Νεκρός ο 16χρονος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ποτε μου δεν ισχυριστηκα οτι εχω παντου δικαιο.

παντως, μην προσπαθεις να ξεδοσεις πανω μας, για τους αγωνες που δεν εδωσες ποτε.
πηγαινε δουλεψε στη τραπεζα σου, ελευθερα και στηριξε την οσο θες. αλλα, τουλαχιστον, μη μας πριζεις με αοριστολογιες και γενικοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ρε παιδια αφηστε το τρολλ τον στατιστικο να λεει τις χαζομαρες του στον αερα.
Προφανως εχει σοβαρο ποστο στην τραπεζα που τον εβαλε ο θειος του και απλετο χρονο να κατηγορει τους παντες επειδη εχει ψυχολογικα απο μικρος.

Ας μεινουμε εμεις ον-τοπικ και ας μην ασχολουμαστε πια με προσωπικους χαρακτηρισμους και ειρωνιες ενος 26χρονου, που τη βρισκει να τον κανουν να φαινεται ενας αμορφωτος, παιδια με τα μισα του χρονια. (τωρα θα πεταξει καμια εξυπναδα περι διαιρεσης του 26 δια 2 και οτι δεν τον βγαλουν χαζο 13χρονα αλλα 16χρονα παιδια :lol:)

Δεν ξέρω πολλούς που να τους έβαλε ο Θείος τους, αλλά για να το λες εσύ μάλλον κάτι ξέρεις. Όπως και να έχει δεν έχετε καταλάβει κάτι πολύ βασικό. Κανείς δεν είναι εναντίον σας, αλλά εναντίον της βίας και της καταστροφής. Επίσης εναντίον του δήθεν. Όταν καταλάβετε τι λέω και πόσο τελικά σας έχουν πορώσει που βλέπετε όλους και όλα σαν εχθρούς, ίσως να ξυπνήσετε.
-----------------------------------------
ποτε μου δεν ισχυριστηκα οτι εχω παντου δικαιο.

παντως, μην προσπαθεις να ξεδοσεις πανω μας, για τους αγωνες που δεν εδωσες ποτε.
πηγαινε δουλεψε στη τραπεζα σου, ελευθερα και στηριξε την οσο θες. αλλα, τουλαχιστον, μη μας πριζεις με αοριστολογιες και γενικοτητες.

Ήθελα να δω τι θα έκανε ο μπαμπάς και η μαμά σας χωρίς τις τράπεζες.

Επίσης 100.000 οικογένειες που τρώνε από εκεί.

Και φυσικά εννοείται πως είναι απαράδεκτο να έχουν υψηλά επιτόκια - κλοπή, αλλά επειδή τελικά η ασχετοσύνη που έχετε χτυπάει πολύ.

Μήπως ξέρετε με πόσο δανείζονται οι μικρότερες τράπεζες; Όχι.

Μήπως θα έπρεπε, μήπως να υπάρχει κράτος και να μην αφήνει την οποιαδήποτε τράπεζα (Εθνική ας πούμε...) να ληστεύει το κόσμο, με νομοσχέδια προστασίας των καταναλωτών;

Μήπως βλέπετε πολύ TV τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Κανείς δεν είναι εναντίον σας, αλλά εναντίον της βίας και της καταστροφής
οι πορειες δεν σπανε φιλε μου, ειναι ξεκαθαρο αυτο. εφοσον εισαι κατα της βιας και κατα της καταστροφης, πρεπει να υποστηριζεις την καταργηση της ΜΑΤ. αυτοι ειναι 10 φορες πιο βιαιοι απο οποιονδηποτε 15χρονο που θα σπασει (επειδη ετσι νομιζει οτι θα καταφερει κατι) μια βιτρινα.

εχθρους; χμ δεν ξερω. εσυ μαλλον εισαι τοσο πορωμενος απεναντυ στους διαδηλωτες, ωστε να μιλας για "εχθρους"¨. η διαδηλωση γινεται για ενα συγκεκριμενο σκοπο, ειναι ενας τροπος πιεσης και μαλλον ενας απο τους λιγους αμεσοδημοκρατικους τροπους να εκφρασουμε την αποψη μας. δεν εχει συμφεροντα μονο το κρατος. ειναι αρκετα απλο και ελπιζω να το καταλαβεις.


