Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Airplane! (6/10)

Είχε κάποια έξυπνα σημεία αλλά προφανώς είχε κάτι που δεν το κατάλαβα μιας και στο imdb έχει αξιολόγηση 7.6/10 :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Στο imdb γενικά δύσκολα βάζουν υψηλές βαθμολογίες.7.6 στο imdb(για μένα τουλάχιστον)σημαίνει ότι πρόκειται για πολύ καλή ταινία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Στο imdb γενικά δύσκολα βάζουν υψηλές βαθμολογίες.7.6 στο imdb(για μένα τουλάχιστον)σημαίνει ότι πρόκειται για πολύ καλή ταινία:)

Μα γι 'αυτό το είπα κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
4 γάμοι και μία κηδεία. Πλάκα είχε!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πάντως καλύτερα να μην ασχολούμαστε και τόσο με τις κριτικές ή τουλάχιστον αν είναι να το κάνουμε να είναι αφού δούμε την ταινία και όχι προηγουμένως. Άλλωστε οι περισσότεροι που ψηφίζουν στο imdb είναι Αμερικάνοι. Κάποτε όταν είχα πρωτοδεί την λίστα του imdb είχα σκεφτεί 'Θα δω όλες αυτές τις ταινίες πάση θυσία΄ αλλά σύντομα συνειδητοποίησα ότι τα μισά είναι μπαρούφες.

Εγώ είδα το Das Boot πρόσφατα και μου άρεσε πάρα πολυ. Ενώ στην αρχή έλεγα τόση ώρα ταινία με ένα υποβρύχιο θεέ μου τη βαρεμάρα, μετά όταν άρχισε...Τελικά μερικές φορές όποιο και αν είναι το θέμα όταν η ταινία είναι πολύ καλή δεν βαριέσαι. Φοβερή η ερμηνεία του καπετάνιου (Jürgen Prochnow) ο οποίος έχει πανέμορφα μπλε μάτια μία ώριμη γοητεία . Φοβερή επίσης η θέληση για ζωή του πληρώματος ακόμη και την έσχατη στιγμή. Μου έμεινε αυτή η ταινία και δεν πρόκειται να φύγει. Μου 'ρχονται σε άσχετες στιγμές σκηνές και ξανανιώθω την μαγεία του υποβρυχίου.

Και είναι ακόμη πιο ωραία όταν την βλέπεις με καλή παρέα. ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Death proof. Dah.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
TRANSFORMERS!!!
Δεν ξέρω αν την έχει δει κανένας σας αλλά είναι υπέροχη (για το είδος της φυσικά! Μην πάει κανείς και περιμένει να δει καμιά σοβαρή υπόθεση :P)
Πολύ ωραία γραφικά και πολύ μου άρεσε!!! (με εξαίρεση ίσως το γεγονός ότι ήταν σε μερικά σημεία τόσο γρήγορη η εικόνα και δεν προλάβαινες καν να δεις τις αλλαγές αν ήσουν λίγο πιο κοντά στην οθόνη απ όσο έπρεπε!. άλλο αρνητικό σημείο ήταν ότι είχε πολύ ένταση όλη την ώρα και δυνατή μουσική κι ο μικρός με κλώτσαγε συνέχεια :P)
Περίπου 2,5 ώρες έντασης.... pas mal Και χαλάλι τα λεφτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
κι εγω θελω να το δω το 23...!

καλε το τουριστας θριλερ ειναι?? και το χοστελ 2 θελω να δω! πρεπει να ναι καλυτερο απο το 1! τα εχει δει κανεις?
Είδα το hostel 2. Το 1 είχε κατά την γνώμη μου καλύτερη ατμόσφερα όμως το 2 είχε επιρροές από ταινίες αυθεντίες στο είδος αυτό.

Επίσης η ταινία είχε μια απίστευτη γελοία σκηνή στο τέλος :( με ξενέρωσε απίστευτα.

