Μετά από πόσο καιρό πρέπει να γίνει το πρώτο βήμα;

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
ηθικό δίδαγμα: το παίζουμε δύσκολες μέχρι να βρεθεί ο ένας που θα μας κυνηγήσει για να νιώσουμε ξεχωριστές (όπως άλλωστε μας αξίζει).

Ολοι οι ανθρωποι ειναι ξεχωριστοι,αρκει να τους δοθουν οι καταλληλες συνθηκες να το δειξουν.Απλα αυτο δεν σημαινει οτι τα χαρακτηριστικα που σε ξεχωριζουν θα αρεσουν σε ολους.Για αλλους μπορει να ειναι πολυ θετικα και για αλλους πολυ αρνητικα και να μην τους ελκυεις. Εαν και βεβαια πιστευω οτι το ποσο ξεχωριστος ειναι καποιος δεν χρειαζεται να επιβεβαιωθει απο καποιον του αντιθετου φυλου με τον οποιο προκειται απαραιτητα να κανεις σχεση.Διοτι αυτο μπορει να το αναγνωρισει και ενας φιλος σου η ενας αγνωστος και σαφως ειναι εξισου σημαντικο. Οποτε αντι μια γυναικα να προσπαθει να βρει καποιον που θα την κυνηγησει και θα νιωσει ξεχωριστη,θα επρεπε να βρει καποιον που τον ενδιαφερει πρωτιστως ως ανθρωπος,και επειτα ως συντροφο.Επειδη θα ειναι ξεχωριστη για εκεινον,και οχι ξεχωριστη γενικα και αοριστα. Καθως οπως ειπα γενικα και αοριστα μπορει να το αναγνωρισει και καποιος αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι το να περιμένεις να νιώσεις ξεχωριστός ή οτι αξίζεις μέσω της επιβεβαίωσης ενός ξένου δείχνει χαμηλή αυτοεκτίμηση. Προσωπικά ποτέ δεν περίμενα την επιβεβαίωση ενός άντρα για να καταλάβω ποια είμαι. Προσπάθησα να γίνω όσο πιο καλή, σωστή και δίκαιη μπορούσα γιατί αυτό ήθελα για τον εαυτό μου. Αν ποτέ δε βρισκόταν κάποιος να το δει, σίγουρα θα με πλήγωνε αλλά δε θα πίστευα οτι δεν αξίζω, θα πίστευα οτι από ατυχία δεν έχει βρεθεί κάποιος να το δει. Και ευτυχώς πολλοί άνθρωποι στη ζωή μου κατάφεραν και το είδαν και είμαι ευγνώμων για αυτό. Δεν το λέω από ρομαντισμό αλλά πιστεύω οτι για όλους υπάρχει κάποιος εκεί έξω και αυτό το λέω γιατί ευτυχώς οι άνθρωποι και τα συναισθήματα δεν ακολουθούν τις επιταγές της κοινωνίας που σε θέλει όμορφο, αδύνατο, μορφωμένο, έξυπνο, πλούσιο κλπ. Έχω δει πολλές φορές ανθρώπους που ούτε κατά διάνοια δεν ακολουθούν τα "πρότυπα τελειότητας" της κοινωνίας κι όμως είναι ζευγαρωμένοι και πολύ ευτυχισμένοι. Αυτό μού δίνει ελπίδα οτι όσο κι αν τα like στο φβ και στο ίνσταγκραμ γίνονται αυτοσκοπός για κάποιους, σε πείσμα της εποχής υπάρχουν άνθρωποι που ξέρουν να "διαβάζουν" πίσω από το περιτύλιγμα οτι εκεί υπάρχει ένα διαμάντι που περιμένει να λάμψει.
(δεν έχω ιδέα ποιο ήταν το αρχικό θέμα :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι το να περιμένεις να νιώσεις ξεχωριστός ή οτι αξίζεις μέσω της επιβεβαίωσης ενός ξένου δείχνει χαμηλή αυτοεκτίμηση. Προσωπικά ποτέ δεν περίμενα την επιβεβαίωση ενός άντρα για να καταλάβω ποια είμαι. Προσπάθησα να γίνω όσο πιο καλή, σωστή και δίκαιη μπορούσα γιατί αυτό ήθελα για τον εαυτό μου. Αν ποτέ δε βρισκόταν κάποιος να το δει, σίγουρα θα με πλήγωνε αλλά δε θα πίστευα οτι δεν αξίζω, θα πίστευα οτι από ατυχία δεν έχει βρεθεί κάποιος να το δει. Και ευτυχώς πολλοί άνθρωποι στη ζωή μου κατάφεραν και το είδαν και είμαι ευγνώμων για αυτό. Δεν το λέω από ρομαντισμό αλλά πιστεύω οτι για όλους υπάρχει κάποιος εκεί έξω και αυτό το λέω γιατί ευτυχώς οι άνθρωποι και τα συναισθήματα δεν ακολουθούν τις επιταγές της κοινωνίας που σε θέλει όμορφο, αδύνατο, μορφωμένο, έξυπνο, πλούσιο κλπ. Έχω δει πολλές φορές ανθρώπους που ούτε κατά διάνοια δεν ακολουθούν τα "πρότυπα τελειότητας" της κοινωνίας κι όμως είναι ζευγαρωμένοι και πολύ ευτυχισμένοι. Αυτό μού δίνει ελπίδα οτι όσο κι αν τα like στο φβ και στο ίνσταγκραμ γίνονται αυτοσκοπός για κάποιους, σε πείσμα της εποχής υπάρχουν άνθρωποι που ξέρουν να "διαβάζουν" πίσω από το περιτύλιγμα οτι εκεί υπάρχει ένα διαμάντι που περιμένει να λάμψει.
(δεν έχω ιδέα ποιο ήταν το αρχικό θέμα :redface:)

@Himela εντάξει τώρα σε αγαπάω πολύ περισσότερο :give_rose:

Πόσο δίκιο έχεις....μακάρι να το κάναμε οι περισσότεροι αυτό! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
βλέπω παράγραφους για το πόσο ξεχωριστός είναι καθένας από εμάς... μάλλον την επόμενη φορά πρέπει να κάνω πιο εμφανή την ειρωνία μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
την επόμενη φορά πρέπει να κάνω πιο εμφανή την ειρωνία μου :P

