Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,293 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Εγώ πάντως κοιτάζω να πάω για ταξίδι 5-7 μέρες στο Βέλγιο και πιο συγκεκριμένα στη Αμβέρσα όπου μένει ο κολλητός μου για μετά από τη εξεταστική τέλη Φεβρουάριου ή στις διακοπές του Πάσχα. Σκέφτομαι μήπως να κάνω και καμία μονοήμερη σε άλλη πόλη του Βελγίου όπως Γάνδη, Οστάνδη ή να το συνδυάσω με άλλη χώρα το Αμστερνταμ στη Ολλανδία για 2-3 μέρες.

Οι γονείς μου έχουν πει ότι μάλλον το 2023 θα πάμε οικογενειακώς Σκωτία στα highlands αν δεν προκύψει κάτι άλλο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έκλεισα φέτος 17 μέρες σε Κυκλάδες και Δωδεκάνησα 💸💸💸💸💸
Δε γ*μιεται, μια φορά ζούμε. Του χρόνου Ιόνιο 😆
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ φέτος θα πάω Κρήτη, Ηράκλειο-Άγιο Νικόλα :alljumpy: :dance3:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.
Στον διάολο

Υ.Γ. Α βλέπω το έχω απαντήσει ήδη. Ναι, όπως βλέπετε δεν έχουν αλλάξει πολλά για τον προορισμό μου.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Για δώστε καμιά πληροφορία για Εύβοια ρε παιδιά πλιιιιιζ!
Τι έχει καεί; Τι αξίζει να δούμε; Κατευθυνόμαστε προς νοτια πλευρά, Σεπτέμβρη, αλλά αν μας βγει καλή και η βόρεια, ή ανατολική, δε θα έλεγα όχι
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου θέμα .
Ως συνήθως πουθενά , δουλειά volume #5 :hehe: .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,480 μηνύματα.
Αρχές Ιουλίου θα πάω ένα ωραιότατο 3ήμερο στη Θάσο, κατά τα μέσα Ιουλίου έχουμε κλείσει οι αγαπημένοι μου συμφοιτητές και γω ένα 5νθήμερο στις Σποράδες. Αρχές Αυγούστου τώρα που είναι και τα γενέθλιά μου θα πάω με τον έρωτα της ζωής μου στη Σαντορίνη και στη Μήλο, ρομαντικά :inlove:
Και μετά θα ξυπνήσω και θα πάω τον σκύλο μου βόλτα στο πάρκο της γειτονιάς.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Αρχές Ιουλίου θα πάω ένα ωραιότατο 3ήμερο στη Θάσο, κατά τα μέσα Ιουλίου έχουμε κλείσει οι αγαπημένοι μου συμφοιτητές και γω ένα 5νθήμερο στις Σποράδες. Αρχές Αυγούστου τώρα που είναι και τα γενέθλιά μου θα πάω με τον έρωτα της ζωής μου στη Σαντορίνη και στη Μήλο, ρομαντικά :inlove:
Και μετά θα ξυπνήσω και θα πάω τον σκύλο μου βόλτα στο πάρκο της γειτονιάς.
you got me μέχρι το πενθήμερο στις Σποράδες, μετά με έχασες
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
3μηνάκι στην εστίαση Αθηνών με βλέπω.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε 2 χρόνια στη Κρήτη :P
Ωχ μου διέφυγε η Κρήτη. Ιόνιο σε 2 χρονια. Θέλω να πάω Δήλο για την ιστορία της και θα ήταν το ιδανικότερο να συνδιασω τον μινωικό με τον κυκλαδίτικο πολιτισμό και τις Μυκήνες παρόλο που πέφτουν μακριά.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Ωχ μου διέφυγε η Κρήτη. Ιόνιο σε 2 χρονια. Θέλω να πάω Δήλο για την ιστορία της και θα ήταν το ιδανικότερο να συνδιασω τον μινωικό με τον κυκλαδίτικο πολιτισμό και τις Μυκήνες παρόλο που πέφτουν μακριά.
Αν σου πω ότι το νησί Δήλος δεν το έχω ακούσει ποτέ και δεν ήξερα που πέφτει, τώρα είδα ότι είναι δίπλα από τη Μύκονο, καλά θα κάνεις να ανακαλύψεις την ιστορία μας. Καλά να περάσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,293 μηνύματα.
Ωχ μου διέφυγε η Κρήτη. Ιόνιο σε 2 χρονια. Θέλω να πάω Δήλο για την ιστορία της και θα ήταν το ιδανικότερο να συνδιασω τον μινωικό με τον κυκλαδίτικο πολιτισμό και τις Μυκήνες παρόλο που πέφτουν μακριά.

