• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Πολλά είναι τα παράλογα, αλλά πάλι δεν μου είπες κάτι σχετικά με την ερώτηση μου.
Αν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απαντάς, καλώς, δεν επιμένω.
Και εγώ όμως σου έκανα ερώτηση πάνω στην ερώτησή σου και δεν απάντησες. :( :( :(
Αν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απαντάς, καλώς, δεν επιμένω.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ο εξοχωτατος πρωθυπουργός μας, συν τρώγει με άλλα 30 άτομα στη βεράντα του σπιτιού του βουλευτή Σαμου Στεφαναδη (απέναντι ακριβώς απ το σπίτι μας)!!! Από κάτω άλλοι 30-40 συνωστισμενοι μπάτσοι απ την κουστωδεια του, τον αναμένουν συνωστισμενοι!! Εγώ θα πάω να τους καταγγείλω τώρα λοιπόν!! Και συ κάτσε στο παγκάκι της γειτονιάς σου με το καφεδάκι σου, με τον φίλο σου, και πλήρωσε το πρόστιμο το τρακοσαρι!!! (από το Facebook)


 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
ναι οξυγόνο και αν είναι πολύ εκτκεκταμένη δίνουν αντιβίωσεις και αντιικά στα τυφλά και εξειδικεύονται μετά ανάλογα με τις εξετάσεις. Δεν ασχολούμαι όμως εγώ με αυτά....
Εδώ ακριβώς θέλω να σταθώ.
Εμένα, μετά απο 10 ημέρες φοβερής ταλαιπωρίας, μου είπε να βγάλω ακτινογραφίες.
Εβγαλα και έδειξε τρεις εστίες βρογχοπνευμονίας.
Μόλις τις είδε, μου έδωσε διπλή αντιβίωση.
Μετά, έβγαλα ξανά ακτινογραφίες και είχαν υποχωρήσει οι εστίες.
Πήγα στον Πνευμονολόγο και μου έδωσε επίσης ακόμα μια διπλή αντιβίωση, διαφορετική απο αυτή που μου είχε δώσει ο πρώτος που ήταν Παθολόγος.
Την ερώτηση την έκανα, γιατι πίστευα οτι θα πρέπει να υπάρχει κάποιο κενό στο πρωτόκολλο.
Και απο αυτά που μου είπες διαπιστώνω οτι δεν δίνουν προληπτικά κάτι.
Το οτιδήποτε που θα μπορούσε να
Μη κοιτάς που εγώ έκανα ότι περνούσε απο το πυροβολημένο μου μυαλό.
Ο καθένας έχει το δικό του μυαλό και με αυτό σκέφτεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
ΓΤΧΜ, στην ολλανδια παραιτηθηκαν δηθεν οτι εγινε κομπινα με το επιδομα παιδιων .Ενω εδω δες τι γινεται
Ο εξοχωτατος πρωθυπουργός μας, συν τρώγει με άλλα 30 άτομα στη βεράντα του σπιτιού του βουλευτή Σαμου Στεφαναδη (απέναντι ακριβώς απ το σπίτι μας)!!! Από κάτω άλλοι 30-40 συνωστισμενοι μπάτσοι απ την κουστωδεια του, τον αναμένουν συνωστισμενοι!! Εγώ θα πάω να τους καταγγείλω τώρα λοιπόν!! Και συ κάτσε στο παγκάκι της γειτονιάς σου με το καφεδάκι σου, με τον φίλο σου, και πλήρωσε το πρόστιμο το τρακοσαρι!!! (από το Facebook)


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και εγώ όμως σου έκανα ερώτηση πάνω στην ερώτησή σου και δεν απάντησες. :( :( :(
Αν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απαντάς, καλώς, δεν επιμένω.
Οταν είναι σοβαρές οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι ανάλογες όπως έκανε ο focos ποιο πάνω και τον ευχαριστώ.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
@Μάξιμος έχεις πει την ιστορία σου 3-4 φορές.
σε ιούς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, μόνο να περιμένεις να κάνεις αντισώματα. για αυτό σε έστειλαν σπίτι.
και εμένα τον απρίλιο που είχα 5 μέρες πυρετό δεν μου έκαναν καν τεστ και με έστειλαν σπίτι.
επίσης το αλκοόλ δεν μπορεί να σε βοηθήσει όσο και πιείς, είναι μόνο για επιφάνειες.