Εγώ την κατάλαβα την ειρωνεία σου απλά άφησα τη συζήτηση να κυλήσει ωσάν να μην υπήρξε ειρωνεία. :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
βλέπω παράγραφους για το πόσο ξεχωριστός είναι καθένας από εμάς... μάλλον την επόμενη φορά πρέπει να κάνω πιο εμφανή την ειρωνία μου :P

Ποσες γυναικες ομως το πιστευουν ειτε συνειδητα ειτε ασυνειδητα αραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ποσες γυναικες ομως το πιστευουν ειτε συνειδητα ειτε ασυνειδητα αραγε;


ουκ ολιγες, εξ ου και το σχολιο μου :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ολοι οι ανθρωποι ειναι ξεχωριστοι,αρκει να τους δοθουν οι καταλληλες συνθηκες να το δειξουν.Απλα αυτο δεν σημαινει οτι τα χαρακτηριστικα που σε ξεχωριζουν θα αρεσουν σε ολους.Για αλλους μπορει να ειναι πολυ θετικα και για αλλους πολυ αρνητικα και να μην τους ελκυεις. Εαν και βεβαια πιστευω οτι το ποσο ξεχωριστος ειναι καποιος δεν χρειαζεται να επιβεβαιωθει απο καποιον του αντιθετου φυλου με τον οποιο προκειται απαραιτητα να κανεις σχεση.Διοτι αυτο μπορει να το αναγνωρισει και ενας φιλος σου η ενας αγνωστος και σαφως ειναι εξισου σημαντικο. Οποτε αντι μια γυναικα να προσπαθει να βρει καποιον που θα την κυνηγησει και θα νιωσει ξεχωριστη,θα επρεπε να βρει καποιον που τον ενδιαφερει πρωτιστως ως ανθρωπος,και επειτα ως συντροφο.Επειδη θα ειναι ξεχωριστη για εκεινον,και οχι ξεχωριστη γενικα και αοριστα. Καθως οπως ειπα γενικα και αοριστα μπορει να το αναγνωρισει και καποιος αλλο.


Αυτά τα για όλους υπάρχει κάποιος, και ο καθένας μας είναι ξεχωριστός πόσο κλισέ φαμφάρες πραγματικά. Ελπίζω να σταματήσεις να τα πιστεύεις αρκετά σύντομα γιατί πρόκειται να βρεθείς προ εκπλήξεως. Υπάρχουν χαρακτηριστικά και εμφανισιακά και προσωπικότητας τα οποία είναι αντικειμενικά άσχημα-απωθητικά προς το σύνολο του ανθρώπινου πληθυσμού και δεν αφήνουν πολλά περιθώρια για τους κατόχους τους, αρκετά μάλιστα είναι και μόνιμα. Σκληρό αλλά είναι η πραγματικότητα και νομίζω είναι καλύτερα να την αποδεχόμαστε παρά να κυνηγάμε χίμαιρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Αυτά τα για όλους υπάρχει κάποιος, και ο καθένας μας είναι ξεχωριστός πόσο κλισέ φαμφάρες πραγματικά. Ελπίζω να σταματήσεις να τα πιστεύεις αρκετά σύντομα γιατί πρόκειται να βρεθείς προ εκπλήξεως. Υπάρχουν χαρακτηριστικά και εμφανισιακά και προσωπικότητας τα οποία είναι αντικειμενικά άσχημα-απωθητικά προς το σύνολο του ανθρώπινου πληθυσμού και δεν αφήνουν πολλά περιθώρια για τους κατόχους τους, αρκετά μάλιστα είναι και μόνιμα. Σκληρό αλλά είναι η πραγματικότητα και νομίζω είναι καλύτερα να την αποδεχόμαστε παρά να κυνηγάμε χίμαιρες.

Ο μονος που μπορει να μας απογοητευσει πραγματικα ειναι ο εαυτος μας φιλε hack3r,και πρωτου ξεκινησουμε να ριχνουμε ευθυνες για το ποιος απογοητευσε εμας,μαλλον πρεπει να αναρωτιομαστε ποιους αφησαμε εμεις προ εκπληξεων,πρωτα.

Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου,ωστοσο εχω τις δικες μου πεποιθησεις και μου εχουν προσφερει οπως μου εχουν στερησει πραγματα & ανθρωπους στην ζωη μου.Σε καθε περιπτωση το αποτελεσμα το δεχομαι με χαρα.Εαν ασπαστω τις δικες σου αποψεις,με τις οποιες δεν συμφωνω διοτι τις θεωρω προιοντα ατυχων περιστασεων απο τις εμπειριες της ζωης σου,θα σταματησω να ειμαι αυτος που ειμαι. Οι συνθηκες ειναι αυτες που ειναι,εμεις πρεπει να προσαρμοζουμε την σταση μας για την αντιμετωπιση τους χωρις να τις αφηνουμε να μας τυφλωνουν απο την πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιταξε να δεις ..... βγηκες με κάποιον που ασπάζεται τις απροσδοκητες γνωριμιες ηταν της δικιάς μας σχολής. Οποτε μη περιμενεις εσωστρεφειες και .... μαζεμενα πράγματα. Ο άντρας ειναι εδώ για να αποτελει προκληση για την γυναικα και να την ιντριγκάρει. Δεν ειναι για να το καθυστερουμε πολυ αλλιως -> FRIENDZONED! Με σφραγιδα κανονικα.

