Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είχα πει κ εγώ την άποψή μου για την ταινία αυτή...

ορίστε :)

Α δεν το είχα δει! Συγνώμη :redface:!

Θα πάω να την δω! Και εσύ και η Corpse Bride είπατε καλά λόγια για αυτή την ταινία! Με πείσατε :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
λογο δουλειας εχω δει αυτην την εβδομασα πολλες.

1. Blades of Glory - τρελο γελιο αλλα κλασσικη αμερικανικη μπουρδα
2. Shooter - αλλη μια προπαγανδιστικη αμερικανικη ταινια
3. Smoking Aces - move over Kill Bill (απο αποψη αιματος)
4. Miami Vice - προτιμουσα την τηλεοπτικη σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Water {9/10}

Με προβλημάτισε αρκετά η γιορτή των χρωμάτων. Δεν ξέρω..Αυτός ο κόσμος ο μικρός ο μέγας. Όποιος έχει δει τη ταινία ή τύχει και τη δει θα καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ratatouille (2007)
Συμπαθητική, είχε κάποιες ευχάριστες στιγμές, περνάει κάποια μηνύματα, αλλά δεν είχε όσο γέλιο θα ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
The fountain (2006). Είναι μια περίεργη ταινία που παίζει με το χρόνο, τη διαχρονικότητα, τη ζωή και το θάνατο σαν δημιουργικές πράξεις. Είναι σαν η υλοποίηση ενός ονείρου ή ενός κομματιού του υποσυνειδήτου ή του μεταφυσικού. Αρχίζει πολύ σκοτεινή, έχει μια περίεργη αίσθηση αλλά με ένα τρόπο απερίγραπτο αγγίζει.

Είναι οι εικόνες και η ατμόσφαιρα που δημιουργούν, που σε αγγίζουν :D Φοβερή ταινία :D

Εγώ χτες είδα ξανά το Dead Poets Society {9/10}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
The Painted Veil

Όμορφη ταινία, με πολύ έντονη ατμόσφαιρα επαρχιακής Κίνας, και πνέυμα εποχής... Η χολέρα...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κωδικός επιστάτης, πεθερικά της συμφωράς, ξανθιές γκόμενοι, μαριχουάνα στόπ, ομίχλη, Πανικός στα θρανία και πολλά ακόμα σε 2 μέρες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
The Painted Veil

Όμορφη ταινία, με πολύ έντονη ατμόσφαιρα επαρχιακής Κίνας, και πνέυμα εποχής... Η χολέρα...

Κι εγώ αυτό είδα χτες!! Μου άρεσε πολύ, βάζω 8,5/10:) (παίζει και ο θεός, Edwart Norton:redface:)

Επίσης είδα και το The emperor's club
Ευχάριστη έκπληξη και γλυκιά ταινία 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Even Money (2007) (ο ελληνικός τίτλος νομίζω ήταν "Στο χειλος του Τζόγου"). Απ'όσο είδα έχει πάρει κακές κριτικές, αλλά εμένα δεν με χάλασε καθόλου. Πέρασε ευχάριστα το ..τρίωρο που μου πήρε να την δω, αφού όλοι με θυμήθηκαν στο μσν εκείνη την ώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Illusionist (2006)
Του έβαλα ένα 8 γιατί παρόλο που δεν είχε την τεράστια ένταση, κατάφερε και με κράτησε μέχρι τέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kontroll (Hungary , 2003)

Παρακολουθουμε την ιστορια μιας ομαδας ελεγκτων του μετρο, με αρχηγο τον Bulcsú ο οποιος δε φευγει ποτέ απο το μετρο, κοιμαται και δουλευει εκει. Μετα ομως...

