Παραδοσιακό ξύρισμα

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσβάλλομαι από τον τρόπο σου.

Προφανώς, για να έφτασα στα DR Razors, δοκίμασα άλλες λύσεις πρώτα, αλλά γέμιζα ερεθισμούς, και κατέληγα να χαλάω ολόκληρα σωληνάρια flogo για να φύγουν τα σπυράκια. Ε, δεν ήταν βιολί αυτό. Έτσι είπα να δοκιμάσω κι αυτή τη λύση, ε, και δούλεψε πρίμα. Και το cella γιατί να μην το πάρω; Σαπούνι είναι... Έχει το ωραίο του άρωμα, διαρκεί έναν αιώνα. Τζάμπα βγαίνει έως ότου πάω για λέιζερ για να ξεμπερδέψω. Πού είναι το παράξενο, δεν μπορώ να καταλάβω.
Ε ντάξει αν σ' αρέσει και η όλη διαδικασία, knock yourself out. Εγώ κι οι περισσότεροι δεν θέλαμε να δόσουμε ούτε 20ε για πινέλο, προτού καταλάβουμε πως είναι 100% απαραίτητο...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Προσβάλλομαι από τον τρόπο σου.

Προφανώς, για να έφτασα στα DR Razors, δοκίμασα άλλες λύσεις πρώτα, αλλά γέμιζα ερεθισμούς, και κατέληγα να χαλάω ολόκληρα σωληνάρια flogo για να φύγουν τα σπυράκια. Ε, δεν ήταν βιολί αυτό. Έτσι είπα να δοκιμάσω κι αυτή τη λύση, ε, και δούλεψε πρίμα. Και το cella γιατί να μην το πάρω; Σαπούνι είναι... Έχει το ωραίο του άρωμα, διαρκεί έναν αιώνα. Τζάμπα βγαίνει έως ότου πάω για λέιζερ για να ξεμπερδέψω. Πού είναι το παράξενο, δεν μπορώ να καταλάβω.
Εκφρασου ελευθερα και οπως ειπε και ο @Valder μπορει να γραφει οποιος χρησιμοποιει ή χρησιμοποιησε οτι αναφερεται ως θεματικη στο παρον θρεντ.;)
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ε ντάξει αν σ' αρέσει και η όλη διαδικασία, knock yourself out. Εγώ κι οι περισσότεροι δεν θέλαμε να δόσουμε ούτε 20ε για πινέλο, προτού καταλάβουμε πως είναι 100% απαραίτητο...
Άμα μπορούσα με τα συμβατικά, νομίζεις θα 'χα φτάσει ποτέ σ' αυτά; Δεν θα είχα κοιτάξει καν, σου το υπογράφω. Αν και μόνο για το οικονομικό να το δεις, αξίζει με χίλια. Είναι, όμως, τι ταιριάζει στον καθένα μας. Άλλες κάνουν τα πόδια τους μόνο με το απλό ξυράφι, και χωρίς καν σαπούνι (βλ αφρόλουτρο), και δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Άλλες υποφέρουν και με σαπούνι και με αφρό. Μέσα σ' αυτές κι εγώ. Ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία. Ο συνδυασμός ασφαλείας με ένα καλύτερο σαπούνι, δουλεύει εξαιρετικά για μένα, οπότε δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω. Και δεν το βρίσκω καν τόσο βάναυσο στο δέρμα μου όπως λες. Για το σώμα (που δεν με αφορά), ίσως να είναι, δεν ξέρω, για τα πόδια όχι. Δεν πήρα και τη χαντζαροσαβέτα τού Valder για να ξυριστώ. Οι ήπιες closed comb δεν είναι τίποτα... Το ίδιο και καλύτερες είναι από τις απλές, ακόμα και για εμάς, τις γυναίκες. Άλλο το τι έχει επικρατήσει, κι αυτό από άγνοια, όχι κάτι άλλο.

Anywayz.

Δεν προσπαθώ να σε πείσω. Ο καθένας μπορεί να έχει τη γνώμη του. Σου εξήγησα, όμως, γιατί εσύ το βλέπεις από την δική σου πλευρά, σαν άντρας. Δες και την οπτική-εμπειρία μιας γυναίκας, και μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Και το λέω καλοπροαίρετα και φιλικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Μεγα shopping-haul σήμερα και μεταξύ άλλων ηγοράσθησαν:

Meißner Tremonia Indian Flavour
Haslinger Schafmilch


και ξερω οτι ειχα πει οτι δε θα το κανω αλλα πήρα ρυθμιζόμενη Pearl Flexi.

