• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Σε κλειστούς χώρους (ΜΜΜ, σούπερ μάρκετ, σχολή κτλ) φοράμε μάσκα δεν διαφώνησα κάπου. Αλλά δεν γίνεται να κάνουμε λοκντάουν τρεις και λίγο για να είστε μερικοί ευχαριστημένοι. Οπότε αν δεν θέλεις να πατήσεις το πόδι σου σε καφετέρια μη σώσεις δεν μπορείς όμως να απαιτήσεις να μη το κάνει και ο δίπλα σου.
Ειπα εγω τετοιο πραγμα και δεν το θυμάμαι;; Οχι αρα να διαβαζεις προσεκτικά. Αλλο να πηγαίνεις σε μια καφετέρια, εστιατόριο, βόλτα, Cinema με τους φιλους σου (πραγμα που κανω και εγω) και αλλο να πηγαινουν στις τουαλέτες των Bar, σε σπιτια μαζεμένοι 30++ ατομα η να κανουν παρτι σε πανεπιστήμια μαζεμένα 2.000 και 3.000 ατομα μονο και μονο για να το παίξουν μαγκες, γιατι αυτες ειναι μαγκιές του κω@@ απο ατομα τα οποια δεν εχουν ιχνος παιδείας πανω τους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται πανικός για long covid από την στιγμή που είστε εμβολιασμένοι. Ούτε pcr χρειάζεται αν δεν έχετε συμπτώματα για πάνω από 4 μέρες.

Χρειάζεται... γιατι μέχρι να βγει το PCR... τσθιμπησα 2 μερούλες ακομη... σημερα δεν πηγα δουλεια.... αυριο μεθαυριο οχι... Πεμπτη θεοφανεια.... καλό '; :P

αν ειχα κοπελα τωρα θα της ελεγα μωροοο μου για σενα δουλευω... παμε οπου θες.

(πλακα κανω) εννοειται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι δεν παει ετσι λυπάμαι. Αν ο αλλος θελει να κυκλοφορεί εξω χωρις μασκα,να ερχεται στο πανεπθστημιο χωρις μασκα, στα ΜΜΜ χωρις μασκα, να πηγαίνει και να κανει προπαγάνδα οτι δεν υπαρχει ο covid και γενικα να ειναι στον κοσμο του λυπάμαι αλλα δεν ειναι δικαιωμα του, δεν ειναι γιατι εχω και εγω δικαίωμα να μην θελω να κολλησω και να ειμαι καλα στην υγεία μου.

Φωτη στο τελος οπως τα βαζεις ολα μεσα σου και σε έχουν βραχυκυκλωσει... απο αλλο θεμα θα κινδυνεψεις κ οχι απο τον κοβιντ. Μην τα βλεπεις ιδιορυθμα τα πράγματα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να πουμε ενα μπραβο σε ολους αυτους που αγωνιζονται εκει που οι συνθηκες ειναι εναντια ετσι?Γιατι οσο να ναι οι συνθηκες στα νοσοκομεια δεν ειναι και αριστες και ομως δινουν το χιλια τα εκατο γιατροι νοσηλευτες!!!!!!!!
Μονο μπραβο!

 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι κανετε rapid καλο ειναι να τους λέτε να σας παίρνουν διπλό δείγμα, και απο φαρυγγα και απο μύτη. Το ίδιο να κάνετε και στο self οι ίδιοι.

Επίσης να χετε υπόψιν ότι η όμικρον διαφεύγει περισσότερο των rapid/self.

Αν έχετε συμπτωματολογια απομονωθειτε σπιτι και ξανακαντε το rapid μετα απο 2 μερες.

Γενικά αν τα self βγαίνουν θετικά, τοτε κάτι βρίσκουν για να βγουνε, οπότε συμπτώματα και self ή rapid θετικό θεωρείται όντως θετικό.
4 εμεις που καναμε συνεχεια τεστ και αλλα 5 ατομα που φιλοξενουσα και εκαναν και εκεινα, δεν μπορει ολα να εβγαιναν αρνητικα ...

Αν δεν εβγαζα το εξανθημα θα ελεγα πως απλα περασαμε μια εποχικη ιωση ,ειναι το μονο που με προβλημάτισε ..

Κανοντας τεστ ερχομουν κανονικα γραφειο και φυσικα πηγα και οπου ειχα δουλεια τηρώντας παντα τα μετρα πολυ σχολαστικα ..
Αν οντως δεν ειναι αξιοπιστα μην περιμενουμε θαυματα για να πεσουν τα κρουσματα ειδικα αν ανοιξουν τα σχολεια ακομα και με ραπιτ...Εκει φοβαμαι θα εχουμε το μεγαλο πανηγύρι δυστηχως ..
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειπα εγω τετοιο πραγμα και δεν το θυμάμαι;; Οχι αρα να διαβαζεις προσεκτικά. Αλλο να πηγαίνεις σε μια καφετέρια, εστιατόριο, βόλτα, Cinema με τους φιλους σου (πραγμα που κανω και εγω) και αλλο να πηγαινουν στις τουαλέτες των Bar, σε σπιτια μαζεμένοι 30++ ατομα η να κανουν παρτι σε πανεπιστήμια μαζεμένα 2.000 και 3.000 ατομα μονο και μονο για να το παίξουν μαγκες, γιατι αυτες ειναι μαγκιές του κω@@ απο ατομα τα οποια δεν εχουν ιχνος παιδείας πανω τους.
Δεν συμμερίζομαι αυτή την άποψη με τα καντήλια που έχω ρίξει για τη μαλακία που μας έκαναν (πάλι) στα γήπεδα. :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Δεν συμμερίζομαι αυτή την άποψη με τα καντήλια που έχω ρίξει για τη μαλακία που μας έκαναν (πάλι) στα γήπεδα. :)
Τα γήπεδα δεν ειναι προβλημα/ Κινδυνος καθως ειναι ανοικτοί χωροι αρα αντι για 10% ας το εκανε 50-60%, δεν θα είχαμε διασπορα εκει. Μεγαλο προβλημα ειναι τα μπαρ, τα νυχτερινα κέντρα και προφανώς τα ΜΜΜ στα οποια κυριολεκτικά ειναι ο ενας πανω στον αλλον.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
@juste un instant
1641213144662.png

