζω ότι τώρα αδικείς την marmanga.....

ραισα , αν και σε σευομαι παρα πολυ θα δαιφωνησω. νομιζω οτι εκανε το θεμα του μαρκου μπαχαλο και αφου βγηκε off topic το συνεχισε εδω, κατηγορει ανοιχτα και δημοσια και μου λες οτι ειμαι αδικη??
αν εχει προσωπικα ας στειλει πμ, το υπολοιπο φορουμ τι φταιει???:hmm::hmm::hmm: εχω απαντησει ελαχιστες φορες στο συγκεκριμενο μελος , αλλα ο χαμος συνεχιζεται και τον συνεχιζει ενω το θεμα θεωρηθηκε ληξαν.
τι να πω
απλα λυπαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeannine

Νεοφερμένος

Η Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ πάλι που είμαι καινούρια (σχετικά) στο site διαπιστώνω από αυτά που διαβάζω ότι κι όμως υπάρχει αντιπαλότητα χωρίς αιτία. Το γεγονός ότι έχει ανοιχτεί topic στο site του gatospitou και σχολιάζουν "συνασπισμένοι/ες" τα γεγονότα στο mycat αυτο τι υποδηλώνει βρε παιδιά;;; Ανοίξε ποτέ topic στο mycat που σχολιάζονται κακοπροαίρετα (κατά τη γνώμη μου) μέλη του gatospitou;;

Ως άσχετη με το τι έχει πραγματικά συμβεί και σφαζόμαστε, αποκομίζω μία κακή εντύπωση για μερικά άτομα. Απ' όσα topics έχω διαβάσει που αλληλοσφαζόμαστε, έχω διαπιστώσει τις περισσότερες φορές να γίνονται υποδείξεις και παρατηρήσεις αφ' υψηλού από ορισμένα μέλη (που τυχαίνει να είναι ιδρυτικά μέλη του gatospitou), που κατά τη γνώμη μου διατυπώνονται με τρόπο προσβλητικό. Δεν βλάπτει να είμαστε ευγενείς. Αν ο τρόπος διατύπωσης ήταν πιο φιλικός, δεν νομίζω να αρπαζόμασταν ετσι.

Νομίζω ότι εμείς τα καινούρια μέλη, όντες αποστασιοποιημένοι από τα πραγματικά γεγονότα, μπορούμε να έχουμε μία αποψη μάλλον περισσότερο αντικειμενική.