Μαλώστε με, ήμουν παλιοκόριτσο. Shaving party εντός ΣΚ. :dance2:

Θα ακολουθήσουν ερωτικά review, πάστες μάσκες ομορφιάς με την Τρεμόνια (Λατινική ονομασία του Dortmund για να μην ξεχνάμε και τα Ρωμαϊκά μας) κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγα shopping-haul σήμερα και μεταξύ άλλων ηγοράσθησαν:

Meißner Tremonia Indian Flavour
Haslinger Schafmilch


και ξερω οτι ειχα πει οτι δε θα το κανω αλλα πήρα ρυθμιζόμενη Pearl Flexi.

Μαλώστε με, ήμουν παλιοκόριτσο. Shaving party εντός ΣΚ. :dance2:

Θα ακολουθήσουν ερωτικά review, πάστες μάσκες ομορφιάς με την Τρεμόνια (Λατινική ονομασία του Dortmund για να μην ξεχνάμε και τα Ρωμαϊκά μας) κλπ.
Πόσα σαπούνια, κρέμες και aftershave έχεις ατμ; :smoke:

Το προβατάκι άριστο θα το αγαπήσεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Πόσα σαπούνια, κρέμες και aftershave έχεις ατμ; :smoke:
Αρκετά για να ξυριζόμαστε σε lather party οι 5-6 που συμμετέχουμε εδω για τα επομενα 30 χρόνια.:jester:

ΥΓ: Nah I'm kidding. Μονο για τα επομενα 5 χρονια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρκετά για να ξυριζόμαστε σε lather party οι 5-6 που συμμετέχουμε εδω για τα επομενα 30 χρόνια.:jester:
'Οταν γίνεις πλούσιος, να αφιερώσεις ένα μικρό δωμάτιο σε ξυριστικά και ένα σε κολόνιες.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
'Οταν γίνεις πλούσιος, να αφιερώσεις ένα μικρό δωμάτιο σε ξυριστικά και ένα σε κολόνιες.
Τότε, θα του τα ξυρίζουν και θα τα χτενίζουν άλλοι... :morning1: κάπου κάπου και άλλες σαν γνήσιος ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Πάμε σήμερα για ξυρισματάρα, έχω ζεστάνει νερό.

Διαλέγει το κοινό σήμερα (ως τις 9 -- μετα διαλέγω εγω αν δεν...)


Θα πάμε με εναν απο τους δυο συνδυασμούς:

Γνωστή μηχανή (R41) + Νέο άγνωστο σαπούνι (Meissner Tremonia ή Haslinger Προβατάκι)

προκειμενου να δοκιμαστει με ακρίβεια ενα σαπούνι

ή

Νέα άγνωστη μηχανή (Pearl Flexi ρυθμιζόμενη) + Γνωστό σαπούνι (Σπλέντιτ ελληνικό ρετρό ή Cella)

προκειμενου να δοκιμαστει με ακριβεια η Pearl Flexi.



Εαν δεν επιλέξει το κοινό θα επιλέξω εγω. :upside:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
'Οταν γίνεις πλούσιος, να αφιερώσεις ένα μικρό δωμάτιο σε ξυριστικά και ένα σε κολόνιες.
Κι ενα για τα ρουχα παπουτσια κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάμε σήμερα για ξυρισματάρα, έχω ζεστάνει νερό.

Διαλέγει το κοινό σήμερα (ως τις 9 -- μετα διαλέγω εγω αν δεν...)


Θα πάμε με εναν απο τους δυο συνδυασμούς:

Γνωστή μηχανή (R41) + Νέο άγνωστο σαπούνι (Meissner Tremonia ή Haslinger Προβατάκι)

προκειμενου να δοκιμαστει με ακρίβεια ενα σαπούνι

ή

Νέα άγνωστη μηχανή (Pearl Flexi ρυθμιζόμενη) + Γνωστό σαπούνι (Σπλέντιτ ελληνικό ρετρό ή Cella)

προκειμενου να δοκιμαστει με ακριβεια η Pearl Flexi.