Δεν είναι friendzone, χυλόπιτα είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Αν δεν έχεις γνωρίσει το 100% των ανθρώπων και τις ιστορίες τους, δεν μπορείς να μιλάς με τόση σιγουριά για "πραγματικότητα". Κι εγώ παλιά δεν το πίστευα αλλά έχω γνωρίσει πολλούς ανθρώπους που έχουν ελλείψεις είτε σε εμφάνιση είτε σε προσωπικότητα και παρ' όλα αυτά έχουν βρει τον άνθρωπο τους. Εξάλλου ακόμα κι αν παραδεχτούμε ότι όλα αυτά είναι χίμαιρες, σε τι θα μας χρησιμεύσει; Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε. Και σίγουρα ο κάθε ένας μας είναι ξεχωριστός για αυτόν που μας αγαπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
βλέπω παράγραφους για το πόσο ξεχωριστός είναι καθένας από εμάς... μάλλον την επόμενη φορά πρέπει να κάνω πιο εμφανή την ειρωνία μου :P

Σου έκανα την ερώτηση κι απαντάς έμμεσα...Γιατί δεν απαντάς απευθείας σε μένα. Μη φοβάσαι δε δάγκωνω :D

Πολύ χαίρομαι που σας δίνω αφορμή για βαθυστόχαστες συζητήσεις. :D

Ολοι οι ανθρωποι ειναι ξεχωριστοι,αρκει να τους δοθουν οι καταλληλες συνθηκες να το δειξουν.Απλα αυτο δεν σημαινει οτι τα χαρακτηριστικα που σε ξεχωριζουν θα αρεσουν σε ολους.Για αλλους μπορει να ειναι πολυ θετικα και για αλλους πολυ αρνητικα και να μην τους ελκυεις. Εαν και βεβαια πιστευω οτι το ποσο ξεχωριστος ειναι καποιος δεν χρειαζεται να επιβεβαιωθει απο καποιον του αντιθετου φυλου με τον οποιο προκειται απαραιτητα να κανεις σχεση.Διοκτι αυτο μπορει να το αναγνωρισει και ενας φιλος σου η ενας αγνωστος και σαφως ειναι εξισου σημαντικο. Οποτε αντι μια γυναικα να προσπαθει να βρει καποιον που θα την κυνηγησει και θα νιωσει ξεχωριστη,θα επρεπε να βρει καποιον που τον ενδιαφερει πρωτιστως ως ανθρωπος,και επειτα ως συντροφο.Επειδη θα ειναι ξεχωριστη για εκεινον,και οχι ξεχωριστη γενικα και αοριστα. Καθως οπως ειπα γενικα και αοριστα μπορει να το αναγνωρισει και καποιος αλλο.

Καλά, δεν είναι κι απαραίτητο σώνει και ντε να ψάχνει κάποιος τον άνθρωπο όπως λες. Το θέμα είναι να σαρεσει πρωτίστως. Αλλά τα ίδια λέμε πάλι...
( Μην αρχίσετε πάλι με τις ταμπέλες αναμεταξύ μας αλλιώς να φτιάξω λίστα!! Χαχαχα)
:D

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον hacker ως προς αυτά που γράφει. Για μένα δεν είναι εφικτό αυτό. Εγώ πχ αν δω έναν άντρα άσχημο και μακριά από τα γούστα μου σιγά μην ασχοληθώ. Δε λέω μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί.. Απο καλά παιδιά έχει γεμίσει ο τόπος. Τα όμορφα και καλά παιδιά ήτο δυσεύρετα. Και λέω ήτο διότι είπαμε εγώ έχω κλείσει!!

Αν δεν έχεις γνωρίσει το 100% των ανθρώπων και τις ιστορίες τους, δεν μπορείς να μιλάς με τόση σιγουριά για "πραγματικότητα". Κι εγώ παλιά δεν το πίστευα αλλά έχω γνωρίσει πολλούς ανθρώπους που έχουν ελλείψεις είτε σε εμφάνιση είτε σε προσωπικότητα και παρ' όλα αυτά έχουν βρει τον άνθρωπο τους. Εξάλλου ακόμα κι αν παραδεχτούμε ότι όλα αυτά είναι χίμαιρες, σε τι θα μας χρησιμεύσει; Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε. Και σίγουρα ο κάθε ένας μας είναι ξεχωριστός για αυτόν που μας αγαπάει.

Ελλείψεις είχαν ως προς τα δικά σου μάτια. Άλλωστε τι θα πει ελλείψεις.. Πολύ υποκειμενικό. Όπως για μένα μια χοντρή γυναίκα έχει ελλείψεις σε εμφάνιση αλλά και στην προσωπικότητα(θεωρώ πως οι γυναίκες που αφήνονται έχουν τρομερά θέματα ανασφάλειας και καθόλου δυναμισμό) έτσι για σένα ελλείψεις μπορεί να είναι κάτι άλλο. Το ΤΕΛ είναι το πιο βασικό ότι ο καθένας στο τέλος βρίσκει τον άνθρωπο του. Αν θέλει βέβαια. Γιατί αν δε θες μπακουρι μένεις. Κανείς δε μένει μόνος όμως όταν το θελει.


Στη δική μου περίπτωση πάντως μιας και το ανέφερα, για λίγο καιρό είχα αμφιβολίες όσο καιρό μου άρεσε. Μόλις άρχισα να τον γνωρίζω αφεθηκα και έδειξα τον πραγματικό μου εαυτό. Στην αρχή άμα δε ξέρεις τον άλλο είσαι διστακτικός. Εγώ τουλ έτσι λειτουργούσα πάντα!

Και ο καθένας λειτουργεί όπως θέλει. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Αριάννα έχεις μπερδευτεί. Πρώτα από όλα λες ότι δε βάζεις ταμπέλες αλλά όταν λες ότι οι χοντρες γυναίκες έχουν ανασφάλεια και καθόλου δυναμισμό είναι μια ωραιότατη ταμπέλα. Οπότε μην ξαναπείς ότι οι άλλοι βάζουν ταμπέλες, κοίτα τί κάνεις εσύ πρώτα. Κατά δεύτερον στο ποστ μου στο οποίο διαφωνείς λέμε το ίδιο πράγμα. Λέω ότι για τον καθενα υπάρχει κάποιος άνθρωπος ακόμα κι αν έχει ελλείψεις στα μάτια άλλων. Δεν κρίνω κανενός την έλλειψη γιατί είπα ότι στα μάτια αυτού που μας αγαπάει όλοι ξεχωριστοί είμαστε. Κατά τρίτον, όχι δεν έχει γεμισει ο κόσμος με καλά παιδιά αλλιώς δε θα παραπονιόταν ο κόσμος. Κατά τη γνώμη μου έχει γεμίσει ο κόσμος με ανθρώπους που κοιτάνε μόνο να είναι όμορφοι εξωτερικά και ο εσωτερικός τους κόσμος είναι αφημένος στην τύχη του. Κατά τέταρτον, ότι εσύ έπιασες Τζακ ποτ το καταλάβαμε, δε χρειάζεται να το λες συνέχεια. Θα σου υπενθυμίσω, μηδένα προ του τέλους μακάριζε. Γκουγκλαρε το αν δεν το ξέρεις. Η ευτυχία είναι πολύ ρευστή. Απογοητεύεται οποιος την παίρνει για δεδομένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Λοιπόν τι λέγαμε;:giveup: Α, για το πρώτο βήμα.
Αυτό εξαρτάται από την περίσταση. Άλλες φορές χρειάζεται λίγος χρόνος, άλλες περισσότερος.
Όλα δεκτά, με μόνο άκυρο και μη λειτουργικό το... "σημειωτόν"!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arnold30

