Μεξικάνικες, λατινοαμερικάνικες και λοιπές σαπουνόπερες

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παιδιά ξεκίνησα την Πακίτα Καλλιέγκο χθες! Στα Ελληνικά!
Ενημέρωσέ μας όταν φτάσεις στον τύπο στο κελάρι , να δούμε τι ήταν αυτός που μας στοιχειώνει τόσα χρόνια.


Και Ροζαλίντα, δεν ξέρω αν ειπώθηκε .
Δεν θυμάμαι τίποτα βέβαια.


Rosalinda_poster.jpg



Η Ροζαλίντα είναι μια εικοσάχρονη όμορφη κοπέλα που πουλάει λουλούδια και αναλαμβάνει στολισμούς καλών εστιατορίων. Μια μέρα, η Ροζαλίντα συναντάει τον Φερνάντο Χοσέ, έναν πλούσιο άντρα της καλής κοινωνίας που παίζει πιάνο στο εστιατόριο που στολίζει αυτή. Ερωτεύονται με την πρώτη ματιά, παντρεύονται και κάνουν ένα παιδί, αλλά η μητριά του Φερνάντο Χοσέ, Βαλέρια, δεν συμπαθεί καθόλου τη Ροζαλίντα εξαιτίας του κοινωνικού της επιπέδου και επειδή είναι φτωχή και προσπαθεί να χωρίσει το ζευγάρι. Μετά από καιρό ο Φερνάντο Χοσέ εγκαταλείπει την Ροζαλίντα, εξαιτίας μιας σκευωρίας της Βαλέρια και η τελευταία απαγάγει την κόρη της Ροζαλίντα. Τότε, η Ροζαλίντα παθαίνει κατάθλιψη και χάνει τη μνήμη της περιπλανώμενη στους δρόμους μέχρι που κάποιος θα τη βοηθήσει και τελικά, μέσα από συμπτώσεις θα ξαναειδωθεί με τον Φερνάντο Χοσέ που την θεωρούσε νεκρή.

 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,974 μηνύματα.
΄Εβαλα και άλλους να ψάξουν και έχω την πληροφορία ότι ήταν το "Οι Ατρόμητοι" (Cebollitas)".
Δεν το έχω τσεκάρει ακόμα.
Λένω, μου φαίνεται ότι πρέπει να κοιτάξεις για άλλους κατασκόπους, γιατί αυτοί δεν κάνουν δουλειά. :P
Οι Ατρόμητοι ήταν αργεντίνικη σειρά που αφορούσε μια παιδική ομάδα ποδοσφαίρου, τους Ατρόμητους δηλαδή.
Εκτός πια και αν είναι όντως αυτό και κάνω τόσο τραγικό λάθος. Το έβλεπα, αλλά μπορεί και να με απατάει η μνήμη μου...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.
Μακράν το πιο έκτρωμα απ'όλες τις σαπουνόπερες. Έχει μια cult αύρα, όμως.
Ενημέρωσέ μας όταν φτάσεις στον τύπο στο κελάρι , να δούμε τι ήταν αυτός που μας στοιχειώνει τόσα χρόνια.
Η μικρή Πακίτα γεννήθηκε μια νύχτα γεμάτη αστραπές και βροχή από μια μάνα που δεν την ήθελε (καθώς ήταν αποτέλεσμα βιασμού). Η Εσμεράλντα πχ γεννήθηκε τυφλή, η Πακίτα είχε άλλο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό. Ούτε κατά τη γέννησή της ούτε κατά την παιδική κι ενήλικη ζωή της, δεν έχυσε ποτέ ούτε ένα δάκρυ.
Θα περιμένουμε 100+ επεισόδια τη λύτρωση όπου θα κλάψει για πρώτη φορά. :partytime:

Όσο για τους παλαβούς της Έπαυλης δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί αλλά είδα ότι τη γυναίκα τη λέγανε Τατιάνα και τον ψυχάκια Κένεθ.

