Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και μένα μου αρέσει που "διαφωνούμε" στο σχήμα, αφού και τον κύκλο να κόψεις σε ένα σημείο, γραμμή παίρνεις:)

δεν διαφωνώ καθόλου σε όσα λες.. είναι όσα σκέφτομαι αλλά δε μπορώ να εκφράσω με λόγια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natalia

Νεοφερμένος

Η Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο...
Να θυμάσαι μόνο πως όταν πάρεις την απόφαση να γράψεις την καινούρια σου αρχή, να το κάνεις με όλη σου την καρδιά.

Σου εύχομαι τα καλύτερα.........
Υπάρχει καμία περίπτωση να γίνω κουμπάρα;;;;;;;:redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
από τον Πύργο?!! κομματάκι δύσκολο:)
επειδή όμως είσαι κάτω από το αυλάκι, σε πάω με χίλια :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ανάλογα τον πρώην αν ήταν η πρώτη μου αγάπη και ο έρωτας της ζωής μου και είχαμε χωρίσει για ανούσιο λόγο ίσως ξαναγύριζα αν γαι τον τωρινό δεν ένιωθα και πολλά,
αν και μόνο με έναν τα έφτιαξα και δεν ένιωθα και τίποτα σπουδαίο.
Πάντως το παιδί που είμαι τώρα :inlove: :inlove: δεν τον αφήνω για τον πρωην(πρωτη μου αγάπη ο μ@λ@κ@ς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αν είχα χωρίσει για μια μ@λ@κι@ - αφορμή θα το ξανατολμούσα.Αλλά αν υπήρχε μια πιο σημαντική ρήξη παλαιότερα,είμαι της άποψης ότι ξαναζεσταμένο φαί δεν τρώγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εμεις (εγω και το παιδι) που απ'οτι αναγνωρισαμε αργοτερα ο καθενας στους φιλους του ημασταν πολυ ερωτευμενοι δυο χρονια και δεν εγινε τιποτα και δεν εχουμε ξαναβρεθει.....;
ακομα τον σκεφτομαι....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαίρομαι όταν μιλάω με τον πρώτο μου έρωτα... Έχω περάσει όλες τις φάσεις μαζί του... Να τον θέλω πίσω, να με σιχαίνομαι και να απορώ πώς έμεινα μαζί του τόσο, να μη θέλω να έχω καμία επαφή μαζί του...

Πλέον έχω μόνο μία γλυκειά ανάμνηση και μία βαθιά οικειότητα. Αλλά μιλάμε σπάνια.

Ο άλλος μεγάλος μου έρωτας... ακόμα μου γεννά σκέψεις μίσους... αλλά και για άλλους λόγους... Γι' αυτόν δεν ξέρει ο νυν και ο μόνος λόγος που θα 'θελα να έχω επαφή ξανά μαζί του, είναι για να τον περιφρονήσω. Αλλά αυτό δεν είναι φάση, είναι μόνιμο... για κάτι που έκανε και τον απέρριψα σαν άνθρωπο.

Νομίζω είναι υγιές να μην αποκοβόμαστε από το παρελθόν μας...

Αν έβλεπα κάποιον πρώην όχι-κατά-τύχη, θα το ήξερε ο νυν. Το έχω δηλαδή ήδη κάνει. Τώρα, ε, στην τύχη... σιγά...

Όσο είμαι καλά μέσα μου και στη σχέση μου, οι πρώην είναι μέρη του εαυτού μου και της προσωπικότητάς μου, αλλά μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ο άλλος μεγάλος μου έρωτας... ακόμα μου γεννά σκέψεις μίσους... αλλά και για άλλους λόγους... Γι' αυτόν δεν ξέρει ο νυν και ο μόνος λόγος που θα 'θελα να έχω επαφή ξανά μαζί του, είναι για να τον περιφρονήσω. Αλλά αυτό δεν είναι φάση, είναι μόνιμο... για κάτι που έκανε και τον απέρριψα σαν άνθρωπο.


Λενε πως οταν προσπαθεις να μισησεις καποιον,στο τελος καταληγεις να τον ερωτευτεις ξανα...Δεν ξερω φυσικα τι σου εχει κανει.Μπορει να μην ισχυει αυτη η φραση στη περιπτωση σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δηλ ρε παιδια ποσοι θα λεγαμε οχι σε εναν μεγαλο ερωτα του παρελθοντος που μας χτυπα ξανα την πορτα?Δεν θα σας περναγε εστω απο το μυαλο να δωσετε μια δευτερη ευκαιρια σε αυτον τον ερωτα?Θα το θεωρουσατε πισωγυρισμα και θα προσπερνουσατε ή θα συνεχιζατε κι οπου σας βγαλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δηλ ρε παιδια ποσοι θα λεγαμε οχι σε εναν μεγαλο ερωτα του παρελθοντος που μας χτυπα ξανα την πορτα?Δεν θα σας περναγε εστω απο το μυαλο να δωσετε μια δευτερη ευκαιρια σε αυτον τον ερωτα?Θα το θεωρουσατε πισωγυρισμα και θα προσπερνουσατε ή θα συνεχιζατε κι οπου σας βγαλει?


Ανάλωγα, πρώτα κοιτάς γιατί χωρίσατε; άν τεριάζατε, πώς χωρήσατε και μετά άν δείς ότι ήταν για βλακείες μπορεί να αρχίσεις να σκέυτεσε να δώσεις ευκαιρία, γνώμη μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως έχω κάνει πολλά πισωγυρίσματα. ΟΛΑ τα μετάνιωσα. Κι επίσης τα πλήρωσα και πολύ ακριβά όταν ήρθε το τέλος.