Νεοφερμένος

Ο Arnold30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν είναι friendzone, χυλόπιτα είναι. :P


Βασικά καταλαβαίνω ότι λέτε τέτοιες εκφράσεις προσπαθώντας να είστε ευγενικές στην χυλόπιτα , όμως δε νομίζω να έμεινε άντρας εκεί έξω που να πιστεύει ότι το «σε βλεπω σα φίλο» η το «είσαι καλό παιδί» ΔΕΝ είναι ξεκάθαρη χυλόπιτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,571 μηνύματα.
Βασικά καταλαβαίνω ότι λέτε τέτοιες εκφράσεις προσπαθώντας να είστε ευγενικές στην χυλόπιτα , όμως δε νομίζω να έμεινε άντρας εκεί έξω που να πιστεύει ότι το «σε βλεπω σα φίλο» η το «είσαι καλό παιδί» ΔΕΝ είναι ξεκάθαρη χυλόπιτα


Οπως ειδες δεν έκατσα να ασχοληθω και ιδιαιτερα με το ποστ της ολιβιας. Γιατι έχω να ακούσω αυτη την έκφραση πάνω απο 5-6 χρονια. Και μπορει και περισσοτερο. Η Ολιβια και η καθε ολιβια νομιζουν οτι επειδη τους μιλήσαμε ή ενδιαφερθηκαμε για ένα φεγγάρι πως κολλησαμε κιολας και θα μας απασχολήσει η καθε χυλοπιτα οπως την ονομάζουν.

Η αληθεια βεβαια ειναι διαφορετική. Και η αληθεια ειναι πως ια εμενα και για οσους σκέφτονται με παρομοιο τροπο .... δεν απορριπτει μονο η γυναικα απορριπτει ΚΑΙ ο άντρας. Μια φορά παλαιοτερα μια μου ειχε πει "Δεν θέλω να δωσω το τηλεφωνο για να ειμαι ειλικρινης" εκεινη την ωρα ηθελα να της πω .... για να ειμαι και εγω ειλικρινης δεν ειναι αυτο που σκέφτεσαι που βιάστηκες να σκεφτείς. Μου εδωσε φβ αλλα επειδη η απαντηση της δεν μου άρεσε δεν ασχοληθηκα περισσοτερο.Βιαστική και καχυποπτη.


Ειναι απλα μια χαλαρη γνωριμια που ξεκινάει αλλα εντάξει δεν ειναι ολοι οι άνθρωποι στερεοτυπα free ισχυει και για τους άντρες αυτο γιατι οταν γινονται "επιθετικοι" σε ενα φλερτ ειναι λογικο να περνάνε στην άλλη το ερεθισμα οτι θέλω να σε ριξω με κάθε τροπο , δεν ειμαστε ολοι ετσι και το δικαιολογω κάποιες να έχουν τέτοια αποψη γιατι πιθανον να μην τους την έπεφταν διακριτικοι και χαλαροι άντρες. Οποτε με βαση τις εμπειριες τους έχουν σχηματισει μια εικονα ισως για τους άντρες.

Λοιπον εγω το χω ξαναπει ... μπορει να μου αρέσει κάποια εμφανισιακα και να προσεγγισω ή να μου αρέσει το στυλάκι της αλλα το αν θα συνεχισουμε μετά ειναι ενα τελειως διαφορετικο κεφάλαιο και έχει να κανει απο το πως αντέδρασε και πως φερεται. Για αυτ και εχω γνωρισει αρκετές κατα το παρελθον. (Απορια της Χιμελας)

Παλαιοτερο παράδειγμα ειχα κανει φλερτ σε μια πριν καιρο ολα καλα απο κοντα θα νομιζε κανεις πως θα γινουμε ζευγάρι.... ανταλλαξαμε κινητα. Της έστελα ενα μνμ και δεν απάντησε. Απο τοτε δεν ξαναμιλήσαμε.

Ειναι βασικο να στελνεις και να σου απαντάνε. Οτιδηποτε άλλο ειναι έκπτωση και δεν μ αρέσει. Γιατι να πάρω και δευτερη φορα ή να στειλω. Ας απαντησει στο πρώτο αν θέλει. Απερριψε λοιπον αυτη απέρριψα και εγώ. Γειά σας.

Το οτι γνωρισες μια κοπελα απεξω και ανταλλαξατε κινητά ή κάποιο μεσο διαδικτυακης επικοινωνιας φβ-σκαϊπ ή οτι άλλο επειδη η κοπελα δεν ήθελε να δωσει το κινητο της σε κάποιον που δεν γνωριζει -εντάξει σεβαστο αυτο- και δεν θα με χαλούσε. Σημαινει οτι η απροσδοκητη γνωριμια ηταν επιτυχής! Το μετά αν δεν προχωρησει δεν σημαινει οτι ειναι χυλοπιτα. Καταρχην εσυ προσεγγιζεις μια γυναικα επειδη κάτι σε γοητευσε ακομα δεν ξέρεις αν ερωτικά σου κάνει. Και εδω ειναι η παρεξηγηση στις γυναικες νομιζουν οτι ΟΠΟΙΟΣ τους μιλήσει ηθελε απευθειας να τις ριξει στο κρεβάτι. Κάτσε μη βιαζομαστε.

Γιατι μπορει η κοπελα να μου κάνει μια κριση υστεριας στο 3ο ραντεβού ή σε άλλη φάση και να απορριψω εγώ. Να μην μου έκανε ποτέ. Αρα ειναι απλά θέμα χρονικής συγκυριας. Οκ πρώτη σου εδειξε οτι δεν προχωράτε. Εντάξει. Κανεις δεν θεέλει να προχωρησει με μια που δεν τον γουστάρει διοτι θα ειναι αμέτοχη και ψυχρή. Οποτε δεν θα διεγειρει ερωτικά και τον άντρα ή και συναισθηματικά.