Εαν δεν επιλέξει το κοινό θα επιλέξω εγω. :upside:
Θα επελεγα το αγνωστο σαπουνι το 1 που λες.Ετσι για να το τεσταρω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Θα επελεγα το αγνωστο σαπουνι το 1 που λες.Ετσι για να το τεσταρω.
Κι εγω προς τα κει τείνω, μ αρεσουν περισσοτερο τα σαπουνια απο τις μηχανές να δοκιμάζω.

Άσε που ηδη έχω λεπίδα ήδη προς 3η χρήση σημερα στην R41, να την χρησιμοποιησω να φυγει.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ντρέπομαι να γράψω... προχθές με nacet τρίτης χρήσης ερέθισα πολύ το λαιμό μου και ακόμα έχω κοκκινίλες... 'Εφταιγε που δεν τέντωνα το δέρμα σίγουρα.-

@Valder βάλε το προβατάκι πασά μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Λοιπόν δοκίμασα Meißner Tremonia Indian Flavour με Mühle R41 και λεπίδα Perma-sharp στην 3η χρήση:

Εκανα την εκπληκτική ανοησία να βαλω -παρά τις προειδοποιήσεις- αρκετή ποσότητα, περιπου οση και με μια TOBS και τον ήπια πανηγυρικά με κάποια κομματακια πάστας μες τον αφρό που δεν διαλύονταν. Ήθελε ΤΗ ΜΥΤΗ ενός κουταλιού γλυκού κι εγω εβαλα μισό κουτάλι και βάλε.

Δεν πειράζει 200μλ ειναι, αν τελειώσει αυτη τη δεκαετία θα πάρω άλλη και με 25 σαπούνια πρώτα θα πεθάνω εγω κι ύστερα θα τελειώσει ενα απο αυτά.

Για 25 ευρώ πάστα δεν τρελάθηκα από την απόδοσή της, ήταν περίπου στο επίπεδο των Stirling που κάνουν 18 ευρώ. Σίγουρα είναι πολύ καλή, αλλά όχι αυτή η διθυραμβική γιορτή που κάνουν για κείνη στο Youtube.

Άρωμα, θαυμάσιο, σαν λεμονόχορτο lime κάτι, 9 στα 10 (υποκειμενικό πάντα)
Ο αφρός είναι υπόλευκος και γλύστραγε το ξυράφι αρκετά καλά, ακομα και για μερεμετια χωρις αφρό μετά, 8/10
Προστατεύει επίσης αρκετά καλά, 8 στα 10.

Εκεί που ξεχωρίζει είναι το ΜΕΤΑ όπου παίρνει 10/10.

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τον υπόλοιπο πολύ αφρό σε πινέλο και ξυλινο μπολ, ως μάσκα ομορφιάς όπως προτείνεται απο πολλούς.

Είμαι 38, δείχνω σαν 30, με κατέβασε στα 25, έλαμπε το πρόσωπο και είναι μωρουδιακό στην αφή, δεν μπορώ να σταματήσω να αγγίζω το πρόσωπό μου, end of story.-

Αξίζει να την πάρει κάποιος; Ναι.

Όχι "τρέχα αύριο" όπως η Cella από τις φτηνές ή η Saponificio Varesino Dark Vetiver απο τις ακριβές, αλλά "αμα τα χεις δώστα, θα κάνεις ωραίο ξυρισμα".

Είναι ωραία αλλά έχει τις ιδιοτροπίες της και όχι πολλά bells and whistles, είναι κλασσική Γερμανίδα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπόν δοκίμασα Meißner Tremonia Indian Flavour με Mühle R41 και λεπίδα Perma-sharp στην 3η χρήση:

Εκανα την εκπληκτική ανοησία να βαλω -παρά τις προειδοποιήσεις- αρκετή ποσότητα, περιπου οση και με μια TOBS και τον ήπια πανηγυρικά με κάποια κομματακια πάστας μες τον αφρό που δεν διαλύονταν. Ήθελε ΤΗ ΜΥΤΗ ενός κουταλιού γλυκού κι εγω εβαλα μισό κουτάλι και βάλε.

