Πρέπει ένας άντρας να είναι δυνατός;

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Πρέπει να είναι δυνατός!! Δεν μπορώ τους αδύναμους, τους κλαψιάρηδες και τους δειλούς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
όχι καθόλου! Μπορεί να γίνουν πολύ καλοί μου φίλοι αλλά δεν μπορώ να τους δω ερωτικά!
Εμενα ουτε φιλη μπορει να ειναι καποια που εχει μονιμα αυτα τα χαρακτηριστικά.

Αλλά σε προσωρινη αδυναμία ή κλάψα δε θα την εκτελέσω την άλλη, ειτε φιλικα ειτε ερωτικά.

Η δειλία ειναι ξεχωριστό ζωο που δεν το μπορώ, αλλά κι εκει δειχνω μεχρι ενος σημειου κατανόηση. Δεν ειναι όλοι για όλα.

Εϊμαι ενα γιγάντιο "εξαρταται" οπως καταλαβαινεις.

Απλά αυτη η εμμονή σας ιδίως οι συντηρητικές να τον θέλετε βράχο και να πρέπει να ειναι ακουραστος στο ρόλο του και να μη λυγίζει, έχει αρχίσει και με υποψιάζει αρνητικά για το κατα πόσον έχετε ευαισθησίες μέσα σας ή απλά κοιτάτε τη βολή σας.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Εμενα ουτε φιλη μπορει να ειναι καποια που εχει μονιμα αυτα τα χαρακτηριστικά.

Αλλά σε προσωρινη αδυναμία ή κλάψα δε θα την εκτελέσω την άλλη, ειτε φιλικα ειτε ερωτικά.

Η δειλία ειναι ξεχωριστό ζωο που δεν το μπορώ, αλλά κι εκει δειχνω μεχρι ενος σημειου κατανόηση. Δεν ειναι όλοι για όλα.
και εγώ τη δειλία την απεχθάνομαι.. και συναναστρέφομαι με δειλούς στον επαγγελματικό κυρίως τομέα και καταλαβαίνω ότι έτσι γεννήθηκαν, έτσι μεγάλωσαν και δεν μπορούν να αλλάξουν..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
και εγώ τη δειλία την απεχθάνομαι.. και συναναστρέφομαι με δειλούς στον επαγγελματικό κυρίως τομέα και καταλαβαίνω ότι έτσι γεννήθηκαν, έτσι μεγάλωσαν και δεν μπορούν να αλλάξουν..
Δες λίγο την τελευταία παράγραφο που πρόσθεσα στο τέλος. Δε νομίζω ότι θα σου αρέσει ακόμα το post όταν δεις τη μετατροπή του :bleh:
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Δες λίγο την τελευταία παράγραφο που πρόσθεσα στο τέλος. Δε νομίζω ότι θα σου αρέσει ακόμα το post όταν δεις τη μετατροπή του :bleh:
Νομίζω εξήγησα... σεξουαλικά δεν με ανάβει!! τι νά κάνω :) ..

Αλλά σαν φίλο και θα τον βοηθήσω και θα τον αγαπήσω και δίπλα του θα σταθώ και ολά..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Νομίζω εξήγησα... σεξουαλικά δεν με ανάβει!! τι νά κάνω :) ..

Αλλά σαν φίλο και θα τον βοηθήσω και θα τον αγαπήσω και δίπλα του θα σταθώ και ολά..
Αμα ειναι ενταξει στα μυαλά του ο άλλος δεν θα κατσει να ασχοληθει ουτε φιλικα αμα σε δει τοσο απόλυτη ή του πεις οτι στεγνωσες σεξουαλικά επειδη εδειξε αδυναμία.

Οποιος εχει μισή σπονδυλικη στήλη και εγωισμό ξερνάει έλα "άτε γ... που θα με κρίνεις" και δεν ασχολείται καν.

Οχι για σένα προσωπικά αυτά. Εγω τι κάνω αμα μια γυναικα μου πει έδειξες αδυναμία, κλάφτηκες (γιατι έχει τυχει να χρειαστώ δυναμη σε δυσκολες καταστάσεις). Εκεινη την ωρα έχω παρει απόφαση να κόψω αν δεν στηρίξει. Το θεωρω μεγα red flag αμα μου αρχισει τα "εισαι αντρας και δεν πρέπει να δειχνεις αδυναμία".