ηρέμησε δεν μας κρύβουν καμία συνομωσία. Ποια οργάνωση κ πρωτόκολλο. βλέποντας και κάνοντας πάμε..
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εδώ ακριβώς θέλω να σταθώ.
Εμένα, μετά απο 10 ημέρες φοβερής ταλαιπωρίας, μου είπε να βγάλω ακτινογραφίες.
Εβγαλα και έδειξε τρεις εστίες βρογχοπνευμονίας.
Μόλις τις είδε, μου έδωσε διπλή αντιβίωση.
Μετά, έβγαλα ξανά ακτινογραφίες και είχαν υποχωρήσει οι εστίες.
Πήγα στον Πνευμονολόγο και μου έδωσε επίσης ακόμα μια διπλή αντιβίωση, διαφορετική απο αυτή που μου είχε δώσει ο πρώτος που ήταν Παθολόγος.
Την ερώτηση την έκανα, γιατι πίστευα οτι θα πρέπει να υπάρχει κάποιο κενό στο πρωτόκολλο.
Και απο αυτά που μου είπες διαπιστώνω οτι δεν δίνουν προληπτικά κάτι.
Το οτιδήποτε που θα μπορούσε να
Μη κοιτάς που εγώ έκανα ότι περνούσε απο το πυροβολημένο μου μυαλό.
Ο καθένας έχει το δικό του μυαλό και με αυτό σκέφτεται.
με βάση πρωτοκόλλων λειτουργεί η ιατρική αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Οι εστίες αυτές που είδανε ήταν μη ιογενούς αιτιολογίας οπότε σωστα΄σε κάλυψε με 2 αντιβιώσεις μια για αναερόβια και μια ευρέως φάσματος. Τώρα το τι αναβίωση διαλέξει ο καθένας εξαρτάται από πολλους παράγοντες και είναι σωστές παραπάνω από μια επιλογές..

Εφόσον υποχώρησαν οι εστίες έγινε σωστή δουλειά από το παθολόγο. Ο πνευμονολόγος δε ξέρω γιατί σου έβαλε άλλη αντιβίωση ...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
@Μάξιμος έχεις πει την ιστορία σου 3-4 φορές.
σε ιούς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, μόνο να περιμένεις να κάνεις αντισώματα. για αυτό σε έστειλαν σπίτι.
και εμένα τον απρίλιο που είχα 5 μέρες πυρετό δεν μου έκαναν καν τεστ και με έστειλαν σπίτι.
επίσης το αλκοόλ δεν μπορεί να σε βοηθήσει όσο και πιείς, είναι μόνο για επιφάνειες.

ηρέμησε δεν μας κρύβουν καμία συνομωσία. Ποια οργάνωση κ πρωτόκολλο. βλέποντας και κάνοντας πάμε..
Η μονη συνωμωσια που υπαρχει ειναι οτι δηθεν λογικο να συμβαινουν οι πανδημιες ...ενω κανει μπαμ οτι WHO και Κινα συνεργαστηκαν για αυητν την πανδημια !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ισως του εβαλαν διαφορετικες φαρμακευτικες εταιριες με ιδια δραση φαρμακου
Ο πνευμονολόγος δε ξέρω γιατί σου έβαλε άλλη αντιβίωση ...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σε ανοιχτό χώρο μετά από εμβολιασμό και ραπίντ τεστ. Συγκρίνετε με Πολλακή τώρα και θα καταλάβετε την ειδησεογραφία της Αυγής...
Καλύτερο τρολλαρισμα στον Πολλακή δεν θα μπορούσε να υπάρξει...
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
με βάση πρωτοκόλλων λειτουργεί η ιατρική αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Οι εστίες αυτές που είδανε ήταν μη ιογενούς αιτιολογίας οπότε σωστα΄σε κάλυψε με 2 αντιβιώσεις μια για αναερόβια και μια ευρέως φάσματος. Τώρα το τι αναβίωση διαλέξει ο καθένας εξαρτάται από πολλους παράγοντες και είναι σωστές παραπάνω από μια επιλογές..

