Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα πολλές ταινίες αυτές τις μέρες.

1. "Because I said so", ρομαντικό με Dian Keaton και Mandy Moore. Αμερικανιά, μέτριο, με μια πολύ παρεμβατική μάνα. Τουλάχιστον φαινόταν για μια ακόμα φορά πόσο καλή ηθοποιός είναι η Dian Keaton, ήθελα να τις ρίξω μπουνιά σε ΠΟΛΛΕΣ σκηνές.

2. "The fountain", πολύ καλό, φιλοσοφικό, αν και μου άφησε μερικά κενά. Αν και με τόσα που είχα ακούσει το περίμενα αριστούργημα και απογοητεύθηκα (όχι πολύ, είναι καλή ταινία!).

3. "An ideal husband", εποχής, διασκευή ενός έργου του Oscar Wilde. Αν και οι ηθοποιοί ήταν πολύ καλοί (Rupert Everett, Kate Blanchet, Mini Driver, Julian Moore) η ταινία ήταν πολύ ανιαρή και από ένα σημείο δεν παρακολουθούσαμε καν!

4. "Η εκδίκηση της ξανθιάς". Πολύ ωραίο και κεφάτο. Αν και μου την ψιλοσπάνε οι τρεντοξανθιές, στην συγκεκριμένη έλεγα μέσα μου "Δείξε τους βρε κοριτσάρα μου"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Kevin Smith ειδος ειναι ;)

Όταν λέω είδος εννοώ "Άγγελοι και Σατανάς"


La Mome 8/10

Πολύ καλή με φοβερή ερμηνεία της Marion Cotillard :D Ήταν λίγο βαρύ δράμα και με χάλασε προσωρινά αλλά μου πέρασε γρήγορα και μου έμεινε η εντύπωση του 8/10 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το "The Fountain"... Υπέροχη ταινία!!! Μία από τις καλύτερες που έχω δει τον τελευταίο καιρό. Είναι μια ταινία που κινείται σε πολλά πεδία και έχει γερές δόσεις από πολλαπλά νοήματα, θρησκειολογία και σουρεαλισμό σε πολλά σημεία. Σίγουρα θα μπορούσα να την ξαναδώ! Την συστήνω!

9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μοναχός:
Είδα το "The Fountain"... Υπέροχη ταινία!!! Μία από τις καλύτερες που έχω δει τον τελευταίο καιρό. Είναι μια ταινία που κινείται σε πολλά πεδία και έχει γερές δόσεις από πολλαπλά νοήματα, θρησκειολογία και σουρεαλισμό σε πολλά σημεία. Σίγουρα θα μπορούσα να την ξαναδώ! Την συστήνω!

9/10

Χμμμ...μήπως να την ξαναδώ απόψε? :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δες τη! Δες τη! :D

πραγματικά την λάτρεψα! Πριν λίγο την είδα και είμαι πολύ ενθουσιασμένος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Έριξα πολύ κλάμα την πρώτη φορά... Λυτρωτικό κλάμα βέβαια αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
άσε και εγώ δάκρυσα σε 2-3 φάσεις (και στο τέλος βέβαια). Πάλι καλά που την είδα μόνος μου δηλαδή... Βασικά η ταινία μεταφράζεται με πάρα πολλούς τρόπους. Έριξα μια γρήγορη ματιά στο ίντερνετ και ο καθένας έβγαλε την δική του ερμηνεία. Για εμένα αυτό μετράει πολύ σε μια ταινία. Σημαίνει ότι έχει κάποιο βάθος που θα απασχολήσει τον θεατή και μετά την έξοδο από το σινεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαλαρα το fountain εχει μπει στο τοπ10!
Αλλα ρε παιδια, γιατι εφαγε τοσο κραξιμο εξω? Διαβασα οτι προβληθηκε πρωτη φορα σ'ενα φεστιβαλ και μεχρι εκτοξευθηκαν πραγματα!

Εκει που παλευει να την επαναφερει, ηθελα να τηλεμεταφερθω σπιτι μου μονη, και να κλαιω για παντα :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:'( μόλις τελείωσε...

Δεν ξέρω γιατί το κράξανε... φαντάζομαι τίποτα δε μπορεί να αρέσει σε όλους.. :(
Για τι να πρωτομιλήσει κανείς? Για την καθηλωτική μουσική του Mansell για την πανέμορφη Weiz για τον Jackman? Για κάθε στιγμούλα της ταινίας που ήταν ένας τέλειος ζωγραφικός πίνακας?
O Aronofsky δε μας λέει κάτι καινούργιο, αλλά μας λέει αυτό που ήδη ξέρουμε με τρόπο που καθηλώνει.
Περνάμε ένα μεγάλο μέρος της ζωής μας σκεπτόμενοι όλα αυτά που ΔΕΝ θέλουμε να μας συμβούν χάνοντας έτσι χρόνο από όλα τα όμορφα που θα μπορούσαν να μας συμβούν...

I should know...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θελω κι εγω να το δω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πωπω ναι, για πολύ κλάψα το fountain που λέτε. Ο πιο άνιωθος άνθρωπος που ξέρω, βούρκωσε στο σινεμά. Η Isi περιέγραψε πολύ όμορφα το γιατί. Βέβαια, μπορείς να ερμηνεύσεις αυτή τη ταινία και με πολλούς άλλους τρόπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
άντε ρε τόσο καλό το fountain?
Τυχαία το πήρα και ξεκίνησα να το βλέπω μέχρι το σημείο που ο άντρας ξεκινά να διαβάζει το βιβλίο της κοπέλας.. λίγο είδα δλδ.. και βαρέθηκα ως εκεί
η αρχή είναι τελείως ασυναρτησίες :P
καλά θα το δω και το υπόλοιπο και θα σας πω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η έσθηση του φόβου, δεν ήταν ακριβώς τενεία ήταν μπάχαλό το στίλ κάμετα που τρεμοπαίζει με τυπάδες που κάνουν κλάτι σαν εξτρίμ σπόρ άλλα σε χτίρια που είναι υπόγεια ή ψηλά, δεν έλεγε πολλά, άν κάποιος βλέπει σε στίλ εξτριμ σπόρ με ερασιτεχνική κάμερα θα του αρέσει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Η συμορια των 13. Δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Diarios de motocicleta
Ποτέ δε θα χορτάσω να μαθαίνω καινούρια πράγματα γι' αυτήν την προσωπικότητα! Άριστη ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Χθες το Saw to 3!Η προσωποποίηση της αηδίας!!!!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πειρατες της καραϊβικής, το τελος του κοσμου.
Μου αφησε καλες εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
surf school πολλύ καλή κομωδία, τρώγετε...

Σαρλότ η αραχνούλα, πάαααρααα πολλυ καλή, το είχα δεί σε κοινούμενο σχέδιο άλλα και η ταινεία πολλύ καλή:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Pirates of the Carribean 2. Zzz...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Jackass 2 - Μπιάχ!

The Black Dahl...... Zzzzz Zzzzz Zzzzzz μετράει αν είδα μόνο 20 λεπτά? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top