Άσε να ξερω εγω τι χρειάζομαι, αμα σε δω επικριτικη και απόλυτη και δε με αφησεις να χαλαρώσω και να εκφράσω το μέσα μου, τελείωσε, σε έχω βαλει στο ματι και την έκατσες.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αμα ειναι ενταξει στα μυαλά του ο άλλος δεν θα κατσει να ασχοληθει ουτε φιλικα αμα σε δει τοσο απόλυτη ή του πεις οτι στεγνωσες σεξουαλικά επειδη εδειξε αδυναμία.

Οποιος εχει μισή σπονδυλικη στήλη και εγωισμό ξερνάει έλα "άτε γ... που θα με κρίνεις" και δεν ασχολείται καν.

Οχι για σένα προσωπικά αυτά. Εγω τι κάνω αμα μια γυναικα μου πει έδειξες αδυναμία, κλάφτηκες (γιατι έχει τυχει να χρειαστώ δυναμη σε δυσκολες καταστάσεις). Εκεινη την ωρα έχω παρει απόφαση να κόψω αν δεν στηρίξει. Το θεωρω μεγα red flag αμα μου αρχισει τα "εισαι αντρας και δεν πρέπει να δειχνεις αδυναμία".

Άσε να ξερω εγω τι χρειάζομαι, αμα σε δω επικριτικη και απόλυτη και δε με αφησεις να χαλαρώσω και να εκφράσω το μέσα μου, τελείωσε, σε έχω βαλει στο ματι και την έκατσες.
Τώρα τι να σου πω..

Μιλώντας μόνο για τον ευατό μου, σε αυτή τη φάση της ζωής μου έχω ανάγκη έναν πιο δυνατό από μένα!!

Στη ζωή όλοι λυγίζουν.. εγώ ας πούμε παρόλη τη δύναμη που είχα τσακίστηκα στην κυριολεξία.. άργησα να συνέλθω και ακόμα δεν έχω σηκωθεί εντελώς.. και όλοι μου λένε .."καλά εσύ , είναι δυνατόν"? Ναι εγώ .. τι να κάνουμε δεν γίνεται πάντα να είσαι βράχος , κάποια στιγμή θα γίνεις και το κύμα..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χεχε, παίζει να βρήκα τρόπο να χαλάσει το συνοικέσιο :diablo:.
Προσωπικά με θεωρώ αρκετά δειλή, άρα λογικά κανένας σας δεν μπορεί να με ανεχτεί :prettyplz:.
Απαντώντας στην ερώτηση του θρεντ, αν και σίγουρα υπάρχουν πράγματα που κάνουν κάποιον να τον δω ερωτικά, δεν νομίζω πως αυτό ελέγχεται πάντα. Εν πάση περιπτώσει, εκτός της εξωτερικής εμφάνισης, εμένα με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση ο άλλος να είναι ευγενικός στο πώς μου μιλάει και να μη λέει ψέματα, τα ΜΙΣΩ μέχρι τελευταίας ρανίδος του αίματός μου τα ψέματα και την υποκρισία.
Και επίσης για κάποιο λόγο μου κάνουν εντύπωση οι πιο μαζεμένοι και ήσυχοι τύποι. Πχ αυτός ο τύπος που θα κάθεται να διαβάζει σε μια καφετέρια, ή αυτός που ενώ όλοι μιλάνε και χασκογελάνε εκείνος θα είναι πιο συγκροτημένος (ναι είμαι περίεργη μάλλον).
Εσύ δειλή ? αποκλέιεται.. Στον πόλεμο πρώτη γραμμή δεν θα είμαστε ? ή οχι :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Τώρα τι να σου πω..

Μιλώντας μόνο για τον ευατό μου, σε αυτή τη φάση της ζωής μου έχω ανάγκη έναν πιο δυνατό από μένα!!

Μα φαίνεται! Γι αυτο τον θες έτσι, για να στηριχτεις εσυ πάνω στην πατερίτσα.

Εγω δε θα δεχόμουν να γίνω η πατερίτσα. Βεβαια τωρα το καταλαβαινω γιατι είμαι απέξω. Ερωτευμενος την εχω πατησει και εχω γινει η πατερίτσα και μολις πήρε τα πανω της έγινε ξανα σκληρή και επικριτική.


