Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εαν ζουσαμε σε μουσουλμανικη χωρα να το δεκτω,αλλα ποτε δεν θα ελεγα σε καποιον βγαλε τα παπουτσια σου,η να τα εβγαζα εγω οταν πηγαινα σε σπιτι.Δεν τα βγαζω με τιποτα προτιμω να μην μπω στο σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Εαν ζουσαμε σε μουσουλμανικη χωρα να το δεκτω,αλλα ποτε δεν θα ελεγα σε καποιον βγαλε τα παπουτσια σου,η να τα εβγαζα εγω οταν πηγαινα σε σπιτι.Δεν τα βγαζω με τιποτα προτιμω να μην μπω στο σπιτι


Εγώ ναι.Στην Γερμανία μάλιστα σε πολλά σπίτια τα παπούτσια τα αφήνουν έξω από την πόρτα,όπως και στην Ιαπωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πωπω σιχαινομαι απιστευτα να πατανε με παπουτσια στα χαλια μου...Μενουμε και σε γειτονια με πολλα αδεσποτα που οπως καταλαβαινεται υπαρχουν "βομβες" παντου
Γενικά με τα παπούτσια πατάμε κάτω ότι βρομιά/λάσπες κτλ έχει ο δρόμος. Είναι λογικό να μη θες να μπαίνουν όλες αυτές οι βρομιές στο σπίτι σου ούτε έχει κανένας όρεξη να σκουπίζει κάθε φορά που μπαίνει άνθρωπος σπίτι του. Μη μιλήσω για χαλιά που καθαρίζονται πιο δύσκολα αν λερωθούν. Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα με το να βγάζουν τα παπούτσια τους εγώ το θεωρώ γενικά λίγο αυτονόητο. Δηλαδή δεν θέλω να μπαίνω με τα παπούτσια μου και ότι έχω πατήσει να το μεταφέρω εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικά με τα παπούτσια πατάμε κάτω ότι βρομιά/λάσπες κτλ έχει ο δρόμος. Είναι λογικό να μη θες να μπαίνουν όλες αυτές οι βρομιές στο σπίτι σου ούτε έχει κανένας όρεξη να σκουπίζει κάθε φορά που μπαίνει άνθρωπος σπίτι του. Μη μιλήσω για χαλιά που καθαρίζονται πιο δύσκολα αν λερωθούν. Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα με το να βγάζουν τα παπούτσια τους εγώ το θεωρώ γενικά λίγο αυτονόητο. Δηλαδή δεν θέλω να μπαίνω με τα παπούτσια μου και ότι έχω πατήσει να το μεταφέρω εκεί.


Μπορεί να βρωμάνε τα πόδια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχ σιγα τ' αυγα που μεταφερονται οι βρωμιες υπαρχουν χαλια εξω απ' τις πορτες, προβλημα του οικοδεσποτη αν βαριεται να καθαριζει.

Γενικα ολα τα σπιτια που εχω παει και πιεζουν τους επισκεπτες να μπουν χωρις παπουτσια ειναι τελειως αφιλοξενα και συνηθως η γυναικα κανει κουμαντο στο σπιτι λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Για αυτο υπάρχουν τα πατάκια για να σκουπιζει κάποιος τα παπουτσια του πριν μπει σε ενα σπιτι. Εννοειται οτι αν έχεις λάσπες ή σκατά πατήσει θα τα έχεις καθαρισει πριν μπεις στο σπιτι οποτε θα το πεις και στον οικοδεσποτη να το ξέρει. Προσωπικά τα καθαριζω τα παπουτσια πριν ανέβω με το λάστιχο. Τωρα ειναι αστειο να εισαι σε ενα σπιτι και να έχουν βγαλει ολοι τα παπουτσια τους. Και εντάξει δεν βάζεις σε ολο το σαλονι χαλιά εγω στο σπιτι μου δεν έχω. Έχω ωραιο πλακάκι Versace και θέλω να το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ κάνω οτι κάνει ο οικοδεσπότης. Αν ο οικοδεσπότης έχει βγάλει τα παπούτσια του, θεωρώ αγένεια να τα φοράω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Τωρα σοβαρά πάτε σε σπιτια που σας υποχρεώνει ο οικοδεσποτης να βγάζετε τα παπουτσια σας;;; :loltooth:

