Πρέπει ένας άντρας να είναι δυνατός;

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ο καθένας όμως δεν μπορει να δει τη στάση του ως αντίσταση;
Θεωρώ πως αν δε (θέλει να) κοροϊδεύει τον εαυτό του όχι, δε μπορεί!

Οτιδήποτε κάνεις (ή δεν κάνεις) που δεν αντιτίθεται σε ό,τι προσπαθούν να σου επιβάλλουν προς όφελος τρίτων (π.χ. από το να μην αντιμιλάς στο μ@λάκα δάσκαλό σου ως παιδί μέχρι το να βρεις μια «καλή δουλειά» σε μια «καλή εταιρεία» όπου θα κάτσεις σα μ@λάκας να σου ρουφήξουν και την τελευταία ικμάδα δημιουργικότητας, πρωτοβουλίας κ.λπ. εισπράττοντας ένα συντριπτικά εις βάρος σου δυσανάλογο αντίτιμο ως μισθό) δεν είναι αντίσταση, είναι compliance (έστω και σιωπηρό)...

Δε θες π.χ. να κάνεις αυτό που πρέπει για να είσαι «δυνατός» άντρας (και κατ' επέκταση να έχεις και τις γυναίκες που θες στη ζωή σου, μεταξύ των άλλων);Ε, είσαι compliant στην ατζέντα που προανέφερα, τι να κάνουμε...το αν από εκεί και πέρα κάθεσαι όλη μέρα και τον παίζεις ή πας στην Ταϊλάνδη για πορνοτουρισμό είναι irrelevant!;)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Θεωρώ πως αν δε (θέλει να) κοροϊδεύει τον εαυτό του όχι, δε μπορεί!

Οτιδήποτε κάνεις (ή δεν κάνεις) που δεν αντιτίθεται σε ό,τι προσπαθούν να σου επιβάλλουν προς όφελος τρίτων (π.χ. από το να μην αντιμιλάς στο μ@λάκα δάσκαλό σου ως παιδί μέχρι το να βρεις μια «καλή δουλειά» σε μια «καλή εταιρεία» όπου θα κάτσεις σα μ@λάκας να σου ρουφήξουν και την τελευταία ικμάδα δημιουργικότητας, πρωτοβουλίας κ.λπ. εισπράττοντας ένα συντριπτικά εις βάρος σου δυσανάλογο αντίτιμο ως μισθό) δεν είναι αντίσταση, είναι compliance (έστω και σιωπηρό)...

Δε θες π.χ. να κάνεις αυτό που πρέπει για να είσαι «δυνατός» άντρας (και κατ' επέκταση να έχεις και τις γυναίκες που θες στη ζωή σου, μεταξύ των άλλων);Ε, είσαι compliant στην ατζέντα που προανέφερα, τι να κάνουμε...το αν από εκεί και πέρα κάθεσαι όλη μέρα και τον παίζεις ή πας στην Ταϊλάνδη για πορνοτουρισμό είναι irrelevant!;)
Κάθε ένας όμως κουβαλάει το δικό του σταυρό και δίνει τους δικούς του αγώνες, οπότε δεν μπορείς εσύ να του πεις αν είναι δυνατός ή όχι .
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αν και λιγο οφ..να σε ρωτησω,,πρεπει μια γυναικα να ειναι δυνατη; Μπορει να ειναι αδυναμη,κλαψιαρα και δειλη;Παρακαλω σαφη απαντηση.
Για τα χρόνια που διανύουμε, επιβάλλεται να είναι δυνατή!! Καταρχήν μια δυνατή γυναίκα δεν θα άφηνε τον ευατό της ποτέ να χειραγωγηθεί από κάποιον πολύ βίαιο άνδρα και θα έσωζε το σπίτι και τα παιδιά της από την δυστυχία και όχι μόνο.

Γενικά δεν μπορώ τους αδύναμους χαρακτήρες, τους αποφεύγω..
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Κάθε ένας όμως κουβαλάει το δικό του σταυρό και δίνει τους δικούς του αγώνες, οπότε δεν μπορείς εσύ να του πεις αν είναι δυνατός ή όχι .
Τι εννοείς «να του πω αν είναι δυνατός ή όχι»;
Δεν θα «πω» κάτι, απλώς θα κρίνω με βάση αυτά που βλέπω και ξέρω για το άτομο, όπως ακριβώς θα κρίνεις π.χ. κι εσύ έναν άντρα που θα σε προσεγγίσει...αν αυτός π.χ. είναι χοντρός, απεριποίητος, ντυμένος σαν λέτσος κι όταν σου μιλάει τρέμει ολόκληρος και κοιτάει το πάτωμα, θα τον κρίνεις αρνητικά ή θα του πεις «πες μου τι σταυρό κουβαλάς κι αν έχεις πολλά προβλήματα στη ζωή σου που δε μπορείς να λύσεις ίσως σε δω με καλό μάτι»;:rolleyes:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,436 μηνύματα.
Για τα χρόνια που διανύουμε, επιβάλλεται να είναι δυνατή!! Καταρχήν μια δυνατή γυναίκα δεν θα άφηνε τον ευατό της ποτέ να χειραγωγηθεί από κάποιον πολύ βίαιο άνδρα και θα έσωζε το σπίτι και τα παιδιά της από την δυστυχία και όχι μόνο.

