Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το Fracture (7/10) αν και πάει καιρός..

Κλασσικά ο Αnthony Hopkins θεός (ξέρει κανείς αν στην πραγματικότητα είναι τόσο ιδιοφυία όσο οι χαρακτήρες που συνήθως υποδύεται; )

Πρώην αλκοολικός. Πανίσχυρη θέληση, θεραπεύτηκε αλλά πέρασε μεγάλο ζόρι. Κι εμένα μ'αρέσει πολύ γιατί έχει αυτό το μεταμορφωτικό, το αιώνιο κόλλημα μου. Πολύ δύναμη και γερό μυαλό. Σερ Χόπκινς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Πρώην αλκοολικός. Πανίσχυρη θέληση, θεραπεύτηκε αλλά πέρασε μεγάλο ζόρι. Κι εμένα μ'αρέσει πολύ γιατί έχει αυτό το μεταμορφωτικό, το αιώνιο κόλλημα μου. Πολύ δύναμη και γερό μυαλό. Σερ Χόπκινς.

γερό μυαλό στην πραγματικότητα δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Είδα χθες βράδυ το Snakes on a plane. Κάποιοι αρχιμαφιόζοι για να εξοντώσουν τον μοναδικό μάρτυρα ενός αποτρόπαιου εγκλήματος τους, ο οποίος μεταφέρεται με αεροπλάνο και τη συνοδεία δύο ειδικών πρακτόρων του F.B.I. στο Λος Άντζελες να καταθέσει εναντίον τους, εξαπολύουν δηλητηριώδη φίδια μέσα στο αεροπλάνο σπάνιων ειδών που εισήγαγαν παράνομα από την Μέση Ανατολή κλπ. Στο αεροπλάνο βέβαια γίνεται ο χαμός αλλά υπάρχει τελικά το happy end.

Το θέμα είναι πως δεν έπρεπε να τη δω. Έχω μια μικρή-μεγάλη φοβία με τα φίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είδα χθες βράδυ το Snakes on a plane. Κάποιοι αρχιμαφιόζοι για να εξοντώσουν τον μοναδικό μάρτυρα ενός αποτρόπαιου εγκλήματος τους, ο οποίος μεταφέρεται με αεροπλάνο και τη συνοδεία δύο ειδικών πρακτόρων του F.B.I. στο Λος Άντζελες να καταθέσει εναντίον τους, εξαπολύουν δηλητηριώδη φίδια μέσα στο αεροπλάνο σπάνιων ειδών που εισήγαγαν παράνομα από την Μέση Ανατολή κλπ. Στο αεροπλάνο βέβαια γίνεται ο χαμός αλλά υπάρχει τελικά το happy end.

Το θέμα είναι πως δεν έπρεπε να τη δω. Έχω μια μικρή-μεγάλη φοβία με τα φίδια.
Ήταν καλό το έργο πάντως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
To "Ocean 13" και δε με ενθουσίασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ήταν καλό το έργο πάντως?

Μετριο προς καλο...ειχε καποια ενταση,καποια "σκηνικα" που σε τρομαζαν και δραση.(ειδικα αν σε αηδιαζουν τα φιδια.)
Τα φιδια παντως αν και ψηφιακα ή ταν πολυ καλα φτιαγμενα.;)
Για DVD αξιζει δηλαδη,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Τι ωραία υπογραφή :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τι ωραία υπογραφή :'(

Εμεις ειμαστε αδελφες ψυχες σε αυτο το θεμα το ξερεις!!!!!;)
Χαιρομαι πολυ που σου αρεσει molkaki!:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Εκβιάζω μια φίλη μου για να μου πάρει μια action figure Ψαλιδοχέρη για τα γενέθλιά μου! :devil:

Συγνώμη για τα off-topic, τέλος εδώ, ορκίζομαι! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εκβιάζω μια φίλη μου για να μου πάρει μια action figure Ψαλιδοχέρη για τα γενέθλιά μου! :devil:

LOL

Κι εγώ έχω βρει μία τέλεια του Ψαλιδοχέρη και κάποτε "παρακαλούσα" να μου την πάρουν στα γεννέθλεια μου αλλά δε μου την πήραν (Κόστιζε 120 ευρώ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν είδα το Die Hard 4.

