Οπαδική βία

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,169 μηνύματα.
Η απόπειρα ανθρωποκτονίας μού φαίνεται πολύ βαρύ αδίκημα. Δείχνει ότι είχε κίνητρο και σκοπό να σκοτώσει το οποίο από πού συμπεραίνεται; Αν σκοτώσεις κάποιον οδηγώντας όντας μεθυσμένος λιγότερο θα φας. Μου φαίνεται θα ρίξουν όλη την αυστηρότητα στο παιδί και θα τη γλιτώσουν άλλοι που το υποκίνησαν και το υποκινούν πάντα αυτό. "Γνωστοί στις αρχές" λένε. Τότε γιατί τους έχετε έξω;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η απόπειρα ανθρωποκτονίας μού φαίνεται πολύ βαρύ αδίκημα. Δείχνει ότι είχε κίνητρο και σκοπό να σκοτώσει το οποίο από πού συμπεραίνεται; Αν σκοτώσεις κάποιον οδηγώντας όντας μεθυσμένος λιγότερο θα φας. Μου φαίνεται θα ρίξουν όλη την αυστηρότητα στο παιδί και θα τη γλιτώσουν άλλοι που το υποκίνησαν και το υποκινούν πάντα αυτό. "Γνωστοί στις αρχές" λένε. Τότε γιατί τους έχετε έξω;

Βολή με ναυτική φωτοβολίδα τι θα έκανε ; προφανώς είναι δολοφονική ενέργεια. Απόλυτα σωστή η δίωξη που άσκησε ο εισαγγελέας. Ελπίζω να βρούν και τους υπόλοιπους.

Για όσους δεν γνωρίζουν οι φωτοβολίδες τα βεγγαλικά και τα καπνογόνα εμπίπτουν στην κατηγορία των πυρομαχικών. Απαγορεύεται ΠΛΗΡΩΣ η κατοχή τους χωρίς άδεια και λόγο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,051 μηνύματα.
Βολή με ναυτική φωτοβολίδα τι θα έκανε ; προφανώς είναι δολοφονική ενέργεια. Απόλυτα σωστή η δίωξη που άσκησε ο εισαγγελέας. Ελπίζω να βρούν και τους υπόλοιπους.

Για όσους δεν γνωρίζουν οι φωτοβολίδες τα βεγγαλικά και τα καπνογόνα εμπίπτουν στην κατηγορία των πυρομαχικών. Απαγορεύεται ΠΛΗΡΩΣ η κατοχή τους χωρίς άδεια και λόγο.
Οι ναυτικές φωτοβολίδες μάλιστα είναι έτσι φτιαγμένες ώστε να μη σβήνουν στο νερό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,867 μηνύματα.
Η uefa πρόκειται να λάβει απόφαση να γίνουν οι αγώνες κεκλεισμένων των θυρών και τα καθεστωτικά διαφημίζουν ότι είναι απόφαση του Μητσοτάκη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Οι ναυτικές φωτοβολίδες μάλιστα είναι έτσι φτιαγμένες ώστε να μη σβήνουν στο νερό.

Αν ήμουν εισαγγελέας.... θα είχα κάνει τα πάντα στο δικαστήριο ωστε αυτός ο νεαρός να καταδικαστεί στο μεγαλύτερο των προβλεπόμενων ποινών. Προφανώς και για απόπειρα ανθρωποκτονίας.

Μιλάμε σοβαρά τωρα ;;; ένας άνθρωπος ειναι στο νοσοκομείο και χαροπαλεύει επειδή κτυπήθηκε στη μηριαία αρτηρία με πυρομαχικά και εμείς θα σκεφτούμε εάν ασκηθει ποινική δίωξη για απόπειρα ανθρωποκτονίας ;

ακόμη και αν ήταν βλακεία του να το κάνει επειδή του το είπαν άλλοι... να καταδικαστεί. Αυτο δεν είναι δικαιολογία... "μου το είπαν αλλοι"

μλκισμένο κωλόπαιδο... ηλίθιο χωρίς μυαλό να πούμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,051 μηνύματα.
Αν ήμουν εισαγγελέας.... θα είχα κάνει τα πάντα στο δικαστήριο ωστε αυτός ο νεαρός να καταδικαστεί στο μεγαλύτερο των προβλεπόμενων ποινών. Προφανώς και για απόπειρα ανθρωποκτονίας.