αμα βαριούνται να σκουπιζουν και να καθαριζουν ας μην δέχονται κάν κοσμο. Τωρα θα μου πεις βεβαια ο καθενας με τη τρέλα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εγώ, ειδικά αν έχει χαλιά, ντρέπομαι να μπω σε ένα σπίτι με παπούτσια. Πολλές φορές ρωτάω αν πρέπει να τα βγάλω χωρίς να μου πουν τίποτα. Δεν το έκανε ποτέ η μαμά μου, έχουμε πολύ αντίθετη άποψη, αλλά για κάποιο λόγο από μικρούλης, δεν αντέχω να δω παπούτσι πάνω σε χαλί. Δεν με νοιάζει αν είναι προσβολή ή λάθος, αλήθεια. :P Στο σπίτι μου δεν μπορώ να πω κάτι γιατί κουμάντο κάνει η μάνα μου αλλά στο δωμάτιό μου, ΔΕΝ μπαίνει ΚΑΝΕΙΣ με παπούτσια. Δεν πα να είσαι θείος, θεία, μπαμπάς, μαμά, οικογενειακός φίλος, παπάς ή δε ξέρω γω τι :P συχαίνομαι να πατάω με τις κάλτσες σε σημείο που μπορεί να έχει αγγίξει παπούτσι. Και αν συμβεί αυτό, έστω καταλάθος, ΑΜΕΣΩΣ παίρνω την ηλεκτρική και από τα νεύρα σκουπίζω και το υπόλοιπο σπίτι.

Βρίστε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ, ειδικά αν έχει χαλιά, ντρέπομαι να μπω σε ένα σπίτι με παπούτσια. Πολλές φορές ρωτάω αν πρέπει να τα βγάλω χωρίς να μου πουν τίποτα. Δεν το έκανε ποτέ η μαμά μου, έχουμε πολύ αντίθετη άποψη, αλλά για κάποιο λόγο από μικρούλης, δεν αντέχω να δω παπούτσι πάνω σε χαλί. Δεν με νοιάζει αν είναι προσβολή ή λάθος, αλήθεια. :P Στο σπίτι μου δεν μπορώ να πω κάτι γιατί κουμάντο κάνει η μάνα μου αλλά στο δωμάτιό μου, ΔΕΝ μπαίνει ΚΑΝΕΙΣ με παπούτσια. Δεν πα να είσαι θείος, θεία, μπαμπάς, μαμά, οικογενειακός φίλος, παπάς ή δε ξέρω γω τι :P συχαίνομαι να πατάω με τις κάλτσες σε σημείο που μπορεί να έχει αγγίξει παπούτσι. Και αν συμβεί αυτό, έστω καταλάθος, ΑΜΕΣΩΣ παίρνω την ηλεκτρική και από τα νεύρα σκουπίζω και το υπόλοιπο σπίτι.

Βρίστε με

ελα για φασινα:cleaning:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Eγω δεν βάζω χαλιά σπιτι ρε παιδια το θεωρω ξεπερασμένο. Γιατι να βάλεις χαλι και καλα για ζέστη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ κανείς ιδιοκτήτης να σκοτίζεται ιδιαίτερα για καμία από τις δύο επιλογές... Αν είμαι κάπου που υπάρχει οικειότητα και θέλω να είμαι άνετα πχ να χορέψω θα ρωτήσω αν είναι εντάξει να τα βγάλω και θα τα βγάλω. Αλλιώς θα μείνω με τα παπούτσια που και πάλι αν μου ζητηθεί να τα βγάλω θα τα βγάλω, σιγά το θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Στη Ρωσια κανενας δεν το συζηταει αλλα σα ναναι νομος ολοι οταν μπαινουν σε ενα σπιτι παντα βγαζουν στην εισοδο τα παπουτσια και μπαινουν μεσα ξυπολητοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Στη Ρωσια κανενας δεν το συζηταει αλλα σα ναναι νομος ολοι οταν μπαινουν σε ενα σπιτι παντα βγαζουν στην εισοδο τα παπουτσια και μπαινουν μεσα ξυπολητοι.


