Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;

Με πόσους έχετε κάνει σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • 1

    Ψήφοι: 76 23.3%
  • 2

    Ψήφοι: 44 13.5%
  • 3-4

    Ψήφοι: 48 14.7%
  • 5-6

    Ψήφοι: 32 9.8%
  • 7-9

    Ψήφοι: 21 6.4%
  • 10-20

    Ψήφοι: 16 4.9%
  • 20+

    Ψήφοι: 29 8.9%
  • όχι σεξ πριν το γάμο (aka ο σύγχρονος τρόπος να πεις 0 :P)

    Ψήφοι: 60 18.4%

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
@epote
Ίσως να φταίει ο κοινωνικός μου περίγυρος που είναι πραγματικά μικρός και δεν παρουσιάζει ιδιαίτερη ποικιλομορφία, αλλά είσαι απόλυτος.
Οι περισσότερες γνωστές μου έχουν κάνει σεξ το πολύ με 2 άτομα.Οι σερνικοί φίλοι μου κατά μέσο όρο με 3. Γνωρίζω μόνο μία κοπέλα που έχει κάνει σεξ με 6-7 διαφορετικά άτομα και είναι 19. Μόνο μία. Απ την άλλη ήταν μια κοπέλα στην πόλη που έμενα πριν έρθω εδώ που είχε και μπλοκάκι μη σου πω.. στα 17 της είχε συμπληρώσει 25 άτομα. Μέγα κατόρθωμα ( νοοοτ).
Εν πάσει περιπτώσει ίσως άλλοι να έχουν διαφορετικούς γνωστούς και φίλους/ες αλλά εμένα μου φαίνεται τραβηγμένο αυτό που λες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Οκ, εχεις δικιο.

Γιαυτο εσυ (ενας μεσος εικοσαρης) εχεις παει με 2, ενω η φιλη σου η μαρια (η μεση εικοσαρα) εχει παει με 6-7 το λιγοτερο (και εχει κανεις φασεις πολυ περισοτερους).

Θα φταιει οτι την ψαχνουν και την βρισκουν (ποιοι αληθεια? Σιγουρα οχι εσυ γιατι εχεις παει με δυο...χμμμμ...)

p.s. ευχαριστω που απλα με επιβεβαιωσες
Αγορίνα δε ξέρω αν σε επιβεβαιώνω ή όχι, ξέρω όμως ότι η πολυγαμία υπάρχει μεν στα γονίδια του καθενός (όπως είπες και στην αρχή), αλλά υπάρχουν και ανώτερα συναισθήματα, που κάνουν τους ανθρώπους να δένονται μεταξύ τους. Με το να λες ότι μια μέση εικοσάρα έχει πάει με 10 και πάνω, φαίνεται σαν να λες ότι δεν δέθηκε με κανέναν από αυτούς τους 10 και τα "ανώτερα συναισθήματα" ή έχουν πάει περίπατο ή δεν την απασχολούν και τόσο. Υπάρχουν και γυναίκες που λειτουργούν έτσι, όμως δεν είναι όλες έτσι! Δε μιλάω για τις swingers, που ενώ είναι δεμένες με το σύντροφό τους δοκιμάζουν και άλλες εμπειρίες, ούτε για τις φασόλες, αλλά για τις γυναίκες που προτιμούν να κάνουν σεξ εντός μιας σχέσης μόνο με το σύντροφό τους. Ξέρω αρκετές γυναίκες, στην ηλικία μου ή εκεί κοντά, που έχουν κάνει 10 σχέσεις, αλλά έχουν ολοκληρώσει μόνο στις 5-6. Και αυτές οι 5-6 κράτησαν τουλάχιστον 5 μήνες η καθεμία. Μην τα ισοπεδούμε και όλα δηλαδή και περνάμε την εντύπωση ότι κυριαρχεί η πολυγαμία (στην οποία δεν είμαι αντίθετος, αρκεί να μην υπάρχει επιπολαιότητα, που συνήθως υπάρχει).

