Πρέπει ένας άντρας να είναι δυνατός;

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Άσε με τωρα σε παρακαλώ. Εμενα μ αρεσει να μαγειρευω, να χαιδευω γάτες και να κλαίω όποτε βλέπω ενα ζευγαρι στις σειρές να φιλιεται ή ενα μωρό να γεννιέται.

Και θελω να το κανω ελευθερα χωρίς να φοβαμαι.

Ξέρεις πόσες φορές εχω φοβηθει να δω ρομαντικη κομεντι με γυναικα μη τυχει σε καμια σκηνη επανω πατησω κανα κλάμα και γινω ρομπα; Γι αυτο βλέπω μονος μου σειρές και ταινιες (ο ενας λογος ειναι αυτος).



Εγω δεν το λεω σεξισμό (δε λέω οτι δεν ειναι, αλλά δεν χρησιμοποιω τη λίνγκο), το λεω υποκρισία, δυο μετρα και δυο σταθμά. Εγω να εχω εναν ασφαλή χωρο να νιωθω αδύναμη, αλλα εσυ να μην εχεις σαν αντρας.

Βέβαια θα μου πεις, γιατι χαλιέσαι, την αγγελική θα πιάσεις για ταίρι; Fuck good Gods no.

Απλούστατα απο τις απόψεις μας, βγαίνουν και συμπεράσματα απο τους αναγνωστες, δεν ειμαστε και ΖΑ.
Εμένα μου αρέσει ο άντρας να μαγειρεύει να χαϊδεύει γατες και να βλέπει σειρές..

Τα αισθήματα ΟΛΑ υπάρχουν για να τα ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ,άσε με με τους κομπλεξικόυς που τα αποφεύγουν.

Με λάθος γυναίκες έχεις μπλέξει νομίζω στο παρελθον ,!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Τι εννοείς «να του πω αν είναι δυνατός ή όχι»;
Δεν θα «πω» κάτι, απλώς θα κρίνω με βάση αυτά που βλέπω και ξέρω για το άτομο, όπως ακριβώς θα κρίνεις π.χ. κι εσύ έναν άντρα που θα σε προσεγγίσει...αν αυτός π.χ. είναι χοντρός, απεριποίητος, ντυμένος σαν λέτσος κι όταν σου μιλάει τρέμει ολόκληρος και κοιτάει το πάτωμα, θα τον κρίνεις αρνητικά ή θα του πεις «πες μου τι σταυρό κουβαλάς κι αν έχεις πολλά προβλήματα στη ζωή σου που δε μπορείς να λύσεις ίσως σε δω με καλό μάτι»;:rolleyes:
Εννοώ ότι ο άλλος μπορεί να ήταν 200 κιλά και τώρα να πήγε 150, δεν μπορείς να κρίνεις επειδή βλέπεις μια χ κατάσταση .

Και άλλο έλξη άλλο κρίνω αρνητικά . Πχ οι νοσοφοβικοί είναι απωθητικοί για μένα, σαν άνθρωπος ψυχιατρικά καταλαβαίνω ότι έχουν ένα άγχος και τους την έχει βαρέσει εκεί , τι να πω ότι είναι αδύναμοι χαρακτήρες ; θα δω τη δική μου τη καμπούρα πρώτα .

Και τα ομώνυμα έλκονται . Η αδυναμία έχει πολλές πλευρές. πχ αν δεν κατηγορείς τους άλλους και αναλαμβάνεις την ευθύνη που σου αναλογεί ή δεν προκαλείς λύπηση ή δεν γυρίζει όλος ο κόσμος γύρω από τη αδυναμία σου, εμένα δεν με ενοχλεί.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Μη βροντοχτυπάς τα ζάρια, όσοι είναι παλληκάρια τη ζωή τους την παίρνουν στη σκαλωσιά.