Η πρωτη προσεγγιση πάντως πέτυχε διοτι η γνωριμια έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Καλά, δεν είναι κι απαραίτητο σώνει και ντε να ψάχνει κάποιος τον άνθρωπο όπως λες. Το θέμα είναι να σαρεσει πρωτίστως. Αλλά τα ίδια λέμε πάλι...
( Μην αρχίσετε πάλι με τις ταμπέλες αναμεταξύ μας αλλιώς να φτιάξω λίστα!! Χαχαχα)
:D

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον hacker ως προς αυτά που γράφει. Για μένα δεν είναι εφικτό αυτό. Εγώ πχ αν δω έναν άντρα άσχημο και μακριά από τα γούστα μου σιγά μην ασχοληθώ. Δε λέω μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί.. Απο καλά παιδιά έχει γεμίσει ο τόπος. Τα όμορφα και καλά παιδιά ήτο δυσεύρετα. Και λέω ήτο διότι είπαμε εγώ έχω κλείσει!!

Εαν δεν σου αρεσει η/ο αλλη/ος,μια μερα ισως εμφανιστει καποιος που πραγματικα σου ταιριαζει 100%...Τοτε ειναι που ξεκινανε και τα ταρανδυλικια σιγα αλλα σταθερα. Οι περισσοτεροι υπο τον φοβο να μην μεινουν μονοι,προσπαθουν να κατοχυρωσουν καποιον ή καποια για να ικανοποιησουν και τις ορεξεις τους. Συμπεριφερονται ακριβως οπως ενα παιδι που μπαινει σε ενα καταστημα και μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονο.Τελικα επειδη διπλα του σκοτωνονται ολοι να παρουν απο ενα,υπο τον φοβο μηπως μεινει χωρις,διοτι ισως τελειωσουν, αγοραζει οποιο βρισκει μπροστα του.Ξαφνικα μετα απο καιρο συνειδητοποιει οτι δεν του αρεσει... Το θεμα ομως ειναι οτι οι ανθρωποι γυρω μας δεν ειναι παιχνιδια,και δεν πρεπει να τους επιλεγουμε βασει συγκεκριμενων κριτηριων αλλα παραμονο κατα ποσο νιωθουμε οτι μας κανουν ευτυχισμενους.

Αυτα που λες ειναι δεκτα αφου ειναι τα γουστα σου,ωστοσο δεν σημαινει οτι ειναι καθολικα σωστα. Εγω στη θεση σου παντως θα προσεχα με ποιον συμφωνω,διοτι ο hack3r ειναι της αποψης οτι σε ενα κερατωμα ο αντρας υποφερει πιο πολυ απο μια γυναικα,εαν θυμαμαι καλα.Οποτε και αυτα που λεει τωρα δεν νομιζω οτι εχουν αγνα & καλοπροαιρετα κινητρα που θελουν απλα να αναδειξουν μια "σκληρη πραγματικοτητα" προς αφυπνιση μας αλλα πιο πολυ προβληματικες αποψεις που εχει αναπτυξει ο ιδιος στο κεφαλι του για διαφορους λογους και περιγραφονται απο μια οσο να'ναι υπερβολικη κυνικοτητα. Χωρις απαραιτητα να λεω οτι εχει απολυτο αδικο καθως υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις,ωστοσο εαν ο σκοπος του ειναι απλα να πει οτι δεν υπαρχει ελπιδα,τοτε θα διαφωνησω,και αυτο δεν ειναι ουτε κλισε ουτε τιποτα.Μακαρι να τηρουσαμε τα κλισε που ακουγαμε,ο κοσμος θα ηταν πολυ πιο ευχαριστο μερος για ολους.

Απο εκει και περα,δεν κατανοω το προβλημα με τις ταμπελες καθως εσυ εχεις συζητησει για τοσες : "ασχημος","καλο παιδι","ομορφος","μαμακιας" και παει λεγοντας...και δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο,απλα νομιζω οτι ειναι καπως υποκριτικο να μην το αναγνωριζεις καν σαν να μην συμβαινει.Η αυτογνωσια ειναι σημαντικη.Εκτος εαν λειτουργουμε στα πλαισια του "τωρα κρινουμε τους αλλους,μεταξυ μας αυτα δεν πρεπει να λεγονται μην παρεξηγηθουμε,μονο να τα σκεφτομαστε".

Νομιζω οτι κανεις ελκυει οτι ειναι,οποτε εαν εβρισκες "καλα παιδια" μαλλον γι'αυτο ευθυνεσαι εσυ παρα καποιος αλλος.Ωστοσο η λογικη σου εσενα ειναι,αφου κανενας δεν ηταν ηθικος,δεν εχει χαρακτηρα,ας γινω και εγω επιφανειακη.Ας ασχολουμαι με τα περιτυλιγματα,αφου μεσα ειναι κενοι.Εκτος βεβαια εαν ετσι το σκεφτοσουν εξ'αρχης.Ενταξει υπαρχουν και γυναικες που βλεπουν τον αλλο αποκλειστικα ως "εργαλειο" ηδονης,ειτε επειδη ετσι λειτουργουν ειτε επειτα "συμβασης". Σε αυτο δεν σε κατηγορω καθως σχεδον το 90% των αντρων βλεπει τις γυναικες με παρομοιο τροπο χωρις να εχει προηγηθει κατι. Απλα και εμενα κατι τετοιο δεν θα ηταν ποτε του γουστου μου γιατι δεν λειτουργω βασει της επιφανειας,οποτε επιτρεψε μου να διαφωνησω.Ας πουμε μια γυναικα σαν εσενα δεν θα μου εκανε ποτε αισθηση οσο ομορφη και να ηταν διοτι θα εβλεπα οτι ειναι σκληρη και απολυτη χωρις ευαισθησιες ή ακομα και εαν ειχε θα ηταν επιλεκτικες προς συγκεκριμενες κατηγοριες ανθρωπων.Κατι που δεν θα τις εκανε πραγματικες ευαισθησιες ουσιαστικα,τι να την κανω εγω την αλλη οταν μεσα ειναι κενη;Να την θαυμαζω σαν μνημειο; Θα επαιρνα αγαλμα για το σαλονι,δεν θα χρειαζομουν ανθρωπο/συντροφο :wacko:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εαν δεν σου αρεσει η/ο αλλη/ος,μια μερα ισως εμφανιστει καποιος που πραγματικα σου ταιριαζει 100%...Τοτε ειναι που ξεκινανε και τα ταρανδυλικια σιγα αλλα σταθερα. Οι περισσοτεροι υπο τον φοβο να μην μεινουν μονοι,προσπαθουν να κατοχυρωσουν καποιον ή καποια για να ικανοποιησουν και τις ορεξεις τους. Συμπεριφερονται ακριβως οπως ενα παιδι που μπαινει σε ενα καταστημα και μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονο.Τελικα επειδη διπλα του σκοτωνονται ολοι να παρουν απο ενα,υπο τον φοβο μηπως μεινει χωρις,διοτι ισως τελειωσουν, αγοραζει οποιο βρισκει μπροστα του.Ξαφνικα μετα απο καιρο συνειδητοποιει οτι δεν του αρεσει... Το θεμα ομως ειναι οτι οι ανθρωποι γυρω μας δεν ειναι παιχνιδια,και δεν πρεπει να τους επιλεγουμε βασει συγκεκριμενων κριτηριων αλλα παραμονο κατα ποσο νιωθουμε οτι μας κανουν ευτυχισμενους.