Να σημειώσω κάτι επιπλέον, κάνενας δεν κατηγόρησε άτομα που είναι γραμμένα και στο mycat και στο gatospito. Είναι δικαίωμα του καθενός να συμμετέχει σε όποιο forum θέλει. Είναι όμως και δικαίωμα του καθένα μας να μη θέλει να τον προσβάλλουν και να του φέρονται αναξιοπρεπώς. Κι η αξιοπρέπεια μάλλον έχει μετατραπεί (όπως έχω ξαναπεί) σε κατινιά χειρίστου είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βρε παιδιά, έλεος:(...η marmanga είναι η μόνη απο το" άλλο σαιτ", όπως λέτε, που δεν έκανε προσωπική επίθεση...απλώς θέτει κάποια ζητήματα, τα οποία απασχολούν νομίζω και άλλους εδω κατά καιρούς, αλλά δεν τολμούν ίσως να τα θέσουν τόσο φανερά.:/:...το να τα συζητάς δεν νομίζω να είναι κακό...ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του ανοιχτά - έτσι θέλω να πιστεύω- χωρίς να θεωρείται ότι θέλει το κακό του mycat....πρέπει να μάθουμε να κάνουμε και να δεχόμαστε κριτική, αρκεί αυτή να γίνεται με τρόπο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Jeannine, νομίζω οτι συνοψίζεις πολύ καλά το πως βλέπω τα πράγματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλημέρα το γράφω εδώ γιατί εδώ πιστεύω ότι πρέπει να μπει,γιατί το κάνατε κορίτσια αυτό;Με τη Νερίνα και τη Σαρδέλα ένιωθα σαν να είχα φίλες μέσαεδώ,ladycat και Κατερίνα σας θυμάμαι,αλλά αυτό το πράγμα πρώτη φορά το συναντώ και θα το πω ξανά,το είχα νομίζω πει στο ίδιο ακριβώς θέμα παλιότερα,πως γίνεται να κάνεται σαν κακομαθημένα παιδιά,δεν είμαι με το μέρος κανενός το μόνο που ξέρω και με νοιάζει είναι ότι υπάρχει το site αυτό, που γύρισα από τη δουλειά και είπα να ρίξω μια ματιά τι κάνουν οι φίλες μου και τα ζουζούνια μας.
Και βρίσκομαι στην Εμπόλεμη Ζώνη,πυρά από δω και από κει,ντράπηκα,ντράπηκα για άλλη μια φορά που ανήκω στο ανθρώπινο είδος,καυγάδες ουσιαστικά για το τίποτα,απειλές,να αποδείξουμε τι;ποιός είναι πιο φιλόζωος;Ας αποδείξουμε πρώτα στον ευατό μας ποιός είναι καλύτερος άνθρωπος και μετά βλέπουμε ποιός και τι χρειάζεται βοήθεια,αλλά ας το κάνουμε ήσυχα,θα σας το πω και χριστιανικά,να μην γνωρίζει η δεξιά τι ποιεί η αριστερά.
Και μια τελευταία ερώτηση αν μπαίνετε εδώ που σίγουρα για μένα μπαίνετε απαντήστε μου ήρθε κάποια κοπέλα του mycat να σας κάνει έτσι ανω κάτω το δικό σας site;
Ευχαριστώ τις φίλες που μου χάλασαν τη μέρα,αυτό ήταν πόλεμος συμμοριών πάμε στα μέρη τους να τους την πέσουμε για να σπάσουμε πλάκα,αυτά συνήθως αφήνουν τραυματίες.Ετσι ακριβώς νοιώθω κι εγώ τραυματίας σε ένα πολεμο χωρίς λόγο

Κορίτσια ήρεμια,σας παρακαλώ να το τελειώσουμε κάπου εδώ.Θα παρακαλέσω όποιος μπορεί ή είναι αρμόδιος,να μεταφέρει εδώ το μήνυμα που έγραψα στο ''τι σας αρέσει στο mycat.....''
Για ένα διάστημα είχα φύγει κι εγώ και ξαναγύρισα Life ίσως να θυμάσαι τι είχε γίνει;Τώρα αν και μου λείπετε αρκετές πολύ νοιώθω πολύ καλύτερα που δεν υπάρχει αυτή κριτική που γινόταν,του στυλ,που πας κυρά μου με 5 παιδιά να πάρεις και γατιά,πρώτα θα κοιτάξεις τα γατιά και μετά τα παιδιά,αλλιώς μόνο τα παιδιά.Τουλάχιστον αυτό είχα εισπράξει,τώρα που άλλαξαν λίγο τα πράγματα,που έκανα μερικά πράγματά που ήθελα να κάνω,που απέκτησα άλλο μυαλό να΄μαι ξανα εδώ,και το κλίμα ο βρίσκω πιο φιλικό γιαυτό και μένω
Μπήκα να απαντήσω απλά και μόνο γιατί αναφερθηκε το όνομά μου και επειδή εχω μια υποψία ότι η Ποπη αναφέρεται και σε μένα σχετικά με τις επιθέσεις του στυλ "που πας κυρά μου με 5 παιδιά να παρεις και γατιά κλπκλπ"
Ποπη σε παρακαλώ να διευκρινήσεις αν αναφερεσαι και σε μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Συνεχίζω να ΜΗΝ καταλαβαίνω την πρόθεση τέτοιου ΞΕΚΑτινιάσματος......:(

ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????? :down:

Ελεος.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fru_fru

Νεοφερμένος

Η fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Συνεχίζω να ΜΗΝ καταλαβαίνω την πρόθεση τέτοιου ΞΕΚΑτινιάσματος......:(

ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????? :down:

Ελεος.............