Γενικά δεν μπορώ τους αδύναμους χαρακτήρες, τους αποφεύγω..
ΟΚ οποτε δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου.ΓΙΑΤΙ ΤΟ...ΑΝΔΡΑς ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΥΝΑΤΟΣ;Γιατι το εθεσες ως φυλο;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
ΟΚ οποτε δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου.ΓΙΑΤΙ ΤΟ...ΑΝΔΡΑς ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΥΝΑΤΟΣ;Γιατι το εθεσες ως φυλο;
Γιατί το Thread έλεγε "

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά; και ερωτικά βλέπω μόνο τους άνδρες.​

στη συνέχεια το μετέφεραν εδώ με άλλο τίτλο.​

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,436 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε τον τίτλο του thread και θα καταλάβεις!:lol:
Μα το διαβασα.Αλλα κατι μου λεει οτι ΔΕΝ ειμαστε ειλκρινεις ΟΛΟΙ.
Κατι μου λεει οτι καποιες/καποιοι... συγχωρουν την αδυναμια στη γυναικα αλλα οχι στον ανδρα.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ.
ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ...
Κατα τα αλλα συνεχιστε το θεατρο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,042 μηνύματα.
Για τα χρόνια που διανύουμε, επιβάλλεται να είναι δυνατή!! Καταρχήν μια δυνατή γυναίκα δεν θα άφηνε τον ευατό της ποτέ να χειραγωγηθεί από κάποιον πολύ βίαιο άνδρα και θα έσωζε το σπίτι και τα παιδιά της από την δυστυχία και όχι μόνο.

Μα δεν ειναι αυτό το είδος του άντρα που ορίζετε ως αδυναμο όμως, έτσι;

Αυτο το ειδος ειναι πανευκολο να το καταδικάσουμε, ειναι ενα ευκολο αντιπαράδειγμα.

Αντίθετα αδύναμο χαρακτηρίζεται το νωχελικό, παθητικό, αμελές, φοβισμενο, δειλό, ευάλωτο, άτολμο αρσενικο.

Τα παραδείγματα σου είναι πολυ βολικα και δεν εχουν καμια σχέση με αυτο που πραγματικά σκέφτεσαι οτι δεν σε έλκει, μονάχα δε θελεις να το πεις γιατι ειναι πολύ ναζιστικού τύπου φιλοσοφία και ίσως φοβάσαι.

Θες ενα μπρούταλο να σε πατικώνει και να σε πηγαινει βόλτες με τη μηχανάρα και να μπορεις μετα εσυ να λες "ο άντρας μου πηδαει μαντρες, ο άντρας μου γκαστρωνει και τσιμεντο, ο άντρας μου ειναι μεγαλος, ο άντρας μου ειναι μακρυς"

Να προβάλλεσαι μεσα απο το τι ειναι ο άντρας σου.


Και ξέρεις ποιοι δεν μπορούν να το κάνουν αυτο κατα τη λογική σου; Οι ευαισθητοι.

Δεν τη φοβασαι τη χειραγωγηση εσύ, δεν εισαι απο κεινες που πιάνονται. Είσαι σκληραγωγημενη εσυ και σκληρός χαρακτήρας, όχι ευαισθητος και ίσιο ζύγι. Θες τον αντρα που θα σε βολέψει, απλά δε μπορείς να το πεις χωρίς να φανείς παρτακιστρια μπρος σ ολο το φόρουμ.


Δεν θες τον αλλο να ειναι αδυναμος, για να μπορεις να έχεις ΕΣΥ εναν χώρο να αφεθεις να νιωσεις αδυναμη χωρίς να το καταλάβει ο κόσμος.

Κι αυτο ειναι άδικο και μονο ενα κοροιδο θα κατσει να αναλαβει αυτη την ευθυνη.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Μα δεν ειναι αυτό το είδος του άντρα που ορίζετε ως αδυναμο όμως, έτσι;

Αυτο το ειδος ειναι πανευκολο να το καταδικάσουμε, ειναι ενα ευκολο αντιπαράδειγμα.