το 8ωρο ειναι(ήταν-γιατι πλεον παραβιαζεται αρκετα συχνα, και εσυ δεν κανεις κατι να το διορθωσεις, με αυτη σου τη σταση) ενα επιτευγμα το οποιο προηλθε απο αγωνες με νεκρους. δεν μπορεις να ερχεσαι να μιλας για "βια και καταστροφες" οταν το ιδιο το κρατος επιτίθεται(μεσω των μοναδων καταστολης) στους ιδιους του τους πολιτες, και μετα προπαγανδιζει για τις τρομακτικες ανυπολογιστες καταστροφες στο κεντρο της αθηνας των 40 σπασμενων βιτρινων, οι οποιες μετα απο δυο μερες θα αντικατασταθουν απο την ασφαλεια.


ο πρυτανης του ΟΠΑ φυγαδευτηκε απο ατομα που ελαβαν μερος στην πορεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
οι πορειες δεν σπανε φιλε μου, ειναι ξεκαθαρο αυτο. εφοσον εισαι κατα της βιας και κατα της καταστροφης, πρεπει να υποστηριζεις την καταργηση της ΜΑΤ. αυτοι ειναι 10 φορες πιο βιαιοι απο οποιονδηποτε 15χρονο που θα σπασει (επειδη ετσι νομιζει οτι θα καταφερει κατι) μια βιτρινα.

εχθρους; χμ δεν ξερω. εσυ μαλλον εισαι τοσο πορωμενος απεναντυ στους διαδηλωτες, ωστε να μιλας για "εχθρους"¨. η διαδηλωση γινεται για ενα συγκεκριμενο σκοπο, ειναι ενας τροπος πιεσης και μαλλον ενας απο τους λιγους αμεσοδημοκρατικους τροπους να εκφρασουμε την αποψη μας. δεν εχει συμφεροντα μονο το κρατος. ειναι αρκετα απλο και ελπιζω να το καταλαβεις

Τα ΜΑΤ όταν καθοδηγούνται σωστά είναι πολύ χρήσιμα. Δεν χρειάζονται οι ομάδες άμεσης ανάγκης; Μήπως στο γήπεδο δεν χρειάζονται τα ΜΑΤ; Άποψη σου.

Φυσικά και είναι καταδικαστέο, οποιαδήποτε σκηνή βίας χωρίς λόγο. Και φυσικά υπόλογος εκτός από το μπάτσο, είναι και το κράτος.

Όταν όμως σπας μια βιτρίνα ή ένα αυτοκίνητο όπως λες, ενός ίσως μεροκαματιάρη δεν είδα καθόλου τα αριστέρα συναισθήματα να έρχονται στην επιφάνεια....

Σου είπα, είστε κολλημένοι γιατί έτσι ήθελαν και σας έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Δεν ξέρω πολλούς που να τους έβαλε ο Θείος τους, αλλά για να το λες εσύ μάλλον κάτι ξέρεις. Όπως και να έχει δεν έχετε καταλάβει κάτι πολύ βασικό. Κανείς δεν είναι εναντίον σας, αλλά εναντίον της βίας και της καταστροφής. Επίσης εναντίον του δήθεν. Όταν καταλάβετε τι λέω και πόσο τελικά σας έχουν πορώσει που βλέπετε όλους και όλα σαν εχθρούς, ίσως να ξυπνήσετε.


Εχθρους δεν νομιζω οτι εχω, δεν εκανα ποτε κακο σε κανεναν. Ουτε ψαχνω να βρω ουτε εντυπωση οτι ολοι ειναι εχθροι μου εχω.
Το εριξες παντως παλι στις γενικολογιες γιατι οταν παμε σε πιο ειδικα πραγματα φαινεται η μορφωση και το IQ σου. Την πορωση ακομα ψαχνουμε να την βρουμε, τα δικα σου κομπλεξ τα βρηκαμε, τα κλειδωσαμε και τα καταρριψαμε :bye: Αιντε και καλον υπνο μπας και δεις και κανα ονειρο ποτε σου.