Τους δυνατούς άντρες τους έβγαζε η οικοδομή και το χωράφι.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλό είναι να είμαστε δυνατοί. Το καταφέρνουμε όταν δεν αρνούμαστε τις αδυναμίες μας και προσπαθούμε είτε μόνοι μας είτε με βοήθεια να τις αντιμετωπίσουμε. Έγινα πιο δυνατή όταν έπαψα να δουλεύω τον εαυτό μου ότι είμαι η Xena the warrior princess.
Κατά τα άλλα, κάποτε λυγίζουν και οι δυνατοί, τα έχει πει και ο Μουσαφίρης.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Όχι.. εμένα μου αρέσουν οι ευαισθητούληδες🥰
«Ευαισθητούλη» μπορείς να πεις κάποιον ο οποίος π.χ. βλέποντας ένα παρατημένο κουταβάκι το αρπάζει, το πάει στον πλησιέστερο κτηνίατρο, το ανεβάζει στα social για υιοθεσία φιλοξενώντας το στο μεταξύ σπίτι του μέχρι να βρεθεί ενδιαφερόμενος/η κ.λπ. και στο μεταξύ κάπως το εκδηλώνει (π.χ. κάποιο δάκρυ να κυλάει στο μάγουλό του και τα σχετικά)...
«Ευαισθητούλη» μπορείς να πεις και κάποιον ο οποίος π.χ. εκεί που παρκάρει το αυτοκίνητό του με την κοπέλα του έρχεται ένας γορίλας, ρίχνει μια ανάποδη και στην κοπέλα του και σ' αυτόν και τους ξαπλώνει και τους δύο κάτω, ρίχνει και μια κλωτσιά στο φτερό του αυτοκινήτου του και μετά ο άλλος βάζει τα κλάματα για το πόσο «κακός» ήταν αυτός που τους επιτέθηκε, για το πόσο κοκκίνισε το μαγουλάκι και των δύο απ' τη σφαλιάρα, για το πόση ζημιά έπαθε το γλυκούλι του το αμαξάκι απ' την κλωτσιά στο φτερό κ.λπ.
Κάτι μου λέει ότι συζητάμε για το πρώτο κι όχι για το δεύτερο!:whistle:
Εννοώ ότι ο άλλος μπορεί να ήταν 200 κιλά και τώρα να πήγε 150, δεν μπορείς να κρίνεις επειδή βλέπεις μια χ κατάσταση .

Και άλλο έλξη άλλο κρίνω αρνητικά . Πχ οι νοσοφοβικοί είναι απωθητικοί για μένα, σαν άνθρωπος ψυχιατρικά καταλαβαίνω ότι έχουν ένα άγχος και τους την έχει βαρέσει εκεί , τι να πω ότι είναι αδύναμοι χαρακτήρες ; θα δω τη δική μου τη καμπούρα πρώτα .

Και τα ομώνυμα έλκονται . Η αδυναμία έχει πολλές πλευρές. πχ αν δεν κατηγορείς τους άλλους και αναλαμβάνεις την ευθύνη που σου αναλογεί ή δεν προκαλείς λύπηση ή δεν γυρίζει όλος ο κόσμος γύρω από τη αδυναμία σου, εμένα δεν με ενοχλεί.
Άσε τις θεωρίες και μπες στο ψητό...εσένα αν σε προσεγγίσει κάπου έξω κάποιος που είναι 200 κιλά παχύσαρκος ή κάποιος που στην πορεία της συζήτησης θα διαπιστώσεις ότι είναι νοσοφοβικός κ.ο.κ. θα καταλήξεις στο να του δώσεις τον αριθμό σου για να βγείτε ραντεβού ή στο να του πεις κάτι του τύπου «sorry είμαι σε σχέση» για να τον ξεφορτωθείς;:rolleyes:
Τους δυνατούς άντρες τους έβγαζε η οικοδομή και το χωράφι.
:whatever:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.
Κάτι μου λέει ότι συζητάμε για το πρώτο κι όχι για το δεύτερο
Προφανώς λέει για το πρώτο γιατί το δεύτερο βγαίνει από χαρακτηρισμό που λέγεται "δειλός" και όχι ευαίσθητος

Ευαίσθητος είναι κάποιος που έχει πολύ αναπτυγμένες τις αισθήσεις του, όχι αυτός που είναι χεστης.

