Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
νομίζω σε σφαγείο, κατά το αρχικό στάδιο θανάτωσης του ζώου,
αλλά και πάλι, ποτέ μη λες ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν θα μπορουσα με τιποτα να ειμαι μασαζερ... Να καθεσαι κ να τριβεις με τις ωρες μια τριχωτη πλατη.. μπλιαχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάλληλος τράπεζας. Μόνο στην σκέψη πλήττω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
νομίζω σε σφαγείο, κατά το αρχικό στάδιο θανάτωσης του ζώου,
αλλά και πάλι, ποτέ μη λες ποτέ.

Κάποτε περνούσα κάθε μέρα από μια περιοχή όπου υπήρχε σφαγείο γουρουνιών. Καταρχήν πολλές φορές τύχαινε το φορτηγό που μετέφερε τα γουρούνια ακριβώς μπροστά μου, όλα στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο. Φυσικά το φορτηγό πήγαινε με 20, οπότε έπρεπε να ανεχθώ αυτήν την εικόνα για κάμποση ώρα χωρίς δυνατότητα προσπέρασης. Εκτός από αυτό όλη εκείνη η περιοχή μύριζε αιματίλα. Κρατούσα την αναπνοή μου για να μην μυρίζω αυτήν την απαίσια μυρωδιά θανάτου.
Άθλιες εικόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω τρωω κρεας αλλα αυτη τη δουλεια δε θα την εκανα.
Επισης δε θα γινομουν γιατρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γιατρός... - μεγάλη ευθύνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Δεν θα ηθελα με τιποτα να δουλεψω εκει :...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Περιπτεράς. Πρέπει να είναι η πιο βαρετή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Περιπτεράς. Πρέπει να είναι η πιο βαρετή δουλειά.

Αν ήμουν περιπτεράς, θα είχα φάει ότι υπάρχει στο περίπτερο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Περιπτεράς. Πρέπει να είναι η πιο βαρετή δουλειά.

Καὶ ἀπὸ πάνω νὰ σοῦ τραγουδᾶνε καὶ αὐτό...:P




Ὁ ἀδελφός μου πάντως ὁ ὁποῖος μία περίοδο δούλεψε περιπτεράς, δὲ μοῦ εἶχε πεῖ ὅτι ἦταν βαρετά. Ἴσα-ἴσα γνώριζε καὶ κόσμο καὶ ὅλο κάποιος βρισκόταν γιὰ νὰ πιάσουν τὴν κουβέντα. Μάθαινε καὶ τί μάρκα τσιγάρα κάπνιζαν οἱ τακτικοὶ πελάτες, γενικὰ ἔβαζε το μυαλό του νὰ δουλεύῃ. Τὸ μόνο ζόρικο ἦταν τὸ χειμῶνα ποὺ ἔκανε κρύο καὶ τὸ περίπτερο μέσα ἔμπαζε ἀπὸ παντοῦ. Κατὰ τἄλλα δὲν εἶναι καὶ τόσο χάλια ὅσο ἀκούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Περιπτεράς. Πρέπει να είναι η πιο βαρετή δουλειά.

αν έχεις το περίπερό σου σε σημείο κεντρικό σε μία πόλη,απέναντι από νοσοκομείο κλπ βγάζεις τα κέρατά σου


δεν θα μπορούσα να κάνω οτιδίποτε έχει σχέση με πτηνά(με ανατριχιάζουν απίστευτα)
δεν θα μπορούσα να γίνω γιατρός που έχει σχέση με αίματα (πχ. ενδοκρινολόγος ή ψυχολόγος/ψυχίατρος ανετα θα μπορούσα)
δεν θα μπορούσα να είμαι αθλήτρια,δεν είμαι αθλητικός τύπος και δεν αντέχω την πίεση σε σχεση με τη διατροφη,για προπόνηση ή το άγχος που θα δημιουργούσε ένας διαγωνισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
αν έχεις το περίπερό σου σε σημείο κεντρικό σε μία πόλη,απέναντι από νοσοκομείο κλπ βγάζεις τα κέρατά σου

