Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Εγώ ως γνωστό party animal που περιμένει όλο το χρόνο να έρθει το καλοκαίρι για ξεφάντωμα, θα πάω στο χωριό της μάνας μου όπου θα είναι η θεία μου, τα ανίψια μου και οι ξαδέλφες μου και άντε να κάνω 2 μπάνια με το ζόρι :P

ΥΓ: σε ένα χωριό κοντά στους Γαργαλιάνους
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Θα κατεβω Ελλαδα. Θα ειμαι εμβολιασμενη, εχω Ν95 και προστατευτικα γυαλια και ειμαι ετοιμη. Με την καραντινα τι παιζει; Εχω 7 βδομαδες διακοπες αυτη τη χρονια. Οι 2 θα φυγουν καραντινα στην επιστροφη μαζι με $2000 κοστος καραντινας σε ξενοδοχειο για 3 μερες (ελπιζω αυτο να αλλαξει). Αν δεν μπω καραντινα Ελλαδα θα ειναι τελεια. 5 βδομαδες διακοπες δεν θα ειναι ασχημα.
Αν είσαι εμβολιασμενη δεν μπαίνεις καραντίνα στη Ελλάδα. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και για τους τουρίστες που προέρχονται από το Καναδά.
Στις παραλιες δεν θα εχω θεμα και δεν ανησυχω εκει. Εδω ολα ειναι ανοιχτα και ξερω τι πρεπει να προσεχω. Πχ σε καφετερια δεν παιζει να παω στην ελλαδα. Με την καμια. Ουτε σε ταβερνα ή εστιατοριο αν τα καθισματα δεν εχουν τουλαχιστον 2μ αποσταση και δεν βρισκονται σε εξωτερικο χωρο.
Για τις παραλίες μην το λες, επειδή εδώ είναι υποχρεωτική η μάσκα στους εξωτερικούς χώρους, στη παραλία κανένας δεν φοράει εκεί μάσκα αλλά δεν δίνουν καν σημασία λόγω ζέστης.
Για τη εστίαση είναι ανοικτά εδώ μόνο σε εξωτερικούς χώρους και ανά 1.5 μετρό η 1.8 μετρό το τραπέζι ανάλογα με τη διάταξη των καρεκλών.
Εύχομαι να περάσεις καλά στη Ελλάδα.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα κατέβω κι εγώ Ελλάδα για μικρό διάστημα.
Θα ξοδέψω τις μέρες μου στην Μύκονο και την Λευκάδα.
Αν και φαντάζομαι θα γίνεται χαμός.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν είσαι εμβολιασμενη δεν μπαίνεις καραντίνα στη Ελλάδα. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και για τους τουρίστες που προέρχονται από το Καναδά.