Μιλάμε σοβαρά τωρα ;;; ένας άνθρωπος ειναι στο νοσοκομείο και χαροπαλεύει επειδή κτυπήθηκε στη μηριαία αρτηρία με πυρομαχικά και εμείς θα σκεφτούμε εάν ασκηθει ποινική δίωξη για απόπειρα ανθρωποκτονίας ;

ακόμη και αν ήταν βλακεία του να το κάνει επειδή του το είπαν άλλοι... να καταδικαστεί. Αυτο δεν είναι δικαιολογία... "μου το είπαν αλλοι"

μλκισμένο κωλόπαιδο... ηλίθιο χωρίς μυαλό να πούμε.
Κατά τα άλλα οι 18χρονοι ψηφίζουν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,169 μηνύματα.
Βολή με ναυτική φωτοβολίδα τι θα έκανε ; προφανώς είναι δολοφονική ενέργεια. Απόλυτα σωστή η δίωξη που άσκησε ο εισαγγελέας. Ελπίζω να βρούν και τους υπόλοιπους.

Για όσους δεν γνωρίζουν οι φωτοβολίδες τα βεγγαλικά και τα καπνογόνα εμπίπτουν στην κατηγορία των πυρομαχικών. Απαγορεύεται ΠΛΗΡΩΣ η κατοχή τους χωρίς άδεια και λόγο.
Πράγματι δεν το ήξερα. Γιατί όμως αφήνουν τις φωτοβολίδες και τα βεγγαλικά το Πάσχα και την Πρωτοχρονιά;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πράγματι δεν το ήξερα. Γιατί όμως αφήνουν τις φωτοβολίδες και τα βεγγαλικά το Πάσχα και την Πρωτοχρονιά;

Γιατί είμαστε μπουρδέλο και θα πρέπει κάποιος να ανακινήσει το θέμα στις τοπικές κοινωνίες ο οποίος στο τέλος θα γίνει και κακός. Θα τον πούνε μαλάκα και μπορεί να πάρει και καμια μετάθεση απο εκει που είναι επειδη έχει αρχίσει να "ενοχλεί" με τα καμώματα του.


Δεν ξέρω αν υπάρχει άρθρο που να το επικαιροποιεί....

Άρθρο 5 παρ. 1 λοιπόν η χρησης φωτοβολίδων γενικώς απηγορεύετο @giannhs2001 έλα η γλω΄σσα σου!

Εξαιρουμενων αναγκων περί ενοπλων δυνάμεων και των πλωτών μέσων. Πλωτά μεσα όπως εγραψα χθές ειναι οι ερασιτεχνικές και επαγγελματικές βάρκες... οι τελευταιες χωρίζονται σε αλιείς επαγγελματίες και ενοικιαζόμενα βαρκάκια το καλοκαίρι απο ιδιώτες με μίσθωση λίγων ωρών. Κανένας άλλος... δεν έχει κανέναν απολυτως λόγο να κατέχει αυτού του είδους τα πυρομαχικά - εκρηκτικά υλικά.

Στο άρθρο 6 έχει και τις κυρώσεις οι οποίες ειναι ποινικές. Για αυτο άλλωστε αν προσέξατε ο εισαγγελέας έχει ασκησει διωξη ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥΣ. Πέραν του βαρύτερου βεβαια της αποπειρας ανθρωποκτονίας.

Γενικά σε ενα ΦΕΚ κοιτάζουμε το πεδίο εφαρμογής τον νόμο που μας αφορά και τέλος τις κυρώσεις.
Για
να μην μπορούν μετά οι δικηγόροι να βγάλουν λάδι αυτόν που καταλήφθηκε να παραβαίνει τους νόμους του κράτους και να επιδεικνύει αντικοινωνική συμπεριφορά προς όλους τους υπόλοιπους !
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Ναι, διαπράχτηκε εγκληματική πράξη από χούλιγκαν προς αστυνομικό, προφανώς καταδικαστέα. Όμως, κάποιοι (μέσα και έξω από το φόρουμ) βρήκαν την ευκαιρία να βγάλουν το μίσος τους προς την αριστερά. Από πού προκύπτει ότι ο δράστης ήταν αναρχοάπλυτος ή συριζαίος; Μάλλον από την εμπάθεια κάποιων και μόνον. Η λογική τους: "Οι αναρχικοί κάνουν ταραχές, οι χούλιγκαν σκοτώνουν, άρα οι αριστεροί φταίνε". Η θεωρία του μπουζουκιού σε όλο της το μεγαλείο.

