Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ειδα το Meet the spartans. Η μαλλον οχι ολο γτ με πηρε ο υπνος....:redface:
Οχι οχι...καλο ειναι εγω ημουν κουρασμενη...σημερα θα δω και το υπολοιπο!!
Εχει πααααρα πολυ γελιο και τα σκηνικα του μοιαζουν πολυ με τους 300!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Είδα και το The other Boleyn girl και εδώ θα συμφωνήσω με το Γίδι. Η καλές ερμηνείες σε απέτρεπαν από το να το συνδέσεις με σαπουνόπερα. Είχε πάντως και φοβερά κουστούμια. Πρώτη φορά παρατηρούσα τόσο έντονα τα κουστούμια των πρωταγωνιστών σε ταινία. Επίσης είναι δυνατή ταινία, δηλαδή δεν την ξεχνάς με το που φεύγεις από το σινεμά. 7 στα 10.

Κι εγώ το είδα, ...........καλούτσικο, φοβερά κοστούμια, σχετικά κοντά στα πραγματικά ιστορικά γεγονότα, γενικά καλούτσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.

Meet the Spartans ( 2008 )
Comedy

Μέτρια έως κακή... Έχει μερικές σκηνές με γέλιο, αλλά γενικά το χιούμορ είναι πολύ χαμηλής ποιότητας. Ακόμη και εμένα να ρωτούσαν θα τους είχα δώσει καλύτερες ιδέες για παρωδία των "300" :P

της έβαλα 5/10 (=αδιάφορη) απλά γιατί γέλασα σε λίγες σκηνές, αλλά και γιατί ήταν μικρή σε διάρκεια με αποτέλεσμα τουλάχιστον να μην καταντάει πολύ κουραστική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
χθές είδα την waitress.

γλυκιά ταινία αλλά μέτρια δεν είχε αυτό το κάτι δεν είχε ευχάριστο τέλος. Και άσε που ο άντρας της ήθελε σκότωμα γιατί την καταπίεζε.
Οι πίτες όμως που έκανε ήταν σκέτος πειρασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
βρε παιδιά είδε κανένας το love in the time of cholera? είναι ωραίο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Clerks. (1994)

Comedy


Καλή ταινιούλα. Γρήγοροι διάλογοι με καυστικό χιούμορ. Απορώ πως από το 94 που βγήκε δεν έχει τύχει να την πετύχω πουθενά. :worry:

Δείτε την! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ξαναειδα το american beαuty στην τιβι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
SEX AND DEATH 101

Προτείνω να την δείτε. Πολύ καλή!
Καιρό είχε να μου αρέσει σενάριο ταινίας τόσο πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Open Season

Animation / Adventure / Comedy / Family

Για να περάσει η ώρα καλή είναι.Είχε στιγμές γέλιου , αλλά κατά διαστήματα ήταν λίγο βαρετή.
Τα παιδάκια μάλλον θα την εκτίμησαν περισσότερο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Condemned (2007)

Action / Crime / Thriller


Προβλέψιμο σενάριο, χάλια ηθοποιία και ενοχλητική σκηνοθεσία. Ακόμα και στο "θετικό" που θα μπορούσε να έχει η ταινία, δηλαδή το ξύλο, ο σκηνοθέτης προτίμησε να κουνάει την κάμερα πέρα δώθε για να μην σου δίνει καθαρή εικόνα! Δεν χρειάζεται να την δείτε ποτέ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Cloverfield

Για την παραπανω ταινια θα μπορουσα να γραψω σελιδες, αλλα θα μεινω σε λιγα πραγματα...
Το βασικο ερωτημα ολων ειναι "αν αξιζει να την δεις".
Απο τις λιγες φορες που θα απαντησω "Αξιζει να την αγορασεις κιολας".
Εαν (βασικη προυποθεση) δεν σε ζαλιζει το γεγονος οτι εχει γυριστει με καμερα χειρος -με οτι αυτο συνεπαγεται οπως: αποτομα γυρισματα αυτης, τρεμουλο, αποτομες αλλαγες σκηνων κτλ κτλ- η ταινια για εμενα ειναι ισως (οχι ισως) η καλυτερη sci-fi ταινια που εχει θεμα την επιθεση ενος μεγαλου τερατος.
Καθολη την διαρκεια της (1ωρα και 24 λεπτα και θα την ηθελα μεγαλυτερη) ημουν εντελως στην τσιτα.
Νομιζα οτι κυνηγουσαν εμενα, οτι κινδυνευα εγω, οτι...κι εγω δεν ξερω τι.
Μερικα "κενα" σεναριου (οπως το οτι η καμερα εμοιαζε αθραυστη -δεν λεω περισσοτερα-) δεν τα λαμβανω ποτε υποψη γιατι ειναι βασικο το να υπαρχουν για να γυριστει η ταινια.Αλλιως θα κραταγε 5λεπτα.Η θα επρεπε να το μπαλοσουν με τετοιο τροπο που θα εκανε "λουμπα" το εργο και θα χαλαγε εντελως.

