• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Παρενέργειες ενεργειακών ποτών

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τι μπορει να παθει κανεις πινοντας μεγαλες ποσοτητες ενεργειακων ποτων?(monster και redbull ειναι τα 2 πιο γνωστα). Γενικα εχει τυχει να πιω και 3-4 την μερα και αλλες φορες να μην πιω για μια εβδομαδα οποτε δεν μπορω να πω οτι εχω εξαρτηση. Σου χαλαει την ορεξη απο οτι εχω καταλαβει,καποιες φορες σου χαλαει γενικα την διαθεση η νιωθεις λιγο αδυναμος. Στα 3-4 γινεσαι ας το πουμε τρελος. Αλλα μπορει να προκαλεσουν σοβαρα προβλημα υγειας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τι μπορει να παθει κανεις πινοντας μεγαλες ποσοτητες ενεργειακων ποτων?(monster και redbull ειναι τα 2 πιο γνωστα). Γενικα εχει τυχει να πιω και 3-4 την μερα και αλλες φορες να μην πιω για μια εβδομαδα οποτε δεν μπορω να πω οτι εχω εξαρτηση. Σου χαλαει την ορεξη απο οτι εχω καταλαβει,καποιες φορες σου χαλαει γενικα την διαθεση η νιωθεις λιγο αδυναμος. Στα 3-4 γινεσαι ας το πουμε τρελος. Αλλα μπορει να προκαλεσουν σοβαρα προβλημα υγειας?

Δεν ξέρω αν μπορεί να πάθεις κάτι πίνοντας red bull αλλά νομίζω ότι όταν πίνεις 3-4 την ημέρα είναι λογικό να σου συμβεί κάτι .Κάνε έναν κόπο και δες πόση συμπυκνωμένη καφείνη περιέχει το κάθε ένα .Δεν θυμάμαι πόση ακριβώς πάντως πολύ περισσότερη από έναν καφέ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Διάβασε ΕΔΩ1 και ΕΔΩ2

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ακόμα μακροχρόνια προκαλούν και προβλήματα στα δόντια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα μακροχρόνια προκαλούν και προβλήματα στα δόντια.

Στα δόντια?wow....

Είμαι συλλέκτης κουτιών από διαφορετικά ενεργειακά ποτά αλλά δύσκολα να έχω πιει πάνω από 1 την ημέρα....
Ελάττωσε την κατανάλωση..
Δεν είναι τπτ σοβαρό βέβαια :P ....Κάποιοι κατανάλωναν μέχρι και 12 κουτάκια redbull την ημέρα ''για να αντέξουν το διάβασμα και την δουλεία τους''.Το χειρότερο είναι να τα ύπερκαταναλώνεις με αλκοόλ(αν και είναι πολυ γευστικό το ποτό μετά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Νομιζω οτι αν δεν πιω μια μερα νιωθω κουρασμενος :( Καθε μερα εχω μαθημα και εχω αναγκη ενα κουτακι γτ δεν με κανει καλα τιποτα. Πως μπορω να τα ελαττώσω χωρις να εχω αυτο το αισθημα της κουρασης-υπνηλιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Νομιζω οτι αν δεν πιω μια μερα νιωθω κουρασμενος :( Καθε μερα εχω μαθημα και εχω αναγκη ενα κουτακι γτ δεν με κανει καλα τιποτα. Πως μπορω να τα ελαττώσω χωρις να εχω αυτο το αισθημα της κουρασης-υπνηλιας?

Πόσες ώρες κοιμασαι; Δίνεις πανελλήνιες,ο επαρκης ύπνος είναι απαραίτητος παράγοντας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
7 με 7:30 ωρες την ημερα. Το σκ πιο πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Γιατί δεν πίνεις καλύτερα κανένα καφέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εχεις παει σε γιατρο για την χρονια κοπωση σου; Δεν ειναι φυσιολογικο να νιωθεις συνεχεια κουρασμενος και ειδικα αν κοιμασαι 7-8 ωρες ημερησιως. Θα σου προτεινα να το ψαξεις γιατι μπορει να οφειλεται σε κακη ποιοτητα υπνου, σε ελλειψεις βιταμινων και ιχνοστοιχειων ή σε αλλους παραγοντες. Εγω ειχα σοβαρη ελλειψη βιταμινης D και μαγνησιου και ημουν κομματια. Σερνομουν κυριολεκτικα και καθε φορα που ξυπνουσα μετα απο 7-9 ωρες υπνου ενιωθα λες και δουλευα ολο το βραδυ. Μη προσλαμβανεις ενεργειακα ποτα για το προβλημα σου γιατι ειναι πολυ πιθανο το προβλημα σου να οφειλεται σε παθολογικες αιτιες οι οποιες πρεπει να αντιμετωπιστουν. Η καφεινη περα απο την ενεργεια που σου δινει για να σε ξυπνησει, δεν σου προσφερει τιποτα αλλο και φυσικα οπως φαινεται δεν εχει λυσει το προβλημα σου. Εφοσον νιωθεις συνεχως κουρασμενος μη το αμελεις και μη περιμενεις να φτασεις στο αμην για να δεις γιατρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ενταξει μην το παρατραβαμε δεν νιωθω κουρασμενος σηνεχεια αλλα οταν εχω μαθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
τρέξιμο και βάρη, κάνει θαύματα σε κάτι τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
τρέξιμο και βάρη, κάνει θαύματα σε κάτι τέτοια