(Οσο περι τραπεζας και θειων ενας απ' τους κολλητους μου εργαζεται ηδη εκει απο πλαγιο μονοπατι, οποτε δυστυχως κατι ξερω ;))

(ειναι λιγο αυτοαναιρετικο που ασχολουμαι ακομα μαζι σου, αλλα εισαι διασκεδαστικος παναθεμα σε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Εχθρους δεν νομιζω οτι εχω, δεν εκανα ποτε κακο σε κανεναν. Ουτε ψαχνω να βρω ουτε εντυπωση οτι ολοι ειναι εχθροι μου εχω.
Το εριξες παντως παλι στις γενικολογιες γιατι οταν παμε σε πιο ειδικα πραγματα φαινεται η μορφωση και το IQ σου. Την πορωση ακομα ψαχνουμε να την βρουμε, τα δικα σου κομπλεξ τα βρηκαμε, τα κλειδωσαμε και τα καταρριψαμε :bye: Αιντε και καλον υπνο μπας και δεις και κανα ονειρο ποτε σου.

(Οσο περι τραπεζας και θειων ενας απ' τους κολλητους μου εργαζεται ηδη εκει απο πλαγιο μονοπατι, οποτε δυστυχως κατι ξερω ;))

(ειναι λιγο αυτοαναιρετικο που ασχολουμαι ακομα μαζι σου, αλλα εισαι διασκεδαστικος παναθεμα σε)

Να είσαι καλά. Νομίζω γι'αυτό και μιλάμε. Κάνουμε ο ένας τον άλλο να γελάει. Σημαντικό στις μέρες μας.
-----------------------------------------
οι πορειες δεν σπανε φιλε μου, ειναι ξεκαθαρο αυτο. εφοσον εισαι κατα της βιας και κατα της καταστροφης, πρεπει να υποστηριζεις την καταργηση της ΜΑΤ. αυτοι ειναι 10 φορες πιο βιαιοι απο οποιονδηποτε 15χρονο που θα σπασει (επειδη ετσι νομιζει οτι θα καταφερει κατι) μια βιτρινα.

εχθρους; χμ δεν ξερω. εσυ μαλλον εισαι τοσο πορωμενος απεναντυ στους διαδηλωτες, ωστε να μιλας για "εχθρους"¨. η διαδηλωση γινεται για ενα συγκεκριμενο σκοπο, ειναι ενας τροπος πιεσης και μαλλον ενας απο τους λιγους αμεσοδημοκρατικους τροπους να εκφρασουμε την αποψη μας. δεν εχει συμφεροντα μονο το κρατος. ειναι αρκετα απλο και ελπιζω να το καταλαβεις.


το 8ωρο ειναι(ήταν-γιατι πλεον παραβιαζεται αρκετα συχνα, και εσυ δεν κανεις κατι να το διορθωσεις, με αυτη σου τη σταση) ενα επιτευγμα το οποιο προηλθε απο αγωνες με νεκρους. δεν μπορεις να ερχεσαι να μιλας για "βια και καταστροφες" οταν το ιδιο το κρατος επιτίθεται(μεσω των μοναδων καταστολης) στους ιδιους του τους πολιτες, και μετα προπαγανδιζει για τις τρομακτικες ανυπολογιστες καταστροφες στο κεντρο της αθηνας των 40 σπασμενων βιτρινων, οι οποιες μετα απο δυο μερες θα αντικατασταθουν απο την ασφαλεια.


ο πρυτανης του ΟΠΑ φυγαδευτηκε απο ατομα που ελαβαν μερος στην πορεια.

Για το ΟΠΑ και την επίθεση στον Σαπουτζόγλου καλύτερα να μην μιλήσω.

Εμένα δεν με εκφράζει σε έναν τόσο ευγενικό άνθρωπο το ότι τον μπουκετώσαν 25 τύποι, που μπορεί να ήταν παιδιά του. Αν εσένα σε εκφράζει, οκ.

Η ασφάλεια που λες, πληρώνεται από τους φόρους, από εμένα και τους γονείς σου. Οπότε πάλι νόημα δεν υπάρχει.

Αντί λοιπόν να επιθυμείς μια υγιή αστυνομία, εσύ θές να παίζεις ξύλο; ΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ήθελα να δω τι θα έκανε ο μπαμπάς και η μαμά σας χωρίς τις τράπεζες.
o μπαμπας μου δεν ζει, μη μιλας για τις οικογενειες του αλλου.
χωρις τραπεζες; οχι πολλα, χωρις. ομως με τραπεζες που δεν χρεωνουν τα κερατα τους για οποιαδηποτε "υπηρεσια" και αν προσφερουν (ας πουμε το να φυλατουν δηθεν τα χρηματα σου) κ.ο.κ. θα μπορουσαν να κανουν πολυ περισσοτερα

Τα ΜΑΤ όταν καθοδηγούνται σωστά είναι πολύ χρήσιμα. Δεν χρειάζονται οι ομάδες άμεσης ανάγκης; Μήπως στο γήπεδο δεν χρειάζονται τα ΜΑΤ; Άποψη σου.
αυτα τα ΜΑΤ δεν χρειαζονται πουθενα παρα μονο για να βαρανε, αυτη ειναι η εκπαιδευση τους, δεν εχουν διδαχθει καν ψυχολογια. αν πιστευεις οτι κανουν για το γηπεδο, τοτε ας τα κρατησουν μονο σε αυτα.

