Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.
χαζό ένας άνθρωπος να έχει κόμπλεξ με το ύψος του. Ο λόγος είναι ο απλούστατος, πως είναι κάτι που το έχεις έμφυτο και δεν μπορείς να το αλλάξεις
Αυτος ειναι ο καλυτερος λογος να εχεις κομπλεξ. Διοτι ειναι ενα γενετικο.μειονεκτημα.το οποιο εισαι ανημπορος να αλλαξεις.Και ως γνωστον τα πιο σημαντικα πραγματα σε αυτη τη ζωη ειναι αυτα στα οποια δε μπορουμε να επεμβουμε οπως η τυχαια γενετικη συσταση. Δε λεω τοσο για οριακες περιπτωσεις κοντα στον μεσο ορο (και εκει μειονεκτημα ειναι), κυριως για πιο χτυπητες
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Το celebrity crush μου είναι ο Αλ Πατσίνο (ο οποίος είναι 1,65 με το ζόρι)
οπότε αν μου αρέσει τρελά στο πρόσωπο, σαν τον Αλ, δεν έχω πρόβλημα ακόμα κι αν είναι πιο κοντός από εμένα..
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,358 μηνύματα.
Αυτος ειναι ο καλυτερος λογος να εχεις κομπλεξ. Διοτι ειναι ενα γενετικο.μειονεκτημα.το οποιο εισαι ανημπορος να αλλαξεις.Και ως γνωστον τα πιο σημαντικα πραγματα σε αυτη τη ζωη ειναι αυτα στα οποια δε μπορουμε να επεμβουμε οπως η τυχαια γενετικη συσταση. Δε λεω τοσο για οριακες περιπτωσεις κοντα στον μεσο ορο (και εκει μειονεκτημα ειναι), κυριως για πιο χτυπητες
Και ο Messi 1.70m είναι ρε Ζούκοβ , και έχει κυκλοφορήσει σίγουρα περισσότερες γκόμενες απο πολλούς 1.80m+ . Κανείς δεν αμφισβητεί οτι έχεις τελείως άλλη αντιμετώπιση εαν είσαι ψηλότερος αλλά αυτό που λέει ο Ηλίας είναι οτι εαν εστιάσεις όλη σου την ζωή γύρω απο το γεγονός οτι θα μπορούσες να είσαι +6% ψηλότερος , τότε θα ζεις μίζερα , και δεν θα φταίνε οι γκόμενες για αυτό .

Άσε που προκύπτει και άλλο θέμα . Άντε πες είσαι +6% ψηλότερος . Μετά τι ; Τι άλλο θα βρεις που θα μπορούσες να είσαι 6% καλύτερος αλλά τα genetics σε γάμησαν και δεν είσαι ; Υπάρχει στοπ σε αυτή την διαδικασία ; Δεν υπάρχει εύκολος δρόμος στην ζωή . Σίγουρα κάποιοι έχουν προβάδισμα αλλά ακόμα και αυτοί κάποια στιγμή θα τα βρούν σκούρα με κάτι που δεν θα είναι στο χέρι τους .
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,085 μηνύματα.
Αυτος ειναι ο καλυτερος λογος να εχεις κομπλεξ. Διοτι ειναι ενα γενετικο.μειονεκτημα.το οποιο εισαι ανημπορος να αλλαξεις.Και ως γνωστον τα πιο σημαντικα πραγματα σε αυτη τη ζωη ειναι αυτα στα οποια δε μπορουμε να επεμβουμε οπως η τυχαια γενετικη συσταση. Δε λεω τοσο για οριακες περιπτωσεις κοντα στον μεσο ορο (και εκει μειονεκτημα ειναι), κυριως για πιο χτυπητες
Δεν αντιλέγω. Μάλιστα πριν ήμουν λιγάκι απόλυτος, οπότε να πω ότι για ακραίες περιπτώσεις (πχ να γεννηθείς παράλυτος) είναι κάτι που κι εγώ σίγουρα δεν θα μπορούσα να ξεπεράσω ποτέ στη ζωή μου. Εδώ μιλάω όμως για περιπτώσεις που ο άλλος είναι απλά κοντός κι άλλα αντίστοιχα. Σίγουρα είναι «ο καλύτερος λόγος για να έχεις κόμπλεξ», είναι όμως και ο καλύτερος λόγος για να δουλέψεις με τον εαυτό σου και να το ξεπεράσεις. Σίγουρα παίζει ρόλο και η οπτική του καθενός για τον κόσμο. Αλλά ας αφήσω τον Μάρκο Αυρήλιο (από το αγαπημένο «Τα εις εαυτόν») να τα πει καλύτερα:

«το μόνο που του χρειάζεται (του ανθρώπου), είναι να σχετιστεί με τον δαίμονα* που ζει εντός του και να τον λατρέψει με ειλικρίνεια. Και λατρεία θα πει να τον διατηρήσει αμόλυντο από τα πάθη και ματαιότητα και δυσαρέσκεια για τα όσα πράττονται από θεούς και ανθρώπους. Όσα προέρχονται από τους θεούς είναι είναι σεβαστά λόγω της αρετής τους. Όσα πάλι προέρχονται από τους ανθρώπους είναι αγαπητά ως συγγενικά μας.»

*
Με τη Σωκρατική έννοια, ο «οδηγός» που ζει εντός μας.

Υ.Γ.: Γίνετε Στωικοί, μαλάκες, δεν βγαίνει αλλιώς το πράγμα. :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Χμμ…

Άνδρες: Ούτε πολύ αδύνατοι, ούτε παχύσαρκοι. Στοιχειώδης γυμναστική, δεν είναι ανάγκη να είναι φέτες. Προσωπικά προτιμώ μεγάλες πλάτες, γυμνασμένα πόδια, γενικότερα «βαριά» σωματική διάπλαση. Μεγαλόσωμος αλλά όχι παχύς, if you get what I mean. Θα εστιάσω πολύ στα χέρια. Επίσης μου αρέσει να έχουν (θα γελάσετε) τα λεγόμενα man boobs. Αλλιώς πάμε στο άλλο άκρο όπου είναι λεπτός, αλλά έχει πιο θηλυκά χαρακτηριστικά. Soft features and such. Στα χέρια εξακολουθώ να έχω μεγάλες απαιτήσεις. Πρέπει να είναι μεγάλα και manly. Έχω κόλλημα, don’t judge.

Για τις γυναίκες τώρα… Είναι ωραίο να έχουν σώμα με καμπύλες χωρίς να είναι μεγαλόσωμες. Το σώμα κλεψύδρα is the best, είτε είναι έτσι εξαιτίας γυμναστικής (άρα ενδέχεται να έχει δουλέψει περισσότερο με την πλάτη, τους ώμους, και τους γλουτούς), είτε το έχει naturally/είναι έτσι η σωματοδιάπλασή της. Δεν μου τραβάνε την προσοχή οι νταρντανογυναίκες. Και δεν μιλάω ερωτικά τώρα. Απλώς είναι πιθανότερο να θαυμάσω μια κοπέλα που έχει τα παραπάνω χαρακτηριστικά που ανέφερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Όπως και όλες συμφωνούμε ότι κατά την διάρκεια της ωορρηξίας, ξαφνικά αρχίζεις να θεωρείς ωραίους κάποιους που δεν τους θεωρούσες πιο πριν 😂
Εν τω μεταξύ, ισχύει πως κατά την διάρκεια της ωορρηξίας και εμείς οι ίδιες φαινόμαστε πιο ελκυστικές στους άνδρες; Ξέρω σίγουρα για την αυξημένη λίμπιντο.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, ισχύει πως κατά την διάρκεια της ωορρηξίας και εμείς οι ίδιες φαινόμαστε πιο ελκυστικές στους άνδρες; Ξέρω σίγουρα για την αυξημένη λίμπιντο.
Γουέλ, κατά την ωορρηξία το στήθος πρήζεται και γενικά αποκτάς πιο καμπυλωτή εμφάνηση οπότε that's one thing.
Α επίσης στο σεξ υπάρχει τεράστια διαφορα και για τα δύο φύλα σε αυτές τις ημέρες της γυναίκας. Κάπου διάβασα ότι και η οσμή της γυναίκας είναι διαφορετική εκείνη την περίοδο λόγω της ορμονικής αστάθειας, η οποία είναι κυρίως πιο γλυκιά.