Ποιος είπε ότι ο (δυνάμει) δολοφόνος ήταν αναρχικός; Γαύρος ήταν και από ό,τι τον έκοψα δύσκολα να ξέρει τι σημαίνει πολιτική, όχι απλά αναρχία.

Τέλος πάντων, για το άλλο που λέτε, η ναυτική φωτοβολίδα είναι δολοφονικό όπλο. Με τέτοια είχαν σκοτώσει οι Παοκτσήδες τον Μπλιώνα στο Αλκαζάρ στα 80's. Ο δεκαοχτάχρονος πρέπει να πάει για απόπειρα ανθρωποκτονίας, σωστή η κατηγορία, αλλά:
1) Για εμένα πρέπει να τιμωρηθούν περισσότερο οι οργανωτές, γιατί αυτό στήθηκε πριν τον αγώνα.
2) Ο 18χρονος θα έχει ελαφρυντικό λόγω της ηλικίας του. Ελαφρυντικά δεν έχουν μόνο οι ανήλικοι -οι άνω των 12, γιατί σε πολύ μικρότερες ηλικίες υπάρχει και το ακαταλόγιστο-, αλλά και οι νεαροί ενήλικες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,051 μηνύματα.
Πράγματι δεν το ήξερα. Γιατί όμως αφήνουν τις φωτοβολίδες και τα βεγγαλικά το Πάσχα και την Πρωτοχρονιά;
Ναυτικές φωτοβολίδες δεν αφήνουν ποτέ. Επίσης ποτέ δεν αφήνουν να πετάξει κάποιος φωτοβολίδα πάνω σε κάποιον, ειδικά εν αγνοία του. Πόσο μάλλον στον μηρό.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βολή με ναυτική φωτοβολίδα τι θα έκανε ; προφανώς είναι δολοφονική ενέργεια. Απόλυτα σωστή η δίωξη που άσκησε ο εισαγγελέας. Ελπίζω να βρούν και τους υπόλοιπους.

Για όσους δεν γνωρίζουν οι φωτοβολίδες τα βεγγαλικά και τα καπνογόνα εμπίπτουν στην κατηγορία των πυρομαχικών. Απαγορεύεται ΠΛΗΡΩΣ η κατοχή τους χωρίς άδεια και λόγο.
Δεν ξερω τι στο διάτανο γινετε εκει κατω ...
Εδω σε εμας καθε φορα που ληγει το "βαλιτσακι "που εχει ο αντρας μου στο σκαφος παραδιδει τα παλια για να παρει τα καινουργια και μαλιστα εχουμε και ειδικο βιβλιαρακι που τα γραφει ολα αυτα μεσα ..

Τι στο καλο και αυτα στην μαυρη αγορα βγηκαν ???
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν ξερω τι στο διάτανο γινετε εκει κατω ...
Εδω σε εμας καθε φορα που ληγει το "βαλιτσακι "που εχει ο αντρας μου στο σκαφος παραδιδει τα παλια για να παρει τα καινουργια και μαλιστα εχουμε και ειδικο βιβλιαρακι που τα γραφει ολα αυτα μεσα ..

Τι στο καλο και αυτα στην μαυρη αγορα βγηκαν ???