Όταν όμως σπας μια βιτρίνα ή ένα αυτοκίνητο όπως λες, ενός ίσως μεροκαματιάρη δεν είδα καθόλου τα αριστέρα συναισθήματα να έρχονται στην επιφάνεια
κοιτα καλυτερα αλλη φορα, γιατι οι αριστεροι ειναι αυτοι που θα πανε να προστατεψουν τη βιτρινα του "μεροκαματιαρη" (καμια τραπεζα και κανενα sprider δεν ειναι βιτρινα μεροκαματιαρη, παρ'ολα αυτα, δυστυχως, εσπασαν και βιτρινες μικρων επιχειρησεων)

το οτι μου λες εσυ, δεν λεει τιποτα, αφου εσυ δεν εχεις καν μια στοιχειωδη πολιτικη και κοινωνικη συνειδηση. απλα κοιτας τον εαυτουλη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Να είσαι καλά. Νομίζω γι'αυτό και μιλάμε. Κάνουμε ο ένας τον άλλο να γελάει. Σημαντικό στις μέρες μας.

Εγω κανω εναν να γελαει, εσυ πολλους. Ομολογω οτι υποκλινομαι στην αφεντια σου.. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
“Let me say, at the risk of seeming ridiculous, that the true revolutionary is guided by great feelings of love.”
Τάδε έφη Ernesto Che Guevara. Όλοι αυτοί που τον κάνουν σημαία τους, ας αναρωτηθούν αν όντως έχουν καταλάβει την αλήθεια του αγώνα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε με πόσο δανείζονται οι μικρότερες τράπεζες; Όχι
για αυτο το λογο ομως δεν εχουμε αυτο το μεγα προβλημα στον χρηματοπιστοτικο τομεα; επειδη οι μικροτερες τραπεζες δεν ειχαν ιδεα πως να επενδυσουν τα χρηματα τους;

Επίσης 100.000 οικογένειες που τρώνε από εκεί.
δειξε στοιχεια, ετσι και αλλιως δεν ειπε κανεις "οχι " στον θεσμο της τραπεζας, αλλα σε αυτη τη τραπεζα σιγουρα λενε πολλοι

Μήπως βλέπετε πολύ TV τελικά;
δεν βλεπω καθολου, σε αντιθεση με σενα;)

Μήπως θα έπρεπε, μήπως να υπάρχει κράτος και να μην αφήνει την οποιαδήποτε τράπεζα (Εθνική ας πούμε...) να ληστεύει το κόσμο, με νομοσχέδια προστασίας των καταναλωτών;
μηπως θα επρεπε να ασχοληθουμε ολοι μας, και ατομα σαν και εσενα, που υποτιθεται οτι εργαζεσαι σε τραπεζα, να οργανωσει ημεριδες για την προστασια του καταναλωτη; γιατι, βλεπεις, λυσεις υπαρχουν περα απο το κρατος, αλλα εσυ δεν θελεις να συμμετεχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,856 μηνύματα.
...ανυπολογιστες καταστροφες στο κεντρο της αθηνας των 40 σπασμενων βιτρινων, οι οποιες μετα απο δυο μερες θα αντικατασταθουν απο την ασφαλεια.

και ποιος μαλάκας τρισεκατομμυριούχος πληρώνει (ή του περισσεύουν στους καιρούς οικονομικής κρίσης να πληρώνει) ασφάλεια; :hmm: έχετε δουλέψει σε μαγαζί ποτέ, να δείτε αν η πελατεία μπαίνει σπρώχνοντας; δεν είδα κανένα κόμμα, να πληρώσει τα ενοίκια και τις κωλοφορολογικές εισφορές μικρών μαγαζιών-βιοπαλαιστών-μικρομεσαίων όχι τόσο από τις "ζημιές" διαδηλώσεων όσο από την ζημιά που προκαλείται στην αγορά λόγω τρόμου από τις ανεξέλεγκτες συμπεριφορές κάποιων; ρε, ξέρετε τι σημαίνει να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί λόγω "αρνητικής καταναλωτικής συμπεριφοράς" από γενικευμένο βίαιο κλίμα και να μην έχεις άλλη πηγή εσόδων παρά μόνο καταβόθρες εξόδων (κρατικές εισφορές); :hmm:

(ότι μεγάλη ζημιά στους καταναλωτές κάνουν και τα ΜΜΕ, διογκώνοντας το έκκρυθμο κλίμα...)