Απ το στομα μου το πηρες :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το γεγονός ότι έχει ανοιχτεί topic στο site του gatospitou και σχολιάζουν "συνασπισμένοι/ες" τα γεγονότα στο mycat αυτο τι υποδηλώνει βρε παιδιά;;; Ανοίξε ποτέ topic στο mycat που σχολιάζονται κακοπροαίρετα (κατά τη γνώμη μου) μέλη του gatospitou;;


Αυτό και μένα ΔΕΝ μου άρεσε:down::down::down::down::down::down:


Να σημειώσω κάτι επιπλέον, κάνενας δεν κατηγόρησε άτομα που είναι γραμμένα και στο mycat και στο gatospito. Είναι δικαίωμα του καθενός να συμμετέχει σε όποιο forum θέλει. Είναι όμως και δικαίωμα του καθένα μας να μη θέλει να τον προσβάλλουν και να του φέρονται αναξιοπρεπώς. Κι η αξιοπρέπεια μάλλον έχει μετατραπεί (όπως έχω ξαναπεί) σε κατινιά χειρίστου είδους.


Ακριβώς έτσι είναι:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????? :down:
Όσοι έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε, ας πάμε στα υπόλοιπα θέματα του φόρουμ να τα κάνουμε!!
Δεν θα μας εμποδίσει κανείς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marmanga

Νεοφερμένος

Η Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
θελει να πει καποιος με ειλικρινια αν γινεται και με 2 λογια ποιο ειναι το θεμα-προβλημα?
ισως το μελος που ανοιξε το θεμα?
:hmm:

Αβάνα, απάντησα ξανά γιατί κλήθηκα από εσένα.

maramaga ειλικρινα εκπλησομαι για την αμεση αντιδραση σου και το ενδιαφερον σου για τον μαρκο, θα μπορουσες να παρεις ισως ενα τηλεφωνο στο κεντρο γατας να ενημερωθεις για την κατασταση της υγειας του.!:)
επισης ειχες εκφρασει ανοιχτα τη δυσσαρεσκεια σου να "απαγαγω" το γατι χωρις πολλα πολλα μετα ομως εξεφρασες επισης τη δυσσαρεσκεια σου να παρω το γατι με ολες τις νομιμες διαδικασιες:hmm:
Είναι ολοφάνερο σε όποιον διαβάσει τις τοποθετήσεις μου ότι θέμα μου είναι σαφώς ο δημόσιος χειρισμός της υπόθεσης. Η υγεία του με ενδιαφέρει όσο και κάθε άλλου γατιού, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να παίρνω τηλέφωνα. (σε τι θα πρόσφερε αυτό, δηλαδή; Καινούργια πρόταση: όποιος ενδιαφέρεται για την υγεία ενός γατιού να τσακίζει στα τηλέφωνα τους γνωρίζοντες την κατάσταση; Χμμμ ενδιαφέρον.

ο υπολοιπος χαμος νομιζω προηλθε επειδη εσυ τον προκαλεσες και προσπαθησες να αποπρασανατολισεις και να γενικευσεις
γενικα τα συγκαλημενα σεντονακια μονο ντομπρα δεν ειναι.
Ψάχνω να βάλω λινκιές για να είναι ακόμα πιο ξεκάθαρα.
λυπαμαι ειλικρινα που προκαλεσες τετοια δυσφοροια σε ενα φορουμ
ισως εστι νιωθεις σημαντικη.
καλη σου μερα .
ελπιζω η Ο.Δ να κανει κατι.:)