Σε εσάς... γιατί προσωπικά έχω βρεί και βεγγαλικά που είχαν λήξει εδω και 7 χρόνια !!!! Συνέχιζε να τα έχει στη βάρκα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή και να θέλεις να τη γλιτώσει κάποιος που καταλήφθηκε να του έχουν λήξει για κάναν χρόνο... και μπορεί να του πεί κάποιος οκ δεν σε γράφω αλλα φέρε τα την επομενη μέρα να δώ οτι αγόρασες καινούργια άμα πέσεις στον αλλον διπλα σου που ψαρευει και έχουν λήξει 7 χρονια εεε τοτε πάνε μέσα και οι 2 αναγκαστικά :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω τι στο διάτανο γινετε εκει κατω ...
Εδω σε εμας καθε φορα που ληγει το "βαλιτσακι "που εχει ο αντρας μου στο σκαφος παραδιδει τα παλια για να παρει τα καινουργια και μαλιστα εχουμε και ειδικο βιβλιαρακι που τα γραφει ολα αυτα μεσα ..

Τι στο καλο και αυτα στην μαυρη αγορα βγηκαν ???
Και ληγμένα βεγγαλικά έχω στην βάρκα, και ληγμένο πυροσβεστήρα στο αμάξι, και κανείς ποτέ δεν με έλεγξε και αν ποτέ με ελέγξουν θα μου κάνουν σύσταση να τα ανανεώσω, δεν θα μου κόψουν κλήση, δεν με μπουζουριάσουν, κλπ.
Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ότι πρώτων οι έλεγχοι όταν γίνονται είναι εντελώς τυπικοί και ότι δεύτερων έχουμε τέτοια νοοτροπία που ο λιμενικός η ο αστυνόμος όταν δει ότι έχω τα απαραίτητα, αλλά είναι ληγμένα θα χαρεί που πέτυχε έναν που τα έχει γιατί όλοι οι προηγούμενοι δεν τα είχαν. Και εγώ από την άλλη είμαι ο πονηρά κος που κοιτάω πως να γλιτώσω 100 ευρώ σήμερα και όχι την ζωή μου και την περιουσία μου αν γίνει μια στραβή.

Σε αυτό το κλίμα λοιπόν, ναι, είναι εύκολο ένας 18χρονος να βρει βεγγαλικά και να τα χρησιμοποιήσει όπως του καπνίσει.
Και οι ίδιο μπάτσοι που δεν τους νοιάζει να είναι τυπικοί σε κάποια πράγματα, τώρα φωνάζουν γιατί οι συνέπειες ήρθαν στην πόρτα τους.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ληγμένα βεγγαλικά έχω στην βάρκα, και ληγμένο πυροσβεστήρα στο αμάξι, και κανείς ποτέ δεν με έλεγξε και αν ποτέ με ελέγξουν θα μου κάνουν σύσταση να τα ανανεώσω, δεν θα μου κόψουν κλήση, δεν με μπουζουριάσουν, κλπ.
Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ότι πρώτων οι έλεγχοι όταν γίνονται είναι εντελώς τυπικοί και ότι δεύτερων έχουμε τέτοια νοοτροπία που ο λιμενικός η ο αστυνόμος όταν δει ότι έχω τα απαραίτητα, αλλά είναι ληγμένα θα χαρεί που πέτυχε έναν που τα έχει γιατί όλοι οι προηγούμενοι δεν τα είχαν. Και εγώ από την άλλη είμαι ο πονηρά κος που κοιτάω πως να γλιτώσω 100 ευρώ σήμερα και όχι την ζωή μου και την περιουσία μου αν γίνει μια στραβή.

Σε αυτό το κλίμα λοιπόν, ναι, είναι εύκολο ένας 18χρονος να βρει βεγγαλικά και να τα χρησιμοποιήσει όπως του καπνίσει.
Και οι ίδιο μπάτσοι που δεν τους νοιάζει να είναι τυπικοί σε κάποια πράγματα, τώρα φωνάζουν γιατί οι συνέπειες ήρθαν στην πόρτα τους.
Εδω εχουμε να κανουμε με το αισθημα της υπευθυνοτητας του καθενος μας νομιζω !
Νοοτροπια μας αλλωστε η οποια η αληθεια ειναι δεν φημιζόμαστε και για την καλυτερη ...

