Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Cotton Club
Πολύ καλή ταινία, κλασσικός Coppola, διαδραματίζεται στην Αμερική το '30, μαφιόζοι κι απ'όλα. Συμμετοχές - έκπληξη από Ρίτσαρντ Γκηρ και Νίκολας Κέητζ, και την πανέμορφη Diane Lane. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ταινία απαγορεύτηκε στην Αμερική, και ο Κόπολα χρεωκόπησε. Στους Νονούς βάζω 10/10, σε αυτό χαλαρά 8,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Είδα τους Πειρατές της Καραϊβικής 3.Το 1 και το 2 πολύ ανώτερα.Αυτό ήταν πολύ μεγάλο,βαρετό και επαναλαμβανόταν σε κάποια σημεία νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η πιο αποδεκτή ερμηνεία είναι πως
όλη η ταινία ήταν ένα όνειρο που συνέθεσε ο εγκέφαλος του ατόμου που πέθαινε (visions from a dying brain ^-^) με τα πρόσωπα που είχε γύρω του. Υπάρχουν και εναλλακτικές για παράλληλα σύμπαντα, αλλά δεν συμφωνώ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Αυτό που λες βγάζει νόημα. Αν και μου φαίνεται κάπως
να οραματίζεται τον εαυτό του σαν ψυχάκι και βασικά όλη η ταινία ήταν γεμάτη λεπτομέρειες και εστίαζε περισσότερο στον ψυχίατρο από τον πιτσιρίκο. Δηλαδή μου φαίνεται πολύ παπαριά να έγινε όλος ο χαμός και να ήταν όνειρο, αν και τουλάχιστον με αυτή την επεξήγηση βγαίνει ένα νόημα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Μοναχο
πολύ ωραίο αν και κρατάει αρκετή ώρα και σε μερικά σημεία μου φάνηκε κουραστικό.Παρόλα αυτά αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
De Grønne slagtere, ή αλλιώς the green butchers...


Καλό, τρελό... Δανέζικο, όποιος έχει δει τα μήλα του Άνταμ ή άλλη του Mikkelsen, θα καταλάβει!! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το "Terminal" με Tom Hanks και Catherine Zeta-Jones. Μου άρεσε πολύ, αν εξαιρέσουμε το love-story που ήταν ηλίθιο και ανούσιο. Αλλά η ταινία έθετε με ωραίο τρόπο ζητήματα όπως "ξένος σε μια ξένη χώρα" και "γραφειοκρατία". Πέρναγε πολύ ευχάριστα η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Και εγώ, όπως είπε ο ALEX_ πιστεύω οτι οι περισσότερες ταινίες δε λένε τίποτα μπροστά στα βιβλία του. Πέρα απο την κορυφαία Shawshank Redemption, άντε και το Green Mile, όλες οι άλλες που έχω δει ήταν μέτριες εώς κακές.
σωστηηη!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Love me if you dare. Πολύ μου άρεσε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Το "Terminal" με Tom Hanks και Catherine Zeta-Jones. Μου άρεσε πολύ, αν εξαιρέσουμε το love-story που ήταν ηλίθιο και ανούσιο. Αλλά η ταινία έθετε με ωραίο τρόπο ζητήματα όπως "ξένος σε μια ξένη χώρα" και "γραφειοκρατία". Πέρναγε πολύ ευχάριστα η ώρα.

τέλειο απλά :clapup:



Επίσης τέλειοοοοο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Little Miss Sunshine. Συμπαθητικουλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ξαναειδα το "Dark City"...
Η γνωμη μου και οι αντιδρασεις μου παραπαμενου οι ιδιες με εκεινες οταν το πρωτο ειχα δει...
Ενα καθαροαιμο sci-fi εργο με πολλες δωσεις thriller κι αρκετο μυστηριο.
Απιστευτα ατμοασφαιρικο κι ενω ειχε παρα πολλες σκηνες σε ανοιχτο χωρο, σου προκαλουσε ενα αισθημα "κλειστοφοβιας"...
"Σκοτεινο",με πολυ καλους χρωματισμους,πολυ καλα σκηνικα και με εξαιρετικη ερμηνια απο τον Kiefer Sutherland.
Πολυ καλος ηταν και ο Rufus Sewell.
Γενικα μια ταινια που αξιζει καποιος να την δει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"White Orleander". Πολύ ωραίο. Η ιστορία μιας κοπέλας στην εφηβεία που περνάει από διάφορες ανάδοχες οικογένειες μετά τον εγκλεισμό της μητέρας της στην φυλακή. Πολύ συναισθηματική ταινία, εντρυφεί στην εφηβεία και σε πράγματα που την αφορούν (έρωτας, απόπειρες κέντρισης ενδιαφέροντος από τους άλλους, σχέσεις μάνας-κόρης). Παίζει μια πολύ ταλαντούχα και κούκλα κοπέλα, η Alison Lohman, και οι Michelle Pfeifer, Renee Zellweger και Robin Reit Penn!

Μόλις τώρα είδα ότι η κοπέλα όχι μόνο δεν είναι 5-6 χρόνια μικρότερή μου, αλλά μου ρίχνει και 2! Μικροφέρνει πολύ, αν και η ταινία έχει βγει πριν λίγα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λέμον σστικερς άν δεν κάνω λάθος ακόμα να μάθω αυτόν τον τίτλο, μάυρο άλλα πολλύ καλό, μου αρέσει απίστευτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
[FONT=Verdana, Arial]Bordertown σε avant premiere και ητ[/FONT][FONT=Verdana, Arial]αν ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ..
αξιζει σιγουρα και gold class!!!!!

εγω βεβαια στην πρεμιερα, δεν πληρωσα :P
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Love Actually. Αρκέτα καλό.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λέμον σστικερς άν δεν κάνω λάθος ακόμα να μάθω αυτόν τον τίτλο, μάυρο άλλα πολλύ καλό, μου αρέσει απίστευτα:)

Lemon snicket μηπως; Αν ναι, οντως ηταν πολυυυ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Lemon snicket μηπως; Αν ναι, οντως ηταν πολυυυ καλο!

Αμπραβο, συνέχεια έχω πρόβλημα με το όνομα, φανταστική άν και μάυρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Jesus Christ vampire Hunter"

Odessa Filmworks, 2001


Πρωταγωνιστές: Ιησούς Χριστός (μάρτυρας,Υιός Θεού), Μαξίν Σρεκ (λεσβία,βαμπίρ)

Η υπόθεση: ...Ποιά υπόθεση;

Τόπος προ(σ)βολής: Υπόγα στην οδό Χαμένου.


Δεν θα έκανα τον κόπο να το γράψω, αν η ταινία δεν με στοίχειωνε εξ αρχής η εικόνα ενός παιδικού καροτσιού, πλαισιωμένου με το λογότυπο "Κινηματογραφήσεις Οδησσός" :clapping: :laugh:

Λοιπόν, συνοπτικά οι βρυκολακίνες προκαλλούν τη καταστροφή, ένας πανκ-ιερέας ειδοποιεί τον Ιησού, και εκεί αρχίζει το ...Κουνγκ Φου.

Το χάιλάϊτ: Η μάχη του Ιησού με τους Άθεους, πέντε λεπτά θρησκευτικής έντασης και απίστευτου καράτε.

Η συγκινητική στιγμή: Η Παναγία μιλάει στον γιό της. "Son, don't let the other boys put you down because they are bigger"

H ατραξιόν: Μαρία Μαγδαληνή τέλος. Η δική μας Μαρία τελειώνει σε Μάγκνουμ, φοράει στολή μηχανόβιου, και κυκλοφορεί με καραμπίνα (:inlove:). Μειονέκτημα: Της αρέσουν οι γυναίκες.


Το ηθικό δίδαγμα: Όπου δεν πίπτει Λόγος Κυρίου, πίπτει Κουνγκ Φου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top