ΚΑΙ ΕΓΩ, και το ζήτησα ανοιχτά από χτες.
σουρτα-φερτα "σεντονιων" οπως τα χαρακτηρισες σε κανουν να αυτοαποκαλεισαι "καλντεριμιτζου??:blink:"
Φρου, δεν συνέδεσα το σούρτα-φέρτα με τη λέξη σεντόνι. Εξού και η παρανόηση
Είναι όμως και δικαίωμα του καθένα μας να μη θέλει να τον προσβάλλουν και να του φέρονται αναξιοπρεπώς. Κι η αξιοπρέπεια μάλλον έχει μετατραπεί (όπως έχω ξαναπεί) σε κατινιά χειρίστου είδους.
Του καθένα;;; Δηλαδή όλων;;;; Έχεις δει τι έχω ακούσει και τι έχω πει;

Οι λινκιές έπονται. Δεν είμαι γρήγορη στο ψάξιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μπήκα να απαντήσω απλά και μόνο γιατί αναφερθηκε το όνομά μου και επειδή εχω μια υποψία ότι η Ποπη αναφέρεται και σε μένα σχετικά με τις επιθέσεις του στυλ "που πας κυρά μου με 5 παιδιά να παρεις και γατιά κλπκλπ"
Ποπη σε παρακαλώ να διευκρινήσεις αν αναφερεσαι και σε μένα.






ΟΧΙ δεν αναφέρομαι σε καμία από τις 4 κοπέλλες που γράφω.ΤΕΛΟΣ._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ πάλι που είμαι καινούρια (σχετικά) στο site διαπιστώνω από αυτά που διαβάζω ότι κι όμως υπάρχει αντιπαλότητα χωρίς αιτία. Το γεγονός ότι έχει ανοιχτεί topic στο site του gatospitou και σχολιάζουν "συνασπισμένοι/ες" τα γεγονότα στο mycat αυτο τι υποδηλώνει βρε παιδιά;;; Ανοίξε ποτέ topic στο mycat που σχολιάζονται κακοπροαίρετα (κατά τη γνώμη μου) μέλη του gatospitou;;

Βλεπω μας διαβάζετε ανελειπως!!!
Σαφεστατα και άνοιξε θέμα στο γατοσπιτο για να μπορούν να πουν αυτά που θέλουν όσοι δεν μπορούν εδώ. Βλεπε Νερινα-Σαρδελα που φαγαν μπαν αλλα και όλοι οι υπολοιποι που ως δια μαγείας...χανονται μηνυματά τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βλεπω μας διαβάζετε ανελειπως!!!
Σαφεστατα και άνοιξε θέμα στο γατοσπιτο για να μπορούν να πουν αυτά που θέλουν όσοι δεν μπορούν εδώ. Βλεπε Νερινα-Σαρδελα που φαγαν μπαν αλλα και όλοι οι υπολοιποι που ως δια μαγείας...χανονται μηνυματά τους!


Σαφέστατα και να ανοίξει θέμα.....αλλά τους χαρακτηρισμούς τί τους θέλετε βρε παιδιά....λάδι στη φωτιά να βάζετε;;;;;;:down:


Υ.Γ. Όπως και να΄χει το θέμα, αρχίζω να το διασκεδάζω:blink:....τζερτζελές να γίνεται:lol:.....αυτό όμως που μου άρεσε περισσότερο είναι το γεγονός ότι ΔΕΝ κλειδώθηκε το θέμα!!!!:up::up::up::up::up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fru_fru

Νεοφερμένος

Η fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τελικα, το μονο που μπορω να αποκομισω απ αυτο το θεσπεσιο τοπικ ειναι οτι καποιοι εχουν "κεφακια" για καυγα..

Λοιπον, επειδη εγω γενικως δεν εχω τετοια κεφια, και σιγουρα εχω και αλλες σημαντικοτερες δουλειες να κανω (π.χ. να ετοιμασω τη προικα του Ρομεο μου :P, η ν ασχοληθω με αλλα τοπικς που αφορουν τα πολυαγαπημενα μου ζωακια)

ε... λεω να μην ξαναπαντησω, ουτως η αλλως η οποια καλοπροαιρετη απαντηση απ οτι βλεπω τεινει να διαστρεβλωνεται απο καποια συγκεκριμενα μελη κατα το δοκουν...