υ.σ.: δεν αναφέρομαι σε μεγάλες επιχειρήσεις αλλά σε μικρά συνοικιακά καταστήματα που ανήκουν σε φιλήσυχους ανθρώπους του μεροκάματου επί ημερήσιας βάσης προσπαθώντας να ανταπεξέλθουν στον αναταγωνισμό της "αγοράς"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
και ποιος μαλάκας τρισεκατομμυριούχος πληρώνει (ή του περισσεύουν στους καιρούς οικονομικής κρίσης να πληρώνει) ασφάλεια; :hmm: έχετε δουλέψει σε μαγαζί ποτέ, να δείτε αν η πελατεία μπαίνει σπρώχνοντας; δεν είδα κανένα κόμμα, να πληρώσει τα ενοίκια και τις κωλοφορολογικές εισφορές μικρών μαγαζιών-βιοπαλαιστών-μικρομεσαίων όχι τόσο από τις "ζημιές" διαδηλώσεων όσο από την ζημιά που προκαλείται στην αγορά λόγω τρόμου από τις ανεξέλεγκτες συμπεριφορές κάποιων; ρε, ξέρετε τι σημαίνει να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί λόγω "αρνητικής καταναλωτικής συμπεριφοράς" από γενικευμένο βίαιο κλίμα και να μην έχεις άλλη πηγή εσόδων παρά μόνο καταβόθρες εξόδων (κρατικές εισφορές); :hmm:

(ότι μεγάλη ζημιά στους καταναλωτές κάνουν και τα ΜΜΕ, διογκώνοντας το έκκρυθμο κλίμα...)

βασικα, ειδες πουθενα καποιο κομμα να πληρωσει τους μικρομεσαιους που κλεινουν, λογω της "κρίσης"; εγω ειδα οτι απλα εδωσαν χρηματα στις τραπεζες. και, αν θυμαμαι καλα, η EE ζητησε να δωσουν οι τελευταιες καποια χρηματα πισω.

πες στα στον κακλαμανη που περσυ τετοια εποχη, παρακαλουσε τους αθηναιους να κανουν τα ψωνια τους στο κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Εγω κανω εναν να γελαει, εσυ πολλους. Ομολογω οτι υποκλινομαι στην αφεντια σου.. :lol:

Μην ορκίζεσαι κιόλας... Πάντως συμφωνώ είμαστε καλό δίδυμο.
-----------------------------------------
βασικα, ειδες πουθενα καποιο κομμα να πληρωσει τους μικρομεσαιους που κλεινουν, λογω της "κρίσης"; εγω ειδα οτι απλα εδωσαν χρηματα στις τραπεζες. και, αν θυμαμαι καλα, η EE ζητησε να δωσουν οι τελευταιες καποια χρηματα πισω.

πες στα στον κακλαμανη που περσυ τετοια εποχη, παρακαλουσε τους αθηναιους να κανουν τα ψωνια τους στο κεντρο.

Στο ξαναείπα, είσαι άσχετος και εκτίθεσαι. Ξέρεις αν δεν έδινε χρήματα (που φυσικά και έχω απορία με το τελικό ποσό), τι μπορεί να είχε συμβεί; Τα έχεις σκεφτεί αυτά που λες;

Ότι σκέφτομαι τον εαυτούλη μου το καταλάβες επειδή δεν γουστάρω τη βία, σέβομαι τη σωστή αστυνομία, και ζητάω νομοσχέδια προστασίας των καταναλωτών; Ωραίος...

Τέλος, σταμάτα να τσακώνεσαι στη ζωή σου συνέχεια. Δεν υπάρχει λόγος. Αύριο μπορεί να μην είμαστε καν εδώ.