Απλά θέλει οπωσδήποτε να φοράτε προφυλακτικό αλλιώς θα αλλάζετε πάνες σε 9 μηνες :laugh:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,586 μηνύματα.
Γουέλ, κατά την ωορρηξία το στήθος πρήζεται και γενικά αποκτάς πιο καμπυλωτή εμφάνηση οπότε that's one thing.
Α επίσης στο σεξ υπάρχει τεράστια διαφορα και για τα δύο φύλα σε αυτές τις ημέρες της γυναίκας. Κάπου διάβασα ότι και η οσμή της γυναίκας είναι διαφορετική εκείνη την περίοδο λόγω της ορμονικής αστάθειας, η οποία είναι κυρίως πιο γλυκιά.

Απλά θέλει οπωσδήποτε να φοράτε προφυλακτικό αλλιώς θα αλλάζετε πάνες σε 9 μηνες :laugh:
Οκ βρήκα πότε θα πάω να ζητήσω ζάχαρη από τον γείτονα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.
Και ο Messi 1.70m είναι ρε Ζούκοβ , και έχει κυκλοφορήσει σίγουρα περισσότερες γκόμενες απο πολλούς 1.80m+ . Κανείς δεν αμφισβητεί οτι έχεις τελείως άλλη αντιμετώπιση εαν είσαι ψηλότερος αλλά αυτό που λέει ο Ηλίας είναι οτι εαν εστιάσεις όλη σου την ζωή γύρω απο το γεγονός οτι θα μπορούσες να είσαι +6% ψηλότερος , τότε θα ζεις μίζερα , και δεν θα φταίνε οι γκόμενες για αυτό .

Άσε που προκύπτει και άλλο θέμα . Άντε πες είσαι +6% ψηλότερος . Μετά τι ; Τι άλλο θα βρεις που θα μπορούσες να είσαι 6% καλύτερος αλλά τα genetics σε γάμησαν και δεν είσαι ; Υπάρχει στοπ σε αυτή την διαδικασία ; Δεν υπάρχει εύκολος δρόμος στην ζωή . Σίγουρα κάποιοι έχουν προβάδισμα αλλά ακόμα και αυτοί κάποια στιγμή θα τα βρούν σκούρα με κάτι που δεν θα είναι στο χέρι τους
Ολα αυτα που λες ισχυουν, το μονο που ηθελα να σχολιασω εγω ειναι οτι μερικες φορες ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις ανασφαλης για κατι που δε μπορεις να το αλλαξεις ειδικοτερα αν αποκλινεις υπερβολικα πολυ απο τον μεσο ορο. Κατα τα αλλα ναι αν σκεφτεσαι καθε μερα οτι θα μπορουσες να εισαι καλυτερος προφανως και θα εφτανες στην αυτοκτονια. Επισης, δε το ανεφερα σε συναρτηση με τις επιτυχιες στον ερωτικο τομεα το υψος, αλλα γενικοτερα ως παραγοντα του πως σε αντιλαμβανεται ο κοσμος.
Σίγουρα είναι «ο καλύτερος λόγος για να έχεις κόμπλεξ», είναι όμως και ο καλύτερος λόγος για να δουλέψεις με τον εαυτό σου και να το ξεπεράσεις.
Ναι, συμφωνω
Σίγουρα παίζει ρόλο και η οπτική του καθενός για τον κόσμο.
Προφανως. Ενας θρησκος θα το δει ως δωρο θεου, ενας υλιστης ως απλα μια αλλη εκφανση της τυχαιοτητας κλπ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.
Σχέδιο κατάκτησης βλέπω :laugh:
Μα γι αυτό ρωτησαν, για να ξέρει το καφενείο πότε θα σερβίρει το μεζέ και τη λακέρδα με τα ούζα.