Υπάρχουν πολλά επαγγέλματα που βγάζεις...... "τα κέρατά σου"....το θέμα είναι να βγάζεις τα κέρατά σου, κάνοντας συγχρόνως και κάτι ευχάριστο. Δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις.... μόνο πονηρά μυαλά :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ὁ ἀδελφός μου πάντως ὁ ὁποῖος μία περίοδο δούλεψε περιπτεράς, δὲ μοῦ εἶχε πεῖ ὅτι ἦταν βαρετά. Ἴσα-ἴσα γνώριζε καὶ κόσμο καὶ ὅλο κάποιος βρισκόταν γιὰ νὰ πιάσουν τὴν κουβέντα. Μάθαινε καὶ τί μάρκα τσιγάρα κάπνιζαν οἱ τακτικοὶ πελάτες, γενικὰ ἔβαζε το μυαλό του νὰ δουλεύῃ. Τὸ μόνο ζόρικο ἦταν τὸ χειμῶνα ποὺ ἔκανε κρύο καὶ τὸ περίπτερο μέσα ἔμπαζε ἀπὸ παντοῦ. Κατὰ τἄλλα δὲν εἶναι καὶ τόσο χάλια ὅσο ἀκούγεται.
Συμφωνώ. Είναι από τα πιο κοινωνικά επαγγέλματα. Προσωπικά, ως καπνίστρια συνηθίζω στα μέρη που μένω να κάνω τα περίπτερα της γειτονιάς μου στέκι. Κάθομαι εκεί, λέμε καμιά μαλ@κία με τον περιπτερά να περάσει η ώρα και μετά φεύγω.
Έχει τύχει να με αφήσει στο πόδι του κάποιος περιπτεράς, γιατί έπρεπε να πεταχθεί κάπου και δούλεψα κι εγώ λίγο.
Ερχόταν οι πελάτες για τσιγάρα και έψαχνα 100 ώρες πού ήταν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Όχι εντάξει, πέρα από την πλάκα κι εγώ ξέρω όλους τους περιπτεράδες στη διαδρομή από το σπίτι μου μέχρι τη δουλειά (πιο καπνιστής) και πλέον τα λέμε, "παίζουμε σφαλιάρες" κλπ. Απλώς θα μου ήταν αδύνατο να κάθομαι όλη την ώρα μέσα σε μισό τετραγωνικό. Και στη δουλειά μου το γραφείο το αποφεύγω όσο μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε θα μπορούσα να ήμουν νοσηλευτής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν θα μπορουσα να γινω εκπαιδευτικος καθοτι εκνευριζομαι ευκολα και δεν εχω υπομονη, θα εφερνα κανα θρανιο στο κεφαλι σε καποιο πιτσιρικι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δε θα μπορουσα να γινω νηπιαγωγος και βρεφονηπιοκομος...απλα δεν αντεχω τα παιδακια...
δε θα μπορουσα να γινω δικηγορος...μου φαινεται τοσο δυσκολο να πρεπει να υπερασπιστω εναν ανθρωπο που χει κανει εγκληματικη ενεργεια....και δε μπορω το ψεμα
Δε θα μπορυσα να γινω ψαρας....αυτο το πρωινο ξυπνημα με σκοτωνει
φουρναρης ...για τον ιδιο ακριβως λογο
να δουλευω σε φαση wall street ...δεν αντεχω το κινητο να βαραει καθε τρεις κ λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
περιπτερας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Τα παντα θα εκανα απο αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
δε θα μπορουσα να γινω δικηγορος...μου φαινεται τοσο δυσκολο να πρεπει να υπερασπιστω εναν ανθρωπο που χει κανει εγκληματικη ενεργεια....και δε μπορω το ψεμα

Δεν ειναι ολοι οι δικηγοροι σαν τα μεγαλα ονοματα που βγαινουν στην τηλεοραση να υπερασπιζονται εγκληματιες, για την ακριβεια οι περισσοτεροι δεν ειναι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top