Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.
To Dead to Me
Έτος κυκλοφορίας: 2019
Μια οξύθυμη χήρα, ενώ ψάχνει τον οδηγό που χτύπησε και εγκατέλειψε τον άντρα της, γίνεται φίλη με μια εκκεντρική οπτιμίστρια που δεν είναι ακριβώς αυτή που φαίνεται.
Με Κριστίνα Άπλγκεϊτ,Λίντα Καρντελίνι,Τζέιμς Μάρσντεν.



Λίγο κωμωδία λίγο σασπένς βλέπεται ευχάριστα.
I second that. Ακόμα περιμένω την επόμενη σεζόν. Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
I second that. Ακόμα περιμένω την επόμενη σεζόν. Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ.
Όντως συμφωνώ άπειρα ✌️δεν σε βάζει να αναρωτηθείς τι βλέπω τώρα αλλά ακριβώς το σασπένς της σε κρατάει σε αγωνία τι θα γίνει ακριβώς.
Εν αναμονή της επόμενης σεζόν κι εγώ.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
Το ''Spiderman No Way Home''...ταινιάρα!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
δείτε όλοι το Don't Look Up !!!!!!!!!!!
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Matrix resurrections.
Μετά από πολλά χρόνια σινεμά... Καλύτερα να τα έτρωγα σουβλάκια...
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Matrix resurrections.
Μετά από πολλά χρόνια σινεμά... Καλύτερα να τα έτρωγα σουβλάκια...
Αν ήθελες ντε και καλά νοσταλγία, ας έβλεπες το Σπάιντερμαν στην διπλανή αίθουσα :P

To matrix φαινόταν μάπα ήδη από το τρέιλερ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ είδα το Παράλληλες Μητέρες του Πέδρο Αλμοδοβαρ (Madres Paralelas,2021) που έδωσε και βραβείο στην Πενέλοπε Κρουζ ερμηνείας στο Φεστιβάλ Βενετίας.
Δε θα πω το στορυ γιατί θα βγει σποιλερ θα πω μόνο ότι είναι μια ακόμη ταινία όπως αυτές που μας έχει συνηθίσει ο Αλμοδοβαρ όσον αφορά τα θηλυκά πορτρέτα που τα επιμελείται έξοχα σε κάθε ταινία του και προκύπτουν αναπάντητα ερωτήματα και μεγάλες αλήθειες.
Βαθμολογία 6.5 /10
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Don’t look up. Καλη ταινία αλλά σε κάποια φάση κούρασε.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα κι εγώ εν τέλει το don't look up. Μου έκανε εντύπωση που, ενώ διαρκούσε 2.30 σχεδόν ώρες, εγώ άντεξα και την είδα. Κυλούσε ευχάριστα η ώρα γιατί είχε κι αυτό το κωμικό/ σουρεαλ στοιχείο που ελαφρύνει λίγο την σοβαρότητα του θέματος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ειδα το Σμύρνη μου Αγαπημένη,2021.Λοιπον κουστουμια σκηνικα και εφε ολα υπεροχα αποτυπωσαν εκεινη τη Σμυρνη που θυμομαστε απο τις αφηγησεις,φυσικα το τελος και η καταστροφη,οι ερωτες,οι ιντριγκες και τα παθη,σχεδον ολη η μικρογραφια της κοινωνιας οπως την αποτυπωνει,μια εξαιρετικη Ντενιση ναι και ολο το καστ των ηθοποιων,μου αφησε γευση ενος ωραιου ταξιδιου και μου θυμισε Πολιτικη κουζινα και λιγακι Ρόζα της Σμύρνης,αποτυπωσε ομορφα το περιβαλλον και τους ανθρωπους.Καταγραφοντας συναισθηματα και αγωνια.
Σε οποιον/αν του αρεσουν ταινιες με τετοιες θεματικες.