φρου φρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Σαφέστατα και να ανοίξει θέμα.....αλλά τους χαρακτηρισμούς τί τους θέλετε βρε παιδιά....λάδι στη φωτιά να βάζετε;;;;;;:down:


Υ.Γ. Όπως και να΄χει το θέμα, αρχίζω να το διασκεδάζω:blink:....τζερτζελές να γίνεται:lol:.....αυτό όμως που μου άρεσε περισσότερο είναι το γεγονός ότι ΔΕΝ κλειδώθηκε το θέμα!!!!:up::up::up::up::up::up:

https://www.gatospito.com/forum-f17/topic-t525.htm
Το link για οποιον ενδιαφερεται, γιατι εμείς τα λέμε όλα φανερα κι οχι μεσω πμ.
Που είναι οι χαρακτηρισμοί οεο? Οποιος/α τους βρει κερδίζει μια γάτα.


Και που στε...ψάξτε τα δικα σας θεματακια να δείτε τους δικούς σας χαρακτηρισμούς για τις...παλιές (κατα τα δικά σας λεγόμενα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LIFE

Νεοφερμένος

Η LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=26638 κ δεν αναφερομαι στο θεμα αλλα στην εκβαση του
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=26638&page=2
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=22869&page=8 εδω με το λυπαμαι που τολμησα να πω δειτε πως παει η συζητηση
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=22869&page=11
stellak
:lol::lol: Είναι γεγονός, όπως γεγονός είναι ότι τον κτηνίατρο στον οποίον πάω τα γατιά μου τον ξέρω πριν σκάσεις εσύ και θα θεματάκια σου μύτη εκεί πέρα... Και κάτι τέτοιο μου απαγορεύει να υποστηρίζω με όποιον τρόπο μπορώ ΚΑΙ το Κέντρο Γάτας που θεωρώ ότι κάνει δουλειά; Μη γίνεστε άλλο γραφικές, πάρτε τα προβλήματά σας σε άλλη παραλία:lol::lol::lol:








Jeannine Αν εσένα, και τις άλλες κοπέλες που αφήσατε το mycat για τους δικούς σας λόγους και πήγατε στο gatospito σας εκνευρίζουν τα πάντα σ'αυτό το site, γιατί μπαίνετε;;;

Εμείς οι υπόλοιποι σε τι χρωστάμε να βλέπουμε συνέχεια μηνύματα σαν και τα δικά σου;; Τις προσωπικές διαφορές να μάθετε να τις λύνετε σαν μεγάλοι άνθρωποι, και όχι σαν ανώριμα μικρά παιδιά. Δηλαδή έλεος.

Συγγνώμη που μιλώ έτσι, αλλά ειλικρινά βαρέθηκα το κλίμα που προκαλούν οι "αποστάτες" του mycat. Η συμπεριφορά σας με κάνει να επιβεβαιώνω την υποψία μου ότι εμείς οι γυναίκες ορισμένες φορές είμαστε ολίγον τι κατίνες.