Δεν εχω χρονο και ορεξη αυτη την στιγμη. Προς το καλοκαιρι θα αρχισω παλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε γενικες γραμμες και απο αλλα μηνυματα σου σε βλεπω να μην εχεις ιδιαιτερα ανεβασμενη διαθεση. Αν απο τα μαθηματα τωρα κουραζεσαι και παιρνεις ενεργειακα ποτα, τι θα κανεις στις πανελλαδικες ή στις εξεταστικες σου αργοτερα που δεν θα κλεινεις ματι διαβαζοντας μερα-νυχτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Σε γενικες γραμμες και απο αλλα μηνυματα σου σε βλεπω να μην εχεις ιδιαιτερα ανεβασμενη διαθεση. Αν απο τα μαθηματα τωρα κουραζεσαι και παιρνεις ενεργειακα ποτα, τι θα κανεις στις πανελλαδικες ή στις εξεταστικες σου αργοτερα που δεν θα κλεινεις ματι διαβαζοντας μερα-νυχτα;

What? Για ποιο λογο να καθομαι να διαβαζω μερα-νυχτα? Εδω αλλοι περεσαν ιατρικη με 3-4 ωρες διαβασμα την ημερα εγω που θελω 12000 μορια θα κατσω τα ξενυχταω? Αμα περασει ο δεικτης 10 κλεινουν τα βιβλια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
What? Για ποιο λογο να καθομαι να διαβαζω μερα-νυχτα? Εδω αλλοι περεσαν ιατρικη με 3-4 ωρες διαβασμα την ημερα εγω που θελω 12000 μορια θα κατσω τα ξενυχταω? Αμα περασει ο δεικτης 10 κλεινουν τα βιβλια .
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:.Μα ποιος τα λεει αυτα;Κανεις δεν περασε σε υψηλοβαθμες σχολες χωρις να διαβασει παραπανω.Μην ακους τους αλλους.Και αυτο δεν σημαινει απαραιτητα ξενυχτι.Μπορει καποιος να ειναι πρωινος τυπος και να σηκωνεται απο τα ξημερωματα να διαβασει.
Ον τοπικ περιορισε αυτα τα ενεργειακα ποτα δεν κανουν και τοσο καλο στην υγεια.Απο την μια σε δικαιολογω με την κουραση γιατι ειναι λογω πανελληνιων,αλλα ειναι αρχη ακομα.Προς το τελος θα σου μαζευτει ολο και περισσοτερο η κουραση.Ιδανικοτερο ειναι να πινεις φυσικους χυμους.Και περισσοτερες βιταμινες παιρνεις και θα εχεις και μεγαλυτερη συγκεντρωση.
Επισης δεν ειναι καλο να εχεις στοχο χαμηλα μορια γιατι επαναπευεσαι και ισως αποδωσεις χαμηλοτερα.Το ιδανικοτερο ειναι να λες θελω να γραψω 18.0000+ ωστε να εισαι συνεχως σε εγρηγορση.(My opinion,δεν καταπιεζω κανεναν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Σε γενικες γραμμες και απο αλλα μηνυματα σου σε βλεπω να μην εχεις ιδιαιτερα ανεβασμενη διαθεση. Αν απο τα μαθηματα τωρα κουραζεσαι και παιρνεις ενεργειακα ποτα, τι θα κανεις στις πανελλαδικες ή στις εξεταστικες σου αργοτερα που δεν θα κλεινεις ματι διαβαζοντας μερα-νυχτα;

Το βρίσκω λίγο υπερβολικό αυτο με τα ξενύχτια για τις πανελλαδικές. Δεν κάθονται όλοι να διαβάζουν μέχρι τις 3 τα ξημερώματα,δεν ειναι αυτός ο μοναδικός τρόπος για να γράψεις καλά ;)

Στο θέμα μας,μπορείς να δοκιμάσεις βιταμίνες όπως σου είπε η Κλεοπ. Το σημαντικό όμως ειναι και η διατροφή,πρέπει να πίνεις πολλούς φυσικούς χυμούς,να τρως φρούτα και λαχανικά. Η γυμναστική επισης μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Και το σημαντικότερο ειναι ο καλός ύπνος. Το πιο σημαντικό. Να κοιμάσαι τουλάχιστον 7 ώρες κάθε βράδυ. Αν ξενυχτας δεν θα έχεις καλή απόδοση μέσα στην μέρα και θα είσαι πτώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα διαφωνησω για τους φυσικους χυμους, περιεχουν πολλη ζαχαρη και η ζαχαρη σε κανει να νιωθεις ατονια και κουραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ο εγκέφαλος χρειάζεται ζάχαρη για να λειτουργήσει ομως. Ο μαθηματικος μας ελεγε πριν την εξεταση στα μαθηματικα κατευθυνσης να φάμε ακομα και μια κουτάλια ζάχαρη αν νιώθουμε αδύναμοι. Εκτος και αν ελεγε ψέματα και ήθελε να μας κανει κακο :P Δεν μιλαμε για τεχνητή ζάχαρη απο χυμούς με συντηρητικά,μιλαμε για φρούτα,φρεσκα φρούτα. Αν δεν κανουν καλο ουτε τα φρούτα τι να πω,δεν εχω τι αλλο να προτείνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
3 καφεδες μονορουφι και τρελαδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top