Χαλάρωσε και ηρέμησε. Αδικία υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει όσο υπάρχουν και οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Στο ξαναείπα, είσαι άσχετος και εκτίθεσαι. Ξέρεις αν δεν έδινε χρήματα (που φυσικά και έχω απορία με το τελικό ποσό), τι μπορεί να είχε συμβεί;
τι μπορει, πες μου εσυ; καταρευση του χρηματοπιστοτικου, το οποιο ουσιαστικα ειναι ευθυνη των ιδιων των τραπεζων;


και παλι ομως δεν απαντησες, γιατι η ΕΕ ζητησε να επιστραφουν χρηματα απο τις
τραπεζες;

Χαλάρωσε και ηρέμησε. Αδικία υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει όσο υπάρχουν και οι άνθρωποι.
οσο υπαρχουν ανθρωποι με τα δικα σου μυαλα

Τέλος, σταμάτα να τσακώνεσαι στη ζωή σου συνέχεια. Δεν υπάρχει λόγος. Αύριο μπορεί να μην είμαστε καν εδώ
λογοι υπαρχουν να..."τσακωνομαι" οπως υποστηριζεις. ποιος μιλησε για το αυριο;

Ότι σκέφτομαι τον εαυτούλη μου το καταλάβες επειδή δεν γουστάρω τη βία
σκεφτεσαι τον εαυτουλη σου επειδη δεν προσπαθεις να αλλαξεις κατι και καθεσαι στα αυγα σου. ειναι τοσο μα τοσο απλο. γιατι αν ειχες μια στοιχειωδη ευαισθησια, θα ειχες κατεβει στο κεντρο τις ημερες που υποτιθεται οι διαδηλωτες εκαιγαν την αθηνα.

σέβομαι τη σωστή αστυνομία
σεβεσαι κατι που δεν υπαρχει, παντως

νομοσχέδια προστασίας των καταναλωτών
τιποτα δεν ζητησες, μπορω να πω. ετσι και αλλιως, ειναι και δικια σου ευθυνη, ως δηθεν πολιτης, να ενημερωσεις τον "συνανθρωπο" σου, οπως ειπα και πριν. ο πολιτης δεν ζηταει μονο, ΔΡΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
τι μπορει, πες μου εσυ; καταρευση του χρηματοπιστοτικου, το οποιο ουσιαστικα ειναι ευθυνη των ιδιων των τραπεζων;


και παλι ομως δεν απαντησες, γιατι η ΕΕ ζητησε να επιστραφουν χρηματα απο τις
τραπεζες;

οσο υπαρχουν ανθρωποι με τα δικα σου μυαλα

λογοι υπαρχουν να..."τσακωνομαι" οπως υποστηριζεις. ποιος μιλησε για το αυριο;

σκεφτεσαι τον εαυτουλη σου επειδη δεν προσπαθεις να αλλαξεις κατι και καθεσαι στα αυγα σου. ειναι τοσο μα τοσο απλο. γιατι αν ειχες μια στοιχειωδη ευαισθησια, θα ειχες κατεβει στο κεντρο τις ημερες που υποτιθεται οι διαδηλωτες εκαιγαν την αθηνα.

σεβεσαι κατι που δεν υπαρχει, παντως

τιποτα δεν ζητησες, μπορω να πω. ετσι και αλλιως, ειναι και δικια σου ευθυνη, ως δηθεν πολιτης, να ενημερωσεις τον "συνανθρωπο" σου, οπως ειπα και πριν. ο πολιτης δεν ζηταει μονο, ΔΡΑ.

Ο τρόπος που εκφράζεσαι, το μίσος που βγάζεις, και η επιθετικότητα σε κάνουν εκτός από αστείο και αντιπαθητικό. Αν το διορθώσεις αυτό, ηρεμήσεις τότε ίσως να ξανασυζητήσουμε.

Το ότι θα ήμουν τόσο μεγάλος εχθρός σου, δεν το περίμενα πάντως. Συγγνώμη για το κακό που σου έχω κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
σεβεσαι κατι που δεν υπαρχει, παντως

Οι γενικεύσεις οδηγούν στην προκατάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ο τρόπος που εκφράζεσαι, το μίσος που βγάζεις, και η επιθετικότητα σε κάνουν εκτός από αστείο και αντιπαθητικό. Αν το διορθώσεις αυτό, ηρεμήσεις τότε ίσως να ξανασυζητήσουμε.
αδυνατεις να απαντησεις, επειδη μαλλον δεν εχεις κατι να πεις.
δεν εχω καποιο μισος να βγαλω πανω σου, γιατι απλουστατα εισαι αδιαφορος.