Αντίθετα αδύναμο χαρακτηρίζεται το νωχελικό, παθητικό, αμελές, φοβισμενο, δειλό, ευάλωτο, άτολμο αρσενικο.

Τα παραδείγματα σου είναι πολυ βολικα και δεν εχουν καμια σχέση με αυτο που πραγματικά σκέφτεσαι οτι δεν σε έλκει, μονάχα δε θελεις να το πεις γιατι ειναι πολύ ναζιστικού τύπου φιλοσοφία και ίσως φοβάσαι.

Θες ενα μπρούταλο να σε πατικώνει και να σε πηγαινει βόλτες με τη μηχανάρα και να μπορεις μετα εσυ να λες "ο άντρας μου πηδαει μαντρες, ο άντρας μου γκαστρωνει και τσιμεντο, ο άντρας μου ειναι μεγαλος, ο άντρας μου ειναι μακρυς"

Να προβάλλεσαι μεσα απο το τι ειναι ο άντρας σου.


Και ξέρεις ποιοι δεν μπορούν να το κάνουν αυτο κατα τη λογική σου; Οι ευαισθητοι.

Δεν τη φοβασαι τη χειραγωγηση εσύ, δεν εισαι απο κεινες που πιάνονται. Είσαι σκληραγωγημενη εσυ και σκληρός χαρακτήρας, όχι ευαισθητος και ίσιο ζύγι. Θες τον αντρα που θα σε βολέψει, απλά δε μπορείς να το πεις χωρίς να φανείς παρτακιστρια μπρος σ ολο το φόρουμ.


Δεν θες τον αλλο να ειναι αδυναμος, για να μπορεις να έχεις ΕΣΥ εναν χώρο να αφεθεις να νιωσεις αδυναμη χωρίς να το καταλάβει ο κόσμος.

Κι αυτο ειναι άδικο και μονο ενα κοροιδο θα κατσει να αναλαβει αυτη την ευθυνη.
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ... αλλά επειδή είσαι εσύ.. δεν θα πω τίποτα.. γράψε ότι θέλεις , ότι σε κάνει να νιώθεις ευχάριστα!!
Θα επιβιώσω :bleh:

(Υ.Γ. βρήκα παρέα να πάω ΣΚΩΤΙΑ :))
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,436 μηνύματα.
Μα δεν ειναι αυτό το είδος του άντρα που ορίζετε ως αδυναμο όμως, έτσι;

Αυτο το ειδος ειναι πανευκολο να το καταδικάσουμε, ειναι ενα ευκολο αντιπαράδειγμα.

Αντίθετα αδύναμο χαρακτηρίζεται το νωχελικό, παθητικό, αμελές, φοβισμενο, δειλό, ευάλωτο, άτολμο αρσενικο.

Τα παραδείγματα σου είναι πολυ βολικα και δεν εχουν καμια σχέση με αυτο που πραγματικά σκέφτεσαι οτι δεν σε έλκει, μονάχα δε θελεις να το πεις γιατι ειναι πολύ ναζιστικού τύπου φιλοσοφία και ίσως φοβάσαι.

Θες ενα μπρούταλο να σε πατικώνει και να σε πηγαινει βόλτες με τη μηχανάρα και να μπορεις μετα εσυ να λες "ο άντρας μου πηδαει μαντρες, ο άντρας μου γκαστρωνει και τσιμεντο, ο άντρας μου ειναι μεγαλος, ο άντρας μου ειναι μακρυς"

Να προβάλλεσαι μεσα απο το τι ειναι ο άντρας σου.


Και ξέρεις ποιοι δεν μπορούν να το κάνουν αυτο κατα τη λογική σου; Οι ευαισθητοι.

Δεν τη φοβασαι τη χειραγωγηση εσύ, δεν εισαι απο κεινες που πιάνονται. Είσαι σκληραγωγημενη εσυ και σκληρός χαρακτήρας, όχι ευαισθητος και ίσιο ζύγι. Θες τον αντρα που θα σε βολέψει, απλά δε μπορείς να το πεις χωρίς να φανείς παρτακιστρια μπρος σ ολο το φόρουμ.


Δεν θες τον αλλο να ειναι αδυναμος, για να μπορεις να έχεις ΕΣΥ εναν χώρο να αφεθεις να νιωσεις αδυναμη χωρίς να το καταλάβει ο κόσμος.