Εαν ειστε fan της αγωνιας, του κατι "διαφορετικου", και αυτου που θα σας κανει πραγματικα να νομιζεται οτι το τερας ηρθε στην πολη σας, δειτε την.
Τελειωνει καπως αποτομα ειναι γεγονος και ενω απογοητευτηκα, μετα σκευτηκα οτι ηταν ο καταλληλοτερος τροπος για να τελειωσει.
Ειλικρινα παιδια ειναι ταινιαρα.Μπαινει στο τοπ 10 μου χαλαρωτατα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πρέπει να ήσουν σε πολύ mood για τέτοια ταινία. Εντάξει καλή είναι αλλά όχι και top 10 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Xαλαρα σου λεω...ειδικα στο βασικο της θεμα(monster attack, πρωτου προσωπου κι ετσι) ειχα βαρεθει να πεφτω απο την μια αηδια στην αλλη...
Παντα για καποιο λογο με ξενερωναν αυτες οι ταινιες.Αυτη αντιθετα καθολου.
Ημουν και μονος, σκοταδι τεζα ο ηχος...μια χαρα.

Απο την αλλη, μην κανει κανεις το λαθος και δει το War of the Worlds 2: The Next Wave
Για καποιον λογο εχει παρει 2 Μ.Ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν δεις τι είχα πει εγώ
Μια ταινία που θα περίμενα να είναι πολύ Αμερικανιά αλλά με διέψευσε. Όχι ότι δεν είναι, αλλά δεν είναι πολύ :P
Είχε ενδιαφέρον ότι είναι σε στυλ Blair Witch Project τραβηγμένο δηλαδή από μια κάμερα χειρός in action, αλλά μου άρεσε και το τέλος της. Ομολογώ ότι κατάφερνε να σε βάλει στο κλίμα, αν και τραβούσε κάποιες καταστάσεις για να δημιουργήσει θέμα ή σε έκανε να απορείς γιατί συνεχίζει να τραβάει ο πρωταγωνιστής κάμερα.:worry: Είχε την δόση συναισθηματισμού που χρειαζόταν και λίγα εφέ αλλά μέχρι εκεί. Σπιτάκι δηλαδή, με παρεούλα να ρίχνετε και κάνα σχόλιο ;)
τα bold ήταν που με έκαναν να μην ενθουσιαστώ όσο εσύ, αλλά φυσικά γούστα είναι αυτά ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε αυτο που λες με τα bold συμφωνω.Στο πρωτο μερος οντως.
Στο δευτερο ειναι αυτο που ειπα για τα "κενα σεναριου".Ειναι αναποφευκτα μερικες φορες.
Ειναι οπως π.χ. στο War Of The Worlds που στην αρχη οι εξωγηινοι πυροβολουν και εξαυλωνουν παρα πολλους κατοικους, πετυχαινουν ολους γυρω απο τον Τ.Κρουζ, αλλα οχι εκεινον.
Λογικο.αν τον πετυχαιναν θα ειχαμε ταινια 15λεπτων.
Εδω πιστευω πως αν εψαχναν τροπους να αποφυγουν το οτι ο "πρωταγωνιστης" ειχε κολλημενη καμερα στα χερια, θα κινδυνευαν να πατατιασει πολυ το εργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Descent (2005)

Adventure / Horror / Thriller


Μην σας ξεγελάσει το 7.7 που έχει στο imdb, δεν νομίζω ότι αξίζει τόσο. Σίγουρα καταφέρνει να σε τρομάξει με τον γνωστό τρόπο του "υπάρχει απόλυτη ησυχία αλλά τσουπ πάρε στη μάπα ένα τίναγμα", το οποίο κάνει αρκετά καλά. Βέβαια το σενάριο είναι πάλι τραβηγμένο και η ηθοποιία δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο εκτός της ικανότητας να πιάνεις υψηλές νότες σε υψηλούς τόνους (aka ξελαρυγγιάζεσαι από τρόμο:P), αλλά παρόλα αυτά σφίγγεσαι κάποιες φορές. Αν και δεν του φαίνεται, είναι splatter movie και οι λάτρεις του είδους ίσως το εκτιμήσουν περισσότερο από εγώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
The Illusionist (2006)
Drama / Mystery / Romance / Thriller


Μου άρεσε, αναπάντεχο :)
Μια ιστορία αγάπης με μυστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
knock-knock η πιό ατάλαντη ταινεία όλων των εποχών, αυτοί που το σκηνοθέτησαν και έγραψαν μάλλων πρίν απο αυτό έκαναν τσόντες, βάζω στοίχημα όσο θέλετε...

Σαν ιστορία ήταν καλή θρίλερ μεν Β κατηγορίας αλλα καλό story για θρίλερ, απλά τα εφέ και οι γκόμενες νόμιζες ότι ήταν έτοιμες να γδηθούν και να άνουν τους κλασικους ήχους που μόνο αυτές ξέρουν Αχχχχχχχχ μμμμμμμμμμμμμμμ ωωωωωωωωωωωωγιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Είδα το τελευταίο Ρόκυ (Rocky 6). Μου άρεσε. Με γύρισε και εμένα πίσω, όταν έβλεπα τις παλιότερες συνέχειες. Το προτίνω σε όσους άρεσε έστω και ένα Ρόκυ, να το δούνε και αυτό.

Δεν μπορώ όμως να είμαι αντικειμενικός κριτής των ταινιών αυτής της σειράς. Έχω παιδική αρρώστια με τα Ρόκυ:P:P (και τα Ράμπο:redface:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μιας και το είδα πριν λιγες μέρες και ξέχασα να το ποστάρω:

Star Wars: Episode II - Attack og the Clones.

Από τα αγαπημένα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top