παρ'ολα αυτα, σε προκαλω να απαντησεις, δηθεν παντογνωστη.

ειναι κουραστικο ατομα σαν και εσενα, να κρινουν τους παντες και να τους λενε υποχειρια, ιδιαιτερα οταν βρισκονται εξω απο τον χορο και δεν εχουν ιδεα για τι μιλανε. ισα ισα, επειδη δουλευουν σε μια τραπεζα
-----------------------------------------
Οι γενικεύσεις οδηγούν στην προκατάληψη.
νομιζω οτι θα συμφωνησεις οτι η λειτουργια της αστυνομιας απο τη γραφειοκρατεία της μεχρι και τον τροπο της "προστασιας του πολιτη" δεν ειναι υγειης.

οι γενικευσεις οδηγουν σε λαθος συμπερασματα/αποτελεσματα.
η ημιμαθεια οδηγει σε προκαταληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
αδυνατεις να απαντησεις, επειδη μαλλον δεν εχεις κατι να πεις.
δεν εχω καποιο μισος να βγαλω πανω σου, γιατι απλουστατα εισαι αδιαφορος.

παρ'ολα αυτα, σε προκαλω να απαντησεις, δηθεν παντογνωστη.

ειναι κουραστικο ατομα σαν και εσενα, να κρινουν τους παντες και να τους λενε υποχειρια, ιδιαιτερα οταν βρισκονται εξω απο τον χορο και δεν εχουν ιδεα για τι μιλανε. ισα ισα, επειδη δουλευουν σε μια τραπεζα
-----------------------------------------

νομιζω οτι θα συμφωνησεις οτι η λειτουργια της αστυνομιας απο τη γραφειοκρατεία της μεχρι και τον τροπο της "προστασιας του πολιτη" δεν ειναι υγειης.

οι γενικευσεις οδηγουν σε λαθος συμπερασματα/αποτελεσματα.
η ημιμαθεια οδηγει σε προκαταληψη

Το να σε αποστομώσω σε δευτερόλεπτα, απλά ως επίδειξη δύναμης δεν θα μου προσφέρει τίποτα, γιατί πολύ απλά είσαι άρρωστος και κολλημένος. Και ο Θεός ο ίδιος να κατέβει και να σου μιλήσει, εσύ αρνητικός και προκατελημένος θα είσαι. Υπάρχουν και γιατροί. Συγγνώμη αλλά εγώ δεν μπορώ.

Και αφού σου είμαι αδιάφορος, παντογνώστη, τότε άσε με στην ησυχία μου. Οκ τα ξέρεις όλα, έχεις δίκιο σε όλα, εκπροσωπείς την πλειοψηφία, είμαστε όλοι όσοι δεν συμφωνούμε είτε αμόρφωτοι είτε ηλίθιοι είτε με θείους που μας χώνουν σε τράπεζες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Το να σε αποστομώσω σε δευτερόλεπτα, απλά ως επίδειξη δύναμης δεν θα μου προσφέρει τίποτα, γιατί πολύ απλά είσαι άρρωστος και κολλημένος.

μα ειπαμε, δεν μπορεις να με αποστομωσεις. γιατι δεν γνωριζεις τα βασικα περι θεσης και αποδειξης. τοσες μερες, τωρα, ειρωνευεσαι και σαρκαζεις οσους εχουν εκφρασει διαφορετικη θεση απο εσενα, χωρις ομως να αποδειξεις τιποτα. εκφραζεσαι με γενικοτητες.

δεν νομιζω οτι διαταρασσω την ησυχια σου, αφου ο ιδιος ηθελημενα καθεσαι και κατηγορεις οτι ειμαι "ψυχολογικα διαταραγμενος" και, πανω απ'ολα, ουσιαστικα μας βρίζεις, σαρκαζεις και μας κατηγορεις οτι ειμαστε και καλα υποχειρια( αν ηταν η κοπελα υποχειριο, δεν θα την παταγε ο μπατσος, αν ημαστε εμεις υποχειρια, δεν θα μας πεταγαν δακρυγονα.)


ποιος μιλησε για θειους, καμαρι μου;

αμορφωτος; δεν γνωριζω τι εισαι.
σιγουρα ομως δεν μπορεις να αιτιολογήσεις τη θεση σου. και αφηνεις, γενικα, αναπαντητες καθε ερωτησεις που δε σε συμφερουν.