Κι αυτο ειναι άδικο και μονο ενα κοροιδο θα κατσει να αναλαβει αυτη την ευθυνη.
Ειναι ο σεξισμος απο την πλευρα της γυναικας...που απλα δεν εχει καταλαβει οτι ο σεξισμος ειναι παντα ΚΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ... αλλά επειδή είσαι εσύ.. δεν θα πω τίποτα.. γράψε ότι θέλεις , ότι σε κάνει να νιώθεις ευχάριστα!!
Θα επιβιώσω :bleh:

(Υ.Γ. βρήκα παρέα να πάω ΣΚΩΤΙΑ :))
Μαντεψε.Σωστα τα λεει!Απλα δεν το ξερεις; Δεν σου αρεσει η αληθεια; Μαντεψε.
Ενα ειναι σιγουρο.. και εχει φανει πλεον.Εισαι ενας αξιοαγαπητος ανθρωπος..αλλα εισια ΣΕΞΙΣΤΡΙΑ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΣ 2 ΠΛΕΥΡΕς/Και ειναι απολυτα λυπηρο.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι γράφω αυτη την ανάρτηση σε μια, μακράν άνω του επιτρεπτού ορίου, στρεσογόνα περίοδο. In fact ειμαι πολύ κοντά στο να κλατάρω αν δεν έχω ήδη κλατάρει και δεν το ξέρω.


Η ουσία και η ερωτηση της ανάρτησης ειναι:

Πρέπει ο άντρας να ειναι δυνατός, να εξελίσσεται, να τον θαυμάζει η γυναίκα του, όλα αυτα τα όμορφα πράγματα, πράγματι. Ηθικά, ενάρετα, σύμφωνα με την έννοια του καθήκοντος κατα τη στωική φιλοσοφία και εν μέρει κατα την αρχαιοελληνικη πεποιθηση οτι πριν πεθάνει ένας αντρας οφειλει να έχει δει το δυνητικο εύρος του που μπορει να εξυψωσει και να βελτιωσει το σώμα του κλπ.

Γιατί πρέπει όμως να μας νοιάζει πως μας θέλουν οι γυναίκες;

Μη με παρεξηγήσετε, όπως είπα είμαι σε περίεργη φάση, κυνική, νιχιλιστική, άρνησης. Δεν το ρωτάω για να ανταγωνιστώ τις γυναίκες ούτε για να υπονοήσω οτι η γνώμη τους ειναι αδιάφορη επειδή ειναι γυναίκες.

Γενικά, γιατί πρέπει εγω σαν αντρας να αναλάβω ρόλο απέναντι στην κοινωνία, επειδή το ζηταει μια γυναικα για να με θαυμάσει και να μην κανω την απολύτως ευκολότερη ζωή που μπορώ για την πέτσα μου και μόνο;

Γιατι θα πρέπει να σηκωθω 5 το πρωί και να πουλήσω την ψυχή μου σε καταστάσεις που δε μου αρέσουν, για να εχω μετα αβανταζ να το πουλήσω μουρη σε μια γκομενα οτι ξερεις κανω αυτο και βγάζω τόσα και ειμαι μεγαλος ειμαι μακρυς, ειμαι μονιμως ανησυχος και δε βαζω κωλο κατω θαυμασε με;

Γιατι θα πρέπει εμένα να με νοιάξει να με θαυμάσεις εσυ;

Η καθεμιά και ο καθένας εσυ. Η Μαιρουλα, ο Μπάμπης κλπ.

Why should I even give a fuck για την κοινωνία, τους ρόλους, τα καθήκοντα, τα πρέπει, το να γινω ενα role model , για να με σεβαστούν άνθρωποι που ουτως ή άλλως δεν εχουν καμία βαρύτητα για μένα;

Εχω υπάρξει δυνατός σε 100 καταστασεις σε όλη μου τη ζωή και ξέρετε τι κατάλαβα;

Κανείς δεν δίνει δεκάρα για το ζόρι σου, παρεκτός κι αν έχεις κατι να ανταλλάξεις για δικό του όφελος, να τον στηριξεις σε ενα δικό του ζόρι για παράδειγμα.

Ούτε καν το ίδιο το κράτος, ο Δυτικος "Πολιτισμός" δεν ειναι με το μέρος σου και σου βάζει συνεχως εμπόδια, οι άνθρωποι ειναι παρτάκηδες.

Οπότε γιατι να συνεχίσεις να αναλαμβάνεις ρόλους, να εξελίσσεσαι, να μενεις δυνατός. Για ποιόν;

Για ποιον ανθρωπο;
Για ποιον λόγο;
Για ποιον ευγενή σκοπό;
Για ποια παιδια που ποτε δεν θα κάνεις, ή αν κάνεις θα πρέπει να παριστάνεις το δυνατο για να κρατησεις την οικογενεια σου ενωμενη και να ανέχεσαι την καθε παραξενιά κι απαίτηση του άλλου ανθρωπου;


Γιατι;

Είναι 40 χρονια ακόμα (για μενα) και μετα dead, σκουλήκια, σκόνη, χώμα.