Να και σε κάτι που συμφωνούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Eγω δεν βάζω χαλιά σπιτι ρε παιδια το θεωρω ξεπερασμένο. Γιατι να βάλεις χαλι και καλα για ζέστη;;;
Είναι θέμα γούστου και συνήθειας. Εγώ δεν αντέχω να περπατάω σε ένα σπίτι χειμώνα Και να μην έχει χάλια. Ολα τα δωμάτια πρέπει να έχουν χάλια :P εννοείται ότι δημιουργούν ζέστη πρώτων, και δεύτερων μέσα στο σπίτι σου ΔΕΝ φοράς παπούτσια. Επίσης μπορει να μην θες να φοράς συνεχώς παντόφλες. Άρα έχεις το χαλί για να μην παγώνουν τα πόδια σου.. Και Εκτός αυτού μου αρέσουν και αισθητικά να βλέπω χαλια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Υπαρχει και η θερμανση δαπεδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Υπαρχει και η θερμανση δαπεδου
Δεν την αντέχουν όλοι οικονομικά... και εκτός αυτού δεν μπορεί να υπάρχει σε όλα τα πατώματα. Πχ στο σπίτι μου έχουμε πλακάκι και ακριβώς από κάτω μένουν οι παπούδες και τέλος πάντων κατάλαβες :P

Ούτως ή άλλως η θέρμανση δεν είναι ο μόνος λόγος. Και από θέμα υγείας, πιο καλό είναι να μην έχεις για λίγο θέρμανση αλλά να έχεις χαλί, παρά να έχεις συνεχώς καλοριφέρ/θέρμανση δαπέδου κλπ που ξερένεται και χαλάει όλη η ατμόσφαιρα του σπιτιού και σε πιάνει βήχας, ξυροφθαλμία και όλα τα σχετικά..

Έχει μία θεία μου στην Αθήνα θέρμανση δαπέδου και μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε καθόλου η αίσθηση όταν περπατούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Είναι θέμα γούστου και συνήθειας. Εγώ δεν αντέχω να περπατάω σε ένα σπίτι χειμώνα Και να μην έχει χάλια. Ολα τα δωμάτια πρέπει να έχουν χάλια :P εννοείται ότι δημιουργούν ζέστη πρώτων, και δεύτερων μέσα στο σπίτι σου ΔΕΝ φοράς παπούτσια. Επίσης μπορει να μην θες να φοράς συνεχώς παντόφλες. Άρα έχεις το χαλί για να μην παγώνουν τα πόδια σου.. Και Εκτός αυτού μου αρέσουν και αισθητικά να βλέπω χαλια.. :)


Ναι! Προσωπικά ένα σπιτι το σώζει να μην έχει απώλειες στην θέρμανση ! Δηλαδη καλα κουφώματα και καλή μονωση στην ταρατσα διαφορετικά οσα χαλιά και να βάλεις ... θα χορευεις κλακέτες απο το κρυο το χειμώνα.


Και εντάξει ειναι θέμα γουστου εμενα δεν μ αρεσουν ουτε οι μοκέτες ουτε οι φλοκάτες το χειμώνα ! Θέλω ενα μινιμαλιστικό ντεκορ σπιτιού. Τα έπιπλα να ειναι μοναστηριακού τύπου επισης ;)



Να ειναι ανοιχτος ο χώρος ομορφος σκουπισμένος - σφουγγαρισμένος. Τα χαλια μαζευουν χνουδια και ειναι και φασαρια να τα πλένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Ναι! Προσωπικά ένα σπιτι το σώζει να μην έχει απώλειες στην θέρμανση ! Δηλαδη καλα κουφώματα και καλή μονωση στην ταρατσα διαφορετικά οσα χαλιά και να βάλεις ... θα χορευεις κλακέτες απο το κρυο το χειμώνα.