Για τις παραλίες μην το λες, επειδή εδώ είναι υποχρεωτική η μάσκα στους εξωτερικούς χώρους, στη παραλία κανένας δεν φοράει εκεί μάσκα αλλά δεν δίνουν καν σημασία λόγω ζέστης.
Για τη εστίαση είναι ανοικτά εδώ μόνο σε εξωτερικούς χώρους και ανά 1.5 μετρό η 1.8 μετρό το τραπέζι ανάλογα με τη διάταξη των καρεκλών.
Εύχομαι να περάσεις καλά στη Ελλάδα.
Ειναι ηλιθιο να φορας μασκα σε εξωτερικους χωρους. Δεν κολλας εξω στην παραλια εφοσον δεν εισαι πολυ κοντα με ανθρωπους που δεν ανηκουν στον κλειστο σου κυκλο. Δεν θα παω να πιασω συζητηση με αλλους και αν το κανω θα γινει απο αποσταση, οποτε δεν με αγχωνει αυτο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Ειναι ηλιθιο να φορας μασκα σε εξωτερικους χωρους. Δεν κολλας εξω στην παραλια εφοσον δεν εισαι πολυ κοντα με ανθρωπους που δεν ανηκουν στον κλειστο σου κυκλο. Δεν θα παω να πιασω συζητηση με αλλους και αν το κανω θα γινει απο αποσταση, οποτε δεν με αγχωνει αυτο.
Κι όμως φοράμε μάσκες σε εξωτερικούς χώρους, αλλιώς 300€ πρόστιμο. Αλλά τώρα δεν κόβουν πια πολλά πρόστιμα λόγω του επεισοδίου στη Νέα Σμύρνη. Λένε από το Σεπτέμβρη θα βγάλουμε τις μάσκες στους εξωτερικούς χώρους. Στη πόλη στους εξωτερικούς χώρους θα δεις αρκετούς να φοράνε μάσκα, άλλοι να την έχουν κατεβασμένη τη μάσκα και αρκετοί δεν φοράνε μάσκα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κι όμως φοράμε μάσκες σε εξωτερικούς χώρους, αλλιώς 300€ πρόστιμο. Αλλά τώρα δεν κόβουν πια πολλά πρόστιμα λόγω του επεισοδίου στη Νέα Σμύρνη. Λένε από το Σεπτέμβρη θα βγάλουμε τις μάσκες στους εξωτερικούς χώρους. Στη πόλη στους εξωτερικούς χώρους θα δεις αρκετούς να φοράνε μάσκα, άλλοι να την έχουν κατεβασμένη τη μάσκα και αρκετοί δεν φοράνε μάσκα.
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
Μα το καλοκαιρι με τοση ζεστη πως περιμενουν ο κοσμος να υπακουσει και να φορεσει μασκα; \
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν είσαι εμβολιασμενη δεν μπαίνεις καραντίνα στη Ελλάδα. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και για τους τουρίστες που προέρχονται από το Καναδά.
Κανένας δεν μπαίνει .Είναι όλα ελεύθερα χωρίς μέτρα
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
Μα το καλοκαιρι με τοση ζεστη πως περιμενουν ο κοσμος να υπακουσει και να φορεσει μασκα; \
Κάπως πρέπει να έχουν έσοδα οι δήμοι και έτσι κόβουν πρόστιμα για μη χρήση μάσκας. Γενικά ελπίζω να χαλαρώσουν σύντομα το μέτρο με τη χρήση της μάσκας αλλιώς δεν μας βλέπω καλά όταν θα έχουμε καύσωνες.
Εδώ που μένω στη Κρήτη(Χανιά) από τέλη Αυγούστου του 20 έγινε υποχρεωτική η μάσκα στους εξωτερικούς χώρους για ένα μήνα επειδή αυξάνονταν σιγά σιγά τα κρούσματα, και ήταν πραγματικά μαρτύριο με τη ζέστη να φοράς μάσκα ιδρώνες αρκετά.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Βασικά το καλοκαίρι θέλουν να μας βάλουν εργαστήριο μέσα στον Ιούλιο τραγικό....
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κάπως πρέπει να έχουν έσοδα οι δήμοι και έτσι κόβουν πρόστιμα για μη χρήση μάσκας. Γενικά ελπίζω να χαλαρώσουν σύντομα το μέτρο με τη χρήση της μάσκας αλλιώς δεν μας βλέπω καλά όταν θα έχουμε καύσωνες.
Εδώ που μένω στη Κρήτη(Χανιά) από τέλη Αυγούστου του 20 έγινε υποχρεωτική η μάσκα στους εξωτερικούς χώρους για ένα μήνα επειδή αυξάνονταν σιγά σιγά τα κρούσματα, και ήταν πραγματικά μαρτύριο με τη ζέστη να φοράς μάσκα ιδρώνες αρκετά.
Μα ειναι ηλιθιο γιατι θα αναγκαστεις να μπεις σε κλειστο χωρο με κλιματισμο και θα ευννοησεις τον ιο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ ως γνωστό party animal που περιμένει όλο το χρόνο να έρθει το καλοκαίρι για ξεφάντωμα, θα πάω στο χωριό της μάνας μου όπου θα είναι η θεία μου, τα ανίψια μου και οι ξαδέλφες μου και άντε να κάνω 2 μπάνια με το ζόρι :P