Δώστε μου έναν καλό λόγο γιατι πρέπει να ξοδέψω τα περισσοτερα απο αυτά, ζορίζοντας τον εαυτό μου να ειναι η πιο δυνατη εκδοχή του, όταν όλα ειναι εναντίον μου.

Δείξτε μου τι θα πάρω. Μια 20άρα με τεράστιο στηθος και μυαλο πουρέ; Μια 40άρα επικριτική να με εχει μονιμως στην τσιτα να αποδεικνυω ποσο αντρας ειμαι; Μια γλυκια υποστηρικτική 30άρα; Κάτι άλλο; Κι αν ναι τι;


What's in it for me;


Όποιος έχει υπάρξει δυνατός, και αξιοπρεπής και καλός άνθρωπος, πάρα πολλές φορές στη ζωη του για το καλό του, μπορει να το απαντησει αυτό;


ΥΓ: Και ειναι η ιδια εγκυρη ερωτηση που θα έκανα ως γυναικα σε άντρες, αν ημουν γυναικα. Γιατι πρέπει να ειμαι έτσι, για εσάς;


Όχι δεν ζούμε για τους άλλους!
Για εσένα, κάποια στιγμή σκεφτόμουν το νόημα, αυτό που λες... ποιο είναι το νόημα της ζωής..

Θα το βρω αυτο το βιντεακι να στο δείξω...

Με ανακουφίσε..

Έλεγε πως το νόημα της ζωής είναι το να δημιουργούμε περισσότερο χρόνο ώστε να κάνουμε τα πράγματα που μας αρέσουν....περισσότερο..

Πχ σου αρέσει να κολυμπάς στην ζέστη θάλασσα...
Να ζωγραφίζεις?..
Να αγκαλιάζεσαι?
Να κάνεις βόλτες στο δάσος..
Να κάνεις σεξ..
Να δημιουργείς κάτι ή απλώς να απολαμβάνεις...
Να τρως.. δεν ξέρω ότι αρέσει στον καθέναν..

Τόσο απλά.


Δεν έχει κανείς να αποδείξει τίποτα σε κανέναν ματιά μου ,

Τι σε κάνει να νιώθεις καλα μέσα σου..Αυτό να κάνεις..:)

Εγώ ως μανούλα (40 πάρα 9ημερες, Αρχικά ένσταση και 40αρεσ είναι υποστηριτικες και τρυφερές) ντροπή σου ! Με τα στερεότυπα χεχεχε

Ως μανούλα λοιπόν θα σου πω πως όταν χάνω το νόημα κ το χάνω όταν πονάω πολύ

Και είμαι με αυτα τα αθώα υπέροχα ζεστά τρυφερά καλοσυνατα αγνά πλασματακια νιώθω πως μόνο τα παιδιά είναι το μέλλον, το μόνο καλό που υπάρχει, ο μόνος σκοπός να τα προστατέψουμε και να τα στηρίξουμε..

Θυμάμαι πως σκεφτόμουν πριν κάνω παιδάκια... και τότε κάπου κάπου το έψαχνα και τον έχανα τον σκοπό..

Όλοι ηρθαμε στον κόσμο για κάποιο λόγο, υπάρχει λόγος αλήθεια..!!

Όλοι μας κάνουμε κάτι εξαιρετικα ..όλοι ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ μασ...

Ακόμη και αν η ικανότητα αυτή δεν αναγνωρίζεται από την κοινωνία πχ..κάνω απίστευτες τσιχλοφουσκες....

Όλοι μας αγγίζουμε την ζωή των άλλον, άλλους πολύ άλλους λίγο..

Κάποιες φορές είναι ξεκάθαρο άλλες δεν εχουμε ιδέα.. πως μπορεί μια κουβέντα η μια κίνηση μασ μπορεί να αλλάξει η να βελτιώσει η να επηρεάσει την ζωή κάποιου άλλου...

Πχ όταν ήμουν 18 χρόνων αρρωστησα πολύ βαριά, πολύ... , δεν είχα κάποιον κ μπήκα στο λεωφορείο για να πάω στο νοσοκομείο μόνη μου..
Συνάντησα στο μετρό έναν συμμαθητή μου με τον οποίο δεν είχαμε μιλήσει ποτέ στο σχολείο...με.ρωτησε που πάω.. του είπα και έκανε κοπάνα για να με συνοδεύσει..

Έμεινε μαζί μου 6 ώρες.. ένας άγνωστος... μου έσωσε την ζωή, εκείνες τις μέρες σκεφτόμουν να φύγω από την ζωή πολύ σοβαρά..

