Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μας μπερδέψατε με τους Πειρατές , τελικά είναι καλή η όχι ? :hmm:


Αν σου αρεσε η πρωτη και σε απογοητευσε η δευτερη, στην τριτη θα θελεις να τιναξεις τα μυαλα σου στον αερα.
Κανενα απολυτως ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ο Δράκουλας των Εξαρχείων....
Ανάμεικτα τα συναισθήματα :P
Σε καταλαβαίνω. Δεν ήξερες αν ήθελες να ξεράσεις, να αυτοκτονήσεις ή να πας για εξομολόγηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χθες είδα τους Πειρατές... Απογοήτευση σκέτη ρε σεις! Τα έχουν κάνει απίστευτο αχταρμα με το σενάριο και τους διαλόγους. Άχρηστες σκηνές, ένα σενάριο που σε ζαλίζει κυριολεκτικά, λες και παρακολουθείς αστυνομική ταινία ένα πράμα :P

Και δεν έχει αρκετό Johny Depp(R)! Καμία σχέση με το 1 ας πούμε που είχε κάτι απίστευτες στιγμές γέλιου. Είχε και το 3 τις φάσεις του δηλαδή, αλλά ήταν πολύ λίγες... :(

Α π ο γ ο η τ ε υ σ η... Θα έλεγα πάντως σε κάποιον καλύτερα να μην το δει στο cinema. Ας περιμένει λίγο και να το νοικιάσει σε DVD :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Eίδαμε μία τέεελεια ταινία, το Α Scanner Darkly...
https://www.imdb.com/title/tt0405296/


Είναι μεν ταινία, αλλά "ζωγραφισμένη" από πάνω...
Και διαχειρίζεται ένα πολύ καυτό θέμα, τν ναρκωτικών, αλλά με πολύ ευαίσθητο τρόπο...
Μην τη χάσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Eίδαμε μία τέεελεια ταινία, το Α Scanner Darkly...
https://www.imdb.com/title/tt0405296/


Είναι μεν ταινία, αλλά "ζωγραφισμένη" από πάνω...
Και διαχειρίζεται ένα πολύ καυτό θέμα, τν ναρκωτικών, αλλά με πολύ ευαίσθητο τρόπο...
Μην τη χάσετε!
Πως έμαθες γιαυτήν. Δεν την έχω δει και γενικά θέλω να βλέπω τέτοιας υλοποιήσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Πως έμαθες γιαυτήν. Δεν την έχω δει και γενικά θέλω να βλέπω τέτοιας υλοποιήσης.

τι "υλοποίηση" έγινε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχα ακούσει και παλιά... Έχεις δει την άλλη, με την Ήθαν Χωκ;
Γενικά, αυτού του σκηνοθέτη...;

Είναι ταινίες... "ζωγραφισμένες"...!
Δες το λινκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κακή Εκπαίδευση (με τον Gael Garcia Bernal που σας αρέσει κι όλας :P)
Δεν μου άρεσε, παρ'όλο που λατρεύω τον Αλμοδόβαρ:/:
Πολύ διαφορετική απ'όλες τις άλλες ταινίες του.
Ο λόγος που την είδα είναι ότι o Αλμοδόβαρ έχει δηλώσει τα εξής:

on his experience in a Catholic boarding school. He based Mala educación, La (2004) on his time there] "The education we received was about guilt, sin, punishment."[on why it took ten years to finish the script for Mala educación, La (2004)] "[It] deals with my own biography . . . it took time to remove myself from it. Now it's not me. I changed the tone of the story, but the main situation is the same."
"I do remember having extreme physical fear of the priests. One of the things we had to do was kiss the priest's hand, which I found revolting. The notorious abuser, who eventually had to leave, had this harem of about 20 boys."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Κακή Εκπαίδευση (με τον Gael Garcia Bernal που σας αρέσει κι όλας :P)
Δεν μου άρεσε, παρ'όλο που λατρεύω τον Αλμοδόβαρ:/:
Πολύ διαφορετική απ'όλες τις άλλες ταινίες του.

αχχ..εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
σημερα ειδαμε με μια φιλη μου το big mamas 2 μιλαμε τοοοοοοοοο γελιο :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: καλα εγω το ειχα δει αλλα γελασα με τη φιλη μου που χτυπιοταν πανω κατω απ τα γελια:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
τι "υλοποίηση" έγινε; :P
τεχνική λέω. Από ότι είδα από εικόνες ζωγραφιστό με πραγματικό.
Όταν την δω θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
τεχνική λέω. Από ότι είδα από εικόνες ζωγραφιστό με πραγματικό.
Όταν την δω θα σου πω.


α νόμιζα σε C++ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ο Δράκουλας των Εξαρχείων....
Ανάμεικτα τα συναισθήματα :P

:rofl: Σουρρεάλ ταινία, αν και το κουράζει στο τέλος.

Εγώ είδα το "The lake house" και μου φάνηκε ψιλομούφα. Εντάξει, ψιλοπερνάει η ώρα αλλά τίποτα το ενδιαφέρον!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ειδα το the notebook, αρκετα καλο αλλα δεν μπορω να πω και οτι τρελαθηκα..

και επισης ειδα και το friends with money, επιεικως αθλιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Notebook ξανά, τρελό κλάμα ξανά...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"Stay" με Ewan McGregor, Ryan Gosling και Naomi Watts. Πολύ παράξενο και καλά, τρελή σκηνοθεσία, έλεγες τι θα γίνει, μούφα στο τέλος και ακαταλαβίστικο. Όποιος το δει και καταλάβει θα έχει δωράκι!

Υπόθεση: μία ψυχίατρος παίρνει άδεια και παραπέμπει τους ασθενείς σε έναν άλλον. Ένας από τους ασθενείς όμως είναι περιπτωσάρα και ξεκινάει το σουρρεάλ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
300

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Last Days του Gus van Sant (6/10)

Είχε ωραία εικόνα, οι κεντρική ερμηνεία σε έβαζε στο κλίμα αλλααααα αυτές οι δήθεν cult σκηνές που σε έχει και κοιτάς επι 120 δευτερόλεπτα το δέντρο το χαλάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στέφανος

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top