Δεν πειράζει 200μλ ειναι, αν τελειώσει αυτη τη δεκαετία θα πάρω άλλη και με 25 σαπούνια πρώτα θα πεθάνω εγω κι ύστερα θα τελειώσει ενα απο αυτά.

Για 25 ευρώ πάστα δεν τρελάθηκα από την απόδοσή της, ήταν περίπου στο επίπεδο των Stirling που κάνουν 18 ευρώ. Σίγουρα είναι πολύ καλή, αλλά όχι αυτή η διθυραμβική γιορτή που κάνουν για κείνη στο Youtube.

Άρωμα, θαυμάσιο, σαν λεμονόχορτο lime κάτι, 9 στα 10 (υποκειμενικό πάντα)
Ο αφρός είναι υπόλευκος και γλύστραγε το ξυράφι αρκετά καλά, ακομα και για μερεμετια χωρις αφρό μετά, 8/10
Προστατεύει επίσης αρκετά καλά, 8 στα 10.

Εκεί που ξεχωρίζει είναι το ΜΕΤΑ όπου παίρνει 10/10.

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τον υπόλοιπο πολύ αφρό σε πινέλο και ξυλινο μπολ, ως μάσκα ομορφιάς όπως προτείνεται απο πολλούς.

Είμαι 38, δείχνω σαν 30, με κατέβασε στα 25, έλαμπε το πρόσωπο και είναι μωρουδιακό στην αφή, δεν μπορώ να σταματήσω να αγγίζω το πρόσωπό μου, end of story.-

Αξίζει να την πάρει κάποιος; Ναι.

Όχι "τρέχα αύριο" όπως η Cella από τις φτηνές ή η Saponificio Varesino Dark Vetiver απο τις ακριβές, αλλά "αμα τα χεις δώστα, θα κάνεις ωραίο ξυρισμα".

Είναι ωραία αλλά έχει τις ιδιοτροπίες της και όχι πολλά bells and whistles, είναι κλασσική Γερμανίδα.
Απο youtube εννοεις σαν αυτο το βιντεο?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν δοκίμασα Meißner Tremonia Indian Flavour με Mühle R41 και λεπίδα Perma-sharp στην 3η χρήση:

Εκανα την εκπληκτική ανοησία να βαλω -παρά τις προειδοποιήσεις- αρκετή ποσότητα, περιπου οση και με μια TOBS και τον ήπια πανηγυρικά με κάποια κομματακια πάστας μες τον αφρό που δεν διαλύονταν. Ήθελε ΤΗ ΜΥΤΗ ενός κουταλιού γλυκού κι εγω εβαλα μισό κουτάλι και βάλε.

Δεν πειράζει 200μλ ειναι, αν τελειώσει αυτη τη δεκαετία θα πάρω άλλη και με 25 σαπούνια πρώτα θα πεθάνω εγω κι ύστερα θα τελειώσει ενα απο αυτά.

Για 25 ευρώ πάστα δεν τρελάθηκα από την απόδοσή της, ήταν περίπου στο επίπεδο των Stirling που κάνουν 18 ευρώ. Σίγουρα είναι πολύ καλή, αλλά όχι αυτή η διθυραμβική γιορτή που κάνουν για κείνη στο Youtube.

Άρωμα, θαυμάσιο, σαν λεμονόχορτο lime κάτι, 9 στα 10 (υποκειμενικό πάντα)
Ο αφρός είναι υπόλευκος και γλύστραγε το ξυράφι αρκετά καλά, ακομα και για μερεμετια χωρις αφρό μετά, 8/10
Προστατεύει επίσης αρκετά καλά, 8 στα 10.

Εκεί που ξεχωρίζει είναι το ΜΕΤΑ όπου παίρνει 10/10.

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τον υπόλοιπο πολύ αφρό σε πινέλο και ξυλινο μπολ, ως μάσκα ομορφιάς όπως προτείνεται απο πολλούς.

Είμαι 38, δείχνω σαν 30, με κατέβασε στα 25, έλαμπε το πρόσωπο και είναι μωρουδιακό στην αφή, δεν μπορώ να σταματήσω να αγγίζω το πρόσωπό μου, end of story.-

Αξίζει να την πάρει κάποιος; Ναι.