Αυτό που είπα σχετικά με τις εικοσάχρονες που "τις ψάχνουν", ισχύει κυρίως σε ηλικίες γύρω στα 20 ή μικρότερες, όπου τα αγόρια είναι συνήθως οι κυνηγοί και οι κοπέλες, λόγω έλλειψης εμπειρίας, μπορεί να δωθούν ευκολότερα. Αν όμως δουν ότι αυτό ήταν λάθος (αν...), τότε ξαναερχόμαστε στα όσα γράφω στην πρώτη παράγραφο.

Edit: Να σημειώσω το ότι η "κατηγοριοποίηση" των γυναικών σε ένα σημείο, έγινε απλά για να δείξω ότι αναφέρομαι σε συγκεκριμένους τύπους γυναικών και όχι γενικότερα. Γιατί δεν σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@epote
Ίσως να φταίει ο κοινωνικός μου περίγυρος που είναι πραγματικά μικρός και δεν παρουσιάζει ιδιαίτερη ποικιλομορφία, αλλά είσαι απόλυτος.
Οι περισσότερες γνωστές μου έχουν κάνει σεξ το πολύ με 2 άτομα.Οι σερνικοί φίλοι μου κατά μέσο όρο με 3. Γνωρίζω μόνο μία κοπέλα που έχει κάνει σεξ με 6-7 διαφορετικά άτομα και είναι 19. Μόνο μία. Απ την άλλη ήταν μια κοπέλα στην πόλη που έμενα πριν έρθω εδώ που είχε και μπλοκάκι μη σου πω.. στα 17 της είχε συμπληρώσει 25 άτομα. Μέγα κατόρθωμα ( νοοοτ).
Εν πάσει περιπτώσει ίσως άλλοι να έχουν διαφορετικούς γνωστούς και φίλους/ες αλλά εμένα μου φαίνεται τραβηγμένο αυτό που λες..

Εδώ το +1 που έβαλα δεν αρκεί,
γιατί κι εγώ όπως η Whitedrum, ως σχεδόν εικοσάρα (παρα ενάμιση μήνα- :D) συναναστρέφομαι καθημερινά με μεγάλο αριθμό ατόμων που είναι από 18-22 ετών. Και σε διαβεβαιώ epote πως ούτε στον δικό μου κύκλο υπάρχουν κοπέλες που έχουν κάνει σεξ με πάνω από δύο ή τρία άτομα, με τα οποία στις περισσότερες περιπτώσεις είχαν μακροχρόνια σχέση.
Ξέρω δύο κοπέλες, οι οποίες τυχαίνει να είναι πολύ φίλες μου και οι οποίες έχουν κάνει σεξ με περισσότερους, απλά επειδή θεωρούν ότι δεν τους ταιριάζει να είναι σε σχέση ή εν πάση περιπτώσει θέλουν να έχουν ποικιλία ερωτικών συντρόφων. Δεν πρόκειται να τις κρίνω γι αυτό, ακόμα κι αν εμένα δεν με εκφράζει. Ο καθένας στο κρεβάτι του κάνει αυτό που τον ευχαριστεί, δεν είναι έτσι; :)

Και έχω λοιπόν την απορία- και εγώ και η whitedrum και όοολες οι φίλες μας (you do the math), είμαστε εξαιρέσεις; Ή μήπως ο κανόνας μπάζει από κάπου;...

Όσο για τα αγόρια, θεωρείς ότι εκείνα δένονται πιο εύκολα και γι αυτό στα είκοσί τους έχουν κάνει σεξ με το πολύ τρεις κοπέλες, όπως λες; Πόσο αυθαίρετο συμπέρασμα είναι αυτό;... :X

Και κάτι άλλο- αφού οι κοπέλες των 20 χρόνων έχουν πάει με 6-7-10 η καθεμία (που δεν) και οι εικοσάρηδες μόνο με 2-3 κοπέλες, τους άλλους πού ακριβώς τους βρήκανε; Εκτός κι αν οι 30άρηδες έχουν πάει με 15 κοπέλες, οπότε το μαθηματικό του πράγματος λύνεται λέγοντας πως κάθε εικοσάρα έχει πάει και με 5 (τουλάχιστον) τριαντάρηδες.