Γιατί κόλλησες τόσο με αυτό; δεν καταλαβαίνω
Τι κακό έχει ένας άνδρας να νιώθει τα αισθήματα του παραπάνω κτλ;

Σε είδα που έλεγες για την ένστασή σου για την φράση της "γυναικείας" πλευράς. Οκευ, εντάξει, τη δέχομαι προσωπικά, στα υπόλοιπα ομως;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
Ο άνθρωπος πρέπει να είναι δυνατός γενικά,να αυτοεξυπηρετείται και να υπερασπίζεται τον εαυτό του.
Απο κεί και πέρα ενα μεγάλο μέρος αυτού που αποκαλούμε "δυνατός άντρας" στηρίζεται σε κλισέ μπούρδες, είναι κατάλοιπα πατριαρχίας και δεν έχουν καμία ουσιαστική βάση.
Υπήρξα και με ανθρώπους που φοβόντουσαν κατσαρίδες και έντομα και κλείνονταν στο δωμάτιο και απο μερεμέτια δεν ξέραν και ούτε ήθελαν να μάθουν Χριστό.
Αυτό για κάποιους μπορεί να ήταν "λιγότερο δυνατός άντρας" και να ξενέρωναν εγώ χέστηκα για αυτά.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ο άνθρωπος πρέπει να είναι δυνατός γενικά,να αυτοεξυπηρετείται και να υπερασπίζεται τον εαυτό του.
Απο κεί και πέρα ενα μεγάλο μέρος αυτού που αποκαλούμε "δυνατός άντρας" στηρίζεται σε κλισέ μπούρδες, είναι κατάλοιπα πατριαρχίας και δεν έχουν καμία ουσιαστική βάση.
Υπήρξα και με ανθρώπους που φοβόντουσαν κατσαρίδες και έντομα και κλείνονταν στο δωμάτιο και απο μερεμέτια δεν ξέραν και ούτε ήθελαν να μάθουν Χριστό.
Αυτό για κάποιους μπορεί να ήταν "λιγότερο δυνατός άντρας" και να ξενέρωναν εγώ χέστηκα για αυτά.
«Κάποιες» θες να πεις!:rolleyes:
Και ναι, μπορεί να μη νιώθεις στο συνειδητό κάτι αρνητικό για το ότι π.χ. ο άντρας σου θα σου πει «φοβάμαι να μπω στην κρεβατοκάμαρα γιατί έχει μια κατσαρίδα, πήγαινε σε παρακαλώ να τη σκοτώσεις και θα έρθω μετά» (ή να έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι όλα οκ γιατί «έλα μωρέ, πατριαρχικές μπούρδες, εγώ είμαι μοντέρνα και δυναμικιά» κ.λπ.) γιατί συνέβη μια φορά ή γιατί σ' ελκύει τόσο πολύ με άλλα χαρακτηριστικά του που αυτό σου φαίνεται αμελητέο κ.λπ.
Όταν όμως μετά απ' αυτόν τον άντρα βρεις έναν άλλο που θα 'ναι εξίσου καλός κι επιπλέον δε θα σε στέλνει να σκοτώνεις κατσαρίδες τρέμοντας κουλουριασμένος εκτός κρεβατοκάμαρας...μέτρα τη διαφορά «υγρασίας» εκεί κάτω και τα ξαναλέμε!;)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Το να σκοτωσει η τυπισσα κατσαρίδα στην ψυχρα χωρίς να ιδρώσει καν, είναι πολύ σεξυ για μενα παντως (που επίσης μπορώ να τις εξολοθρεύω με χαρά).

Το βρίσκω πολύ on par με τα κυβικά μου. Ενω αμα η άλλη αρχίσει τα ουρλιαχτά και τα "φευγω φευγω δε μπορώ" με ξενερώνει απίστευτα, δεν το βλεπω οτι "την προστατευω" ή οτιδήποτε.

Την θελω με αρχίδια την άλλη, ίσα μου, όχι απο κατω μου σε ψυχικο σθένος.