 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ειδα το Μπενεντέτα · Benedetta · 2021 ·του Πολ Βερχόφεν,περιγραφει μια αληθινη ιστορια ναι και πισω απο αυτο ο σκηνοθετης κριτικαρει ολη τη θρησκοληψια και τους κανονες της και φυσικα οπως μας εχει συνηθισει ο σκηνοθετης στις ταινιες του προθεση του ειναι να σοκαρει αποκαλυπτοντας αληθειες που παραμενουν καλα κρυμμενες.
Για οσους τους αρεσουν τετοιες θεματικες.
Στον ρόλο της Benedetta η Βελγίδα Virginie Efira και επισης η ελληνιδα Δάφνη Πατακιά στο ρολο της Bartolomea.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Απλα τέλεια η Ιζαμπέλ Υπέρ φτάνεις στο σημείο να ταυτιστεί κανείς με την ηρωίδα.
Σασπένς θρίλερ ελαφρύ και δραματικη θα έλεγα.
ακραια καλη ερμηνεια...



 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Don’t look up. Καλη ταινία αλλά σε κάποια φάση κούρασε.
δυο φορές την ξεκίνησα, δυο φορές τη σταμάτησα. Βαρέθηκα. Θα κάνω και μια τρίτη προσπάθεια και that's it.

Αν ήθελες ντε και καλά νοσταλγία, ας έβλεπες το Σπάιντερμαν στην διπλανή αίθουσα :P

To matrix φαινόταν μάπα ήδη από το τρέιλερ.
Δεν ξέρεις πόσο το μετάνιωσα. Ας όψεται η επιθυμία της παρέας...
Πήγα και εγώ στην πρεμιέρα, δεν περίμενα να ακούσω καμία γνώμη. Ούτε το τρειλερ είχα δει.
Σκοπεύω να τον δω τον Spidey.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Spiderman No way home.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα δω το Μπελφαστ και το προτεινω
Η ταινία Belfast σε σενάριο και σκηνοθεσία του Κένεθ Μπράνα έρχεται στους κινηματογράφους στις 27 Ιανουαρίου από την Tulip.
1642769768605.png

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Προχθές είδα την παλαιά ελληνική ταινία του 1961 " Συνοικία το Όνειρο " και έπαθα πλάκα. Αυτή η ταινία είναι ένα κόσμημα για τον ελληνικό κινηματογράφο είναι ένα must που πρέπει ΟΛΟΙ/ΟΛΕΣ να δουν. Τόσο ανθρώπινη μα και τόσο ψυχοπλακωτική. Δείχνει την φτώχεια, τη κατάθλιψη και την μιζέρια των Ελλήνων της παλαιάς Αθήνας με τις παραγκουπόλεις της δεκαετίας του 60 ( μια Αθήνα σήμερα ξεχασμένη ) μα και την ελπίδα όλων μέσα στη μιζέρια τους πως μία μέρα θα πιάσουν τη καλή και θα αλλάξουν τα πράγματα και θα βγουν από την αξιολύπητη κατάσταση τους.

Για εμένα ο Αλέκος Αλεξανδράκης είναι αξιομνημόνευτος Ηθοποιός με κεφαλαίο Η. Έδωσε ό,τι είχε και δεν είχε από τα λεφτά του για να κατορθώσει να κάνει αυτή τη ταινία και να περάσει τα μηνύματά του. Εν τέλει η ταινία είναι πετσοκομμένη μιας που δεν πέρασε τους μηχανισμούς λογοκρισίας της κυβερνήσεως Καραμανλή που προωθούσε την Ελλάδα για τουρισμό και απέκρυπτε την άθλια κατάσταση των Ελλήνων.

Υπάρχει ολόκληρη στο youtube και ΑΞΙΖΕΙ τη μιάμιση ώρα σας

 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Η μπλέ του Κισλόφσκι. Είχα δει τις άλλες δύο από την τριλογία~ η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως κακογυρισμένη και χωρίς κανονική ροή των γεγονότων. Απογοητεύτηκα γιατί θεωρείται ταινιαρα
IMG_20220914_175126.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top