Δεν εχει τυχει ποτε να μας κανει έλεγχο το λιμενικο, επειδη ομως ο αντρας μου εχει τρελα με την θαλασσα και τα ψαρεματα και εγω δεν πεταω την σκουφια,την φοβαμαι λιγακι την θαλασσα , ασε που βαζουμε και τα παιδια μεσα , παντα μα παντα σωσιβια και βαλιτσακι ηταν αυτα που απαραίτητα τα εχει ...
Βεβαια εμενα αν με ρωτησεις μονο ενα που οταν το αναβεις βγαζει κοκκινο καπνο ξερω να χρησιμοποιώ και αυτο επειδη μου το έδειξε ...αυτη τη φωτοβολιδα δεν εχω ιδεα αν την εχει μεσα ...

Τωρα τι εννοεις δεν τους νοιαζει να ειναι τυπικοι.Μπορεις να μου αναφερεις σε τι για να καταλαβω το σκεπτικο σου ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε εσάς... γιατί προσωπικά έχω βρεί και βεγγαλικά που είχαν λήξει εδω και 7 χρόνια !!!! Συνέχιζε να τα έχει στη βάρκα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή και να θέλεις να τη γλιτώσει κάποιος που καταλήφθηκε να του έχουν λήξει για κάναν χρόνο... και μπορεί να του πεί κάποιος οκ δεν σε γράφω αλλα φέρε τα την επομενη μέρα να δώ οτι αγόρασες καινούργια άμα πέσεις στον αλλον διπλα σου που ψαρευει και έχουν λήξει 7 χρονια εεε τοτε πάνε μέσα και οι 2 αναγκαστικά :laugh:
απ οτι εχω ακουσει εδω σε εμα το λιμενικο ¨σκιζει ¨στην κυριολεξια και καλα κανει γιατι το καλοκαιρι γινετε πανικος πλεον οποτε δεν τους παίρνει και πολυ να κανουν τα στραβα ματια ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Και ληγμένα βεγγαλικά έχω στην βάρκα, και ληγμένο πυροσβεστήρα στο αμάξι, και κανείς ποτέ δεν με έλεγξε και αν ποτέ με ελέγξουν θα μου κάνουν σύσταση να τα ανανεώσω, δεν θα μου κόψουν κλήση, δεν με μπουζουριάσουν, κλπ.
Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ότι πρώτων οι έλεγχοι όταν γίνονται είναι εντελώς τυπικοί και ότι δεύτερων έχουμε τέτοια νοοτροπία που ο λιμενικός η ο αστυνόμος όταν δει ότι έχω τα απαραίτητα, αλλά είναι ληγμένα θα χαρεί που πέτυχε έναν που τα έχει γιατί όλοι οι προηγούμενοι δεν τα είχαν. Και εγώ από την άλλη είμαι ο πονηρά κος που κοιτάω πως να γλιτώσω 100 ευρώ σήμερα και όχι την ζωή μου και την περιουσία μου αν γίνει μια στραβή.

Σε αυτό το κλίμα λοιπόν, ναι, είναι εύκολο ένας 18χρονος να βρει βεγγαλικά και να τα χρησιμοποιήσει όπως του καπνίσει.
Και οι ίδιο μπάτσοι που δεν τους νοιάζει να είναι τυπικοί σε κάποια πράγματα, τώρα φωνάζουν γιατί οι συνέπειες ήρθαν στην πόρτα τους.

Η σύσταση ειναι ανούσια να γίνει... θα σου πεί ο άλλος ναί ναί και μετά μην τον είδατε. Ο μόνος τρόπος να αποφυγει τη παράβαση θα ήταν να πάει να τα αγοράσει και να στα φέρει στο γραφείο να τα δείς. Και αυτό άν θές το κάνεις ο νόμος ορίζει βεβαίωση παράβασης. Οπότε η απλή σύσταση ειναι παράβαση καθήκοντος. Αυτή η παράβαση δεν έχει μπουζούριασμα (συλληψη) έτσι και αλλιώς ειναι διοικητική παράβαση που τιμωρείται με πρόστιμο. 50-100 ευρω το πολύ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδω εχουμε να κανουμε με το αισθημα της υπευθυνοτητας του καθενος μας νομιζω !
Νοοτροπια μας αλλωστε η οποια η αληθεια ειναι δεν φημιζόμαστε και για την καλυτερη ...

