Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, ταινίες που ΔΕΝ θα πρέπει για κανένα λόγο να δείτε:
Dolan's Cadillac
Sunshine
The Divide
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λοιπόν, ταινίες που ΔΕΝ θα πρέπει για κανένα λόγο να δείτε:
Dolan's Cadillac
Sunshine
The Divide

Αν εννοείς εκείνη που είναι επιστημονικής φαντασίας,εμένα μου άρεσε πάρα πολυ.
Ένα must see για τους λάτρεις του είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν εννοείς εκείνη που είναι επιστημονικής φαντασίας,εμένα μου άρεσε πάρα πολυ.
Ένα must see για τους λάτρεις του είδους.
Ρε συ, μπάζει από παντού η ταινία, μέχρι και για μένα που ήμουν πάντα άσχετη από φυσική. Σχεδόν τίποτα δεν ειναι λογικό...εκτός κι αν σου άρεσε για την φωτογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ρε συ, μπάζει από παντού η ταινία, μέχρι και για μένα που ήμουν πάντα άσχετη από φυσική. Σχεδόν τίποτα δεν ειναι λογικό...εκτός κι αν σου άρεσε για την φωτογραφία.

Μα δεν βλέπεις ταινία επιστημονικής φαντασίας για την απόδοση των νόμων της φυσικής.
Εντάξει ήταν τραβηγμένο απο τα μαλλιά το σενάριο,αλλά η ιστοριά συνολικά ήταν πολύ ωραία,με πολύ food for thought μετά το τέλος της ταινίας.
Άλλωστε είχε για scientific advisor τον διάσημο φυσικό Brian Cox

Αν θες αληθοφάνεια δεν ένα documentary :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Διαφωνώ, υπάρχει ας πούμε το Gattaca που ήταν αριστούργημα. Και αληθοφανές, και εντυπωσιακό, και φιλοσοφικό και στο τέλος έμενες με ένα ευχάριστο συναίσθημα και το θυμάσαι για καιρό. Το Sunshine άντε να το θυμάμαι μέχρι την άλλη εβδομάδα, άσε που μόλις τελείωσε είπα "πωπω, τι βλακεία είδα πάλι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Sleeping beauty...

Οπως και στους περισσοτερους,ουτε και εμενα μου αρεσε..:/: δεν ειναι για ολους αυτη η ταινια παντως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Brokeback Mountain αξιώθηκα επιτέλους να τη δω ολόκληρη,όλο με έπαιρνε ο ύπνος.Ο κύριος στο αβατάρι μου ροκς ερμηνευτικά

επίσης είδα για 4η ή 5η φορά τον Θίασο.Οκ υπόκλιση αλλή μια φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Love happens... :) Αρκετά ρομαντική, αλλά δε θα λεγα ότι ενθουσιάστηκα και πάρα πάρα πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Cabin in the woods
Battleship
Haywire

Ολες χάλια...άντε, το battleship βλέπεται κάπως.

Airplane
Ευχάριστη χαζοκωμωδία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gt1212

Νεοφερμένος

Ο gt1212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
hunger games

δεν κατάλαβα τί άρεσε σ αυτήν την τόσο προβλέψιμη χαζοαμερικανιά και έπιασε 8+ στο imdb...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
αν και έχω καιρό να δω ταινία είδα στο σινεμά τούς τρεις σωματοφύλακες πάρα πολλή καλή ταινία...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Headhunters
Chronicle
XXX

Τα δύο πρώτα είναι πρωτότυπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
The avengers. Παρόλο που δεν τρελαίνομαι για επιστημονική φαντασία, αυτή μ'άρεσε! Απο όλους συμπάθησα τον χοντρούλη, θυμωμένο Hulk!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


https://www.cinemascope.gr/movies/80s/rainman.shtml

Απίστευτη η ερμηνεία του Hoffman.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
gost rider !!!! πολύ ωραία ταινία.... να το δείτε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQvy

Νεοφερμένος

Ο nQvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πειρατές της Καραϊβικής 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Thor (:inlove: κορίτσια, δείτε το. Μμμμμ, Thor...)
Daybreakers bluray (την πρώτη φορά μου άρεσε πολύ περισσότερο, τώρα τα εφε μου φάνηκαν λίγο πρόχειρα.
Untouchables (δεν το είχα δει ποτέ, ο Deniro έχει πλάκα και γενικά καλή ταινία αλλα όχι του στιλ μου)
Valkyrie (προχωράει πολύ αργά και ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιό ήταν το σκεπτικό. Ομορφη οπτικά αλλά κάπου λες WTF?)
Intruders (μέτρια τρομακτική, με ανατροπή που δεν πολυσώζει την ιστορία και γενικά η πλοκή είναι στα όρια της χαζομάρας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Persepolis




In 1970s Iran, Marjane 'Marji' Satrapi watches events through her young eyes and her idealistic family of a long dream being fulfilled of the hated Shah's defeat in the Iranian Revolution of 1979. However as Marji grows up, she witnesses first hand how the new Iran, now ruled by Islamic fundamentalists, has become a repressive tyranny on its own. With Marji dangerously refusing to remain silent at this injustice, her parents send her abroad to Vienna to study for a better life. However, this change proves an equally difficult trial with the young woman finding herself in a different culture loaded with abrasive characters and profound disappointments that deeply trouble her. Even when she returns home, Marji finds that both she and homeland have changed too much and the young woman and her loving family must decide where she truly belongs.