Σίγουρα ταινία για κινηματογράφο. Πολύ καλογυρισμένα πλάνα και εφέ αλλά
1) Οι αθάνατοι κακοί σε Die Hard
2) Πολύ μεγάλο. Τι τους έχει πιάσει τους σκηνοθέτες να γυρνάνε σκηνές για να μας δείξουν ότι μπορούν και αυτό. Δείξε την υπερβολή αλλά όχι και 10 χρόνια. ίδια χαζομάρα και στο Πειρατές 2.
3)Ο Bruce έχει γεράσει
4)Το θέμα δεν πάει για μένα σε Die Hard

Εν ολίγοις ή αυτό ή το 2 είναι τα χειρότερα, με καλύτερο το 3 ώστε να έχουμε και ένα σημείο αναφοράς.

Το πιο ευχάριστο χθες....

ΤΡΑΙΛΕΡ ΤΡΑΝΣΦΟΡΜΕΡΣ πόρωση και τα μυαλά στα κάγκελα αλλά εκείνο το πλάνο με το παιδί να λέει στον Optimus Prime έξω από το δωμάτιο μου, δεν σου έχω πει να μην έρχεσαι εδώ και ο Optimus να ακούει σαν ζωάκι είναι πολύ ανησυχητική για το κλίμα της ταινίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
The Night Listener. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Lie With Me > Πολυ σεξ βρε παιδι μου.. Και καπως.. Σε κανεναν δεν αρεσε, εμενα ομως ναι.

[SIZE=-1]The Pursuit of Happyness > Πολυ μου αρεσε. Πολυ καλος ο Γουϊλ, αλλα και ο Τζουνιορ.[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Man of the house φανταστική την λατρέυω
epic mouvie καλά ξεκίλιασε όλες τις ταινίες αδέσποτο μην την δείς βγάζει τον ντέπ Π****στη:D
Σκοτεινές αναμνήσεις κοιμηθηκα, την επομενη θα την δώ σε μεγάλες αιπνίες, πάρα πολλύ βαρετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Die Hard 4 - καλό ήταν, πολύ γέλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Smoking Aces Μια χαρά. Από τα έργα με σενάρια τύπου Lock Stock
Treatment Χαλαρό εργάκι αλλά χάλια τέλος
Brdige to Terabithia ΧΑΛΙΑ, μπλιάχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Whisper of the heart, https://imdb.com/title/tt0113824/

Παλιό, αγαπημένο και ταξιδιάρικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Perfume:The Story of a Murderer (7/10)

Όσο περνούσε η ώρα τόσο περισσότερο με εντυπωσίαζε η ταινία και δεν θα είχα πρόβλημα να βάλω και 10, αλλά το τέλος για εμένα ήταν μεγάλη βλακεία!

Ήταν εντελώς άσχετο με το υπόλοιπο κλίμα της ταινίας, που 100% ήταν ρεαλιστική και στο τέλος πλασάρει ένα σενάριο που ουδεμία σχέση είχε με το υπόλοιπο, και αυτό με χάλασε κι όλας.

Και για τις ερμηνείες, από όσο μπορώ να κρίνω, σε κάποια σημεία ήταν υπερβολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Είδα το Σαββατο το "Νώε για μια εβδομάδα"...Ε,αδιαφορη μου πέρασε..Ειχε 2-3 αστείες σκηνές αλλα κατα τα αλλα ήταν χαζοαμερικανιά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Perfume:The Story of a Murderer (7/10)

Όσο περνούσε η ώρα τόσο περισσότερο με εντυπωσίαζε η ταινία και δεν θα είχα πρόβλημα να βάλω και 10, αλλά το τέλος για εμένα ήταν μεγάλη βλακεία!
Ήθελα πολύ καιρό να δω αυτήν την ταινία και απ'το τρέιλερ,είχα την εντύπωση ότι θα ήταν φοβερή.. απογοητεύτηκα όμως οικτρά όταν την είδα..σε κάποιο σημείο μάλιστα,με πήρε κι ο ύπνος..την βρήκα βαρετή και κουραστική.. :(

Είδα το Σαββατο το "Νώε για μια εβδομάδα"...Ε,αδιαφορη μου πέρασε..Ειχε 2-3 αστείες σκηνές αλλα κατα τα αλλα ήταν χαζοαμερικανιά!:P

Συμφωνώ απόλυτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top