Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί όχι;:P Εμένα μου αρέσουν τα ροζ μπλουζάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Οτι θελει ο καθενας φοραει!
Δεν θα παμε και να σκισουμε τη ροζ μπλουζα επειδη δεν μας αρεσει!
Η αληθεια ομως ειναι οτι καποιοι το παρα(χεζουν)κανουν!
Εχω δει -ΑΝΤΡΕΣΣΣΣ- να φορανε ροζ παντελονι φορμα!
Εχω δει -ΑΝΤΡΕΣΣΣΣ- να φορανε ροζ κασκ(χ)ολ(σαλι) με 20 βαθμους κελσιου!
Τι να πεις???ΜΟΔΑ!!!
Οποιος θελει την ακολουθει,και οποιος δεν θελει οχι!
Εγω προσωπικα ποτε δεν ακολουθησα τη μοδα!
Οτι βρισκω στην ντουλαπα το φοραω!
Και οταν ερχετε η ωρα για ψωνια με πιανει μια βαρεμαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Πριν χρόνια είχα μία φίλη που επειδή έμεινε άνεργη πουλούσε ρούχα σαν προσωρινή δουλειά.
Ήρθε μια μέρα στην δουλειά μου και μου έδειξε κάτι δείγματα, και πήρα για να την ενισχύσω και μόνο, και επειδή πάντα ρωτώ τις γυναίκες όταν αγοράζω ρούχα, φώναξα δύο συναδέλφισσες και μου διάλεξαν 2-3 πουκάμισα και ένα μπουφάν.
Ένα από τα πουκάμισα που πήρα ήταν χρώμα ροζ, που μου έλεγαν εκείνες ότι ήταν πολύ ωραίο και μοντέρνο.
Έπειτα από λίγο άρχισα να διαβάζω τέτοια θέματα, ένα από αυτά εδώ στο στέκι που κρατάει μερικά χρόνια, και όταν το φόρεσα, αισθανόμουν ότι όλοι με κοιτούσαν καλά-καλά.
Αν και δεν νομίζω να είμαι κανένας κομπλεξικός, να πω την αλήθεια επηρεάστηκα από αυτά που διάβασα, και είπα στην μητέρα μου να το δώσει σε κάποιον φτωχό ή να το πάρω στο εξοχικό να κάνω δουλειές με αυτό.
Έξω πάντως, δεν το ξαναφόρεσα, ίσως να είμαι λάθος, δεν ξέρω, αλλά η νοοτροπία αυτή με έκανε να μην θέλω να το ξαναφορέσω, και ήταν ωραίο πουκάμισο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
το ροζ είναι γυναικείο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Γιατί να μήν μπορούν το απαγορεύει κανένας νόμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το ροζ γυναικείο το μαύρο αντρικό.Καμιά γυναίκα στο εξής να μη φοράει μαύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το ροζ γυναικείο το μαύρο αντρικό.Καμιά γυναίκα στο εξής να μη φοράει μαύρο.
Άλλοι έχουν αντίθετη άποψη για το μαύρο στη γυναίκα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στις γυναικες πάνε όλα τα χρωματα..

στους ανδρες οχι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
στις γυναικες πάνε όλα τα χρωματα..

στους ανδρες οχι..:P
Απόλυτο.
Επίσης μη συγχέεις το ''ταιριάζει'' με το ''αρέσει''.
Δηλαδή μπορεί να μη σου αρέσει να φοράς ροζ αλλά να σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το ροζ ειναι ενα χρωμα. και ολα τα χρωματα δεν πανε σολους. ετσι λοιπον εχουμε αντρες που δε τους πηγαινει το ροζ και αντρες που τους πηγαινει. οπως εχουμε και γυναικες που δε τους πηγαινει το ροζ και γυναικες που τους πηγαινει. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης μη συγχέεις το ''ταιριάζει'' με το ''αρέσει''.
νομιζω ομως οτι συμπιπτει συνηθως..

δηλαδη σου πανε τα χρωματα που σου αρεσουν..

γιαυτο σου αρεσουν αλλωστε..

εχεις διαπιστωσει το αντιθετο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Oui, στερεότυπα.
''Το ροζ είναι γυναικείο.'' Έτσι πολλοί άνδρες δε φοράνε ροζ χωρίς να έχουν πειραματιστεί αν τους πάει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,αλλα πολλοι απλα αντιπαθουν ενα χρωμα..οπως ροζ..

πχ εμενα ποτέ δεν μου αρεσε το ροζ και μου αρεσε το μπλε γκρι,μολυβι,,κλπ χρωματα,,σκουρα κυριως..

σου αρεσουν και μερικα χρωματα απο μονος σου,,δεν ειναι οτι όλα ειναι λογω επηρεασμου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
νομιζω ομως οτι συμπιπτει συνηθως..

δηλαδη σου πανε τα χρωματα που σου αρεσουν..

γιαυτο σου αρεσουν αλλωστε..

εχεις διαπιστωσει το αντιθετο?


Nαι.
Το ροζ μου πηγαίνει πολύ επειδή είμαι ξανθιά. Δε μου αρέσει όμως και για αυτό δεν το φοράω.
Δεν έχω τίποτα σε ροζ. Ούτε λαστιχάκι για τα μαλλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν αλλάξουμε τον τίτλο σε:
Μπορούν οι άντρες να φοράνε #FFC0CB;​
Θα είστε ευχαριστημένοι όσοι λέτε ότι είναι "γυναικείο χρώμα";
Ένα hex triplet είναι, σαν όλα τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα είστε ευχαριστημένοι όσοι λέτε ότι είναι "γυναικείο χρώμα";
Ένα hex triplet είναι, σαν όλα τα άλλα.
ναι..

αλλα καθε ανθρωπος και εγκεφαλος προτιμαει καποια χρωματα...

εμενα πχ -και να μου παει το χρωμα που δεν το πιστευω-παλι δεν μου αρεσει..ουτε το κοκκινο

μονο τα σκουρα χρωματα μου αρεσουν..μπλε ,γκρι,μαυρο,κλπ



εχον γινει ολοκληρες ερευνες και υποθεσεις γιατι αρεσει στις γυναικες το ροζ..αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί μας αρέσει;

Μου κάνει εντύπωση που σε -σχεδόν- κάθε θέμα μιλάς για έρευνες.
Ή είσαι πολύ ψαγμένος ή χρησιμοποιείς την έρευνα -χωρίς να υπάρχει- για να παρουσιάσεις τη θέση σου ως αλάθητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που σε -σχεδόν- κάθε θέμα μιλάς για έρευνες.
Ή είσαι πολύ ψαγμένος ή χρησιμοποιείς την έρευνα -χωρίς να υπάρχει- για να παρουσιάσεις τη θέση σου ως αλάθητη.
λεω οτι το ψαχνουν και επιστημονες..
για ολα γινονται ερευνες αλλωστε..

δεν ειπα οτι ειναι σιγουρο κατι,,αλλα για αποψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έστω.
Εγώ δεν έχω δει έστω και μια ημιτελής έρευνα πάνω στο θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
εχουμε αντρες που δε τους πηγαινει το ροζ και αντρες που τους πηγαινει....

Είπες μια.....ιστορική αλήθεια (άθελα σου βέβαια)! :rofl:

Δεν πειράζει όμως, τους άνδρες που τους "πάνε" τα ροζ (men's in pink) και εκείνους που τους πάνε.....διακοπές οι γονείς τους τον Ιούλιο στο χωριό και μένουν δίχως internet, έχουν κάτι κοινό! :lol:

Είναι παιδιά που δεν γίνονται (ποτέ) Άνδρες! ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top