Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δυστυχώς πίνω δύο φραπέδες την ημέρα, γιατί είναι αγχολυτικός. Τώρα που τελείωσα με την εξεταστική μου θα κάνω προσπάθεια να κόψω τον καφέ και θα πίνω ένα σκεύασμα με σύκο, κριθάρι και ρεβίθια, το οποίο είναι αρκετά εύγευστο. Δεν έχω άλλη επιλογή. Το επόμενο βήμα του έλκους είναι ο καρκίνος.

Ο γαστρεντερολόγος ήταν κάθετος: "ή κόβεις το φραπέ ή σου κατεβάζω σωλήνα στο στομάχι (εννοεί τη γαστροσκόπηση)". Δεν έχω άλλη επιλογή η έρμη.:/::Αποχαιρετώ την απόλαυσή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
1-2 καφέδες συνήθως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σπάνια πίνω καφέ, δηλαδή μπορεί να περάσουν 1-2 μήνες και να μην έχω πιει καθόλου. Μπορεί όμως να τύχει να πιω 2 σε μια βδομάδα, εξαρτάται. Πάντως, όταν πίνω καφέ σχεδόν πάντα παίρνω φραπέ (γλυκό με γάλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
έναν διπλό σίγουρα! ή δύο μονούς :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όποτε πατάω σχολή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δυστυχώς πίνω δύο φραπέδες την ημέρα, γιατί είναι αγχολυτικός. Τώρα που τελείωσα με την εξεταστική μου θα κάνω προσπάθεια να κόψω τον καφέ και θα πίνω ένα σκεύασμα με σύκο, κριθάρι και ρεβίθια, το οποίο είναι αρκετά εύγευστο. Δεν έχω άλλη επιλογή. Το επόμενο βήμα του έλκους είναι ο καρκίνος.

Ο γαστρεντερολόγος ήταν κάθετος: "ή κόβεις το φραπέ ή σου κατεβάζω σωλήνα στο στομάχι (εννοεί τη γαστροσκόπηση)". Δεν έχω άλλη επιλογή η έρμη.:/::Αποχαιρετώ την απόλαυσή μου.
Μην με τρομαζεις, πινω εναν φραππε την ημερα. Ξερω ατομα που πινουν περισσοτερο απο οσο λες και δεν εχουν παθει κατι :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Εχω πίνω 2 καφέδες τη μέρα. Σπάνια να πιω 3. (Οταν είχα πανελλήνιες έπινα 3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μην με τρομαζεις, πινω εναν φραππε την ημερα. Ξερω ατομα που πινουν περισσοτερο απο οσο λες και δεν εχουν παθει κατι :'(
Με έναν φραπέ τη μέρα δεν θα πάθεις τίποτα, ηρέμησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έναν φραπέ πίνω το πρωί και άλλον ένα την υπόλοιπη ημέρα αν πάω για καφέ. Φρέντο καπουτσίνο συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Δυστυχώς πίνω δύο φραπέδες την ημέρα, γιατί είναι αγχολυτικός. Τώρα που τελείωσα με την εξεταστική μου θα κάνω προσπάθεια να κόψω τον καφέ και θα πίνω ένα σκεύασμα με σύκο, κριθάρι και ρεβίθια, το οποίο είναι αρκετά εύγευστο. Δεν έχω άλλη επιλογή. Το επόμενο βήμα του έλκους είναι ο καρκίνος.

Ο γαστρεντερολόγος ήταν κάθετος: "ή κόβεις το φραπέ ή σου κατεβάζω σωλήνα στο στομάχι (εννοεί τη γαστροσκόπηση)". Δεν έχω άλλη επιλογή η έρμη.:/::Αποχαιρετώ την απόλαυσή μου.
wtf?
εγώ ένα φραπέ να πιω με πιανουν ταχυπαλμιες-ποναει το στομαχι μου κλπ....που ειναι το αγχολυτικο..
από καφέ: φρεντο καπουτσίνο το καλοκαιρι, καπουτσίνο και γαλλικό το χειμώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tr1990