ΥΓ: σε ένα χωριό κοντά στους Γαργαλιάνους
Λατρευω Γαργαλιανους,περασα αξεχαστα παιδικα καλοκαιρια εκει! Ηλικια δημοτικου :worship: :worship: :clapping:
Καλο Καλοκαιρακι να περασεις και μονο που θα σαι σε μερος αγαπημενο με προσωπα αγαπημενα λεει πολλα.
Εννοειται μετα κοβιντ θα ρθουν και τα παρτυ και η ζωη μας οπως την ξεραμε:thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα κατέβω κι εγώ Ελλάδα για μικρό διάστημα.
Θα ξοδέψω τις μέρες μου στην Μύκονο και την Λευκάδα.
Αν και φαντάζομαι θα γίνεται χαμός.
Καλο καλοκαιρι και σε σενα και καλα να περασεις!:worship::clapping:
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ,εκτός από δουλειά, λέω να αρχίσω να διαβάζω κανένα βιβλίο (εάν έχετε κάποια καλή,τραγική αυτοβιογραφία θα την ήθελα,Ευχαριστώ 😂). Και λογικά, όσο λιώνω στη ζέστη μιας και δεν έχω υποχρεώσεις σε μαθήματα θα τρώω όλη μέρα καρπούζι...
Εσείς τι θα κάνετε; (Και παρακαλώ μη κάνετε reference την ταινία "ξέρω τι έκανες πέρσι το καλοκαίρι" 😂).
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εγώ είχα ξεκινήσει να κάνω πλάνα για σαμερ σκουλ στην Ισπανία, μετά άλλαξα σε μια εβδομάδα διακοπές στην Ιταλία και τώρα θα είμαι ευχαριστημένη με μια εβδομάδα στις Σποράδες.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είχα ξεκινήσει να κάνω πλάνα για σαμερ σκουλ στην Ισπανία, μετά άλλαξα σε μια εβδομάδα διακοπές στην Ιταλία και τώρα θα είμαι ευχαριστημένη με μια εβδομάδα στις Σποράδες.
Μια χαρά είναι και οι Σποράδες!

Εγώ έχω πάει ήδη κάποιες διακοπές αλλά θα πάω και μια βδομάδα Σαν Τροπέ.

Πέρα από αυτό δεν έχω κανονίσει άλλες διακοπές αλλά έχω άδειες όποτε θα δείξει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
5 βράδια Ελαφόνησο, τίμιο, απλό, λαϊκό, εργατικό κάμπινγκ με 17 άτομα παρέα, το λες και σχολική εκδρομή.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
5 βράδια Ελαφόνησο, τίμιο, απλό, λαϊκό, εργατικό κάμπινγκ με 17 άτομα παρέα, το λες και σχολική εκδρομή.
Έχω πάει στα φοιτητικά μου χρόνια στο κάμπινγκ στην Ελαφόνησο.
Είναι πολύ καλά οργανωμένα και η παραλία του Σίμου απλά όνειρο.
Έχει και λεωφορειάκι να σας πηγαινοφέρνει στο κέντρο για ξέφρενο γλέντι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,838 μηνύματα.
Γνωστό από χρόνια πια αυτό. Εγώ θα κααααθομαι.


Η τελευταία φορά που πήγα διακοπές ήταν με το φαμιλι όταν ήμουν κάτω των 10 στις καλές εποχές προ κρίσης. Τώρα τα καλοκαίρια σημαίνουν απλά διάλειμμα από πανεπιστήμιο και δουλειά στα χωράφια του πατέρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,297 μηνύματα.
Στο Νησί μου!! ΧΙΟΣ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έχω πάει στα φοιτητικά μου χρόνια στο κάμπινγκ στην Ελαφόνησο.
Είναι πολύ καλά οργανωμένα και η παραλία του Σίμου απλά όνειρο.
Έχει και λεωφορειάκι να σας πηγαινοφέρνει στο κέντρο για ξέφρενο γλέντι.

Αι νοουυυ, είναι 3η συνεχόμενη χρονιά που θα πάμε φέτος. Να πάω στην παραλία μέχρι το βράδυ να κοιτάω τον ουρανό και να μη σκέφτομαι τίποτα ❤️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top