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Ξεχαστε την εξαλειψη της πανδημιας και μαθετε να ζειτε με αυτη.Ζηστε ερωτευτειτε και γελαστε.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Χρειάζεται... γιατι μέχρι να βγει το PCR... τσθιμπησα 2 μερούλες ακομη... σημερα δεν πηγα δουλεια.... αυριο μεθαυριο οχι... Πεμπτη θεοφανεια.... καλό '; :P
O τέλειος συνδυασμός ελληνικού εργατικού μεσαίωνα και ελληνικής νοοτροπίας σε ένα ποστ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
O τέλειος συνδυασμός ελληνικού εργατικού μεσαίωνα και ελληνικής νοοτροπίας σε ένα ποστ.

Ζηλεύεις ε ; σε ποναει που ειμαι μάγκας και καλοπερνάω; κατσε εσυ κάνε τον εργασιομανη και μιλα για τον κόβιντ και οταν θα σε ορισουν ελεγκτη σε μενα έλα να μου τα πείς.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ζηλεύεις ε ; σε ποναει που ειμαι μάγκας και καλοπερνάω; κατσε εσυ κάνε τον εργασιομανη και μιλα για τον κόβιντ και οταν θα σε ορισουν ελεγκτη σε μενα έλα να μου τα πείς.
Τι να ζηλέψω ρε βρο, στη Νορβηγία δουλεύω. Ο σκύλος μου να ήταν άρρωστος περίσσοτερες μέρες θα έπαιρνα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
Η κυτταρική ανοσία τελικά στον κορωνοϊό φαίνεται να παίζει λιγότερο σημαντικό ρόλο (έρευνα από μέσα Νοέμβρη, τώρα το εντόπισα):
T cell mediated viral control is attenuated by orf6 and orf8 in covid-19
For this reason T cell memory is not sufficient in the prevention of mild and moderate covid-19, as seen with vaccine efficacy versus antibody escape variants like Beta (B1351).
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα γήπεδα δεν ειναι προβλημα/ Κινδυνος καθως ειναι ανοικτοί χωροι αρα αντι για 10% ας το εκανε 50-60%, δεν θα είχαμε διασπορα εκει. Μεγαλο προβλημα ειναι τα μπαρ, τα νυχτερινα κέντρα και προφανώς τα ΜΜΜ στα οποια κυριολεκτικά ειναι ο ενας πανω στον αλλον.
Δεν καθόμαστε τόσο αραιά στο γήπεδο όσο πιστεύεις και ούτε τα νυχτερινά μαγαζιά είναι τόσο θέμα αν κρατήσουν την πληρότητα εκεί που πρέπει. Όσο για τα ΜΜΜ κάποιο κράτος (χαχα τι λέω) έπρεπε να φροντίσει για την αποσυμφόρηση που έχει δρομολόγια όποτε τους καπνίσει αλλά πάλι ατομική ευθύνη μας πετάνε.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,966 μηνύματα.
Ξεχαστε την εξαλειψη της πανδημιας και μαθετε να ζειτε με αυτη.Ζηστε ερωτευτειτε και γελαστε.
Το ιδεατό και ιδανικό θα ήταν να την εξαλείψουμε πλήρως, αλλά δε βλέπουμε να συμβαίνει αυτό, διότι καταφέρνει ο ιός και προσβάλλει διαρκώς μέρος τουπληθυσμού
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Τι να ζηλέψω ρε βρο, στη Νορβηγία δουλεύω. Ο σκύλος μου να ήταν άρρωστος περίσσοτερες μέρες θα έπαιρνα.

Ωραια αρα εισαι δικός μας κ ετσι οπως γραφεις θα σε παρεξηγησω. Τι κοντράρεις ;

Κανονικα ειναι υποχρεωση μέχρι να βγει το τεστ να μη πάει καποιος στη δουλεια του. Τωρα κάτι θεωριες που ειχα ακούσει απο μια γνωστη μου σε ιδιωτικες εταιρειες που λένε οτι κάνεις το τέστ κ ερχεσαι κανονικα στη δουλεια με μάσκα ειναι επινοησεις των γιάπηδων τις οποιες δεν μπορεις να γράψεις στα παλια σου τα νικε για τους εχεις ανάγκη και θα σε απολυσουν.

Εγω λοιπον εδω που μπορώ το κάνω ! Και το κάνω κ νόμιμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Το ιδεατό και ιδανικό θα ήταν να την εξαλείψουμε πλήρως, αλλά δε βλέπουμε να συμβαίνει αυτό, διότι καταφέρνει ο ιός και προσβάλλει διαρκώς μέρος τουπληθυσμού
Ναι, αλλά δεν μπορούμε να ασχολούμαστε συνέχεια με ψέκες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,966 μηνύματα.
Όσο για τα ΜΜΜ κάποιο κράτος (χαχα τι λέω) έπρεπε να φροντίσει για την αποσυμφόρηση που έχει δρομολόγια όποτε τους καπνίσει αλλά πάλι ατομική ευθύνη μας πετάνε.
Δε ξέρω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό, αν και απαραίτητο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top