Νεοφερμένος

Ο tr1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πίνω πάνω από τρείς καφέδες την ημέρα, αδυναμία μου είναι ο esspreso όπου τον βρώ κρύο ή ζεστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
σπανιότατα πίνω καφέ.
μόνο στις εξετάσεις έπινα 1-2 την ημέρα
ελληνικούς μόνο,τον φραπέ τον σιχαίνομαι όπως και γαλλικό και εσπρέσσο και καπουτσίνο ενώ όλες οι παραλλαγές έχουν 200 κιλά ζάχαρη μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
1-2 παραπάνω με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μην με τρομαζεις, πινω εναν φραππε την ημερα. Ξερω ατομα που πινουν περισσοτερο απο οσο λες και δεν εχουν παθει κατι :'(

Σου ζητώ συγνώμη. Δεν ήθελα να τρομάξω κανένα/μία. Με έναν φραπέ σε βρίσκω πολύ νορμάλ. Ο καφές σε λογικά πλαίσια όχι μόνο δεν βλάπτει, αλλά είναι και ωφέλιμος. Αν βέβαια εσύ βρεις τη δύναμη να κόψεις τον καφέ, κάνε το! Ωφελημένος θα βγεις.

Εγώ πίνω φραπέδες από την πέμπτη δημοτικού (καλό λαμόγιο η Λυσιστράτη και δεν της φαίνεται:P θα πεις και με το δίκιο σου:eek:) και γενικώς όταν ήμουν νέα, έφτανα και τους τέσσερις καφέδες την ημέρα. Δικαιολογημένα πληρώνω τις μ@λ@κίες μου (συγνώμη για τη λέξη). Άρα, έχω υποστεί αθροιστική επιβάρυνση. Επιπλέον, έχω και κάποια ηλικία, όπερ σημαίνει ότι οι αντιστάσεις του οργανισμού αρχίζουν να κλονίζονται.

(Οταν είχα πανελλήνιες έπινα 3)

Δικαιολογείσαι απόλυτα. :) Στις πανελλαδικές αυξάνεται η η κατανάλωση του καφέ. Είναι πολύ σύνηθες αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγά την ηλικία ρε Λυσιστράτη δεν είσαι και με τη μασέλα. Συνήθως πίνω ντεκαφεινέ γιατί αν πιο καφέ μετά δε μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ και χαλάει όλο το βιολογικό μου ρολόι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ο πρωινός φραπέ απαραίτητος, αλλιώς έχω πονοκέφαλο,
Συνήθως το απόγευμα άλλος ένας, και αν χρειαστώ στην δουλειά παίρνω συνήθως έναν φρέντο καπουτσίνο, (πιο βαρύς πιστεύω από τον φραπέ).
Συνήθως λοιπόν δύο, και μερικές φορές τρεις, αν και μόνο ο πρωινός μου είναι απαραίτητος.

Όσο για τον φραπέ, ανάλογα πόσο βάζεις, γνώρισα κάποιον που έβαζε πάνω από τρεις κουταλιές στο ποτήρι του με μισό νερό και χωρίς ζάχαρη, φυσικό είναι κάποιος να πάθει ζημιά με αυτόν τον τρόπο.
Όλα με μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σιγά την ηλικία ρε Λυσιστράτη δεν είσαι και με τη μασέλα.

Μασέλα;:hehe: Ε, όχι, τα δόντια μου τα έχω όλα ευτυχώς.:P
Όσο για το ντεκαφεϊνε σκέψου το λίγο! :eek:Λέγεται ότι είναι καρκινογόνο. :eek:Προτίμησε καλύτερα ένα σκεύασμα από το φαρμακείο με σύκο, κριθάρι και ρεβίθια.:eek: Θεωρείται πιο ωφέλιμο.;) Συγνώμη κιόλας για την παρέμβαση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Όταν είμαι σπίτι σπάνια πίνω κάφε αλλά όταν πίνω προτιμώ φραπέ γλυκό χωρίς γάλα.
Όμως όταν βγαίνω έξω πίνω πάντα γλυκιά σοκολάτα ή freddo cappuccino (λίγο σπάνια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κι εγώ 3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top