Μου έδωσε ελπίδα...πως υπάρχει ανιδιοτελη καλοσύνη ... έτσι απλά δεν είπαμε πολλά, απλώς ήταν εκεί.. μου άλλαξε την ζωή.

Η καλοσύνη και η βοήθεια ήταν κάτι που με άγγιξε βαθιά.. βρήκα τοτε το τι ξέρω να κάνω καλά..

Anyway..

Δεν ζούμε μόνοι μα ζουμε για εμάς στην δική μας ζωή.. αν δεν είναι τα πράγματα έτσι όπως τα θέλεις απλώς ξεκινά με μια μικρουυυυλα αλλαγή.. όσο μικρούλα και αν είναι παραμένει αλλαγή..

:) κάποιες φορες τα πράγματα προχωράνε γρήγορα και άλλες σέρνονται και πάλι προχωράνε όσο αργά και αν πάνε.. trust the process ,τίποτα δεν είναι δωρεάν.. αν περνάς δυσκολες εποχές είναι γιατι προπληρωνεις τώρα τα καλά που θα έρθουν,

Ακόμη και για το σύμπαν τίποτα δεν είναι ΔΩΡΕΑΝ. <3 σου στέλνω μια 20λεπτη αγκαλιά... με κουβερτουλες να μας σκεπαζουν στον καναπέ,

Να έχεις ελπίδα, γιατί απλώς είναι δύσκολες μέρες ..όχι μια δύσκολη ζωή.<3
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ειναι ο σεξισμος απο την πλευρα της γυναικας...που απλα δεν εχει καταλαβει οτι ο σεξισμος ειναι παντα ΚΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μαντεψε.Σωστα τα λεει!Αολα δεν το ξερεις; Δεν σου αρρσει η αληθεια; Μαντεψε.
Ενα ειναι σιγοθρ και εχει φανει πεον.Εισαι ενας αξιοαγαπητος ανθρωπος..αλλα εισια ΣΕΙΞΙΣΤΡΙΑ.ΚΑΙΑ ΠΟ ΤΟΣ 2 ΠΛΕΥΡΕς/Και ειναι απολυτα λυπηρο.
Πουπουλίνα μου, το Thread έλεγε

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;​

Δεν ανεβαίνει η λίμπιντός μου με άλλου είδους άντρα τι να κάνω... πές ότι θέλεις και συ.. κουμάντο θα κάνετε στο κρεββάτι μου..?? ρε δεν πάμε καλά,,..
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Να στο φέρω αλλιώς με ενα παράδειγμα.

Επενδύω σε ένα έργο, να κανω κατι για την πάρτη μου, έρχεται το κράτος και περναει ενα νόμο που εγινε κατοπιν εορτής και μου διαλύει όλο το πλάνο. Και σου λεει δεν εχει σημασία, ισχυει και για σένα, παρόλο που θεμελίωσες το έργο σου πριν να υπάρξει ο νόμος.

Αρα λοιπόν ή τον παίρνεις στον κωλο και λες δεν πειράζει, παμε με βαρκα την ελπίδα αρκει να χουμε κατι να λέμε.

ή κυνηγας το κράτος με δικηγορους και περιπέτειες, Δαβιδ vs Γολιαθ.


Γιατι να μην βάλεις τα λεφτα σου στην τσέπη και να το σκάσεις απο αυτη τη χώρα;

365 μερες στην Ταιλάνδη, να με γαμάνε ladyboys, να γυμνάζομαι στα γυμναστηρια, να απολαμβάνω τα κοκτεηλ και τις παραλίες μου.

Γιατι πρέπει να κατσω να φάω την Ελλάδα στη μαπα; Για να με θαυμάσει -χωρις παρεξηγηση- η Wonderful και η κάθε Wonderful;

Έρχεται μια μέρα που λες "δεν εχει σημασια πως με θέλετε, άντε γαμηθειτε κι εσεις και οι προσδοκιες σας, εχει σημασια πως με θέλω εγω", κι αυτη η μέρα έχει ηδη έρθει και παρέλθει για μενα, έπρεπε ηδη να το χα πει.
Αν αυτό που θέλεις είναι να πας τότε αυτό να κάνεις.. κάθε μία επιλογή είναι μια νέα ζωή.. αλλάζεις χωριό.. Πόλη...χώρα αλλάζεις μοίρα..

Να μην φοβάσαι ,να δοκιμάσεις να πας..και πάντα μπορείς να γυρίσεις, οι άνθρωποι δεν έχουν ρίζες!!!! Ευτυχώς!!!

Airbnb να υποθέσω??

..όταν έρχεται το κράτος και σου αλλάζει σχέδια.. κάθεσαι και βρίσκεις λύση που θα κάνει το πρόβλημα προτέρημα.. νέο business plan νέο target group.

