Μιλάτε με αγνώστους;

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Θα ηθελα να την παω την κουβεντα λιγο παραπερα επειδη βλεπω προθυμια γενικοτερα.Γιατι κι εγο γουσταρω να μιλαω και να γνωριζο ατομα ετσι και κσερω οτι το κανουν κι αλλοι πολλοι......
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?

Η ερώτηση σου νομίζω δεν έχει βάση :redface:
Πως θα πάω για καφέ με κάποιον που δεν του έχω μιλήσει ποτέ;πέρα του ότι είναι άγνωστος....αφού δεν μιλάμε πως κανονίσαμε για καφέ; :confused:
Πως θα ξέρω ότι είναι "safe" από την στιγμή που δεν τον γνωρίζω; Κι αν είναι ο τζακ ο εντεροβγάλτης; :worry:

Πες καλύτερα ότι ένας γνωστός κανονίζει ραντεβουδάκι σε μια φίλη του και ένα φίλο του που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους :clapup:
Μόνο σε αυτή τη περίπτωση θα έχει κάπου να "σταθεί" η ερώτηση σου, διαφορετικά δεν έχει λόγο να υπάρχει, δεν βγάζει νόημα...

Εγώ πάντως ΜΌΝΗ μου, όσο "safe" και να ξέρω ότι είναι,ακόμη και 99% φοβάμαι το 1% οπότε όλο και κάποιον θα άρπαζα μαζί μου :P
Αλλιώς θα καθόμουνα στα αυγά μου και δεν θα πήγαινα πουθενά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμ τι ρε συ, είναι κάπως κουλή η ερώτηση, μπάζει από παντού....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μου αρέσει να συναντώ νέα άτομα. Να μιλήσω βέβαια σε κάποιον εντελώς άγνωστο που μόλις πέτυχα κάπου ..δύσκολα. Εκτός αν βρω αφορμή να πιάσω κουβέντα.

Αποφεύγω πάντως τα πολλά πολλά συνήθως για λόγους ασφάλειας.

Αν και technically, όλοι είναι άγνωστοι ώσπου να τους μάθεις καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?

Η ερώτηση σου νομίζω δεν έχει βάση :redface:
Πως θα πάω για καφέ με κάποιον που δεν του έχω μιλήσει ποτέ;πέρα του ότι είναι άγνωστος....αφού δεν μιλάμε πως κανονίσαμε για καφέ; :confused:
Πως θα ξέρω ότι είναι "safe" από την στιγμή που δεν τον γνωρίζω; Κι αν είναι ο τζακ ο εντεροβγάλτης; :worry:

Κι όμως, έχει βάση αυτό που είπε ο snookeraas.
Γιατί εννοεί κάποιον (ή κάποια) πχ. που τράκαρες στην τράπεζα. Κοντοσταθήκατε, ανταλλάξατε δυο λόγια, κι ο άλλος πρότεινε να πάτε για καφέ, να γνωριστείτε, επειδή σε συμπάθησε. Σου πέταξε το μπαλάκι. Κι εσύ ή το κρατάς ή το επιστρέφεις.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα δεχόμουν. Είμαι ολίγον κλειστός άνθρωπος και κοινωνική... επιλεκτικά (θέλω τον χρόνο μου!). Παρόλα αυτά, ίσως και να δεχόμουν, εφόσον με κέρδιζε τόσο πολύ, τον είχα συμπαθήσει κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snookeraas

Νεοφερμένος

Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κι όμως, έχει βάση αυτό που είπε ο snookeraas.
Γιατί εννοεί κάποιον (ή κάποια) πχ. που τράκαρες στην τράπεζα. Κοντοσταθήκατε, ανταλλάξατε δυο λόγια, κι ο άλλος πρότεινε να πάτε για καφέ, να γνωριστείτε, επειδή σε συμπάθησε. Σου πέταξε το μπαλάκι. Κι εσύ ή το κρατάς ή το επιστρέφεις.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα δεχόμουν. Είμαι ολίγον κλειστός άνθρωπος και κοινωνική... επιλεκτικά (θέλω τον χρόνο μου!). Παρόλα αυτά, ίσως και να δεχόμουν, εφόσον με κέρδιζε τόσο πολύ, τον είχα συμπαθήσει κλπ.