Στη ζωή όλοι λυγίζουν.. εγώ ας πούμε παρόλη τη δύναμη που είχα τσακίστηκα στην κυριολεξία.. άργησα να συνέλθω και ακόμα δεν έχω σηκωθεί εντελώς.. και όλοι μου λένε .."καλά εσύ , είναι δυνατόν"? Ναι εγώ .. τι να κάνουμε δεν γίνεται πάντα να είσαι βράχος , κάποια στιγμή θα γίνεις και το κύμα..
Επειδή ειμαι σε τετοια φάση κι εγω για πολλούς λόγους, γι αυτο σου έδωσα αυτη την απάντηση. Γιατι αν ειχα -που είχα- μια τετοια επικριτική στάση απο την άλλη, θα ξενέρωνα.

Εγω θέλω μια πιο ενσυναισθητική, υποστηρικτική, να με πουσάρει να κατακτησω οσα θέλω χωρίς να με κρινει ή να με κραταει πίσω.

Ειναι πολύ μεγάλο πράγμα η άλλη να ειναι ενσυναισθητική, υποστηρικτική, σε εναν βαθμό ελαφριάς κατάθλιψης τολμώ να πω, να το ξέρει όλο αυτό, να μην ειναι αντρούτσα αναίσθητη.

Τρελαίνομαι με τις αντρούτσες, τις σκληρές. Όπως και με τις πολύ ακραίες απο την άλλη πλευρά. Από την κάθε πλευρα. Ειτε μιλάμε για "εγω ολα μόνη μου", είτε την "κυρία του κυρίου".
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Απλά αυτη η εμμονή σας ιδίως οι συντηρητικές να τον θέλετε βράχο και να πρέπει να ειναι ακουραστος στο ρόλο του και να μη λυγίζει, έχει αρχίσει και με υποψιάζει αρνητικά για το κατα πόσον έχετε ευαισθησίες μέσα σας ή απλά κοιτάτε τη βολή σας.
Διάβασε λίγο εξελικτική ψυχολογία και θα σου λυθούν πολλές τέτοιες απορίες...
και εγώ τη δειλία την απεχθάνομαι.. και συναναστρέφομαι με δειλούς στον επαγγελματικό κυρίως τομέα και καταλαβαίνω ότι έτσι γεννήθηκαν, έτσι μεγάλωσαν και δεν μπορούν να αλλάξουν..
Εξαρτάται πως ορίζεις τον «επαγγελματικό τομέα»...μιλάμε για συναδέλφους εργαζόμενους σ' εταιρεία π.χ.;
Αν ναι το να βρεις εκεί μέσα άντρα που δεν είναι τεμπέλης κλαψιάρης κι όλα τα σχετικά, είναι δυνατός (σωματικά και ψυχικά), καταφερτζής κ.λπ. κ.λπ. είναι εξαιρετικά σπάνιο καθώς αυτοί οι άντρες συνήθως δεν είναι υπάλληλοι αλλά κάνουν δικές τους δουλειές (ειδικά στην Ελλάδα που το υπαλληλίκι είναι στις περισσότερες των περιπτώσεων dead end street)...
Μιλώντας μόνο για τον ευατό μου, σε αυτή τη φάση της ζωής μου έχω ανάγκη έναν πιο δυνατό από μένα!!
Υπάρχει γυναίκα στον κόσμο που ΔΕΝ θα ήθελε (ιδανικά) έναν άντρα «πιο δυνατό» (όπου «δύναμη» βάλε ό,τι θες) από εκείνη;
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Κατανοητό!! :)

Αλλο πράγμα που δεν ανέχομαι με τίποτα πια είναι η χειραγώγηση .. και γιαυτό σκέφτομαι να μείνω και μόνη μου .. δεν θα άντεχα και πολύ με κάποιον που θα ασκούσε έλεγχο πάνω μου και θα με κατηύθυνε σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια , μέτρα και σταθμά.

Άλλο να του ζητήσω βοήθεια και συμβουλή εγώ και άλλο να θέλει να έχει τον έλεγχο σε όλα.
Ελεγκτικοί=τιτανομέγιστο red 🚩

Από την άλλη για μένα και ο άντρας που προσπαθεί να ανταποκριθεί στο στερεότυπο "οι άνδρες δεν πρέπει να δείχνουν συναισθηματικές αδυναμίες, να μην κλαίνε, να μη δείχνουν ευάλωτοι και ευαίσθητοι" είναι μη επιθυμητός.
Θέλω και την κατά τα άλλα " Γυναικεία τους πλευρά"
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Α τον θες και δυνατό να σε στηρίζει και φακμποι γιατι δεν εμπιστευεσαι τους άντρες για μόνιμα.