Η ταινία μεταφέρει την αυτοβιογραφική ιστορία της Marjane Satrapi, η οποία έχει κατατεθεί και σε σειρά comics.
Συνιστώ ανεπιφύλακτα και τα δύο.
Είναι μία ταινία αφύπνισης ως προς τη φύση, τα είδη και τις συνέπειες του πολέμου, ο οποίος δεν είναι πάντοτε στρατιωτικός αλλά μπορεί να λάβει και ψυχολογικές διαστάσεις.
Από τις ταινίες που σε καθηλώνουν όσες φορές κι αν τις παρακολουθήσεις...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εγώ που λέτε δεν βλέπω τέτοιες χαζές χολλυγουντιανές παραγωγές :pfff:

προτιμώ τις ταινίες που σε διχάζουν ανάμεσα στην σκέψη και στο συναίσθημα, ταινίες που μεταφέρουν πολιτικά μηνύματα,
ταινίες που παίρνουν σαφή στάση απέναντι στα αναντίρρητα προβλήματα της ύπαρξης, ταινίες βαθύτατα υπαρξιστικές.

μια τέτοια είδα πρόσφατα.







"Γκοτζίλα εναντίον μηχανό-Γκοντζίλα"


Οι πρωταγωνιστές:

- Γκοτζίλλα, ραδιενεργός σαύρα τεραστίων διαστάσεων (και εδώ δεν σταματά η λιστα με τα προτερήματά του)
- Ιάπωνες, ο γνωστός λαός με τα πολλά ψυχικά νοσήματα.
- Βασιλιάς Καίσαρ, τέρας αγνώστων λοιπων στοιχείων.
- Μηχανο-γκοτζίλλα, ότι και ο γκοτζίλλα, μόνο μεταλλικός.


Η υπόθεση του δράματος:

Όλοι οι προηγούμενοι παλεύουν μεταξύ τους σε όλους τους δυνατούς συνδυασμούς. :P


Τα ηθικά διδάγματα:

Ο εχθρός του εχθρού σου είναι φίλος σου,
μέχρι να σε τσακίσει και σένα :P


Βία/Γυμνό:

Δυστυχώς όχι. Θα πρέπει να καταφύγουμε στον ταρραντίνο :(

Μείωση iq από την παρακολούθηση:

1-2 μονάδες. στην καλύτερη.


Προτείνεται για ηλικίες:


0-10 και 99+


αυτά. η επόμενη πολιτική ταινία που θα δω
είναι η "Επίθεση των ζόμπι από το διάστημα".
ββ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
εγώ που λέτε δεν βλέπω τέτοιες χαζές χολλυγουντιανές παραγωγές :pfff:

προτιμώ τις ταινίες που σε διχάζουν ανάμεσα στην σκέψη και στο συναίσθημα, ταινίες που μεταφέρουν πολιτικά μηνύματα,
ταινίες που παίρνουν σαφή στάση απέναντι στα αναντίρρητα προβλήματα της ύπαρξης, ταινίες βαθύτατα υπαρξιστικές.

μια τέτοια είδα πρόσφατα.







"Γκοτζίλα εναντίον μηχανό-Γκοντζίλα"


Οι πρωταγωνιστές:

- Γκοτζίλλα, ραδιενεργός σαύρα τεραστίων διαστάσεων (και εδώ δεν σταματά η λιστα με τα προτερήματά του)
- Ιάπωνες, ο γνωστός λαός με τα πολλά ψυχικά νοσήματα.
- Βασιλιάς Καίσαρ, τέρας αγνώστων λοιπων στοιχείων.
- Μηχανο-γκοτζίλλα, ότι και ο γκοτζίλλα, μόνο μεταλλικός.


Η υπόθεση του δράματος:

Όλοι οι προηγούμενοι παλεύουν μεταξύ τους σε όλους τους δυνατούς συνδυασμούς. :P


Τα ηθικά διδάγματα:

Ο εχθρός του εχθρού σου είναι φίλος σου,
μέχρι να σε τσακίσει και σένα :P


Βία/Γυμνό:

Δυστυχώς όχι. Θα πρέπει να καταφύγουμε στον ταρραντίνο :(

Μείωση iq από την παρακολούθηση:

1-2 μονάδες. στην καλύτερη.


Προτείνεται για ηλικίες:


0-10 και 99+


αυτά. η επόμενη πολιτική ταινία που θα δω
είναι η "Επίθεση των ζόμπι από το διάστημα".
ββ
κοιτα να δεις...καθως διαβαζα τις πρωτες προτασεις ,επεσα για ενα λεπτο στην παγιδα να πιστεψω οτι ηταν το πρωτο ''σοβαρο'' σου ποστ ...
απο δω και περα θα ειμαι πιο υποψιασμενη:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top