Το θεμα λοιπον ειναι αν πραγματικα θελουμε να γνωρισουμε καποιον "αγνωστο" και οχι το ποσο χρονο θα μας παρει να αποδεχτουμε το οτι δεν ειναι αγνωστος για μας...Αλλωστε η πρωτη φορα που θα το κανεις θα ειναι καπως δυσκολο...Μετα γινεται συνηθεια....Εγω θα το κανα (γιατι το κανω κι ολας...Δεν εχω θεμα....).....Ευκολοτερα θα το εκανε ενας αντρας η' γυναικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Το θεμα λοιπον ειναι αν πραγματικα θελουμε να γνωρισουμε καποιον "αγνωστο" και οχι το ποσο χρονο θα μας παρει να αποδεχτουμε το οτι δεν ειναι αγνωστος για μας...Αλλωστε η πρωτη φορα που θα το κανεις θα ειναι καπως δυσκολο...Μετα γινεται συνηθεια....Εγω θα το κανα (γιατι το κανω κι ολας...Δεν εχω θεμα....).....Ευκολοτερα θα το εκανε ενας αντρας η' γυναικα?
Δεν ξέρω ποιος θα το έκανε ευκολότερα αλλά σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα σου αλλά και με την πρώτη εντύπωση που σου δίνει ο άλλος...
Προσωπικά δεν μου έχει ζητήσει να βγούμε ποτέ ένας τυχαίος άνθρωπος που τον πέτυχα σε ένα τυχαίο μέρος κτλ..Κ αν μου συμβεί δεν ξέρω αν θα δεχτώ ή όχι...
Πάντως στο να μιλάω με αγνώστους δεν με πειράζει καθόλου..! Ίσα-ίσα που μ'αρέσει κιόλας μερικές φορές..! Πχ όταν περιμένω το λεωφορείο στη στάση, ή για να πληρώσω λογαριασμούς ή ακόμη και στο περίπτερο.. Πάντως αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι να μιλάω στους πωλειτές τους ταμείες γενικά όποιον με εξυπηρετεί να του λέω έναν καλό λόγο...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μου έχει τύχει μια φορά...Πέρσι το καλοκαίρι,είχα βγει μια χαλαρή βόλτα στην Αθήνα μόνη μου,να χαζέψω βιτρίνες...(το κάνω καμιά φορά,με χαλαρώνει όταν πάω μόνη).Και σταματάει ένας τύπος να με ρωτήσει αν ξέρω πού είναι ένα μαγαζί...Δεν ήξερα:P.Ήταν κι εκείνος μόνος του και έκοβε βόλτες για ψώνια.Ε δεν ξέρω πώς,βασικά εκείνος το ξεκίνησε (εγώ είναι κάπως πιο δειλή σ' αυτά),καταλήξαμε να την κάνουμε μαζί τη βόλτα..:)Πήγαμε στο mall τελικά για ψώνια,γυρίσαμε,από δω,από κει...Και στο γυρισμό με το τρένο επειδή είχε σουρουπώσει με πήγε και μέχρι το σπίτι με τα πόδια!:)
Αποδείχτηκε πολύ καλό παιδί,αλλά μετά που το ξανασκεφτόμουν,νομίζω πως ήταν κάπως παράτολμη η συμπεριφορά μου,όχι τόσο για τη βόλτα,όσο για μετά που ήταν νύχτα κι όσο να πεις δεν ξέρεις ποιος είναι άλλος,μόλις τον γνώρισες...
Πάντως γενικά μ' αρέσει πολύ να γνωρίζω καινούριο κόσμο,υπό τις κατάλληλες συνθήκες,το θεωρώ πολύ ωραίο και είναι στη φύση μας νομίζω αυτή η κοινωνικότητα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Θυμάμαι συγκεκριμένα μία φορά πέρυσι το Νοέμβρη όταν έφευγα από έναν διαγωνισμό φωτογραφίας που είχα πιάσει κουβέντα με δύο κινεζούλιδες που συμμετείχαν κι αυτοί. Στα αγγλικά πάντα (πςς 8) ). Είχαν ένα εξοπλισμό όμως... Καταραμένοι σχιστομάτηδες. :P Πάντα εχουν απίστευτους φακούς/ μηχανές etc αυτοί. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Με ότι ΟΤΙ γιαγιά, παππού, μικρό κάτσει δίπλα μου θα πιάσω κουβέντα στάνταρ. Έτσι με πιο συνομήλικους ή πιο νορμάλ ηλικίες μπα γιατί κυρίως θα κουβαλάνε κάνα ύφος ‘’δεν μιλώ σε κανέναν, άντε να φεύγω από εδώ, μακάρι να μου για καφέ’’. Τώρα σε τπτ δραστηριότητες όπως αυτή που λέει η vampi όποιος με κεντρίσει θα του μιλήσω αν φαίνεται ανοικτός προς κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ετσι οπως ειναι τα πραγματα ουτε σε γνωστους δεν εχω ορεξη να μιλαω πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ετσι οπως ειναι τα πραγματα ουτε σε γνωστους δεν εχω ορεξη να μιλαω πλεον.
Στην μάνα σου το'πες? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Στην μάνα σου το'πες? :worry:

Δεν εχω ορεξη λεμε!

Εδωσα την πρωτη δοση στην εφορια και δε μιλιεμαι τωρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
οχι το πολυ πολυ να πω καλημερα οριστε ευχαριστω.Με εκνευριζει αφανταστα να; μ πιανουν καποιοι αγνωστοι κουβεντα.Δηλαδη προχθες πηγα στην βιοιατρικη κααι μια γιαγια-εκει ειναι ενοχλητικες και στην λαικη-αρχισε να με ρωταει για τις εξετασεις που εχω της ειπε η μανα μ κ αρχισε
-θα σ κανουν ετσι κι ετσι.
Τι εκνευριστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γιατί μωρέ, έχουν πολύ πλάκα οι γριούλες:D

Εμένα μου αρέσει να μιλάω μαζί τους:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γιατί μωρέ, έχουν πολύ πλάκα οι γριούλες:D

Εμένα μου αρέσει να μιλάω μαζί τους:pfff:

Εσένα σου αρέσει να μιλάς με όλο το κόσμο :sly: οι γριούλες θα σου ξέφευγαν??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αμα μιλούσαμε όλοι μόνο σε γνωστούς, ο κύκλος των γνωριμιών μας θα περιοριζόταν στους γονείς και τ' αδέλφια μας. Αντε, και στη σέξυ θεία Λόλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ο μπαμπας μου μου λεει να μη μιλαω με αγνωστους, ειδικα με αυτους που παρκαρουν με το μινιβαν τους και χαριζουν καραμελες+σοκολατες. Σοου....νοου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Προσωπικά εάν δεν μου φανεί περίεργος (το στυλ του γενικότερα)τότε ναι μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
οχι δεν μιλαω σε αγνωστουσ ουτε περνω καραμελεσ απο 3ενουσ ουτε μπαινω σε 3ενα αμα3ια....
ετσι μ εχει πει ο μπαμπασ κ η μαμα μου να κανω :baby::baby::baby::baby::baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
αμα δεν μιλατε μ αγνωστους, πως κανετε φιλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top