Και εντάξει ειναι θέμα γουστου εμενα δεν μ αρεσουν ουτε οι μοκέτες ουτε οι φλοκάτες το χειμώνα ! Θέλω ενα μινιμαλιστικό ντεκορ σπιτιού. Τα έπιπλα να ειναι μοναστηριακού τύπου επισης ;)



Να ειναι ανοιχτος ο χώρος ομορφος σκουπισμένος - σφουγγαρισμένος. Τα χαλια μαζευουν χνουδια και ειναι και φασαρια να τα πλένεις.
Έχεις δίκαιο όμως και καλά κουφώματα να έχεις, αν δεν έχεις χαλί, ειδικα αν έχεις πλακάκι, μάρμαρο κλπ τότε δεν γίνεται τίποτα επίσης :)

Εννοείται είναι θέμα γούστου, αλλά το να λες ότι τα χαλιά δεν είναι απαραίτητα, λες και αυτό ισχύει γενικά, δεν είναι και πολύ ωραίο.. δεν είναι κακό να είσαι μίνιμαλ και να μη θες πολλα έπιπλα, διακοσμητικά κλπ κλπ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και καλό ή ότι είναι το σωστό.. εγω ας πουμε σιχαίνομαι οτιδήποτε απλό και μίνιμαλ. Για να νιώσω άνετα μεσα σε έναν χώρο, πρέπει να είναι γεμάτος χρώματα, μαξιλάρια, πίνακες, βιβλιοθήκες, χαλιά και μικροπράγματα ως διακοσμητικά, extravagant τυπου ;)

Φυσικά και ο χώρος πρέπει να είναι μεγάλος, όμορφος, καθαρος, σκουπισμένος κλπ και όπως όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι γνωρίζουν, μπορούμε (εστω και εμεις οι υπερβολικοι) μια φορα τη βδομαδα να βαζουμε μια ηλεκτρικη και ούτε χνούδια ούτε τίποτα..

το να τα πλύνεις, προσωπικά το βρίσκω πολύ διασκεδαστική εργασία και μου φέρνει στο μυαλό παιδικές μου αναμνήσεις και θυμάμαι ότι πλησιάζει καλοκαίρι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Υπαρχει και η θερμανση δαπεδου
Η οποία φαντάζομαι εξυπηρετεί και το αισθητικό κριτήριο των χαλιών για να αναφέρεται με τόσο στόμφο! :P

Τωρα σοβαρά πάτε σε σπιτια που σας υποχρεώνει ο οικοδεσποτης να βγάζετε τα παπουτσια σας;;; :loltooth:

αμα βαριούνται να σκουπιζουν και να καθαριζουν ας μην δέχονται κάν κοσμο. Τωρα θα μου πεις βεβαια ο καθενας με τη τρέλα του.
Ναι, πηγαίνουμε, γιατί η αλήθεια είναι είμαστε περισσότερο συναισθηματικά δεμένοι με τους φίλους που επισκεπτόμαστε παρά με τα παπούτσια μας! :P Φυσικά ο καθένας με την τρέλα του, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βαπτίζουμε "τρέλα" μία προσωπική επιλογή που έχει λόγους υγείας, καθαριότητας και άνεσης. :yes: Είτε συμφωνείς με αυτήν, είτε διαφωνείς, it's ok! Εκτός αν είναι τρελοί οι άνθρωποι σε όλες τις άλλες χώρες που τηρούν κάτι τέτοιο αυτονόητα.
Εγώ ναι.Στην Γερμανία μάλιστα σε πολλά σπίτια τα παπούτσια τα αφήνουν έξω από την πόρτα,όπως και στην Ιαπωνία!
Όχι μόνο σε αυτές τις χώρες, αλλά σε πολύ περισσότερες. Νομίζω μόνο εδώ στην Ελλάδα όταν πάει επίσκεψη ο κόσμος νιώθει "πασάς" που πρέπει ο οικοδεσπότης να γίνει ...χαλί να τον πατήσει.
Εγω προσωπικα δεν θα το ζητουσα ποτε. Αν το θελουν οι ιδοι και αισθανονται πιο ανετα στον χωρο με το να τα βγαζουν, καλως.
Εγώ κάνω οτι κάνει ο οικοδεσπότης. Αν ο οικοδεσπότης έχει βγάλει τα παπούτσια του, θεωρώ αγένεια να τα φοράω.
Συμφωνώ με την Sapphire- oύτε εγώ το ζητάω, αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Οι περισσότεροι φίλοι ή η οικογένειά μου, ρωτάνε από μόνοι τους και επειδή οι ίδιοι νιώθουν πιο άνετα τα βγάζουν. Κι εγώ αντίστοιχα, όταν πηγαίνω επισκέψεις ρωτάω πάντα και με χαρά αποχωρίζομαι τα παπούτσια μου, διότι νιώθω πιο άνετα με τις κάλτσες! :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top