...
αχα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lobo

Νεοφερμένος

Ο δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αυτο που λεω ειναι οτι οταν το κυνηγουσα ποτε δεν συνεβαινε και ερχοταν παντα ξαφνικα. εκει ηταν το ωραιο. ιδιως για τα αγορια η περιοδος η φανταρικη ειναι δυσκολη. Και δεν πρεπει να εχεις σχεση γιατι θα υποφερεις αλλα και δυσκολα βρισκεις θυληκο γιατι κανεις μπαμ οτι εισαι φανταρος και θελεις μονο σεξ. ο αριθμος σταματησε για μενα στο 14. φαντασου να ηταν το 13 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτο που ελεγα ηταν οτι οι γυναικες εχουν την ταση να συσορευονται σε λιγους αντρες.

Παρεπιπτοντος καλυψω, ποσες φορες θα ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ να εχεις κανει σεξ και ποσες φορες εκανες απλα φαση...?

Δεν καταλαβαινω που κολανε τα συναισθηματα...αν μια κοπελα ειναι σεξουαλικα ενεργη απο τα 16 και στα 20 της εχει παει με 10 αυτο ειναι κατα μεσο ορο 2 αντρες το χρονο. Σιγα τον αριθμο. Δηλαδη ο μονος τροπος να κανεις σεξ ειναι να αγαπησεις πρωτα.

Οποτε γνωριζεις καποιον, τον αγαπας, σου φερνει δαχτυλιδι και κανα χρονο μετα γινεται και το σεξ.

Το "γνωριστικαμε, περασαμε καλα, καναμε σεξ, δεν ταιραιζαμε" δεν παιζει προφανως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
ο αριθμος σταματησε για μενα στο 14.

Eχμ, μακαρίτης φιλε? Δεν ήξερα ότι μπορούσαν και φαντάσματα να γίνονται μέλη σε forum, βλέπω προχωράει η τεχνολογία στον άλλο κόσμο! Από τι πηγες αν επιτρέπεται? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lobo

Νεοφερμένος

Ο δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εννοω τωρα εχω παντρευτει. θα μου πεις..
- δεν μπορεις να κανεις σεξ ενω εισαι παντρεμενος ?
-μπορω απλα δεν μου ετυχε τιποτα. και τωρα καταλαβαινεις οτι τα πραγματα περιπλεκονται. θα πρεπει να ειναι κατι special σαν το cardu ενα πραγμα. και μετα εξαρταται, δεν ξερω αν η γυναικα μου παρακουλουθει το forum. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτο που ελεγα ηταν οτι οι γυναικες εχουν την ταση να συσορευονται σε λιγους αντρες.

Παρεπιπτοντος καλυψω, ποσες φορες θα ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ να εχεις κανει σεξ και ποσες φορες εκανες απλα φαση...?

Δεν καταλαβαινω που κολανε τα συναισθηματα...αν μια κοπελα ειναι σεξουαλικα ενεργη απο τα 16 και στα 20 της εχει παει με 10 αυτο ειναι κατα μεσο ορο 2 αντρες το χρονο. Σιγα τον αριθμο. Δηλαδη ο μονος τροπος να κανεις σεξ ειναι να αγαπησεις πρωτα.

Οποτε γνωριζεις καποιον, τον αγαπας, σου φερνει δαχτυλιδι και κανα χρονο μετα γινεται και το σεξ.

Το "γνωριστικαμε, περασαμε καλα, καναμε σεξ, δεν ταιραιζαμε" δεν παιζει προφανως?

Φυσικά και παίζει epote μου- ήταν πάνω κάτω η περιγραφή των δύο τελευταίων σχέσεών μου.* Έχω κάτι ενστάσεις για το "περάσαμε καλά", τοποθετημένο σε γενικότερο πλαίσιο πάντα και όχι σε επίπεδο σαικς, αλλά κανείς δεν είναι τέλειος αι γκες. :p

*Και με αυτό εννοώ, ότι οι όποιες σχέσεις τελειώνουν, μετά στατιστικώς ανήκουν στην κατηγορία "γνωριστήκαμε, περάσαμε καλα, κάναμε σεξ, δεν ταιριάζαμε", χωρίς απαραίτητα να ξεκίνησαν με αυτό το σκοπό- δεν είναι έτσι;

Στα μπολντ αξίζει να απαντήσω ξεχωριστά, για να μην μπερδευόμαστε

μπολντ πρώτο
θεωρητικά θα μπορούσα να έχω κάνει σαικς άπειρες φορές. Φάση εννοείς δεν προχώρησα σε σαικς ενώ η κατάσταση πήγαινε προς τα εκεί; Καμία βασικά. :redface: Απλά δεν άφηνα καν την κατάσταση να πάει μέχρι εκεί, αν δεν ήθελα.