Αυτα που λες ειναι δεκτα αφου ειναι τα γουστα σου,ωστοσο δεν σημαινει οτι ειναι καθολικα σωστα. Εγω στη θεση σου παντως θα προσεχα με ποιον συμφωνω,διοτι ο hack3r ειναι της αποψης οτι σε ενα κερατωμα ο αντρας υποφερει πιο πολυ απο μια γυναικα,εαν θυμαμαι καλα.Οποτε και αυτα που λεει τωρα δεν νομιζω οτι εχουν αγνα & καλοπροαιρετα κινητρα που θελουν απλα να αναδειξουν μια "σκληρη πραγματικοτητα" προς αφυπνιση μας αλλα πιο πολυ προβληματικες αποψεις που εχει αναπτυξει ο ιδιος στο κεφαλι του για διαφορους λογους και περιγραφονται απο μια οσο να'ναι υπερβολικη κυνικοτητα. Χωρις απαραιτητα να λεω οτι εχει απολυτο αδικο καθως υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις,ωστοσο εαν ο σκοπος του ειναι απλα να πει οτι δεν υπαρχει ελπιδα,τοτε θα διαφωνησω,και αυτο δεν ειναι ουτε κλισε ουτε τιποτα.Μακαρι να τηρουσαμε τα κλισε που ακουγαμε,ο κοσμος θα ηταν πολυ πιο ευχαριστο μερος για ολους.

Απο εκει και περα,δεν κατανοω το προβλημα με τις ταμπελες καθως εσυ εχεις συζητησει για τοσες : "ασχημος","καλο παιδι","ομορφος","μαμακιας" και παει λεγοντας...και δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο,απλα νομιζω οτι ειναι καπως υποκριτικο να μην το αναγνωριζεις καν σαν να μην συμβαινει.Η αυτογνωσια ειναι σημαντικη.Εκτος εαν λειτουργουμε στα πλαισια του "τωρα κρινουμε τους αλλους,μεταξυ μας αυτα δεν πρεπει να λεγονται μην παρεξηγηθουμε,μονο να τα σκεφτομαστε".

Νομιζω οτι κανεις ελκυει οτι ειναι,οποτε εαν εβρισκες "καλα παιδια" μαλλον γι'αυτο ευθυνεσαι εσυ παρα καποιος αλλος.Ωστοσο η λογικη σου εσενα ειναι,αφου κανενας δεν ηταν ηθικος,δεν εχει χαρακτηρα,ας γινω και εγω επιφανειακη.Ας ασχολουμαι με τα περιτυλιγματα,αφου μεσα ειναι κενοι.Εκτος βεβαια εαν ετσι το σκεφτοσουν εξ'αρχης.Ενταξει υπαρχουν και γυναικες που βλεπουν τον αλλο αποκλειστικα ως "εργαλειο" ηδονης,ειτε επειδη ετσι λειτουργουν ειτε επειτα "συμβασης". Σε αυτο δεν σε κατηγορω καθως σχεδον το 90% των αντρων βλεπει τις γυναικες με παρομοιο τροπο χωρις να εχει προηγηθει κατι. Απλα και εμενα κατι τετοιο δεν θα ηταν ποτε του γουστου μου γιατι δεν λειτουργω βασει της επιφανειας,οποτε επιτρεψε μου να διαφωνησω.Ας πουμε μια γυναικα σαν εσενα δεν θα μου εκανε ποτε αισθηση οσο ομορφη και να ηταν διοτι θα εβλεπα οτι ειναι σκληρη και απολυτη χωρις ευαισθησιες ή ακομα και εαν ειχε θα ηταν επιλεκτικες προς συγκεκριμενες κατηγοριες ανθρωπων.Κατι που δεν θα τις εκανε πραγματικες ευαισθησιες ουσιαστικα,τι να την κανω εγω την αλλη οταν μεσα ειναι κενη;Να την θαυμαζω σαν μνημειο; Θα επαιρνα αγαλμα για το σαλονι,δεν θα χρειαζομουν ανθρωπο/συντροφο :wacko:

Πρόσεχε τι λες γιατί πολλοί εκαηκαν με λόγια τέτοια... Χαχαχα! Είσαι και μικρός μάλλον..αποκλείεται να είσαι πάνω από 25..διαψευσε με.
Αν δοκιμάζεις να μου την πεις ειλικρινά σου μιλώ με το χέρι στην καρδιά τύπους σαν εσένα έχω γνωρίσει και θα σου πω... και γενικώς έχω γνωρίσει κάθε λογής καρύδι. Και δεν μασάω κουτόχορτο. Η άλλη τύπους σαν εσένα αν είναι έξυπνη θα σε κάνει σβούρα.
Αυτό που έχω διαπιστώσει πως όπου πολλά ακούς κράτα και μικρο καλάθι.. Κι εσύ για άνδρας... Λες πολλά.. Πάρα πολλά..
Πολλά κάνεις άραγε?
Όσο για το ποιος πονάει περισσότερο στο κέρατο κοίτα να δεις έκπληξη.. .Συμφωνώ με τον hacke3. Oh yes ο άντρας πονάει πολύ περισσότερο. Θες να στο αναλύσω κι αυτό? Η αφού διαφωνούμε από τώρα να πάω για ύπνο καλύτερα ? "^^