Για να σε ερωτευτω πρεπει πρωτα να σε σέβομαι, κι αμα δε σε σεβομαι, τέλος.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
Όταν όμως μετά απ' αυτόν τον άντρα βρεις έναν άλλο που θα 'ναι εξίσου καλός κι επιπλέον δε θα σε στέλνει να σκοτώνεις κατσαρίδες τρέμοντας κουλουριασμένος εκτός κρεβατοκάμαρας...μέτρα τη διαφορά «υγρασίας» εκεί κάτω και τα ξαναλέμε!;)
Δεν εχω πείσει τον εαυτό μου για τίποτα, ξέρω τι θέλω με πολλά trial and errors, και το να σκοτώνει ο άλλος κατσαρίδες δεν είναι μέσα σε αυτά.
Το εξίσου καλός που το λες και το φέρνεις σαν παράδειγμα, δηλαδή να υποθέσω πως θα βρώ εναν άνθρωπο που θα είναι ιδανικός για μένα και θα γουστάρω περισσότερο επειδή ως μόνη διαφορά θα έχει να σκοτώνει κατσαρίδες;
Τι είναι αυτά; συγγνώμη είναι γελοία.

Ευαισθησία, ενσυναίσθηση και όλα τα λοιπά "γυναικεία" δήθεν προνόμια-καταπιεσμένα στους άντρες απο την πατριαρχία θα πώ εγώ- είναι τα πιο δυνατά χαρτιά που μπορεί να έχει κανείς κατ'εμέ.

Τα λοιπά νταηλίκια πάνε κουβά.


Το πιο καυλωτικό δε, θα ήταν να πει πως δεν τις σκοτώνει γιατι τις λυπάται <3
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Την θελω με αρχίδια την άλλη
Πότε πας το ταξίδι;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.
Το βρίσκω πολύ on par με τα κυβικά μου. Ενω αμα η άλλη αρχίσει τα ουρλιαχτά και τα "φευγω φευγω δε μπορώ
Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα μέχρι που έπεσε κατσαρίδα πάνω στη κεφάλα μου και έπειτα στη παλάμη μου

Σαν ολυμπιονικης σε κρίση πανικού έτρεχα γύρω γύρω από το πάρκο :lol: :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα μέχρι που έπεσε κατσαρίδα πάνω στη κεφάλα μου και έπειτα στη παλάμη μου

Σαν ολυμπιονικης σε κρίση πανικού έτρεχα γύρω γύρω από το πάρκο :lol: :lol:
Meanwhile εγώ που σκοτώνω τα έντομα επειδή ο ανδρικός πληθυσμός στο σπίτι τα φοβάται :lol: :lol: (ευτυχώς τέτοιες τραυματικές εμπειρίες σαν τη δικιά σου δεν είχα όμως)
Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το πόσο ψυχικά δυνατός είναι κάποιος με το αν θα μπορεί να σκοτώσει έντομα. Πιστεύω αλλού φαίνεται η δύναμη που κρύβει κάποιος μέσα του.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα μέχρι που έπεσε κατσαρίδα πάνω στη κεφάλα μου και έπειτα στη παλάμη μου

Σαν ολυμπιονικης σε κρίση πανικού έτρεχα γύρω γύρω από το πάρκο :lol: :lol:
Πολύ παλιά είχα τετοια κατοικιδια και ειχα τετοιες φάσεις (μετα την ανακαινιση τέλος):

Ειχα μια φιλη που ουρλιαζε καθε φορα που εβλεπε τετοια. Πάμε μεσα στο δωματιο, κάνουμε τα χαδάκια μας, μου λεει φευγω τωρα θα τα πουμε αυριο μετα τη δουλεια που θα ξαναρθω. Ούτε ενα λεπτο αργότερα, κανω ενα ετσι με το που φευγει και ηταν ενα τερας στην κουρτινα επάνω. Πως δεν το χε δει πανω στην πράξη να φυγει ουρλιάζοντας.

Αντρικη αλληλεγγύη η κανθαρίς. Πρώτα με άφησε και πέρασα καλά και μετα εκανε εμφάνιση.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα μέχρι που έπεσε κατσαρίδα πάνω στη κεφάλα μου και έπειτα στη παλάμη μου

Σαν ολυμπιονικης σε κρίση πανικού έτρεχα γύρω γύρω από το πάρκο :lol: :lol:
Που να σου πέφτε αρουραίος, τι θα γινόταν :laugh: :bleh:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.
Που να σου πέφτε αρουραίος, τι θα γινόταν :laugh: :bleh:
Λυποθυμία κι μετά μπάνιο με ιώδιο :lol:

Άμα απλά τις δω μπροστά μου δεν κάνω έτσι, αλλά τώρα ρε συ ήμουν μια μέρα σε ένα πάρκο, περίμενα μια φίλη μου και νιώθω ένα "πατ" πάνω στο κεφάλι μου

Λέω ε εντάξει φυλλαράκι θα είναι από δέντρο, το πιάνω και βλέπω μια κατσαριδαρα με τις κεραίες τις να μου λέει hello :lol: Ε τι να κάνω και εγώ η χριστιανη με ήρθε ξαφνικό, και πολύ ψύχραιμα πεταξα κλειδιά, κινητό και άρχισα να τιναζομαι σα μεταλλου σε συναυλία :P
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν εχω πείσει τον εαυτό μου για τίποτα, ξέρω τι θέλω με πολλά trial and errors, και το να σκοτώνει ο άλλος κατσαρίδες δεν είναι μέσα σε αυτά.
Το εξίσου καλός που το λες και το φέρνεις σαν παράδειγμα, δηλαδή να υποθέσω πως θα βρώ εναν άνθρωπο που θα είναι ιδανικός για μένα και θα γουστάρω περισσότερο επειδή ως μόνη διαφορά θα έχει να σκοτώνει κατσαρίδες;
Τι είναι αυτά; συγγνώμη είναι γελοία.

β)Ευαισθησία, ενσυναίσθηση και όλα τα λοιπά "γυναικεία" δήθεν προνόμια-καταπιεσμένα στους άντρες απο την πατριαρχία θα πώ εγώ- είναι τα πιο δυνατά χαρτιά που μπορεί να έχει κανείς κατ'εμέ.

Τα λοιπά νταηλίκια πάνε κουβά.


βγΤο πιο καυλωτικό δε, θα ήταν να πει πως δεν τις σκοτώνει γιατι τις λυπάται <3
α)Μην κολλάς στις κατσαρίδες, ένας άντρας που έχει τέτοιες χαζές φοβίες συνήθως έχει φοβίες και σ' άλλα πράγματα πολύ πιο σοβαρά που πάνε πακέτο!
Κι ακόμη κι αν μιλάμε μόνο για κατσαρίδες...αν υποθέσουμε ότι αυτό είναι κάτι που συμβαίνει συχνά (γιατί στο 99,9% των περιπτώσεων θα γίνει μια φορά, μετά θα ψεκάσεις και δε θα το ξαναβρείς μπροστά σου) νομίζεις ότι σε βάθος χρόνου θα μείνεις ανεπηρέαστη συναισθηματικά;:rolleyes:

β)Συμφωνούμε...

γ)Εννοείται πως το να μην τη φοβάται ΚΑΙ να την πιάσει με κάποιο τρόπο και να τη βγάλει έξω απ' το σπίτι είναι το καλύτερο!;)
Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το πόσο ψυχικά δυνατός είναι κάποιος με το αν θα μπορεί να σκοτώσει έντομα. Πιστεύω αλλού φαίνεται η δύναμη που κρύβει κάποιος μέσα του.
Εσύ μπορεί να την έχεις δει αυτή τη δύναμη από τον άντρα σου σ' άλλες πτυχές της ζωής σας και να λες «οκ αυτό είναι αμελητέο, δεν τρέχει και κάτι»...αν γνώριζες κάποιον πρώτη φορά και σου έλεγε ότι φοβάται τα έντομα, θα σου έδινε την εντύπωση ενός δυνατού άντρα ή ενός χέστη;
Που να σου πέφτε αρουραίος, τι θα γινόταν :laugh: :bleh:
Τον πρώτο καιρό που είχαμε τον γατούλη (ούτε ενός έτους δεν ήταν) και μπαινόβγαινε από το σπίτι στην αυλή, μια μέρα του άνοιξε την πόρτα η πρώην ενώ είχε στο στόμα ένα ποντικάκι χωρίς να το έχει σκοτώσει και μπήκε μ' αυτό στο σπίτι (εγώ έλειπα σ' άλλη πόλη για δουλειά)...με παίρνει 2 τα ξημερώματα τηλέφωνο κλαίγοντας με λιγμούς!
Λέω ωχ πάει, κάποιος πέθανε τώρα!:lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top