μπολντ δεύτερο
Για μένα, I m afraid so. Καλώς ή κακώς έχω συνδέσει το σαικς άρρηκτα με τα συναισθήματα- δεν θα πήγαινα με άγνωστο, δεν θα έκανα one night stand. Δεν θα μπορούσα να λειτουργήσω με αυτό τον τρόπο.

μπολντ τρίτο
αυτό πάλι από πού προκύπτει;!!
κάνεις σαικς με κάποιον, όταν νιώθεις έτοιμη να το κάνεις. Όλα αυτά τα θα περιμένω ένα χρόνο, έξι μήνες, 15 μέρες και 9 ώρες είναι εντελώς βλακείες κατα τη γνώμη μου... Το πότε νιώθεις άνετα με τον άλλο, δεν έχει χρονικά πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
εγω εχω παει με 7 χωρις να εχω δεθει με καμια απο αυτες συναισθηματικα. η μ@λ@κια ειναι πως με την μονη κοπελα που ειχα δεθει συναισθηματικα και τα ειχαμε εναμιση χρονο δεν εκανα σεξ επειδη ηταν παρθενα και φοβοταν και εγω δεν ηθελα να την πιεσω.δεν την ειχα ρωτησει καν ποτε θα προχωρησουμε.και δεν νομιζω να αισθανοταν αβολα γιατι ειχαμε κανει οτι προκαταρκτικο μπορειτε να φανταστειτε...οποτε δεν ξερω τι να πω....μου εχει μεινει απωθημενο παντως...θα προτιμουσα να εχω παει μονο με αυτη παρα με ολες τις υπολοιπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Με πόσους έχω πάει; Με κανέναν!!!

Με πόσες; Για να δω...χμμμ...σιγά μη σας πω!!! Σάμπως θυμάμαι κιόλας; Θά 'ναι όμως, δεν θά 'ναι; Κάμποσες πα να πει το ποιητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
παντος εγω κραταω το λελουδι μου για το γαμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
7 και τώρα έχω μείνει σταθερή με τον 7ο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Επρεπε η δημοσκόπηση να ειχε και μισά στις επιλογες...2 μεχρι τωρα και δεν θελω 3ον...αν και θα μπορουσε να ειναι και 1.5...αναλογα...
ΠωΠω μπερδεμα...χιχι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel22

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
1 και δε βιαζομαι για δευτερο... Περναω μια χαρα... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
epote εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου.. Οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω εγώ έχουν ολοκληρώσει από τα 15-16.... Μερικές είχαν αρχίσει από πολύ μικρές, μόλις 12... Κοπέλες που ξέρω καλά απ' την παρέα μου, 18-20 έχουν τουλάχιστον 4-7 ολοκληρωμένες σχέσεις.... Οι υπόλοιπες μην το ψάχνεις.... άστο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,096 μηνύματα.
3,5

Το 0,5.... ξέρετε....ως προς το μέγεθος....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
28 χρονων και εχεις παει με 4?

πως το καταφερες αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 997012

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γιατι σταματαει στις 20 ρε παιδια....unfair
βαλτε με εμενα στις 150 plus.....
τοσες μετρησα οταν σταματησα να κανω πρωταθλητισμο και βρηκα την αντριανα (που νασπαγα τοποδαρι μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,096 μηνύματα.
28 χρονων και εχεις παει με 4?

πως το καταφερες αυτο?