Αυτά είχα να πω και ειλικρινά λυπάμαι......
-------------------------------------------------------------------------------------------
ΥΠΑΡΧΟΥΝ πολλα ακομη ποστ που ενω ο ''διαλογος''γινεται με ενα μελος του γατοσπιτου,ξαφνικσ οι απαντησεις δινονται στον πληθυντικο..[δεν μπορω να τα βρω ολα με τη μια] αριθμο..τυχαιο παντα??:hmm:
Φυσικα επειδη εγω προσωπικα δεν αντιμετωπιζω τα μελη του μαι κατ σαν μια ''μαζα'' εχω να προσθεσω οτι υπαρχουν και πολλα αξιολογα παιδια εδω μεσα που σιγουρα η ολη κατασταση δεν τους ευχαριστει...
Αλλα δεν μπορω να δεχτω αυτες τις γενικευσεις βρε παιδια,ουτε μπορω να σκεφτομαι πριν πω μια λεξη οτι θα πρεπει να ''εξηγηθω'' καθοτι ειμαι μελος του γατοσπιτου -αρα και πιθανη ''ταραξιας''κατα τη γνωμη σας
Οσο για το ξεκατινιασμα που λετε..ναι οντως καπως ετσι ειναι αν διαβασει κανεις το τι γραφουμε
Μονο που αντιπαραθεση-ξεκατινιασμα δεν μπορει να γινει με 1 ατομο στο νετ...
Χρειαζεται κ δευτερος ως συνηθως..
Το να λες διαφορα κ αρκετα χοντρα κατα τη γνωμη μου[γενικα μιλαω] και μετα να μιλας για τις ''κατινες'' που τα συνεχιζουν [κατα τα λεγομενα καποιων] ,ε τι να πω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marmanga

Νεοφερμένος

Η Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μερικές από τις λινκιές λοιπόν
Όλο το κλειδωμένο θέμα Έτσι είναι καλύτερα, αλλά και κάποια πιο συγκεκριμένα ποστ του
:
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=26638
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=783988&postcount=4 (η πρώτη αναφορά για καλυτέρευση κλίματος άμα τη αποχωρηση ταραξιών)
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=784513&postcount=38 (Η αναφορά στη Ladycat)
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=784624&postcount=55

Όρια στην έκφραση και όχι μόνον (ναι, υπάρχουν και τα π.μ. για κάποια πράγματα)
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=770241&postcount=10
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=744553&postcount=25
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=768678&postcount=38
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=788057&postcount=110https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=782315&postcount=203 *αυτό ας το θεωρήσω απλώς κακή διατύπωση και όχι γλώττα λανθάνουσα, πάντως με τάραξε.
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=&postcount=1
(η Παρδαλούλα είναι ένα καλό παράδειγμα και γι’ αυτό που αναρωτήθηκα και έθεσα προς συζήτηση για το αν τελικά μαζεύουμε γατιά από το δρόμο έτσι γενικά επειδή είναι χαδιάρικα, όμορφα ή μισο-ράτσας
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=761137&postcount=17

Κι επειδή αναφέρθηκε η σχετική συζήτηση στο γατόσπιτο, αντιγράφω το ποστ μου βγάζοντας μόνο ένα όνομα ατόμου στο οποίο απευθύνομαι (όχι επιθετικά, όωπς θα δείτε), και στο οποίο φαίνονται οι σκέψεις μου γύρω από το ένα από τα θέματα.