Βέβαια αξίζει να σημειωθεί ότι το 2 είχε πιο γρήγορη δράση όμως δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι καλό σε τέτοιες ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τον ''Ανδαλουσιανό Σκύλο''...
Δε μου ήταν και πολύ εύκολο...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Fantastic Four and the Silver Surfer (2007)
- Εφέ, πολλή υπερβολή και τίποτα άλλο.
Zodiac (2007)
- Πραγματικό σενάριο, βαρετό.
Hot Fuzz (2007)
- Ενδιαφέρον σενάριο, δόσεις γέλιου, περνάς την ώρα σου με παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλο ειναι, απλα πρεπει να σαι προετοιμασμενος οτι θα δεις μια κλασικη χαζοταινια με γυναικες κι αυτοκινητα που κανονικα θα εβλεπες στον αντ1 στις 3 το μεσημερι Σαββατου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ok, τότε νομίζω μπορώ να δώσω 7 ευρώ μόνο και μόνο επειδή είναι writer/director Quentin Tarantino, για να το δω στο σινεμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Είδα το Scoop σε Dvd πριν απο μία βδομάδα...
Καλούτσικο σεναριο με μαλλον αγγλικό χιούμορ...Τι εννοώ???
Χιούμορ που σε κάνει να γελάς που και που βρισκοντας την ταινία ευχαριστη αλλα οχι ξεκαρδιστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Stage Beauty

Καλη ηταν! Στυλ Shakespeare in love. Και τρελαινομαι και για Othello οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Tenacious D and the Pick of Destiny.

Ή αλλιώς..

Ανακαλύπτοντας πως ο Jack Black πέραν του ότι είναι απίστευτος κωμικός φτιάχνει και μερικά ωραία riffάκια (με τον Kyles Gass έστω :P). Πιστεύω πως για πλήρη απόλαυση της εμπειρίας πρέπει να το δει κανείς με παρέα 1-2 ατόμων ακόμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Tenacious D and the Pick of Destiny.

Ή αλλιώς..

Ανακαλύπτοντας πως ο Jack Black πέραν του ότι είναι απίστευτος κωμικός φτιάχνει και μερικά ωραία riffάκια (με τον Kyles Gass έστω :P). Πιστεύω πως για πλήρη απόλαυση της εμπειρίας πρέπει να το δει κανείς με παρέα 1-2 ατόμων ακόμα. :D

Καλό!! Aν και απο Jack Black προτιμώ το θεϊκό, το απίστευτο Nacho Libre!
Εγώ δε θα σας πω ποια ταινία είδα τελευταία αλλά ποιά θα δω σε λίγο στη δουλειά (πολυ δουλειά όπως φαντάζεστε), το DEJA VU. Ελπίζω να είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
To 1984 του George Orwell.

Είναι βασισμένη σε βιβλίο του Orwell, που αναφέρεται στο μέλλον για εκείνον, το 1984, αφού το βιβλίο γράφτηκε το 1949. Εμφανίζει μια κοινωνία που επιβλέπεται από μια οθόνη που υπάρχει παντού, τον "Μεγάλο Αδερφό", σε ένα κράτος με ολοκληρωτικό καθεστώς, την Ωκεανία.

Την περίμενα λίγο καλύτερη. Είναι λίγο βαριά ταινία. Μέχρι τη μέση δεν έχει και πολύ δράση, αλλά στο τέλος γίνεται πιο ενδιαφέρουσα.

Προτείνω να την δείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
To 1984 του George Orwell.

Είναι βασισμένη σε βιβλίο του Orwell, που αναφέρεται στο μέλλον για εκείνον, το 1984, αφού το βιβλίο γράφτηκε το 1949. Εμφανίζει μια κοινωνία που επιβλέπεται από μια οθόνη που υπάρχει παντού, τον "Μεγάλο Αδερφό", σε ένα κράτος με ολοκληρωτικό καθεστώς, την Ωκεανία.

Την περίμενα λίγο καλύτερη. Είναι λίγο βαριά ταινία. Μέχρι τη μέση δεν έχει και πολύ δράση, αλλά στο τέλος γίνεται πιο ενδιαφέρουσα.

Προτείνω να την δείτε.

:thumbsup: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Tenacious D and the Pick of Destiny.

Ή αλλιώς..

Ανακαλύπτοντας πως ο Jack Black πέραν του ότι είναι απίστευτος κωμικός φτιάχνει και μερικά ωραία riffάκια (με τον Kyles Gass έστω :P). Πιστεύω πως για πλήρη απόλαυση της εμπειρίας πρέπει να το δει κανείς με παρέα 1-2 ατόμων ακόμα. :D
Απίστευτος δεν είναι.Αλλά η ταινία έχει χαβαλέ. Εμένα μάρεσε πολύ η εισαγωγή μέχρι να φτάσει στο Hollywood. Έχει και τρομερή μουσική. Μετά μου φάνηκε μέτριο. Αλλά η εισαγώγη τα έσπασε όλα. Μέχρι και ο μπαμπάς τραγούδαγε τέλεια και τέλεια η σκηνή με την πόρτα που κλείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top