Μάλλον το λες από την αρνητική άποψη... Θα προτιμούσα να ήταν μόνο 2 από αυτούς, αν αυτό σε καλύπτει. Αν δε σε καλύπτει, απλά θα σου πω οτι δε μου αρέσουν οι εφήμερες σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα αναρωτηθω τι σημασια εχει κατι τετοιο.
Με ρωτουν κι εμενα και δεν δισταζω να απαντησω- εχει σημασια? σε νοιαζει πολυ? και αν ναι, απο κει θα κρινεις αν ειμαι εμπειρη η απειρη? - Η τελευταια μου αντερωτηση σε τετοιες ερωτησεις ειναι - τι ζητας? τι θες ακριβως απο μενα?-

Παρε μια 30 αρα και μια 20 αρα. Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα η δευτερη σε μυαλο, πνευμα και σεξουαλικες εμπειριες να βαλει κατω την πρωτη.

Σα να προκειται για επαθλο η σα να προκειται σαν αγωνας δρομου που καποιος πρεπει να φτασει στο τερμα, αλωβητος.
Σε αγωνες κανεις δε φτανει στο τερμα αλωβητος, καπου εχει κουραστει, καπου εχει βρει δυσκολο εμποδιο, καπου εχει χασει λιγη ψυχη απο την κουραση.

Αναρωτιεμαι αν εχει λοιπον τοση σημασια ποσοι συντροφοι εχουν υπαρξει στην ζωη μας ειτε μεσα σε εναν δεσμο ειτε εφημερες, περιστασιακες. Ο,τι κανουμε - κι εκει πρεπει να εστιαζουμε- πρεπει να γινεται συνειδητοποιημενα, γνωριζοντας καθε φορα τον λογο που ξαπλωνουμε με ενα στα 20 μας χρονια ή με 15 στα 20 παλι μας χρονια. (ηλικιες και νουμερα τυχαια)

Καμια φορα γινεται μοδα, μεταξυ φιλεναδων ειναι γνωστες οι φρασεις- εγω αυτον τον εχω παρει.
ή μεταξυ φιλων- αυτη εγω την ....!
Και περνουν αγορια και κοριτσια απεξω μιλωντας γιαυτες/ους χωρις οι ιδιες/οι να γνωριζουν τιποτα. Αυτες κι αυτοι μπορει να ακομα πιο συνειδητοποιημενοι.
Ανθρωποι που ξερουν τι και γιατι και με ποσους εχουν βρεθει ερωτικα, συνειδητοποιημενα δε θα το διαλαλησουν, ουτε θυα καυχηθουν, ουτε θα το βγαλουν προς τα εξω γιατι ειναι κομματι του εαυτου τους, σεβομενοι τον ιδιο αλλα και τον παρτεναιρ τους.
Η φαντασια ομως οργιαζει. Ανθρωποι μαντευουν σε ενα θλιβερο παιχνιδι - αυτη μοιαζει να μην εχει παει ποτε με κανεναν-
Κι ομως αυτη να χει δοκιμασει τον εαυτο και το σωμα της με πολλους διαφορετικους συντροφους. Να ειναι τοσο ερωτικη που κανεις απο τους φαντασμενους θεατες να μην μπορει να μαντεψει σωστα.
-αυτη μοιαζει να χει παει με ολο τον κοσμο- κι ομως αυτο το κοριτσι ναναι τοσο κοινωνικο και δραστηριο που με εναν να εχει βρεθει ερωτικα να εχει κρεμασει μερικα κουδουνια για μια λαθος διαγνωση σε ενα παιχνιδι που επηρρεασε κι αλλους.

Ποτε κανεις δε θα μπορεσει ομως να μαντεψει σωστα γιατι αυτο το παιχνιδι ειναι εξ αρχης κακοβουλο και θλιβερο και εχει ξεκινησει με αναληθειες, υποθεσεις κι ανακριβειες.
Τελος, η ηλικια παιζει τον ρολο της αλλα και οχι μονο αυτη μπορουν να καθορισουν την ωριμοτητα και την συνειδηση ενος ατομου, κι αυτο με αφορμη την ερωτηση ενος μελους που ρωτα ενα αλλο: ''εισαι 28 κι εχεις παει με 4?'' ή ''εισαι 24 κι εχεις παει με πανω απο 15? ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top