ίσως έγινε ώστε να σκεφτείς σοβαρά τό τι σε κάνει ευτυχισμένο, και αν αυτό πχ είναι η Ταϊλάνδη..το Μεξικό η ξέρω γω η Θεσσαλονίκη τότε ίσως να μην το σκεφτόσουν σοβαρά αν δεν υπήρχε στριμώξιδι από το κράτος... και να μην τολμαγες την αλλαγή..
Η την δοκιμή <3
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,436 μηνύματα.
Πουπουλίνα μου, το Thread έλεγε

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;​

Δεν ανεβαίνει η λίμπιντός μου με άλλου είδους άντρα τι να κάνω... πές ότι θέλεις και συ.. κουμάντο θα κάνετε στο κρεββάτι μου..?? ρε δεν πάμε καλά,,..
Ναι.οκ...αλλα σε ρωταω γενικα και δεν απαντας/
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,042 μηνύματα.
Ειναι οσεξισμος απο την πελυρα της γυναικας...που αολα δεν εχει καταλαβει οτι ο σεξισμος ειναι παντα ΚΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
Άσε με τωρα σε παρακαλώ. Εμενα μ αρεσει να μαγειρευω, να χαιδευω γάτες και να κλαίω όποτε βλέπω ενα ζευγαρι στις σειρές να φιλιεται ή ενα μωρό να γεννιέται.

Και θελω να το κανω ελευθερα χωρίς να φοβαμαι.

Ξέρεις πόσες φορές εχω φοβηθει να δω ρομαντικη κομεντι με γυναικα μη τυχει σε καμια σκηνη επανω πατησω κανα κλάμα και γινω ρομπα; Γι αυτο βλέπω μονος μου σειρές και ταινιες (ο ενας λογος ειναι αυτος).



Εγω δεν το λεω σεξισμό (δε λέω οτι δεν ειναι, αλλά δεν χρησιμοποιω τη λίνγκο), το λεω υποκρισία, δυο μετρα και δυο σταθμά. Εγω να εχω εναν ασφαλή χωρο να νιωθω αδύναμη, αλλα εσυ να μην εχεις σαν αντρας.

Βέβαια θα μου πεις, γιατι χαλιέσαι, την αγγελική θα πιάσεις για ταίρι; Fuck good Gods no.

Απλούστατα απο τις απόψεις μας, βγαίνουν και συμπεράσματα απο τους αναγνωστες, δεν ειμαστε και ΖΑ.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Επειδή είναι στο DNA σου...ιστορικά, πότε έγιναν όλες οι επαναστάσεις που ανέτρεψαν μοναρχίες κ.λπ. και γενικότερα έκαναν τον κόσμο λίγο καλύτερο (ή λίγο λιγότερο σκ@τά αν θέλετε) απ' ότι ήταν;Όταν ξεσηκώθηκαν οι άντρες από 18 μέχρι 40+!
Ούτε οι γέροι, ούτε τα παιδιά, ούτε οι γυναίκες...οι άντρες στα prime τους!

Ο λόγος που βρίσκεσαι εδώ και γράφεις είναι γιατί ο πατέρας σου έκανε sex με τη μητέρα σου (κερδίζοντάς τη έναντι όλων των άλλων αρσενικών που την ήθελαν για πάρτη τους), τη γονιμοποίησε και πέρασε τα γονίδιά του σ' εσένα (όπως κι ο παππούς σου, ο προπάππος σου κ.ο.κ. πριν απ' αυτόν)...ανήκεις λοιπόν σε μια «επίλεκτη» ομάδα γονιδίων που επιβίωσαν μέσα στους αιώνες (της τάξεως του 5% με 10% σύμφωνα με έρευνες, το 90%+ έχουν πεθάνει) και που μέσα τους έχουν τη «μνήμη» επαναστάσεων, εξεγέρσεων και γενικότερα ανόρθωσης αναστήματος απέναντι σε κάθε δυσκολία της (ασύγκριτα πιο δύσκολης σε σχέση με το σήμερα) ζωής...ε, όταν «τιμάς» αυτά τα γονίδια, εκτός τω άλλων ωραίων που συμβαίνουν, το «πιθηκάκι» που έχει πίσω απ' το κεφάλι της η γυναίκα γοητεύεται, ακολουθεί κι όλα τα υπόλοιπα γίνονται πολύ πιο εύκολα για σένα!