Μάλλον για ύπνο θα πάω γιατί είχα πολλές δουλειές σήμερα, μαγειρέματα, δουλειά, νοικοκυριό.. Ευτυχώς Σάββατο αύριο και γιουπι. Σήμερα είχε τον νέμο. Αύριο έχει κατέβασμα hotel transylvania 3!: D

ΤΑ ΛΈΜΕ ΑΎΡΙΟ ΠΑΛΙ
ΝΆΝΙ ΤΩΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Πρόσεχε τι λες γιατί πολλοί εκαηκαν με λόγια τέτοια... Χαχαχα! Είσαι και μικρός μάλλον..αποκλείεται να είσαι πάνω από 25..διαψευσε με.
Αν δοκιμάζεις να μου την πεις ειλικρινά σου μιλώ με το χέρι στην καρδιά τύπους σαν εσένα έχω γνωρίσει και θα σου πω... και γενικώς έχω γνωρίσει κάθε λογής καρύδι. Και δεν μασάω κουτόχορτο. Η άλλη τύπους σαν εσένα αν είναι έξυπνη θα σε κάνει σβούρα.
Αυτό που έχω διαπιστώσει πως όπου πολλά ακούς κράτα και μικρο καλάθι.. Κι εσύ για άνδρας... Λες πολλά.. Πάρα πολλά..
Πολλά κάνεις άραγε?
Όσο για το ποιος πονάει περισσότερο στο κέρατο κοίτα να δεις έκπληξη.. .Συμφωνώ με τον hacke3. Oh yes ο άντρας πονάει πολύ περισσότερο. Θες να στο αναλύσω κι αυτό? Η αφού διαφωνούμε από τώρα να πάω για ύπνο καλύτερα ? "^^

Μάλλον για ύπνο θα πάω γιατί είχα πολλές δουλειές σήμερα, μαγειρέματα, δουλειά, νοικοκυριό.. Ευτυχώς Σάββατο αύριο και γιουπι. Σήμερα είχε τον νέμο. Αύριο έχει κατέβασμα hotel transylvania 3!: D

ΤΑ ΛΈΜΕ ΑΎΡΙΟ ΠΑΛΙ
ΝΆΝΙ ΤΩΡΑ

Καταρχας ηρεμησε και προσπαθησε να γραψεις με περισσοτερη συνοχη διοτι δεν καταλαβαινω Χριστο.
Τωρα το τι κανω και τι δεν κανω οπως και η ηλικια μου δεν ξερω τι σε ενδιαφερουν και ουτε ειναι απαραιτητα για το συγκεκριμενο θεμα,εκτος εαν εξυπηρετουν καποιον αλλο συγκεκριμενο σκοπο.Προσωπικα δεν θα επιανα αυτο το κομματι γιατι εαν γινοταν συγκριση η πραγματικοτητα θα ηταν πολυ σκληρη για την δικη σου περιπτωση απ'οτι για την δικη μου,βασιζομενος παντα στις σκεψεις και στα λεγομενα σου.Οποτε ειμαι αρκετα επιεικης να μην αναφερομαι εκει .Εμενα η θεση μου ειναι απλη : εισαι επιφανειακη.Δεν ξερω ποσους εχεις γνωρισει και τι λογης ηταν ο καθενας,ουτε ποιος σου ειπε να μην αφησεις καρυδι για καρυδι εκει εξω, αλλα δεν εχει και σημασια διοτι αυτο δεν αναιρει την παρατηρηση μου.Ακομα και εαν ημουν ο χειροτερος ανθρωπος στον κοσμο,παλι θα ηταν μια αντικειμενικη παρατηρηση που θα μπορουσε να κανει ο καθενας διχως να χωραει αμφιβολια.Το οτι δεν το δεχεσαι υποδηλωνει οτι εισαι και περηφανη αλλα επισης ειναι και ανοητο να το κανεις θεμα απλα επειδη δεν μπορει ο εγωισμος σου να το δεχτει,κατι το οποιο ειναι λογικο αφου την προηγουμενη φορα μας ελεγες περι ηθικοτητας,αλλα οπως σου ειπε και η Himela και συμφωνεις και εσυ απ'οτι βλεπω, προσοχη γιατι οπου ακουμε πολλα κερασια...πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι. Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αυτα που λες με αυτα και αυτα στα οποια νομιζεις οτι πιστευεις δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους. Επισης δεν μπορω να πω οτι βρεθηκα προ εκπληξεων επειδη συμφωνεις με τον hack3r.Μαλλον αναμενομενο ηταν.Φυσικα δεν με χαλαει κιολας ,διοτι απλουστατα επιβεβαιωνει ακαριαια την εικονα μου περι ελλειψης ευαισθησιων,αποκλειστικα βιολογικου ωφελιμισμου απο το αντιθετο φυλο & ωραιοπαθειας.Με αλλα λογια εαν τωρα νομιζεις οτι με αυτο που ειπες με εριξες απο τα συννεφα,μαλλον αντιθετα μου επιβεβαιωσες πιο πολυ τα παραπανω :P . Ευτυχως παντως καταλαβες οτι η θεση του hack3r μπαζει απο παντου οποτε η οποιαδηποτε αναλυση θα ηταν απαγορευτικη σε μια πασιφανεστατα λανθασμενη προταση.