για αυτο το λογο, επειδη θελεις να βγεις και υπερανω, σε ξαναπροκαλω, απαντησε σε οσες ερωτησεις σου εχουν τεθει, και εσυ δεν εχεις απαντησει. με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ


πλειονοτητα και οχι πλειοψηφια.
και υπ'οψιν, δεν πιστευω στην εκπροσωπιση ως μορφη υγειους δημοκρατιας, και αυτος ειναι ο λογος που το παρον πολιτευμα δεν το χαρακτηριζω ως δημοκρατικο


Y.Γ. μου εισαι αδιαφορος ως ατομο, οι θεσεις ομως ειναι εδω και για συζητηση και για κριτικη. αν δεν μπορεις να το αντεξεις, διεγραψε τες και φυγε, αν μπορεις, μαθε την αξια του επιχειρηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
και ποιος μαλάκας τρισεκατομμυριούχος πληρώνει (ή του περισσεύουν στους καιρούς οικονομικής κρίσης να πληρώνει) ασφάλεια; :hmm: έχετε δουλέψει σε μαγαζί ποτέ, να δείτε αν η πελατεία μπαίνει σπρώχνοντας; δεν είδα κανένα κόμμα, να πληρώσει τα ενοίκια και τις κωλοφορολογικές εισφορές μικρών μαγαζιών-βιοπαλαιστών-μικρομεσαίων όχι τόσο από τις "ζημιές" διαδηλώσεων όσο από την ζημιά που προκαλείται στην αγορά λόγω τρόμου από τις ανεξέλεγκτες συμπεριφορές κάποιων; ρε, ξέρετε τι σημαίνει να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί λόγω "αρνητικής καταναλωτικής συμπεριφοράς" από γενικευμένο βίαιο κλίμα και να μην έχεις άλλη πηγή εσόδων παρά μόνο καταβόθρες εξόδων (κρατικές εισφορές); :hmm:

(ότι μεγάλη ζημιά στους καταναλωτές κάνουν και τα ΜΜΕ, διογκώνοντας το έκκρυθμο κλίμα...)

υ.σ.: δεν αναφέρομαι σε μεγάλες επιχειρήσεις αλλά σε μικρά συνοικιακά καταστήματα που ανήκουν σε φιλήσυχους ανθρώπους του μεροκάματου επί ημερήσιας βάσης προσπαθώντας να ανταπεξέλθουν στον αναταγωνισμό της "αγοράς"...


Παντως αν και δεν εχει αμεση σχεση με αυτα που λες να ξερεις οτι οι περισσοτεροι "θερμοκεφαλοι" -οπως τους χαρακτηριζει η τιβι- ειναι τις περισσοτερες φορες ασφαλιτες και προβοκατωρες, και δυστυχως οχι μονο Ελληνες. Και στο λεω αυτο γιατι μαλλον δεν πρεπει να εχεις παει κ πολλες φορες σε πορειες να δεις τι παιζει, κατι που δεν με αφορα βεβαια, απλα το σχολιαζω.

Εχω συμμετασχει σε πορεια κατα της αστυνομικης βιας με αριστεριστες και αναρχικους, που καθοδιγουνταν απο ασφαλιτες, κατι που το υποψιαζομουν, αλλα το ειδα και με τα ιδια μου τα ματια, γιατι δυστυχως ή ευτυχως ο κοσμος ειναι μικρος.

Αυτο που θελω να πω τελικα, ειναι οτι η αληθεια πισω απο αυτην την "εξεγερση" και γενικα πισω απο τον θανατο του αλεξη ειναι αρκετα περιπλοκη, αν και βρισκεται μπροστα στα ματια μας, και για την ακριβεια στα πρωτοσελιδα της προηγουμενης εβδομαδας, και του περσινου δεκεμβρη. Αρκει μονο να σκεφτειτε τι εγινε μια βδομαδα πριν τον θανατο του Αλεξη, την ανοδο του πασοκ μεχρι και τις προληπτικες συλληψεις του Χρυσοχοϊδη. Οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι τελικα ο θανατος του αλεξη δεν ηταν και τοσο τυχαιος, αλλα ποσο μαλλον προγραμματισμενος. Αν και θελω να πιστευω πως τελικα δεν ειναι ολα τοσο αλληνδετα μεταξυ τους οσο εγω νομιζω. Καλο ψαξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top