Γενικά η σειρά έχει τεράστια λογικά άλματα για να υποστηρίξει την πλοκή.
Έχω δει τα 4 πρώτα επεισόδια, μπουχουχου έχει ένα κενό κάμποσων επεισοδίων το youtube από εδώ και πέρα.
Πχ η Πακίτα και ο δικός της από 8 χρονών μέχρι να πάει αυτός πανεπιστήμιο (άρα κάπου αρχές των 20του / η Πακίτα δεν πήγε πανεπιστήμιο, τη μόρφωσε όσο μπόρεσε η γιαγιά της με τα λίγα που ήξερε :P ), όλα αυτά τα χρόνια συναντιόντουσαν στο δάσος κοντά στη Μαλβινίγια το χωριό τους κρατώντας τη σχέση τους κρυφή! Αυτός κάθε Σ/Κ αφήνει την πόλη που σπουδάζει και έρχεται με τη μηχανή του στη Μαλβινίγια για να δει την Πακίτα. Για σεξάκι ούτε λόγος, είναι ιερή η τιμή του κοριτσιού / γυναίκας. Εγώ θα τον είχα χωρίσει ήδη. :yawn::yawn::yawn:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.
Η Πακίτα πρέπει να περάσει από όλα τα μεγαλύτερα ελαττώματα των αντρών μέχρι να φτάσει στη πραγματική της αγάπη! (το έχω βάλει στο σωστό σημείο το βίντεο)
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
H Esmeralda σε τηλεκάρτα!








 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλό μήνα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.
28 χρόνια πέρασαν από την πρεμιέρα της Maria la del Barrio, έτσι φαίνονται οι πρωταγωνιστές της στις ειδήσεις.
394258270_305205625553383_8412865400346001739_n.jpg



Όχι σαν το δικό μας το Κωνσταντίνου και Ελένης που έχουν αρχίσει όλοι και φεύγουν (πριν λίγες μέρες έφυγε και ο Αίαντας).
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ο μονοφρυδος έκανε glow up στα 40s του. Ο Λουίς Φερνάντο τουλάχιστον κρατάει τα μαλλιά του και είναι μεγάλο συν. Η σκουπίδιαρα προσπαθεί να κρατήσει το look που είχε πριν από 20 χρόνια, αλλά το βρίσκω λίγο κριντζ για μια γυναίκα στα 50.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ιδού, από τη γιορτή που έκανε χθες για την κόρη της που έκλεισε τα 15 της (μεγάλο πράγμα αυτό για το Μεξικό).
Trivia: λέγεται ότι η Σοράγια δεν ήταν καθόλου κόντρα ρόλος.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.
Ιδού, από τη γιορτή που έκανε για την κόρη της που έκλεισε τα 15 της (μεγάλο πράγμα αυτό για το Μεξικό).
Trivia: λέγεται ότι η Σοράγια δεν ήταν καθόλου κόντρα ρόλος.
Κάτι ανάμεσα σε Μπαλατσινού και Σταμάτη.
Με απογοήτευσε την περίμενα μελαχρινή στυλάτη με το καρεδάκι της :pfff:
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
20 χρόνων ήταν τότε, ε δε θα άλλαζε στυλ;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,902 μηνύματα.
Δεν έχω δει ποτέ Μαρία της γειτονιάς (🥺) και γενικά καμία τέτοια σειρά.

Μόνο την Πάττυ έβλεπα😂
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πάολα
1167353.jpg


Εσμεράλντα
1167372.jpg


Σέρτζιο
1167379.jpg


Αντζέλικα
1167392.jpg


Σοράγια
1167391.jpg



O Λουις φερνάντο μόνο κακογέρασε λίγο..οι άλλοι είναι οκ .
Η Εσμεράλντα μ αρεσει , βγάζει μια φινέτσα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.
Πάολα
View attachment 124448

Εσμεράλντα
View attachment 124449

Σέρτζιο
View attachment 124450

Αντζέλικα
View attachment 124451

Σοράγια
View attachment 124452


O Λουις φερνάντο μόνο κακογέρασε λίγο..οι άλλοι είναι οκ .
Η Εσμεράλντα μ αρεσει , βγάζει μια φινέτσα.
Πάολα και Σέρτζιο πολύ καλοί
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Αχ η Πάολα φουλ πειραγμένη. ;Όρτσα το φρύδι. Είμαι σίγουρος πως πλέον θα παίζει όλες τις κακές στις σαπουνόπερες. :P
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Η πρωταγωνίστρια μιας σειράς που λεγόταν Ρέντζο και Αντριάνα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top