Οσο του οτι για αντρας μιλαω πολυ πραγματι ισχυει.Ισως περισσοτερο και απο γυναικα.Ξερεις ποιο ειναι το καλυτερο σε αυτο ομως;Πως σε αντιθεση με μια γυναικα επειδη ειμαι αντρας και μιλαω τοσο,οταν παρατηρω κατι που δεν μου αρεσει το λεω κατευθειαν χωρις να φοβαμαι για παρεξηγησεις,ή να κραταω "επιπεδο" ενω ονειρευομαι μαλλιοτραβηγματα οπως κανουν αρκετες γυναικες :redface: . Δεν ειναι κακο να παραδεχτει καποιος οτι κοιταει την επιφανεια...αλλα σιγουρα ειναι κακο ενω κοιταει την επιφανεια να ισχυριζεται το αντιθετο,καθως ειναι υποκρισια.Επισης δεν προσπαθω να σου την πω,σου λεω απλα πραγματα τα οποια δεν θες να κατανοησεις,και ειναι φυσικο αφου διαβαζεις επιλεκτικα οτι θες μονο.Κατι που ειναι αγενεια εν μερει,διοτι εγω διαβαζω τι γραφεις :happy: ειτε συμφωνω,ειτε διαφωνω,ειτε μου αρεσουν ειτε δεν μου αρεσουν,εφοσον κανουμε συζητηση .Τωρα αντιθετα εσυ προσπαθεις και φαινεται...Καλο βραδυ απο εμενα και ελπιζω να μην παιρνεις πλεον τα παντα τοσο κακοπροαιρετα.Ενα σχολιο ισως να μην εχει θετικη χροια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει σκοπο να μας μειωσει,οπως και ενα καλο σχολιο η μια φαινομενικη συμφωνια δεν συνεπαγεται οτι πραγματι ολα ειναι καλα μεταξυ δυο ανθρωπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καταρχας ηρεμησε και προσπαθησε να γραψεις με περισσοτερη συνοχη διοτι δεν καταλαβαινω Χριστο.
Τωρα το τι κανω και τι δεν κανω οπως και η ηλικια μου δεν ξερω τι σε ενδιαφερουν και ουτε ειναι απαραιτητα για το συγκεκριμενο θεμα,εκτος εαν εξυπηρετουν καποιον αλλο συγκεκριμενο σκοπο.Προσωπικα δεν θα επιανα αυτο το κομματι γιατι εαν γινοταν συγκριση η πραγματικοτητα θα ηταν πολυ σκληρη για την δικη σου περιπτωση απ'οτι για την δικη μου,βασιζομενος παντα στις σκεψεις και στα λεγομενα σου.Οποτε ειμαι αρκετα επιεικης να μην αναφερομαι εκει .Εμενα η θεση μου ειναι απλη : εισαι επιφανειακη.Δεν ξερω ποσους εχεις γνωρισει και τι λογης ηταν ο καθενας,ουτε ποιος σου ειπε να μην αφησεις καρυδι για καρυδι εκει εξω, αλλα δεν εχει και σημασια διοτι αυτο δεν αναιρει την παρατηρηση μου.Ακομα και εαν ημουν ο χειροτερος ανθρωπος στον κοσμο,παλι θα ηταν μια αντικειμενικη παρατηρηση που θα μπορουσε να κανει ο καθενας διχως να χωραει αμφιβολια.Το οτι δεν το δεχεσαι υποδηλωνει οτι εισαι και περηφανη αλλα επισης ειναι και ανοητο να το κανεις θεμα απλα επειδη δεν μπορει ο εγωισμος σου να το δεχτει,κατι το οποιο ειναι λογικο αφου την προηγουμενη φορα μας ελεγες περι ηθικοτητας,αλλα οπως σου ειπε και η Himela και συμφωνεις και εσυ απ'οτι βλεπω, προσοχη γιατι οπου ακουμε πολλα κερασια...πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι. Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αυτα που λες με αυτα και αυτα στα οποια νομιζεις οτι πιστευεις δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους. Επισης δεν μπορω να πω οτι βρεθηκα προ εκπληξεων επειδη συμφωνεις με τον hack3r.Μαλλον αναμενομενο ηταν.Φυσικα δεν με χαλαει κιολας ,διοτι απλουστατα επιβεβαιωνει ακαριαια την εικονα μου περι ελλειψης ευαισθησιων,αποκλειστικα βιολογικου ωφελιμισμου απο το αντιθετο φυλο & ωραιοπαθειας.Με αλλα λογια εαν τωρα νομιζεις οτι με αυτο που ειπες με εριξες απο τα συννεφα,μαλλον αντιθετα μου επιβεβαιωσες πιο πολυ τα παραπανω :P . Ευτυχως παντως καταλαβες οτι η θεση του hack3r μπαζει απο παντου οποτε η οποιαδηποτε αναλυση θα ηταν απαγορευτικη σε μια πασιφανεστατα λανθασμενη προταση.

Οσο του οτι για αντρας μιλαω πολυ πραγματι ισχυει.Ισως περισσοτερο και απο γυναικα.Ξερεις ποιο ειναι το καλυτερο σε αυτο ομως;Πως σε αντιθεση με μια γυναικα επειδη ειμαι αντρας και μιλαω τοσο,οταν παρατηρω κατι που δεν μου αρεσει το λεω κατευθειαν χωρις να φοβαμαι για παρεξηγησεις,ή να κραταω "επιπεδο" ενω ονειρευομαι μαλλιοτραβηγματα οπως κανουν αρκετες γυναικες :redface: . Δεν ειναι κακο να παραδεχτει καποιος οτι κοιταει την επιφανεια...αλλα σιγουρα ειναι κακο ενω κοιταει την επιφανεια να ισχυριζεται το αντιθετο,καθως ειναι υποκρισια.Επισης δεν προσπαθω να σου την πω,σου λεω απλα πραγματα τα οποια δεν θες να κατανοησεις,και ειναι φυσικο αφου διαβαζεις επιλεκτικα οτι θες μονο.Κατι που ειναι αγενεια εν μερει,διοτι εγω διαβαζω τι γραφεις :happy: ειτε συμφωνω,ειτε διαφωνω,ειτε μου αρεσουν ειτε δεν μου αρεσουν,εφοσον κανουμε συζητηση .Τωρα αντιθετα εσυ προσπαθεις και φαινεται...Καλο βραδυ απο εμενα και ελπιζω να μην παιρνεις πλεον τα παντα τοσο κακοπροαιρετα.Ενα σχολιο ισως να μην εχει θετικη χροια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει σκοπο να μας μειωσει,οπως και ενα καλο σχολιο η μια φαινομενικη συμφωνια δεν συνεπαγεται οτι πραγματι ολα ειναι καλα μεταξυ δυο ανθρωπων.


Πωπωπω Παναγία μου γλωσσα
Δε χρειάζεται να μιλάς ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΤΌΣΟ Αναλυτικά! Καλυτερα κάνε.. Αντρας είσαι...
Νυχτααα

Μια επιφανειακή ναρκισσιστρια
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top