Δεν εχει τυχει ποτε να μας κανει έλεγχο το λιμενικο, επειδη ομως ο αντρας μου εχει τρελα με την θαλασσα και τα ψαρεματα και εγω δεν πεταω την σκουφια,την φοβαμαι λιγακι την θαλασσα , ασε που βαζουμε και τα παιδια μεσα , παντα μα παντα σωσιβια και βαλιτσακι ηταν αυτα που απαραίτητα τα εχει ...
Βεβαια εμενα αν με ρωτησεις μονο ενα που οταν το αναβεις βγαζει κοκκινο καπνο ξερω να χρησιμοποιώ και αυτο επειδη μου το έδειξε ...αυτη τη φωτοβολιδα δεν εχω ιδεα αν την εχει μεσα ...

Τωρα τι εννοεις δεν τους νοιαζει να ειναι τυπικοι.Μπορεις να μου αναφερεις σε τι για να καταλαβω το σκεπτικο σου ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


απ οτι εχω ακουσει εδω σε εμα το λιμενικο ¨σκιζει ¨στην κυριολεξια και καλα κανει γιατι το καλοκαιρι γινετε πανικος πλεον οποτε δεν τους παίρνει και πολυ να κανουν τα στραβα ματια ..


Βεγγαλικά (3) και 1 καπνογόνο παίρνουν οι ερασιτεχνικές βάρκες + 110% των επιβαινόντων στα σωσσίβια πχ αν στην άδεια λέει 4 άτομα θέλεις σωσίβια για 5. Στα σωσίβια πάνω γράφεις το όνομα της βάρκας όπως και στα βεγγαλικά με ανεξίτηλο μαρκαδόρο. Μιλάμε για μικρά βαρκάκια μέχρι 10 μέτρα ολικό μήκος. Αν έχει λήξει ένα βεγγαλικό απλά δεν θα δουλέψει όταν πάς να το ανοίξεις.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,801 μηνύματα.
Ναι, διαπράχτηκε εγκληματική πράξη από χούλιγκαν προς αστυνομικό, προφανώς καταδικαστέα. Όμως, κάποιοι (μέσα και έξω από το φόρουμ) βρήκαν την ευκαιρία να βγάλουν το μίσος τους προς την αριστερά. Από πού προκύπτει ότι ο δράστης ήταν αναρχοάπλυτος ή συριζαίος; Μάλλον από την εμπάθεια κάποιων και μόνον. Η λογική τους: "Οι αναρχικοί κάνουν ταραχές, οι χούλιγκαν σκοτώνουν, άρα οι αριστεροί φταίνε". Η θεωρία του μπουζουκιού σε όλο της το μεγαλείο.

Oταν ομως δολοφονηθηκε ο μιχαλης πιθανοτατα απο αεκτζ,η μας ειχαν πρηξει ολα τα μμε και εδω μεσα για την φασιστικη βια και την ανοδο των ναζι κτλ.Ο καθενας διαβαζει τα γεγονοτα οπως τον συμφερει
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Ο 18χρονος πρέπει να δικαστεί και να καταδικαστεί κανονικά. Η βλακεία ή το νεαρό της ηλικίας δεν αναιρεί τις συνέπειες των πράξεων μας. Κατά τα άλλα ο Ηλίας έχει δίκιο...πόσο να του ρίξουν ; 20 χρόνια ας πούμε ; Εε λίγο τα παράθυρα, λίγο το νεαρό της ηλικίας, λίγο η καλή διαγωγή εντός της φυλακής κτλπ. μπορεί να το ρίξει φαντάζομαι και στα 10 χρόνια ; Στα 28 του θα είναι έξω και θα ζήσει μια χαρά την ζωή του.

Ο αστυνομικός απο την άλλη ένας Θεός ξέρει εαν θα ζήσει, και εαν ζήσει τι προβλήματα θα έχει. Απο οτι καταλαβαίνω ένα αντικείμενο που κινείται με τέτοια ταχύτητα και αναπτύσσει τόσο μεγάλες θερμοκεασίες (>1500°C) θα έλιωσε τα πάντα μέχρι να φτασει και το κόκκαλο. Δεν ξέρω τι κουσούρια σου μένουν μετά απο αυτό.

