Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Κρατάω πολλές επιφυλάξεις για το αν θα είναι καλό...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσε, αλλα ειμαι φανατικη θαυμαστρια ετσι κι αλλιως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Άσχετο αλλά ξέρετε ότι βγαίνει προσεχώς και Ράμπο 4,έτσι?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Άσχετο αλλά ξέρετε ότι βγαίνει προσεχώς και Ράμπο 4,έτσι?:D

Δεν μου αρεσε ο Ραμπο, καθολου ομως. Ειδα το πρωτο με το ζορι, στο δευτερο αποκοιμηθηκα μετα απο μιση ωρα, και στο τριτο αφησα τον καλο μου να το δει μονος του. Αλλα ο Ροκυ λατρεια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Jackie Brown και τέλος με Tarantino! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Δεν μου αρεσε ο Ραμπο, καθολου ομως. Ειδα το πρωτο με το ζορι, στο δευτερο αποκοιμηθηκα μετα απο μιση ωρα, και στο τριτο αφησα τον καλο μου να το δει μονος του. Αλλα ο Ροκυ λατρεια!:D

το πρώτο πάντως είναι πολύ καλο... έχει ωραίες ερμηνίες.
στα άλλα δύο βέβαια πήρανε τα μυαλά τους αέρα και είπανε "γιατί όχι? ο τζων ράμπο μπορεί να σκοτώσει 2-3 στρατούς- ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ"

ακολουθεί τρελό highlight του ράμπο 3:

: "Drop your weapons! Now! You have no chance of escape! Come forward! I wish to take you back alive! This is your last warning! The choice is yours!"
Colonel Trautman: "What do you say John?"
Rambo: [loading his gun] "Fuck 'em!"
[/URL]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Υeap!!!We have a winner!!!
Βρηκες την σωστη απαντηση...Μεχρι και η Ουμα χαραμιζεται εκει μεσα να φανταστεις.
Σαν ιδεα θα μπορουσε να ειναι απιστευτα πιασαρικη,αλλα πιστεψε με τα εκαναν σκ@τα...:redface:
αφου ελιωσα στο γελιο στην αρχη με της βλαμμενες ατακες και την απιστευτη ζηλια της g girl (ΕΛΕΟC) με πηρε ο υπνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Aladdin :P
Όχι, σοβαρα! Το ειδα με την αδελφη μου! Ειχα κατι χρονια να δω αυτη την ταινια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
To ματωμένο διαμάντη...αν και εμένα δε μου αρέσουν αυτές οι ταινίες αλλα τέσπα...έχει χάρη που παίζει ο DiCaprio και την είδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
The illusionist.Πολυ καλη ταινια που σε κρατα σε αγωνια σε ολη τη διαρκεια της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Μολις ειδα το Crank

η απολυτη αδρεναλινη - 9/10 για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μολις ειδα το Crank

η απολυτη αδρεναλινη - 9/10 για μενα

Πραγματικα πολυ ομορφη ταινια.Σε κρατα στην "τσιτα" με πολυ καλο τροπο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jigsaw

Νεοφερμένος

Ο Jigsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Χτές είδα τον "Σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι-η Αρχή" (2). Μπορώ να πώ μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο. Κάνει αναφορά στο πώς ξεκίνησαν όλα και "γεννήθηκε" ο Σχ δολοφόνος με το πριόνι, απαντώντας σε ερωτήματα που δημιουργήθηκαν στον ακροατή από το πρώτο μέρος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πολλές καυτές σκηνές. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Χτές είδα τον "Σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι-η Αρχή" (2). Μπορώ να πώ μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο. Κάνει αναφορά στο πώς ξεκίνησαν όλα και "γεννήθηκε" ο Σχ δολοφόνος με το πριόνι, απαντώντας σε ερωτήματα που δημιουργήθηκαν στον ακροατή από το πρώτο μέρος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πολλές καυτές σκηνές. :D

τι λες τωρα!

τα ειχα κανει επανω μου. στο σινεμα το ειδα και για τις δυο επομενες νυχτες ακουγα πριονια στον υπνο μου.

