Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Sunshine στο σινεμά. ...περίεργα συναισθήματα. Μου άρεσε χωρίς να με συναρπάσει. Πολύ ενδιαφέρουσα σκηνοθεσία για ταινία του είδους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για πολλοστή φορά το "Good Wll Hunting". Ακόμα με συγκινεί, αυτή την φορά είδα και κάτι από τον εαυτό μου (στον ρόλο της κοπέλας). Ευαίσθητη ταινία και ωραία πλάνα της Βοστόνης (θέλω να ΠΑΩ!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ειδα επιτελους το High Fidelity. Πολυ καλο!


Επισης το Fight Club ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ειδα επιτελους το High Fidelity. Πολυ καλο!
Είναι μια ταινία ωδή, στους πορωμένους με την συγκροτήματα και την μουσική.Σίγα μην έλειπε και ο Black!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
To Painted Vale, ελληνιστί Βαμμένο Πέπλο. Αρκετά καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Η τελευταια που ειδα εγω ειναι το "Almost famous" πριν κανα 2 βδομαδες. Την ειχα δει παλιοτερα και μου ειχε αρεσει παααααρα πολυ, αλλα τωρα που την ξαναειδα δεν μου δημιουργησε τα ιδια συναισθηματα οπως την πρωτη φορα :(
Γενικα το εχω παρατηρησει αυτο, οταν βλεπω ταινια για δευτερη φορα δεν μου φαινεται τοσο καλη οσο την πρωτη φορα, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Γι'αυτο και τις ταινιες που μου αρεσουν πολυ δεν τις βλεπω δευτερη φορα για να μην τις απομυθοποιησω.:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Proof" με Gyneth Paltrow, Jake Jylenhal και Anthony Hopkins. Πολύ καλό! Μου άρεσε πιο πολύ κι από το θεατρικό. Καλές ερμηνείες και ωραίο στόρυ για τα όρια μεταξύ ευφυίας και τρέλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
το science of sleep με τον Gael Garcia Bernal. Βαρετό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μια τρελλή οικογένεια, μόνο που απο κωμοδια που έλεγε ότι ήταν τελικά κατέληξε σε ένα πολλύ καλλό κοινονικό έργο, πολλύ καλό:)

Ξέχασα το τζάκ άς, πρέπει να πώ ότι΄οι άνθρωποι αυτοί είναι άρρωστοι και σίγουρα στήροι, κακώς τους επιτρέπουν να βγάζουν τέτοια πράγματα στην οθώνη, ήταν συχαμένοι και άρρωστοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία στο σινεμά το 23.
Στην ΤιΒι ..... ΚΟΝΙ ΚΑΙ ΚΛΑΡΑ ( ή καπως έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία στο σινεμά το 23.
Στην ΤιΒι ..... ΚΟΝΙ ΚΑΙ ΚΛΑΡΑ ( ή καπως έτσι)

Τελικά δεν μαθένεις τίποτα απο μένα, Κόνι και Κάρλα βαγγελάνς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Τελικά δεν μαθένεις τίποτα απο μένα, Κόνι και Κάρλα βαγγελάνς:P
Σιγά μωρέ για ένα ΛΟΥ που έβαλα λάθος:P . Ξέρεις καλά ότι με τα ονόματα δεν τα πάω καλά. 10χ για τη διώρθωση πάντως.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
The Fountain

Πολυ καλη. Αν σας ενδιαφερει κατι πιο ψαγμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λατρευω τις ταινιες τρομου...ειναι γεγονος.
Δεν λετρευω ομως μονο αυτες.
Θελοντας λοιπον να ξεφυγω απο τους τιτλους του horrorfest(εχω δει τα 5 απο τις 8 ) σημερα ειδα το Bridge to Terabithia.
Προκειται για μια ταινια καταλληλη για ολες τις ηλικιες (ακομα και τις μικροτερες) η οποια ομως καταφερε και με κρατησε καθ' ολη την διαρκεια της...
Βλεπουμε την ιστορια δυο παιδιων, τα οποια με "μεστρικο" τροπο μας δειχνουν ποσο ευκολο ειναι να φτιαξεις τον δικο σου μαγικο ή παραμθυενιο καλυτερα κοσμο μεσα στον πραγματικο που ζουμε.
(καπου εκει αρχισε να μου ξυπνα αναμνησεις απο τα παιδικα μου χρονια και το ποσο ζωηρη και ζωντανη ηταν η φαντασια μου τοτε...)
Στο εργο δεν λειπει σχεδον τιποτα.
Κυλαει ομορφα (αρκει να σου αρεσουν τετοιες ταινιες), σε κανει να χαμογελας ενω ερχονται και στιγμες που σου αφαιρει το χαμογελο...αποτομα...και στο αντικαθιστα με αλλα συναισθηματα.
Φωτογραφια,εφε,σκηνοθεσια κι ερμηνειες ηταν μια χαρα...Ακριβως οπως επρεπε για μια ταινια του ειδους της.
Του βαζω ενα 7++/10 γιατι απλουστατα απο την εποχη του Labyrinth κιολας που θυμαμαι τον εαυτο μου,μου αρεσε να "χανομαι" σε τετοιες "παραμυθενιες" ιστοριες.
(Γι' αυτο και λετρευω τον μεγα παραμυθα (και ευφυια στον τομεα του) Τim Burton)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το The Secret και το What the Bleep. Έχουν σχέση με κβαντική Φυσική και την θέση μας στο σύμπαν.. :D

Είδα το The Secret. Σ' ευχαριστώ Kajira! :kissing:
Το έφερες άθελά σου στη ζωή μου ακριβώς τη στιγμή που το είχα τη μεγαλύτερη ανάγκη!

Αύριο θα δω και το What the Bleep. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ενας τρελλός τρελλός μετεωρίτης, έ ντάξ καλούτσικο:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το ΜΙ 01 εχθές στη τηλεόραση.
Πολύ ωραία ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"Το Κορίτσι με το Μαργαριταρένιο Σκουλαρίκι" με Scarlett Johanson και Colin Firth. Αρκετά καλή αν σας αρέσουν οι ταινίες εποχής, μετέφερε ωραία το κλίμα, αν και σε μερικά σημεία μου φάνηκε υπερβολική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top