Εφόσον υποχώρησαν οι εστίες έγινε σωστή δουλειά από το παθολόγο.
Εδώ θέλω να επιμείνω, γιατι πέρασαν δέκα ημέρες φοβερής ταλαιπωρίας και μετά ξεκίνησε η αντιβίωση. Διπλή και σωστή εκ του αποτελέσματος. Γιατί να περάσω τα πάνδεινα; γιατί να σκεφτώ οτι πιθανό και να πεθάνω; γιατί να σχοινοβατώ ανάμεσα στην ζωή και τον θάνατο;

Ο πνευμονολόγος δε ξέρω γιατί σου έβαλε άλλη αντιβίωση ...
Είδε εστίες και μου έδωσε ακόμα μια διπλή. Μετά τον μήνα οι πνεύμονες μου ήταν καθαροί. Δεν με πειράζει αυτό.
Και αν θες, τίποτα δεν με πειράζει. Παρά το μόνο που ψάχνω είναι αυτές οι δέκα ημέρες δίχως καμία αγωγή.
Νομίζω (ήθελα να γράψω πιστεύω αλλά βλέπω οτι είναι ορθότερο το νομίζω), οτι αν θα είχα την οποιαδήποτε αγωγή, θα ήταν καλύτερα για εμένα. Και για όλο τον κόσμο, γιατι βλέπω οτι υπάρχει κενό, ανάμεσα στην έναρξη της ασθένειας και την έναρξη της φαρμακευτικής υποστήριξης.
Αυτός είναι ο λόγος που φαίνομαι τόσο κολλημένος.
Κόντεψα να πεθάνω, είναι μικρό πράγμα αυτό; δεν είναι ελαφρυντικό για αρκετούς εδώ μέσα;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Σε ανοιχτό χώρο μετά από εμβολιασμό και ραπίντ τεστ. Συγκρίνετε με Πολλακή τώρα και θα καταλάβετε την ειδησεογραφία της Αυγής...
Καλύτερο τρολλαρισμα στον Πολλακή δεν θα μπορούσε να υπάρξει...
Αρα, οσοι κανουν ραπιντ τεστ και εμβολια κανουν παρτι ?