Όχι "τρέχα αύριο" όπως η Cella από τις φτηνές ή η Saponificio Varesino Dark Vetiver απο τις ακριβές, αλλά "αμα τα χεις δώστα, θα κάνεις ωραίο ξυρισμα".

Είναι ωραία αλλά έχει τις ιδιοτροπίες της και όχι πολλά bells and whistles, είναι κλασσική Γερμανίδα.
Σε σχέση με την TOBS πως είναι σε απόδοση; Να σου πω ρε με τη χαζοπροράσο που έχω την κρέμα, πρέπει να βάλω μια κουταλιά της σούπας ή παραπάνω να ξυριστώ. Παίζει η τρεμόνια να είναι πιο φτηνή/ξύρισμα. Σίγουρα όμως θα έπρεπε να πάρω και το aftershave. Πάντως έχω πράσινο τσάι με λεμονόχορτο και το βρίσκω το καλύτερο απ' όλους τους συνδιασμούς(μετά είναι με ανθό πορτοκαλιού btw).

Το σαπονιφίσιο βέτιβερ με έλκει πρόστυχα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Σε σχέση με την TOBS πως είναι σε απόδοση;
Ενα κλικ παραπάνω κατά τη διάρκεια.

Πινει παραπάνω νερό στο δούλεμα (αλλά αργά αργά), είναι αρκετά πιο airy στην υφή αλλά ΟΣΟ ειναι επάνω στο πρόσωπο είναι απρόσκοπτη η γλύστρα.

Το επιπλέον σημαντικότερο: στο ΜΕΤΑ το ξύρισμα ειναι 2-3 φορές καλύτερο από τις TOBS.

Και έχει λένε και πολύ περισσότερα φυσικά συστατικά η Meißner ενω οι TOBS λένε βάζουν συντηρητικά κάποια.

Αν πας σε Βαρεσίνο, εντάξει εκεί πάμε αλλού...

Να σου πω ρε με τη χαζοπροράσο που έχω την κρέμα, πρέπει να βάλω μια κουταλιά της σούπας ή παραπάνω να ξυριστώ. Παίζει η τρεμόνια να είναι πιο φτηνή/ξύρισμα.

Ενταξει οχι με 3.50 ευρώ η Χαζοράσο είναι απλά τίμια. Αλλά ναι θέλει ενα σουραύλι κρέμα για να ξυριστείς.
Το σαπονιφίσιο βέτιβερ με έλκει πρόστυχα...
Το χω και σου λεω ενα μονο. Θα τον παίξεις. Θα τον παίξεις άγρια, απο την ωρα που θα δεις ΠΩΣ κάνει τον αφρό πάνω στο πινέλο, θα καταλαβεις πόσο ΑΛΛΗ κατηγορία είναι.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενταξει οχι με 3.50 ευρώ η Χαζοράσο είναι απλά τίμια. Αλλά ναι θέλει ενα σουραύλι κρέμα για να ξυριστείς.
Παίζει να ναι πιο ακριβή από TOBS ξέρω γω αυτό λέω, ανά ξύρισμα πάντα.

να κλικ παραπάνω κατά τη διάρκεια.

Πινει παραπάνω νερό στο δούλεμα (αλλά αργά αργά), είναι αρκετά πιο airy στην υφή αλλά ΟΣΟ ειναι επάνω στο πρόσωπο είναι απρόσκοπτη η γλύστρα.

Το επιπλέον σημαντικότερο: στο ΜΕΤΑ το ξύρισμα ειναι 2-3 φορές καλύτερο από τις TOBS.

Και έχει λένε και πολύ περισσότερα φυσικά συστατικά η Meißner ενω οι TOBS λένε βάζουν συντηρητικά κάποια.

Αν πας σε Βαρεσίνο, εντάξει εκεί πάμε αλλού...
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα πάρω TOBS, γιατί θέλω σιγά σιγά να τις απολαμβάνω. 'Οχι κατευθείαν στα βαθιά με castle forbes και δεν ξέρω γω τι.