Το κύριο ερώτημα όμως είναι : τι θα γίνει με αυτούς που οργανώνουν αυτές τις επιθέσεις ; Γιατί ο 18χρονος όσο και εαν φταίει, παραμένει απλά ένα πιόνι σε όλο αυτό. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος απο αυτούς που θα πέταγε την ναυτική φωτοβολίδα, και αντικειμενικά όσοι συμμετείχαν στην επίθεση θα έπρεπε να καταδικαστούν με τις ίδιες κατηγορίες ως συνεργοί.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,801 μηνύματα.
Ο 18χρονος πρέπει να δικαστεί και να καταδικαστεί κανονικά. Η βλακεία ή το νεαρό της ηλικίας δεν αναιρεί τις συνέπειες των πράξεων μας. Κατά τα άλλα ο Ηλίας έχει δίκιο...πόσο να του ρίξουν ; 20 χρόνια ας πούμε ; Εε λίγο τα παράθυρα, λίγο το νεαρό της ηλικίας, λίγο η καλή διαγωγή εντός της φυλακής κτλπ. μπορεί να το ρίξει φαντάζομαι και στα 10 χρόνια ; Στα 28 του θα είναι έξω και θα ζήσει μια χαρά την ζωή του.

Ο αστυνομικός απο την άλλη ένας Θεός ξέρει εαν θα ζήσει, και εαν ζήσει τι προβλήματα θα έχει. Απο οτι καταλαβαίνω ένα αντικείμενο που κινείται με τέτοια ταχύτητα και αναπτύσσει τόσο μεγάλες θερμοκεασίες (>1500°C) θα έλιωσε τα πάντα μέχρι να φτασει και το κόκκαλο. Δεν ξέρω τι κουσούρια σου μένουν μετά απο αυτό.

Το κύριο ερώτημα όμως είναι : τι θα γίνει με αυτούς που οργανώνουν αυτές τις επιθέσεις ; Γιατί ο 18χρονος όσο και εαν φταίει, παραμένει απλά ένα πιόνι σε όλο αυτό. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος απο αυτούς που θα πέταγε την ναυτική φωτοβολίδα, και αντικειμενικά όσοι συμμετείχαν στην επίθεση θα έπρεπε να καταδικαστούν με τις ίδιες κατηγορίες ως συνεργοί.
ο 18χρονος στα 25 του θα ειναι εξω, με καρτελακι της παε και προσωπικος μπραβος του μαρινακη,παιρνοντας καλο μισθο μην αγχωνεσαι.Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειναι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,961 μηνύματα.
Η απόπειρα ανθρωποκτονίας ως κατηγορία και εμένα δεν με κολλάει. Αυτό σημαίνει πως θες να σκοτώσεις αλλά δεν το κατάφερες. Δεν νομίζω ο τύπος να ήθελε να σκοτώσει. Θα ήθελε -αν είναι αυτός, γιατί μπορεί να παίζονται διάφορα και να του τα έριξαν όλα, συμβαίνουν αυτά σε αυτούς τους χώρους- προφανώς να το παίξει λίγο Ράμπο με το πλήθος. Νεανική αλητεία και έτσι.

Την φυλακή την θεωρώ σκληρή τιμωρία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Θα άξιζε περισσότερο να πληρώσει όλα τα ιατρικά έξοδα και μια μεγάλη αποζημίωση (που θα του μείνει αξέχαστη) στον αστυνομικό παρά φυλακή. Μπουρλότο στα κελιά.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
ο 18χρονος στα 25 του θα ειναι εξω, με καρτελακι της παε και προσωπικος μπραβος του μαρινακη,παιρνοντας καλο μισθο μην αγχωνεσαι.Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειναι.
Καλά ναι και εγώ αυτό θεωρώ οτι είναι το πιο πιθανό σενάριο.
Και η αστυνομία τώρα μαλακίζεται που προσπαθεί να βρει ποιος ακριβώς έριξε την φωτοβολίδα. Λες και αν πενήντα άτομα πετάνε αντικείμενα, μολότοφ, φωτοβολίδες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, έχει πολύ σημασία ποιανού το αντικείμενο κατάφερε να πετύχει τον αστυνομικό. Αντί να τους μπουζουριάσουν όλους όσους συμμετείχαν στην επίθεση πάνε να ανακαλύψουν κάτι άνευ ουσίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top