Αυτο που θαυμάζω σε σένα ειναι οτι ξέρεις ακριβως τι θέλεις και δεν ειναι καθολου αλληλοσυγκρουόμενα όλα αυτά.

Αμα δεν ζήσεις την άλλη η τον άλλον δεν μπορείς να ξέρεις τι ακριβώς εννοεί.

Κάποια μπορεί να λέει για τον πρώην της ότι ήταν ελεγκτικος αλλά ξέχασε να αναφέρει μάλλον ότι έβγαινε με άντρες μόνη της. Και ο άλλος απλά το ανεχτηκε αντί να της πει να χωρίσουν.

Η άλλη έχει μπλέξει με ακατάλληλους και καλά αλλά με τον κωλοχαρακτηρα που χει δεν πλησιαζε άλλος... Τελοςοαντων τα χουμε ξαναπεί βαριέμαι να τα ξαναγράφω 😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοίτα ... θα κάνω περιστασιακές σxέσεις .. αυτές που κατηγορεί ο Devil..
Ο καθένας με τις ανάγκες του :)

Κοίτα για σένα που χεις το παιδί η τα παιδιά σου σορρυ δε θυμάμαι μια χαρά είναι και αυτές οι σχέσεις. Για μένα πχ θα ήταν χάσιμο χρόνου. Είμαι 37 και ανεβαίνω....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασε λίγο εξελικτική ψυχολογία και θα σου λυθούν πολλές τέτοιες απορίες...

Υπάρχει γυναίκα στον κόσμο που ΔΕΝ θα ήθελε (ιδανικά) έναν άντρα «πιο δυνατό» (όπου «δύναμη» βάλε ό,τι θες) από εκείνη;

Εχω παραδειγμα από φιλικό μου κυκλο που η γυναίκα είναι δυνατότερη και δεν θα έκανε με άλλον. Μόνο σωματικά ο άλλος είναι ντουκι αλλά από αλλά skills μετριότητες.

Αυτή όλο τον κατηγορεί ότι δε συνεισφέρει και τα πληρώνει αυτή ότι της χρωστάει μπλα μπλα δεν ξεκολαει όμως από αυτόν και εκείνος από αυτήν. Ακριβώς επειδή ο ένας κουμπώνει με τον άλλον.

Αυτή δεν θα έκανε με άλλο τυπο άντρα. For sure. Με βάση το χαρακτήρα της. Δεν ξέρω αν τελικά μετράει το ότι είναι πιο μπράτσα τος από τον μέσο άντρα αυτός και άρα αυτό υπερισχυει και αρκεί με βάση το επιχείρημα σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Αμα δεν ζήσεις την άλλη η τον άλλον δεν μπορείς να ξέρεις τι ακριβώς εννοεί.

Κάποια μπορεί να λέει για τον πρώην της ότι ήταν ελεγκτικος αλλά ξέχασε να αναφέρει μάλλον ότι έβγαινε με άντρες μόνη της. Και ο άλλος απλά το ανεχτηκε αντί να της πει να χωρίσουν.

Η άλλη έχει μπλέξει με ακατάλληλους και καλά αλλά με τον κωλοχαρακτηρα που χει δεν πλησιαζε άλλος... Τελοςοαντων τα χουμε ξαναπεί βαριέμαι να τα ξαναγράφω 😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Κοίτα για σένα που χεις το παιδί η τα παιδιά σου σορρυ δε θυμάμαι μια χαρά είναι και αυτές οι σχέσεις. Για μένα πχ θα ήταν χάσιμο χρόνου. Είμαι 37 και ανεβαίνω....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εχω παραδειγμα από φιλικό μου κυκλο που η γυναίκα είναι δυνατότερη και δεν θα έκανε με άλλον. Μόνο σωματικά ο άλλος είναι ντουκι αλλά από αλλά skills μετριότητες.

Αυτή όλο τον κατηγορεί ότι δε συνεισφέρει και τα πληρώνει αυτή ότι της χρωστάει μπλα μπλα δεν ξεκολαει όμως από αυτόν και εκείνος από αυτήν. Ακριβώς επειδή ο ένας κουμπώνει με τον άλλον.