Τις υπόλοιπες μέρες ποταπαγόρευση του 1930.

Ρε αφήστε πότε πέφτει το αυγό και κουβαλάτε χαρακτήρα και μυαλό.

Αυτό είναι ελκυστικό. Το άλλο είναι: Φάκαμπλ ----> Φάκαμπλ +1

Σκοπός ειναι να βρειτε σωστό ταίρι, όχι πως θα σας βάλουν πιο εύκολα χέρι.

Όλα εγω πχια δω μέσα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,358 μηνύματα.
Ολα αυτα που λες ισχυουν, το μονο που ηθελα να σχολιασω εγω ειναι οτι μερικες φορες ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις ανασφαλης για κατι που δε μπορεις να το αλλαξεις ειδικοτερα αν αποκλινεις υπερβολικα πολυ απο τον μεσο ορο. Κατα τα αλλα ναι αν σκεφτεσαι καθε μερα οτι θα μπορουσες να εισαι καλυτερος προφανως και θα εφτανες στην αυτοκτονια. Επισης, δε το ανεφερα σε συναρτηση με τις επιτυχιες στον ερωτικο τομεα το υψος, αλλα γενικοτερα ως παραγοντα του πως σε αντιλαμβανεται ο κοσμος.
Το πρόβλημα δεν το έχεις όμως με το ύψος αλλά με το πως σε βλέπουν οι άλλοι λόγω αυτού . Εαν δηλαδή δεν υπήρχε καμία διαφορά στο πως σε αντιμετώπιζαν , δεν υπάρχει περίπτωση να ασχολιόσουν ποτέ με το ύψος σου . Τα κόμπλεξ δεν υπάρχουν στον άνθρωπο , δημιουργούνται . Είναι σημαντικό αυτό να το έχουμε υπόψιν μας .

Δεν διαφωνώ ωστόσο με το main point σου . Το struggle υπάρχει , όπως και να επιλέξεις να δεις το θέμα .
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,502 μηνύματα.
Τι κολαστήριο ανοίξατε εδω;:P
Αν παρατηρήσετε τα like σε σχόλια ίδιου φύλου με αυτό που σχολιάζεται πάντως, θα καταλάβετε τον σωματότυπο του καθενός.:bye2:
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πάντως, πολλοί δικτάτορες ήταν κοντοί.

1694634052488.png
1694634501423.png
 

Συνημμένα

  • 1694634250335.png
    1694634250335.png
    796 KB · Εμφανίσεις: 140
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν το έχεις όμως με το ύψος αλλά με το πως σε βλέπουν οι άλλοι λόγω αυτού . Εαν δηλαδή δεν υπήρχε καμία διαφορά στο πως σε αντιμετώπιζαν , δεν υπάρχει περίπτωση να ασχολιόσουν ποτέ με το ύψος σου . Τα κόμπλεξ δεν υπάρχουν στον άνθρωπο , δημιουργούνται . Είναι σημαντικό αυτό να το έχουμε υπόψιν μας .
Ναι δημιουργονται μεσω της κοινωνικης τριβης αλλα δε θεωρω οτι γινεται κακοβουλα και οχι μονο στο θεμα τους υψους. Πιστευω πως οι ανθρωποι ειναι προγραμματισμενοι να επιθυμηθουν ορισμενα χαρακτηριστικα, ταση την οποια εκφραζουν με αποτελεσμα αυτοι που δε τα εχουν να νιωθουν μειονεκτικα. Αλλα δε νομιζω οτι φταιει καποιος για αυτο, ειναι απλα απορροια του τροπου που δουλευει η φυση. Εκτος αν μιλαμε για συστηματικο μπουλινγκ τοτε εχεις δικιο
Πάντως, πολλοί δικτάτορες ήταν κοντοί.

Λειπει ο Πουτλερ
 
Top