["Ψυχολογία του όχλου"] Ακριβώς αυτός είναι ο όρος! (ή έστω της μάζας, γιατί σε κανέναν δεν αρέσει να τον λένε όχλο). Παρόλ' αυτά, δίστασα να τον γράψω όταν μιλούσα για τα "όρια", γιατί φοβόμουν την άμεση θέση "άμυνας" που θα έπαιρναν.
[....] μου, για μένα δεν μπαίνει μόνο ως θέμα συγκεκριμένου ιατρείου. Έχω παρατηρήσει μια αύξηση του "βγαίνουμε και μαζεύουμε" ως έμμεση "πρόταση". Ακριβώς επειδή όποιος το κάνει, συλλέγει 'μπράβο', φοβάμαι ότι αρχίζει να ξεφεύγει. Και το λέω ανοιχτά: Κι εγώ, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, έχουμε κατά καιρούς "λαχταρήσει" κάποιο ζώο που πιθανόν και να είναι αλλουνού. Αν νομίζουμε ότι ΕΜΕΙΣ οι ίδιοι μπορούμε να του προσφέρουμε κάτι παραπάνω, άντε να το πάρουμε (ίσως η λέξη 'κλέψουμε' να είναι πιο κατάλληλη, αλλά και πάλι δεν πειράζει). Αλλά ξέροντας τι κάνουμε, όχι διαφημίζοντάς το, κι όχι να το μαζέψουμε για να ζήσει -άγνωστο για πόσο-κλειδαμπαρωμένο σ' ένα μπάνιο/γατοφόρο μέχρι να βρει σπίτι, βασισμένοι στην πιθανή ύπαρξη εθελοντών για να το χαϊδέψουν. Ένα γατί/σκυλί που μας ακολουθεί και μας τρίβεται, μπορεί όντως να θέλει υιοθεσία (από εμάς γιατί μας συμπάθησε), μπορεί επίσης να τρίβεται και σ' όποιον άλλον περαστικό (γιατί απλώς τους συμπαθεί όλους και είναι τέτοια η κοινωνικότητά του). Εκεί, αν το χώσουμε κάπου, χωρίς αυτή την κοινωνικότητα, μάλλον κακό του κάνουμε, νομίζω.
Τέλος, ήμουν πάντα διστακτική με τα άσυλα (αλλά και ανοιχτή να το ΣΥΖΗΤΗΣΩ). Μπορεί να φταίει το γεγονός ότι σε μεγάλο βαθμό υπήρχαν κήποι τριγύρω μου. Ίσως το ότι είχα την τύχη -ιδίως- οι γάτες να υπάρχουν μέσα στη ζωή μου και της οικογένειάς μου από πολύύύύ παλιά, από πάντα θα έλεγα. Μα το ξαναλέω: είμαι ανοιχτή σε συζήτηση. Όχι όμως σε μαστίγωμα, όχι σε μπετονάρισμα που τελικά "μπετονάρει" και ανθρώπους οι οποίοι δεν το έχουν καν σκεφτεί πολύ, απλώς έχουν την ανάγκη να "ανήκουν" και να γίνουν αποδεκτοί από έναν κατά τα άλλα ωραίο και γοητευτικό και πλακατζίδικο κλπ κλπ κύκλο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeannine

Νεοφερμένος

Η Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
https://www.gatospito.com/forum-f17/topic-t893.htm#30641
https://www.gatospito.com/forum-f17/topic-t525-60.htm

Και πολλά άλλα που πραγματικά βαριέμαι να παραθέσω.

Πάντως Marmanga πιστεύω ότι κανείς δεν τα βάλε ουσιαστικά μαζί σου. Εσύ δεν μίλησες προσβλητικά, απλώς υποστηρίζεις την μία από τις δύο πλευρές και είναι δικαίωμά σου. Για να μιλάμε ονομαστικά και όχι με γενικεύσεις, η ladycat και ενίοτε ο/η chouzouris ρίχνουν λάδι στη φωτιά. Με όλη την ειλικρινεια, αυτό βλέπουν τα μάτια μου, χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τα παιδιά, χωρίς να γνωρίζω τι στο καλό έχει συμβεί πια που τρωγόμαστε.

Να ρωτήσω κάτι;;;; Τι θέλετε να γίνει;;; Βρείτε μία λύση και καλύτερα ας σταματήσουμε τις αδιέξοδες αλληλοκατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LIFE

Νεοφερμένος

Η LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εχω να κανω μια μικρη ενστασουλα..
Αφου πολλοι λενε οι αποστατες χαλουν το κλιμσ το μαι κατ-παρτε τα κουβαδακια σας κτλ ....ποιος ο λογος αναφορας σε ποστ του γατοσπιτου απο εσας??:hmm:οχι οτι υπαρχει προβλημα φυσικα:) δημοκρατια εχουμε...
Απλα το θεμα ανοιχτηκε αν δεν κανω λαθος για τα ''εδω'' λεγομενα κ συμφωνα ,με τους ορους του ΄΄μαι κατ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeannine

Νεοφερμένος

Η Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κορίτσια καλό μεσημέρι και ελπίζω να σταματήσουν να εκτοξεύονται κακίες.
Εγώ αποχωρώ από την κουβέντα.
Καλή καρδιά βρε!:rolleyes::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top