Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σταααλεγαααααααααα... που πας ημίγυμνος στ' αγγούρια?:bleh:

αν δεν είναι καλοί οι πειρατές, θα σε στείλω σε όλες τις πρεμιέρες των blockbusters.Νι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
α. ξέχασα να σας πω. υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για να πάτε να δείτε την ταινία :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • page.jpg
    page.jpg
    19.4 KB · Εμφανίσεις: 116

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πειρατες οεο! δε θα απογοητευτουμε απο αυτη την ταινια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
X-MEN 3. Ε, την περίμενα πολύ καλύτερη. Δεν είμαι φανατικός βέβαια, αλλά μου άρεσαν οι προηγούμενες ταινίες και ειδικά το 2. Αυτό το βρήκα λίγο φτωχό σεναριακά και λίγο... περίεργο. Στην αρχή υπάρχουν γρήγορες εναλλαγές σκηνών και μετά από τη μέση της ταινίας ξέρεις που θακορυφωθεί στο τέλος κ τι παίζει.

6,5-7/10 από εμένα

SPOILER!!!!!!!!! Όσοι έχετε σκοπό να πάτε μην δείτε αυτό =>
Άσε που δεν κατάλαβα γιατί τους σκότωσαν όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χ-Men 3

Οπως λεει και ο μοναχος απο πανω....οχι οσο καλη οσο τα 2 πρωτα. Αισθητη η διαφορα. Και το προβλημα δεν ηταν τοσο η σκηνοθεσια , οσο το σεναριο. Ειχε προβληματα. Σα να ηθελαν να στριμωξουν πολλα πραματα μεσα και τελικα δεν κολλουσαν καλα μεταξυ τους, και η ταινια δεν απογειωθηκε ποτε. Δεν ειχες την συναισθηματικη ενταση που προκαλεσαν οι 2 παλιοτερες. Κριμα. Παντως δε χανεις και το χρονο σου, ουτε πετας τα λεφτα σου. Απλα ο πηχης ειχε ανεβει ψηλα με τα 2 προηγουμενα και εδω δε το προσεξαν καλα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το "the omen" του 1976...
Ε, πολύ μετριότητα ρε παιδί μου! Καλό το σενάριο και πετυχημένο ως ιδέα, αλλά η υλοποίηση ήταν κάπως.... μουντή. Δεν τρόμαξα, δεν με έβαλε σε (θρησκευτικές) σκέψεις, ούτε με προβλημάτισε ιδιαίτερα.

Το remake θα έχει περισσότερο εφέ και πολύ πιο τρομακτικές σκηνές από ότι μυρίζομαι... Θα δείξει!

6/10 από εμένα για την πρωτοτυπία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Είδα το "the omen" του 1976...
Ε, πολύ μετριότητα ρε παιδί μου! Καλό το σενάριο και πετυχημένο ως ιδέα, αλλά η υλοποίηση ήταν κάπως.... μουντή. Δεν τρόμαξα, δεν με έβαλε σε (θρησκευτικές) σκέψεις, ούτε με προβλημάτισε ιδιαίτερα.

Το remake θα έχει περισσότερο εφέ και πολύ πιο τρομακτικές σκηνές από ότι μυρίζομαι... Θα δείξει!

6/10 από εμένα για την πρωτοτυπία...

ε μα και συ... ταινία του 76 (όταν ακομα δεν υπήρχες ουτε ως υποψια στο μυαλό του πατερα σου :P ) κανεις παράπονα για την υλοποίηση....
ααααα σαν να εχεις τρελες απαιτησεις νομιζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
άστα κουέμ. σε λίγο θα έχει άποψη και για τους flintstones:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ερώτηση: Έχει δεί κανείς την ταινία Stay????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:

Ερώτηση: Έχει δεί κανείς την ταινία Stay????
Εγω ... μου αρεσε ... εχει πολυ καλη σκηνοθεσια ... αλλα προσεξε να προσεχεις τα παντα καθε λεπτομερια ... Θα σου προτεινα οταν την δεις να ψαξεις στο internet για review ωστε να καταλαβεις ακομη περισσοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Και εγώ στην σκηνή με το κοριτσάκι ταράχτηκα!! Επίσης και στην σκηνή με τον αδελφό του ντετεκτιβ...
Πολύ καλή ταινία.. Πραγματικά! Άξιζε το οσκαρ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ είδα τα ημερολόγια μοτοσυκλέτας τρομερή ταινία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλά συννενοημένοι είμασταν όλοι? και εγώ το crash είδα εχτές. Αυτή η μουσική που είχε, σου'πιανε τη ψυχή γμτ.

ωραίες ερμηνείες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Σήμερα είδα το old boy, που νοίκιασα από ένα μαγαζί. Κορεάτικο έργο καταπληκτικό. Από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δεί και με διάρκεια. Αν είστε φάν του είδους, τότε το συνιστώ ανεπιφύλακτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Συμφωνώ κι επαυξάνω.Για τους φαν του είδους, δείτε και την άλλη ταινία της τριλογίας Sympathy for lady vengeance, του ίδιου σκηνοθέτη.Την τρίτη την ψάχνω ακόμα αλλά πού θα μου πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Είδα το ONG BAK : Η εκδίκηση του δράκου.

Η αρχαία πολεμική τέχνη του MUAI THAI σε όλο της το μεγαλείο. Το σενάριο δεν είναι φοβερό, αλλά οι λάτρεις των πολεμικών τεχνών θα την αγαπήσουν.
:boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Scream για χιλιοστή φορά...:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είδα το saw ΙΙ. :D



Το saw II παραμένει πιστό στα χαρακτηριστικά που έκαναν το saw I να αποκτήσει ένα φανατικό κοινό. Το έξυπνο σενάριο του Ι αυτή την φόρα υπάρχει και στο ΙΙ και μάλιστα αυτή την φόρα ξετυλίγονται πολύ περισσότερο οι κατά ένα περίεργο τρόπο δικαιολογημένες, απόψεις για την ζωή του κατά συρροή δολοφόνου.


Αυτή την φόρα οι ηθοποιοί έχουν επιλεχθεί με πολύ πιο αυστηρά κριτήρια και έτσι δεν έχουμε της απαράδεκτες ερμηνείες του Ι. Επίσης το όραμα του Leign Whannel (Ο σεναριογράφος) απογειώνεται μιας και σκηνοθετεί ο ίδιος αλλά και επεδή η αίσθηση του supsence είναι πολύ καλλίτερη από το Ι αλλά έχουμε και μία αξίας αναφοράς αρρωστημένη industrial ατμόσφαιρα που σε αυτό συντέλεσε και η εκπληκτική δουλεία του Clouser στην μουσική.


Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή την φόρα η κλασσική ανατροπή στο τέλος, που μας προετοιμάζει και για ένα δεύτερο sequel, γίνεται πολύ πιο κατανοητή χάρη στα καλοσχεδιασμένα flashback
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Scary Movie 3 (Το έχω δει πάνω από 20 φορές και ακόμα να το βαρεθώ :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Είδα το ONG BAK : Η εκδίκηση του δράκου.

Η αρχαία πολεμική τέχνη του MUAI THAI σε όλο της το μεγαλείο. Το σενάριο δεν είναι φοβερό, αλλά οι λάτρεις των πολεμικών τεχνών θα την αγαπήσουν.
:boxing:

Θα βγει και δευτερο μερος!!!
Στο ιδιο υφος με εξισου καλες σκηνες μαχης!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top