:worry: :worry: :worry:




:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Χτές είδα τον "Σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι-η Αρχή" (2). Μπορώ να πώ μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο. Κάνει αναφορά στο πώς ξεκίνησαν όλα και "γεννήθηκε" ο Σχ δολοφόνος με το πριόνι, απαντώντας σε ερωτήματα που δημιουργήθηκαν στον ακροατή από το πρώτο μέρος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πολλές καυτές σκηνές. :D

Το είδα κι εγώ!Ωραίο ήταν,μέσα στην καφρίλα και το αίμα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα 2 καταπληκτικές ταινίες!

Η πρώτη είναι το "Η διπλή ζωή της Βερόνικα" του Κριστόφ Κισλόφσκι. Υπέροχη, γεμάτη συναίσθημα. Με μάγεψε. Κι έχει καταπληκτική μουσική.

Η δεύτερη μια κορεάτικη, "A bittersweet life". Στο κλασσικό στυλάκι, με υπόκοσμο και πολύ βία, αλλά ταυτόχρονα με συναίσθημα, ωραίο στόρυ, κρατά το ενδιαφέρον σου αμείωτο. Κορεάτικος κινηματογράφος rules.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ είδα το ''ρόκυ μπαλμπόα'', τις προηγούμενες δεν τις είχα δεί, γιατί δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες. Κι αυτή από σπόντα την είδα, αλλά μου άρεσε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Είδα 2 καταπληκτικές ταινίες!

Η πρώτη είναι το "Η διπλή ζωή της Βερόνικα" του Κριστόφ Κισλόφσκι. Υπέροχη, γεμάτη συναίσθημα. Με μάγεψε. Κι έχει καταπληκτική μουσική.

Η δεύτερη μια κορεάτικη, "A bittersweet life". Στο κλασσικό στυλάκι, με υπόκοσμο και πολύ βία, αλλά ταυτόχρονα με συναίσθημα, ωραίο στόρυ, κρατά το ενδιαφέρον σου αμείωτο. Κορεάτικος κινηματογράφος rules.

Ναι τις έχω δει και τις 2:P:P
Καλές και οι δύο... Η κάθε μια στο είδος της. :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χτές είδα τον "Σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι-η Αρχή" (2). Μπορώ να πώ μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο. Κάνει αναφορά στο πώς ξεκίνησαν όλα και "γεννήθηκε" ο Σχ δολοφόνος με το πριόνι, απαντώντας σε ερωτήματα που δημιουργήθηκαν στον ακροατή από το πρώτο μέρος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πολλές καυτές σκηνές. :D

Eιμαι πραγματικος λατρης τετοιων ταινιων (εχω δει οτι παρακμιακο μπορειτε να φανταστειτε) και προσωπικα εχω μερικα παραπονα απο την ταινια.
Μου την εσπασε απιστευτα που σε κατι φασεις κι εκει που πηγαινε να γινει το καλο το "σφαξιμο) η καμερα οχι μονο εκανε zoom out, αλλα πηγαινε και καμια 20αρια μετρα μακρια.
Εξειρετικος παντως ηταν στον ρολο του ο R. Lee Ermey .
Παντως σαν Ηοrror/Gore/splatter ηταν πολυ καλο.

Τωρα περιμενουμε το HOSTEL II...:devil:
Το οποιο μαλιστα λογω του οτι το πρωτο ηταν (ψιλο)πατατα, εχει ολες τις ευκαιριες να αποσπασει πολυ καλες κριτικες!(απο εμας ε!οχι απο κανα κριτικο τεχνης)
Γιατι γενικα σαν ιδεα και το Ηostel το ενα ηταν παρα παρα πολυ εξυπνη...Αλλα δυστυχως με τον τροπο που την ενσαρκωσαν...τα εκαναν μανταρα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Λοιπόν απ' την παρασκευή που είδα το Jackie Brown είδα επίσης:

Terminator 2: Judgement Day
Κλασσικό έπος ε.

Natural Born Killers
Απίστευτη σκηνοθεσία αυτή η ταινία :|
Την βρήκα αριστούργημα.

Closer:
Η Natalie στα καλύτερα της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top