Υ.Γ. Κι εγώ όπως βλέπεις σέβομαι την κατάσταση στην οποία (δηλώνεις ότι) βρίσκεσαι και δεν απαντώ το κλασικό «για να σε γουστάρουν οι γυναίκες», «για να τον βρέχεις», «για να είναι ευτυχισμένες μαζί σου, άρα να κάνουν ευτυχισμένο κι εσένα» κ.λπ. που θ' απαντούσα υπό άλλες συνθήκες!;)

Γιατί αυτό ακριβώς θέλουν από σένα: να σε «γονατίσουν» σαν άντρα και να σε κάνουν ένα zombie που θα ξοδεύει συνεχώς τα λεφτά του σ' εφήμερες απολαύσεις (είτε πληρώνοντας για Porsche Cayenne, πρώτο τραπέζι πίστα στο Ρέμο, ακριβά δώρα κ.λπ. μπας και τον βρέξεις είτε πληρώνοντας γυναίκες στην κάθε Ταϊλάνδη για να τον βρέχεις εκεί που τον βρέχει ο κάθε πικραμένος) που πάντα θα σε κρατούν τόσο ανικανοποίητο ώστε κάθε φορά ν' αναζητάς την επόμενη και την επόμενη και την επόμενη...
Παιδιά αλλάξτε τύπο γυναίκας τοσο απλα .....εσείς μιλάτε για τις θηλυκές fuckgirls ,υπάρχουν και άλλοι τύποι δεν κοιτάνε όλες τα χρήματα ελεος.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ναι.οκ...αλλα σε ρωταω γενικα και δεν απαντας/
Αν εννοείς αυτά που γράφει ο VALDER Απάντησα .. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..

και στο δικό σου απάντησα ότι επιβάλλεται μια γυναίκα να είναι δυνατή για χίλιους δυό λογους.. βαριέμαι να γράφω.. όλη μέρα σήμερα ήμουν έξω .. έπινα καφέδες και έτρωγα με κάτι παρέες.. και συνάντησα και τον γιό μου στο κέντρο ενώ έπρεπε να ήταν στον ΣΤΡΑΤΟ :lol:, ήρθε εξοδούχος χωρίς να μου το πεί με είδε μέσα από το λεωφορείο που περπατούσα κατέβηκε και τον βρήκα Φάντη Μπαστούνη μπροστά μου :lol: ..

Είχε και ηλιόλουστη μέρα, έπαιζε και κάποιος βιολί στην παραλία εκπληκτικά.. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ (άσε με χρυσή μου.. στη χαρά μου... :lol:)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όχι.. εμένα μου αρέσουν οι ευαισθητούληδες🥰
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Εκεί κολλάει το "What's in it for me?" που ρώτησα πριν.

Κι επειδη εχω προσπαθησει πολύ και μόνο τετοιο καλό δεν ειδα στη ζωη μου αλλά κακό, θα το παραδεχτω εδω μπροστα σε όλους, κουράστηκα, βαρέθηκα. Ακομα κι αν υπάρχει κατι τοσο καλό, δεν εχω τη δυναμη να το πάρω πια. I am fuckin empty, I'm done. I need a trip and some pussy in my mouth to feel good.

Ζούμε σε μια εγωιστική εποχή, οι άντρες ηδη πεθαινουν μόνοι, οι γυναικες ηδη πεθαινουν μόνες. Κάποιοι έχουν παιδιά, δε μου εγγυάται ομως κανεις πως θα ειναι διπλα μου στο θανατο. Εχω παραδειγματα οικογενειών που δεν μιλιούνται με τα παιδια τους.
Καρδούλα μου, μέσα στο σκοτάδι φαίνεται το φως... οταν ερωτευτείς πάλι η νιώσεις καλοσύνη έστω για μια τυχαία στιγμή ένας καλός λόγος από έναν άγνωστο που δεν τον περίμενες... θα νιώσεις το φως..

Αν ζούσες συναιχως στο φως δεν θα το αναγνωριζες ..


Και οπως λες παραπανω σου λείπει σεξ, ερωτας αγκαλιά.. νιωθεις μοναξιά ,έτσι όταν αύριο γνωρίσεις την γυναικάρα η ladyboy ,η λουτρινο αρκουδάκι η οτιδήποτε γουστάρει ο καθένας θα της φέρθεις σωστά και θα εκτιμήσεις τον έρωτα και την αγάπη..

επειδή είσαι γενναίος νιωθεις και την μοναξιά και την απογοήτευση και την αγανάκτηση και όλα..

Σήμερα είναι αυτό το συναίσθημα.. αύριο θα μαλακώσει..

Αλλά ίσως έχεις έρθει η ώρα για ένα ραντεβού??

Έστω ένα ραντεβού κ ασ μην πάει κάπου..

Επισεις φρόντισε να μην πείνας και να μην είσαι κουρασμένος, να τρως και να κοιμάσαι πολύ γιατί δεν είμαστε ο εαυτός μας όταν είμαστε κουρασμένοι η πεινασμένοι <3 ❤️guarantee
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top