Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι εμείς αυτό είδαμε χτες! Πάρα πολύ καλή δουλεια με τα Graphics και η ώρα περνούσε ευχάριστα αλλά δε ξέρω, το story δε με τράβηξε πολύ! Πάντως είναι ότι πρέπει για μια ανάλαφρη έξοδο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, δεν είναι σε καμία περίπτωση εφάμιλλο με άλλα παρόμοια, αλλά περνάς ΠΟΛΥ ευχάριστα. Κυρίως αν έχεις το γέλιο στην κωλότσεπη όπως εγώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Straight Story!
Πολύ καλό!!!!! Γέλασα πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κι εγώ το Straight Story είδα. Καλό ήταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είδα το 5 λεπτά ακόμα, ευτυχώς σε divx :bleh:
Δε μου πολυάρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Είδα το ''Έρωτας δίχως παρόν''...:clapup:
Μου άρεσε πάααααρα πολυυυ αν και είχε πολύ κλάμα..(τουλάχιστον για μένα.!:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
STAY.
αν καταλαβε κανεις τι εγινε, ας με ενημερωσει asap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδα χτες το Prestige. Πρωτότυπο και καλογυρισμένο με τους Christian Bale και Hugh Jackman.
Θέλει πολύ προσοχή κατά τη διάρκεια για να πιάσει κανείς μερικές λεπτομέρειες και να προετοιμαστεί για την ανατροπή στο τέλος. Μου άρεσε πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Little Miss Sunshine.

το συστήνω ανεπιφύλακτα. και βγάζει και γέλιο στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πριν λίγο σε dvd το Jesrey Girl
Καλό, ειδικά για τέτοια περίσταση (είμαι συναχωμένη...)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Πριν λίγο γύρισα από μια ταινία,το ''THE PRESTIGE''
Kαλό ήταν, εκτός από μερικές σκηνές που δν μου άρεσαν καθόλου.. Με περίεργο τέλος. Θα το χαρακτήριζα μέτριο.. Δεν εχω ξαναδεί παρόμοια ταινία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
είδα το cars! καλό ήταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Το Big Momma's House 2.Αν και ήταν κωμωδία δεν είχε γέλιο:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
marie antoinette.

αυτή η Κόπολα, πως το καταφέρνει και χαλάει τις ταινίες....
μόνο τα κουστούμια άξιζαν να τα βλέπεις.
αφήστε που σε ορισμένες στιγμές, λες "τώρα θα παιχτεί το λεσβιακό, τώρα", "τώρα θα παιχτεί το gang-bang, τώρα".....και μένεις να κοιτάς το ηλιοβασίλεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ειδα το The Prestige και πορωθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
arthur and the minimoys!!!!
έγινα πάλι παιδάκι, νι:D:D
τι ωραία ταινιούλα!!!

επίσης, ο κακός μοιάζει πολύ στον Voldermort, όπως παρουσιάζεται στο GOF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Straight story

Ανατρεπτική ταινία με καλές ερμηνίες. Νομίζω ότι μόνο Έλληνας θα μπορούσε να σκεφτεί αυτό το σενάριο. Πολύ καλή ταινία κατά τη γνώμη μου!

Ήταν η μόνη ταινία που είδα στο cinema και δεν με ενοχλούσε που πολλοί ακροατές μιλούσαν κι έκαναν σχόλια σχεδόν σε κάθε σκηνή! Μιλάμε ότι τρανταζόταν η αίθουσα στο village, μία από τα σχόλια των ακροατών και μία από τις σκηνές της ταινίας.Εντάξει είχε και τη σοβαρή πλευρά της η ταινία, όπως και τα νοήματά της. Αξίζει να τη δει κανείς μόνο και μόνο για το πρωτότυπο σενάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ωραιο το Straight Story :D
Εγω ειδα το στοιχημα του Σλεβιν.
Α-ΡΙ-ΣΤΟΥ-ΡΓΗ-ΜΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Peppermint...!
Ναι, παλιά ταινία, αλλά καλή! :)
Ίσως όχι το καλύτερο δείγμα σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Βρόμικο Ινδαλμα (Mean Machine) Το είχε χθες το βράδυ το Star Channel. Πρωταγωνιστεί ο τύπος του Bacardi, Vini Jones που υποδύεται τον πρώην αρχηγό της Εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου της Αγγλίας, ο οποίος πλέων είναι ενα ξεπεσμένο αστέρι αφού μετά το χαμένο (εσκεμμένα) πέναλτι ενάντια στους Γερμανούς στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, βγήκαν στην επιφάνεια και άλλα στημένα παιχνίδια. Κάποια στιγμή βρήσκετε στη φυλακή, μετά από μια επίθεση σε αστυνομικούς ενώ οδηγούσε μεθυσμένος και εκεί αρχίζει η περιπέτεια...
Προσπαθεί μετανιωμένος να επιβιώσει μέσα εκεί σε ένα εχθρικό περιβάλλον απο τους δεσμοφύλακες μέχρι και τους συγκρατούμενούς του...

Απο τα έργα που με κράτησαν πραγματικά, όχι μόνο επειδή είχαν και το στοιχείο της μπάλας μέσα αλλά και για το πως απο το 100 μπορεί κάποιος να φτάσει στο -100 και μετά να προσπαθεί πάλι να αναρριχηθεί όσο ψηλότερα μπορεί...

ps. Γιατί στην Ελλάδα έχουμε το συνήθειο να καταστρέφουμε τους τίτλους των ταινιών ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top