Για που κανόνισες φέτος;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν σου πω ότι το νησί Δήλος δεν το έχω ακούσει ποτέ και δεν ήξερα που πέφτει, τώρα είδα ότι είναι δίπλα από τη Μύκονο, καλά θα κάνεις να ανακαλύψεις την ιστορία μας. Καλά να περάσεις.

Η Δήλος ήταν το ταμείο της Αθηναϊκής συμμαχίας στα αρχαία χρόνια. Σήμερα δεν κατοικείται λόγω των αρχαίων μνημείων της.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Θέλω να πάω Δήλο
Έχω πάει τρεις φορές. Δεν είναι εύκολος χώρος για επίσκεψη.
Πας με καραβάκι, συνήθως έχει τρία δρομολόγια το καλοκαίρι.
Πας με το πρωινό, φτάνεις ας πούμε στις 09:30 (ή στις 11:00)
και πρέπει να φύγεις ή με των 13:00 ή με το 14:00 ή με το 15:00.

Οι 4 ή 5 ώρες αν κάτσεις, δε σου φτάνουν ούτε για μυρωδιά.

Το δύσκολο είναι πως δεν μπορείς να αποφύγεις την διαμονή στην Μύκονο.
Θα πληρώσεις τουλάχιστον ένα δωμάτιο για μια νύχτα και θα σου κοστίσει.

Συμβουλή, βάστα μαζί σου αρκετό κρύο νερό σε θερμό, μερικά φρούτα,
προτιμώ βερύκοκα. Έχει και μια καφετέρια δίπλα στο μουσείο που μπορείς
να ξεκουραστείς.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ημερομηνίες στο φλου ακόμη, αλλά θα παίξει σύντομη απόδραση Σαντορίνη και κατά βάση Ρέθυμνο-Χανιά :cool2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΥΓ.:Όμως μπήκα ακριβώς γιατί έψαχνα να δω καμία πιο πρότυπη πρόταση-απόδραση.
Για ρίξτε καμία ιδέα :superman:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωχ μου διέφυγε η Κρήτη. Ιόνιο σε 2 χρονια. Θέλω να πάω Δήλο για την ιστορία της και θα ήταν το ιδανικότερο να συνδιασω τον μινωικό με τον κυκλαδίτικο πολιτισμό και τις Μυκήνες παρόλο που πέφτουν μακριά.
Πολύ ωραία ιδέα !
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για που κανόνισες φέτος;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Η Δήλος ήταν το ταμείο της Αθηναϊκής συμμαχίας στα αρχαία χρόνια. Σήμερα δεν κατοικείται λόγω των αρχαίων μνημείων της.

Θα ανεβάσω φωτό όταν πάω 😁 5 νησιά σε Κυκλάδες και 5 σε Δωδεκάνησα. Αν έχω χρόνο στην Αθήνα ίσως πεταχτω και μια Σαλαμίνα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,293 μηνύματα.
Θα ανεβάσω φωτό όταν πάω 😁 5 νησιά σε Κυκλάδες και 5 σε Δωδεκάνησα. Αν έχω χρόνο στην Αθήνα ίσως πεταχτω και μια Σαλαμίνα.

Καλες διακοπές εύχομαι 😁😁. Περιμένουμε πολλές φωτογραφίες από τα νησιά.

Εγώ λογικά Χίο ξανά και ίσως καμία Αίγινα σαν μονοήμερη αν έχω χρόνο😉😉.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top