Wiki
Rotten

Οχι δε το διαλεξα καταλαθος :P Και ηταν καλο. Σκηνοθεσια, soundtrack, χαρακτηρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εν μεσω ξύπνιου και ύπνου ειδα το alter ego.. δεν με ενθουσιασε και τον σακη τον χαλουσε πολύ αυτο το χαζό μαλλι που του κανανε.. :P αν ειχε τα κανονικα του μαλλια, θα μου αρεσε σιγουρα περισσοτερο η ταινια.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ χθες είδα το The Hitcher(2007).Καλούτσικο ήταν,αν και "φτηνό'',με 3-4 ηθοποιούς ουσιαστικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Sin City, καταπληκτικη ατμοσφαιρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Μiami Vice.
Old news θα μου πείτε...
ΜΑρεσει πολύ ο συνδυσμός μουσικής και ατμοσφαιρας.
Ετσι κοφτό και λιτο σε ορισμενες σκηνες ειναι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Eastern promises!!

τελεια!! και ο μορτενσεν πολυ καλος!! γαντι του πηγαινε ο ρολος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Oldboy. Μέσα στις 3 καλύτερες ταινίες που έχω δει, 10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πολικό εξπρές:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
το 23 με τζιμ κάρει.

Δεν ενθουσιάστηκα, πολύ κακό για το τίποτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τeenage Caveman ('58 )


Συγκλονιστική ταινία (ουάαααχμ), με κράτησε προσηλωμένο (στον ύπνο).

Από οτι κατάλαβα είναι αυτός που έκανε τον γόη στο "Τhe Man From Unkle" και είναι έφηβος (ετών 30) άνθρωπος των σπηλαίων (μόνο μία σπηλιά είδα σε όλη την ταινία, παρεπιπτόντως... Γιατί δεν τους λένε απλά Ανθρώπους του Σπηλαίου?).

Ανήσυχη φύση (σαν Υδροχόος), ο ήρωάς μας σπάζει το νόμο της φυλής και περνάει ένα ποτάμι (...τι ωραίες εποχές, τότε που οι δικηγόροι δεν χρειάζονταν λόγω απουσίας νόμων) και βρίσκει ένα τέρας. Βασικά πολλά τέρατα, αλλά το συγκεκριμένο μοιάζει με άνθρωπο, άρα είναι το λεγόμενο "ανθρώπινο τέρας", και μπορεί να σκοτώνει ακαριαία από κοντινή απόσταση (Σιγά τα ωά... Ξέρω και γω μερικούς με θανατηφόρα ανάσα).

Αργότερα στη ταινία, τον πιάνουν να τον τιμωρήσουν, αλλά μια απίστευτα ξανθιά (για τις εποχές χωρίς Lancome ή οξυζενέ) γυναίκα τον περιθάλπτει. Εκεί κάπου αποκοιμήθηκα. :redface: Όταν άνοιξα πάλι τα μάτια, ο ήρωάς μας ήταν πάνω απο το πτώμα του ανθρώπινου τέρατος, και ψαχουλεύοντας το κουφάρι βρήκε ένα βιβλίο με φωτογραφίες της σύγχρονης εποχής (δλδ 1950...). Εκεί άφησα έναν αναστεναγμό ανακούφισης, καθώς η πλοκή ξεκαθάρισε αμέσως... Εκεί στα '50, ο κόσμος ανησυχούσε για τα πυρηνικά, και είπε ο σεναριογράφος να συντάξει μια ταινιούλα με θέμα μια μετα-αποκαλυπτική συνάντηση του Ανθρώπου των Σπηλαίων με τον Άνθρωπο του Φαστ Φουντ, βέβαια ο ένας από τους δύο επέζησε της Πυρηνικής Καταστροφής, αλλά αυτό δεν ακουγεται τόσο άσχημο μπροστά στην προοπτική του να συνεχίσει η σημερινή κοινωνία να υφίσταται. Κοινώς έπεσα για ύπνο αμέσως, χωρίς καν να πλύνω τα δόντια (:redface:), να κλείσω το πσ, να κατεβάσω την κατσαρόλα από την φωτιά (:redface:) ή να κλείσω τη βρυση της μπανιέρας (:redface:), Ευτυχώς η πλημμύρα έσβησε την πυρκαγιά και επέζησα της ολοκληρωτικής καταστροφής. (:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top