Αυτή δεν θα έκανε με άλλο τυπο άντρα. For sure. Με βάση το χαρακτήρα της. Δεν ξέρω αν τελικά μετράει το ότι είναι πιο μπράτσα τος από τον μέσο άντρα αυτός και άρα αυτό υπερισχυει και αρκεί με βάση το επιχείρημα σου.
Κοίτα συχνά μια δυναμική γυναίκα που θέλει να ελέγχει τα πάντα ταιριάζει με έναν χαμηλών τόνων που τον έχει του χεριού της ( η σωματική διάπλαση είναι άσχετη) . Το έχω δει και εγώ να συμβαίνει ένα σωρό φορές. Άντρες χειραγωγησιμοι, υπάκουοι στις συντρόφους τους.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Κοίτα συχνά μια δυναμική γυναίκα που θέλει να ελέγχει τα πάντα ταιριάζει με έναν χαμηλών τόνων που τον έχει του χεριού της ( η σωματική διάπλαση είναι άσχετη) . Το έχω δει και εγώ να συμβαίνει ένα σωρό φορές. Άντρες χειραγωγησιμοι, υπάκουοι στις συντρόφους τους.

Με έναν μαμάκια ναι 😄

Το καταλαβαινω παντως γιατί εγώ με τέτοιες δεν θα άντεχα ουτε 24ωρο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Ελεγκτικοί=τιτανομέγιστο red 🚩

Από την άλλη για μένα και ο άντρας που προσπαθεί να ανταποκριθεί στο στερεότυπο "οι άνδρες δεν πρέπει να δείχνουν συναισθηματικές αδυναμίες, να μην κλαίνε, να μη δείχνουν ευάλωτοι και ευαίσθητοι" είναι μη επιθυμητός.
Θέλω και την κατά τα άλλα " Γυναικεία τους πλευρά"
Ρε glayki πολύ συμφωνώ μαζί σου τελευταια και μαρεσει!

Κι οι άνδρες έχουν το δικαίωμα και να κλάψουν και να λυγίσουν, ο χαρακτήρας φαίνεται πως σηκώνεσαι μετά και αντιμετωπίζεις το πρόβλημα!
Επίσης σε μια σχέση κατά τη γνώμη μου δεν γίνεται ποτέ να δίνεις πάντα το 100% .. να αλληλοσυμπηρωνεστε δηλαδή, αυτή είναι μαγεία και η αγάπη.
Υπάρχουν φάσεις και καταστάσεις που η γυναίκα θα πρέπει να είναι παραπάνω βράχος δίπλα του και σε άλλες ο άνδρας, κι μαζί φυσικά.

Εμένα μαρεσει ο άνδρας να είναι θαρραλέος, να μη φοβάται να σκέφτεται νέες ιδέες, να δοκιμάζει, να σκέφτεται 5 βήματα πιο μπροστά πάντα στις καταστάσεις..
Όχι ο,τι φάγαμε ήπιαμε σήμερα αντε καληνύχτα..
Αυτοί είναι οι άνθρωποι που δεν εξελίσσονται.
Όχι αυτός που θα κλάψει και θα γκρινιάξει.. και αυτά μέσα στο νευρικο σύστημα είναι.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Με έναν μαμάκια ναι 😄

Το καταλαβαινω παντως γιατί εγώ με τέτοιες δεν θα άντεχα ουτε 24ωρο.
Σημασία έχει να τα βρίσκουν οι άνθρωποι μεταξυ τους. Σημασία δεν έχει το φυλο. Κάποιοι νιώθουν την ανάγκη λόγω ιδιοσυγκρασίας να αφήνονται στον άλλο που είναι πιο δυναμικός
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Να με έχει του χεριου της ; χαχα καλό.

Ωραίο ανέκδοτο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σημασία έχει να τα βρίσκουν οι άνθρωποι μεταξυ τους. Σημασία δεν έχει το φυλο. Κάποιοι νιώθουν την ανάγκη λόγω ιδιοσυγκρασίας να αφήνονται στον άλλο που είναι πιο δυναμικός

Στο τέλος θα φας και το κερατο θα πεις και ευχαριστώ.

Σε εξουσιαστικου τυπου σχέσεις δεν μπαίνω εγώ.

Είμαι παραδοσιακός. Και οι δυο ίσοι πάνω κάτω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top