Για να απαντήσω στο θέμα, αν είμαι με άλλον τόσο καιρό, τότε δεν θα έχει νόημα η επιστροφή μου. Πραγματικά ακόμα και να ένιωθα ακόμα πράγματα, απλά θα μου έδειχνε πόσο πολύ ραγισμένο είναι το γυαλί. Αλλά και με άλλον να μην είμαι, αν χωρίσεις και περάσει καιρός ..πολύ απλά μετά δεν έχεις τίποτα ερωτικό να σε δένει πια! Και με δεδομένο ότι προσωπικά δεν χωρίζω ποτέ για βλακείες και εξαντλώ κάθε προσπάθεια βελτίωσης της σχέσης σε σημείο ηλιθιότητας χωρίς να σκέφτομαι εγωισμούς ή οτιδήποτε άλλο.

(Οκ, κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γιατί ποτέ δεν πρέπει να λες ποτέ, αλλά μιλάμε για ένα ποσοστό της τάξεως του ένα τοις χιλίοις!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
πίσω σε πρώην και μάλιστα να έχω σχέση. Σόρρυ κούκλα νο καν ντου.
τελεία και παύλα.
δεν το έκανα ποτέ και ούτε πρόκειται
τώρα αν είμαι φρη μπορεί και ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ποτέ ξανά.
Αν και δε πρέπει να είμαστε απόλυτοι. Και για να λέμε την αλήθεια, επειδή γενικά είμαι αδύναμος χαρακτήρας, ίσως και να λύγιζα.. Αλλά εξαρτάται απ' τις συνθήκες πάντα. Και τον λόγο χωρισμό. Και το τι αισθάνομαι. Και το πόσο καλά περνάω στην τρέχουσα σχέση. Και εκατομμύρια συνιστώσες.
Αλλά ένας χρυσός κανόνας είναι να λες όχι σε πισωγυρίσματα.. Απ' όσο έχω καταλάβει είναι πάντα για κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απλά δεν ξέρω...
Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι όχι...ποτέ....με τίποτα...
Αλλά πέρα από την λογική υπάρχουν αυτά που νιώθεις...
Και εξαρτάται γιατί τέλειωσε η προηγούμενη σχέση, όπως και τα απωθημένα που έχεις... και αυτά που νιώθεις και ίσως απλά τα έχεις κρύψει για να συνεχίσεις...
Επίσης παίζει και το πως είσαι με τη νέα σου σχέση, το τι νιώθεις και πόσο ολοκληρωμένος είσαι....
Οπότε κανείς ποτέ δεν ξέρει ειλικρινά αυτή την απάντηση μέχρι να του τύχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παμε πισω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΟΡΑ!
για κανεναν αλλο λογο.

αλλα κι εγω αδυναμος χαρακτηρας ειμαι, πολλες φορες την παταω ασχημα, πεφτω σε λουμπες. που ορκιζομαι οτι δε θα ξαναπεσω ποτε ξανα!

ευτυχως, τον τελευταιο καιρο, ειμαι πολυ περηφανη για αυτα που εχω καταφερει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
αν κ δεν εχω γυρισει πισω ποτε... πιστευω ομως οτι ποτε δεν ξερεις ισως τοτε να μην ηταν καταλληλη στιγμη....

κ τωρα να ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
παμε πισω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΟΡΑ!

και μετα ερχεται το τεραστιο γκντουπππππππππ!!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχω γυρίσει πολλές φορές πίσω, αμέτρητες ενώ είμαι σε σχέση. Τα διαστήματα χωρισμού το ανώτερο 2 μήνες. Όταν προχωράω όμως τα γα*άω όλα και δεν κοιτάζω ποτέ πίσω. Γι' αυτό και εξαντλώ όλα τα περιθώρια εντός σχέσης. Όταν πάω μπροστά τρέχω με τα χίλια.
Γενικότερα η εμπειρία μου μέχρι τώρα μου έχει δείξει ότι όταν Μία φορά χωρίσεις είναι de facto ότι θα ξαναγίνει. Αυτό που δημιούργησε το πρόβλημα την πρώτη φορά είναι το ίδιο που θα το δημιουργήσει και τις επόμενες. Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα. Διαφωνώ μετά από την προσωπική μου εμπειρία. Στην αρχή ναι, στην αρχή γυρίζεις και κάνεις τον μαλ.*κα. Θέλεις να μην στεναχωρήσεις, λες ένα "δεν γαμ*έται", το καταπίνεις. Κάποια στιγμή θα ξανασκάσεις, θα φτάσεις στο αμήν.
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν καρντιά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα.
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν καρντιά μου...

αυτο....ακριβως..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
. Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα. Διαφωνώ μετά από την προσωπική μου εμπειρία. Στην αρχή ναι, στην αρχή γυρίζεις και κάνεις τον μαλ.*κα. Θέλεις να μην στεναχωρήσεις, λες ένα "δεν γαμ*έται", το καταπίνεις. Κάποια στιγμή θα ξανασκάσεις, θα φτάσεις στο αμήν.
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν καρντιά μου...

Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ.Εχω γυρίσει και το εχω μετανιώσει....και ελπίζω να μην παρασυρθω και το ξανακάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top