Το χω και σου λεω ενα μονο. Θα τον παίξεις. Θα τον παίξεις άγρια, απο την ωρα που θα δεις ΠΩΣ κάνει τον αφρό πάνω στο πινέλο, θα καταλαβεις πόσο ΑΛΛΗ κατηγορία είναι.
Δε θέλω να σπάσω το νοφαπ. :tongue:

Για το άρωμα το είπα, μ' αρέσει πολύ το βετιβέρ. Δε με ενδιαφέρουν σαπούνια atm, γιατί περιμένω να ξαναφέρουν μια συνθετική βούρτσα έκπληξη που ΚΑΝΕΙ και για σκληρά. :cool:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Παίζει να ναι πιο ακριβή από TOBS ξέρω γω αυτό λέω, ανά ξύρισμα πάντα.

Α νομιζα απο Τρεμόνια οτι έλεγες. :hehe:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα πάρω TOBS, γιατί θέλω σιγά σιγά να τις απολαμβάνω. 'Οχι κατευθείαν στα βαθιά με castle forbes και δεν ξέρω γω τι.

Sandalwood, Lime Zest, Tobacco Leaf εχω απο TOBS. Αμα παρεις καμια Rose, Cedarwood ή Peppermint ριξε σύρμα εντυπώσεων.

Δε θέλω να σπάσω το νοφαπ. :tongue:
Ούτε γω, αλλά mentally έρεθίσθην με το Dark Vetiver. Τα αξιζε τα 35 ευρώ ΚΑΡΓΑ.

Για το άρωμα το είπα, μ' αρέσει πολύ το βετιβέρ. Δε με ενδιαφέρουν σαπούνια atm, γιατί περιμένω να ξαναφέρουν μια συνθετική βούρτσα έκπληξη που ΚΑΝΕΙ και για σκληρά. :cool:
Λέγε όνομα!

Εγω εχω simpsons T3 και ειναι απίστευτη!

Σκεφτόμουν να πάω και για Manchurian Badger Zenith αλλά δεν με συναρπάζει το Badger γιατι πίνει πολύ αφρό το knot.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ξύρισμα ή τριμαρισμα με μηχανή ?


Κάνω το 2ο .....απλά κάτι δεν μου αρέσει στο 1ο ..... ερεθισμός? σκληρή τρίχα που δεν θα κόβεται απ το τρίμερ ?

Επίσης θεωρείται κουλό να βάζω aftershave μετά το τριμαρισμα

ΥΓ: όταν λέω τριμαρισμα ω....φουλ με 0
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λέγε όνομα!

Εγω εχω simpsons T3 και ειναι απίστευτη!

Σκεφτόμουν να πάω και για Manchurian Badger Zenith αλλά δεν με συναρπάζει το Badger γιατι πίνει πολύ αφρό το knot.
Ζenith 507 ή παρόμοιο και περιμένω να είναι πολύ καλύτερη κ απ τη σιμπσον κ προφανώς απ τη yaqi, στο λάδερινγκ στα σκληρά σαπούνια πάντα. :ropalo:

Α νομιζα απο Τρεμόνια οτι έλεγες. :hehe:
Ρε με τόσο που μου παίρνει εμένα, δεν το αποκλείω.

Sandalwood, Lime Zest, Tobacco Leaf εχω απο TOBS. Αμα παρεις καμια Rose, Cedarwood ή Peppermint ριξε σύρμα εντυπώσεων.
Το Nipavo στη Καλλιθέα έχει αυτά που λες τα τελευταία και μπορείς και να τα μυρίσεις νομίζω(δεν έχει τα πιο fancy).

Σκεφτόμουν να πάω και για Manchurian Badger Zenith αλλά δεν με συναρπάζει το Badger γιατι πίνει πολύ αφρό το knot.
Ναι είναι ότι πίνει αφρό, είανι η μυρωδιά και γνκ νομίζω ούτε του ασβού θα μου αρέσει προσωπικά η αίσθηση. Συνθετικά all the way.

Ξύρισμα ή τριμαρισμα με μηχανή ?


Κάνω το 2ο .....απλά κάτι δεν μου αρέσει στο 1ο ..... ερεθισμός? σκληρή τρίχα που δεν θα κόβεται απ το τρίμερ ?

Επίσης θεωρείται κουλό να βάζω aftershave μετά το τριμαρισμα

ΥΓ: όταν λέω τριμαρισμα ω....φουλ με 0
Ερεθίζεσαι απ' το επιφανειακό περασμα της μηχανής;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top