Προφανως ο λογος του ξεσηκωμου ειναι οτι δεν βοηθαει στο να δωσει κινητρα στον κοσμο για λοκ νταουν
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σιγά το παρτυ των πέντε λεπτων. Ο λογος είναι να τρολλαρει τον Πολακη... Και την δημοσιογραφία της Αυγής.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και παλι δεν δινει κινητρο ετσι ,δηλαδη αντι να αντιπετωπισει το θεμα με υπυθυνοτητα , κοιταει το τρολ που λες
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εδώ θέλω να επιμείνω, γιατι πέρασαν δέκα ημέρες φοβερής ταλαιπωρίας και μετά ξεκίνησε η αντιβίωση. Διπλή και σωστή εκ του αποτελέσματος. Γιατί να περάσω τα πάνδεινα; γιατί να σκεφτώ οτι πιθανό και να πεθάνω; γιατί να σχοινοβατώ ανάμεσα στην ζωή και τον θάνατο;
Και ο ανεγκέφαλος εδώ μέσα να μή σέβεται τίποτα; ούτε κάν την ηλικία μου.
αφού είδε εστίες καλώς σου έδωσε άλλη αντιβίωση. Το θέμα είναι υπήρχαν εστίες;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
αφού είδε εστίες καλώς σου έδωσε άλλη αντιβίωση. Το θέμα είναι υπήρχαν εστίες.
Τις δύο φορές ο ίδιος Ακτινολόγος βεβαίωσε τις εστίες.
Το ξέρω οτι και ο Παθολόγος έκανε σωστά που μου έδωσε αντιβίωση και ο Πνευμονολόγος σωστά έπραξε.
Αυτό που ρωτάω τόσο καιρό, είναι οι δέκα πρώτες ημέρες δίχως την παραμικρή αγωγή.
Αυτές τις χαρακτηρίζω ως κενό και σκέφτομαι οτι αν με την έναρξη της κορωνοπάθησης προληπτικά ο Παθολόγος μου είχε δώσει κάτι, (οποιαδήποτε φαρμακευτική αγωγή) ίσως να ήμουν καλύτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Σε ανοιχτό χώρο μετά από εμβολιασμό και ραπίντ τεστ. Συγκρίνετε με Πολλακή τώρα και θα καταλάβετε την ειδησεογραφία της Αυγής...
Καλύτερο τρολλαρισμα στον Πολλακή δεν θα μπορούσε να υπάρξει...

Σιγά το παρτυ των πέντε λεπτων. Ο λογος είναι να τρολλαρει τον Πολακη... Και την δημοσιογραφία της Αυγής.

Την ίδια μέρα που ανακοίνωσαν απαγόρευση κυκλοφορίας από τις 18:00 , ο άνθρωπος που κουνάει το δάκτυλο για ατομική ευθύνη των πολιτών ,άσχετα που ο ίδιος πετάγεται στην Πάρνηθα, την ίδια μέρα πετάχθηκε στην Ικαρία.
Πρωθυπουργός-Happy Traveller


Παραβίαση κάθε υγειονομικού μέτρου( ούτε μάσκες) και πάνω από 30 άτομα.

Ελπίζω από αύριο να μαζεύονται σε κάθε σπίτι πάνω από 10 άτομα και το Πάσχα να βγούνε οι σούβλες και να ζήσουν επιτέλους οι ελληνικές οικογένειες.


Ο πάτος σας δεν έχει όριο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Οταν είναι σοβαρές οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι ανάλογες όπως έκανε ο focos ποιο πάνω και τον ευχαριστώ.
Τις σοβαρές ερωτήσεις σίγουρα δε τις κάνουμε στους fockos & akikos. Βασικοί κανόνες της ζωής.

Άμα θες σοβαρή απαντήση, αφιέρωσε πρώτα 15 δευτερόλεπτα στο γκουγκλ (καλύτερα κανά 3ωρο στη περίπτωσή σου, για να κάνεις και λίγη εξάσκηση) και μετά ευχαρίστως να σου απαντήσω.

Ενιγούει, η απάντηση στην ερώτησή σου:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εδώ θέλω να επιμείνω, γιατι πέρασαν δέκα ημέρες φοβερής ταλαιπωρίας και μετά ξεκίνησε η αντιβίωση. Διπλή και σωστή εκ του αποτελέσματος. Γιατί να περάσω τα πάνδεινα; γιατί να σκεφτώ οτι πιθανό και να πεθάνω; γιατί να σχοινοβατώ ανάμεσα στην ζωή και τον θάνατο;
Αν ο ιατρός σου χρησιμοποιούσε την ισχυρή αντιβίωση από την αρχή και το μικρόβιο επιβίωνε και αποκτούσε ανθεκτικότητα στην αντιβίωση τότε δεν θα υπήρχε κανένα μέσο για να βοηθηθεί ο οργανισμός σου. Τον ιατρό που κατηγορείς μπορεί να σε έχει σώσει και να μην το ξέρεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top